Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Międzynarodowy Konkurs im. P. Czajkowskiego 15 czerwca - 3 lipca 2015  (Przeczytany 111179 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Czerwiec 29, 2015, 20:46:35 »

A wiem, właśnie się zachwyciłam straszliwie kawałkiem Schuberta z tego koncertu pokazywanym wczoraj chyba, w przerwie konkursu, i zanotowałam sobie, że muszę koniecznie odszukać, posłuchać całości:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #256 : Czerwiec 29, 2015, 20:46:51 »

Bart,

ON

https://www.youtube.com/playlist?list=PLi1vDk-qPAbXMgoOW5vbABKL0I5h-MYak
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #257 : Czerwiec 29, 2015, 20:47:19 »

Co do króla, generalnie zgoda z Bartusem  Chichot Chichot Ewentualnie ex equo z Fryderykiem. No i z Johannem Sebastianem.
Ale to w innej kategorii:)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 20:49:05 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Czerwiec 29, 2015, 20:48:45 »

Na marginesie, Geniusasowi wciąż jednak bardzo mocno kibicuję.

Uspokuj sie.
Chlópnij sobie, to Ci przejdzie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #259 : Czerwiec 29, 2015, 20:50:47 »

Pamiętam go jeszcze z czasów KCh - zrobiła na mnie wrażenie "jego" sonata b-moll Chopina, do dziś mam ją na iPodzie.

Nie usłyszycie chyba nigdy lepszego Rameau od tego z Berlina 2013. Polecam.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Czerwiec 29, 2015, 20:51:33 »


OFF
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #261 : Czerwiec 29, 2015, 20:54:25 »

Weź Snickersa i ON.

Co do króla, generalnie zgoda z Bartusem  Chichot Chichot Ewentualnie ex equo z Fryderykiem. No i z Johannem Sebastianem.
Ale to w innej kategorii:)

Spoko
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Czerwiec 29, 2015, 20:57:34 »

Świetnie, super, chyba jest wszystko! Na pewno będzie intensywnie przerobione:)) Posłuchałam tylko Impromptu i jeszcze jednego Schubertowskiego kawałka i początek Hammerklavier i przyssało mnie do ekranu:))) Niesamowity jest...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 22:47:50 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #263 : Czerwiec 29, 2015, 20:58:43 »

Jutro mamy jeszcze dwóch pretendentów. Zobaczymy, jak młody będzie dawał radę w długich dystansach  Mrugnięcie I Moscow Conservatory.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #264 : Czerwiec 29, 2015, 21:10:12 »

Debargue Liszt wyraźnie pasuje. Choć można by jeszcze BARDZIEJ, a wciąż będzie OK.

Pięknie, wielobarwnie akompaniuje wiolonczeli. Na razie najlepszy fragment. Mimo błędów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 21:57:58 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #265 : Czerwiec 29, 2015, 21:17:28 »

Niestety, im bliżej finału, tym gorzej. Lucas nie jest dziś w formie. Słychać nawet miejscami brak kontroli nad partyturą, akordy się rozjeżdżają, powstają niezaplanowane nierówności we frazie. Słychać te 2 tygodnie heroicznego wysiłku.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #266 : Czerwiec 29, 2015, 21:24:30 »

Lucas nie wyglądał na zadowolonego z występu.

Nie można też być zadowolonym z tak akompaniującej orkiestry. W końcówce wbrew pianiście dyrygent sam zwolnił, solista musiał się dostosować. Gdzie się podziała choćby naprawdę niezła Orkiestra Teatru Maryjskiego i Valery Giergiew?
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #267 : Czerwiec 29, 2015, 22:47:15 »

Na pewno obaj są strasznie zmęczeni. Możliwe, że Lucas tak mocno się spalił w drugim etapie, choćby w Ravelu, że już nie mógł aż tak perfekcyjnie domknąć tego maratonu, jak by potrafił, gdyby miał więcej czasu na oddech. Wiem, że potrafisz dokładnie wypunktować wszystkie te jego objawy znużenia i słabszej formy. Jednak nawet tyle mu wystarczyło, żeby przekazać mi piękno tego koncertu, żebym się zasłuchała. Nawet ze słabszymi momentami nadal pozostaje wielkim, barwnym czarodziejem fortepianu. I zostanie zapamiętany Uśmiech

Akompaniament to osobna sprawa. Może i ta prezentacja przez prowadzącego "Moscow Whatever Orchestra" była specjalnym złośliwym prztyczkiem?Uśmiech Sama orkiestra chyba nie jest taka najgorsza - choćby ten pan na wiolonczeli, koncertmistrz miał też piękne skrzypcowe solówki. Chyba głównie nie spisują się dyrygenci - ani pierwszoroczniak AWFu, ani miły nobliwy pan, etc. - w końcu to oni mają dbać, żeby to wszystko grało. Faktycznie, co jest z rosyjską szkołą dyrygentury? Nie wiadomo, jakie mają układy, ale widocznie Giergiew nie był zainteresowany współpracą. Może powinni zaprosić Vengerowa (czyli Wiengierowa:)). U nas może prowadzić w przyszłym roku już drugi konkurs - może w Moskwie trochę by podkręcił orkiestrę, choćby tę od produkcji smyczkowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 23:03:12 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #268 : Czerwiec 29, 2015, 22:55:50 »

W Dwójce na Progetto Martha Argerich II Koncert Liszta gra właśnie live Katia Buniatiszwili. Właśnie taką interpretację wyobrażałem sobie w wykonaniu Lucasa.

W Szwajcarii Włoskiej obudziły się prawdziwe demony. Są wirtuozowskie, lisztowskie tempa, ostre dynamiczne krawędzie, ekspresja rozbudowana aż do przesady. No i świetna orkiestra pod Maestro Kasprzykiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 23:04:51 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Czerwiec 30, 2015, 01:34:34 »

Brakuje mi dramatycznego napięcia.

Masz na mysli, dramaturgi przeplywu nut przez nieskonczone, niekontrolowane czeluscie czasu?
tzw czarne dziury

Ostatnio miałem tak po nagłym zaliczeniu asfaltu (rower)...

Że o czeluściach nie wspomnę  Mrugnięcie


Editor's Choice w kategorii Dialog mistrzów Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 03:08:17 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

my-baby gonerpg spw mizaytia bizancjum