Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odkrywamy Chopina  (Przeczytany 64339 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 11, 2011, 17:01:44 »

Oj, chłopcy, że też Wam wszystko musi kojarzyć się tak... jednoznacznie... Uśmiech

Wyobrażam sobie, że bezpośredni kontakt stopy z instrumentem może dać poczucie pełniejszego wyczucia, a wręcz stopienia się, jedności z fortepianem - w końcu nie gramy również w rękawiczkach:))

Bardzo ciekawa wypowiedź o programowych treściach w muzyce, a wzuszyła mnie bardzo część poświęcona Polsce i patriotyzmowi Chopina, napisana pięknie i z uczuciem.
"Stworzył epopeję swego narodu w muzyce, podobnie jak Homer uczynił to w Odysei a Wergiliusz w Eneidzie"
"Przez całe życie pielęgnował w duszy - i w swojej muzyce - pamięć tego zdarzenia i jego nieznanych bohaterów. Fantazja jest odą na cześć tych wszystkich, którzy oddali życie w walce o wolność."
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 12, 2011, 13:28:58 »

 :)Cóż się na to poradzi, że przy występach niektórych Artystek trudno się skupić wyłącznie na muzyce...też niekiedy panie ubierają się prowokacyjnie, emanując swoim seksapilem. Panowie zupełnie inaczej - w garniturach, smokingach - za to niektórzy próbują nas rozweselić minami. Mam niesmak po występie Lang Langa - próbował zrobić show, pokazać swoją radość grania, a wyszły mu karykatury dzieł Liszta i Chopina - może go trochę usprawiedliwia, że występował dla tak wielkiej liczby słuchaczy o różnych gustach muzycznych...
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : Wrzesień 12, 2011, 15:17:48 »

dlatego warto sie zastanowić, co tu artystka promuje: muzykę czy siebie....
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Wrzesień 12, 2011, 16:32:29 »

U Walentyny jest to wspaniałe połączenie promocji swojej osoby i wydobywanego piękna muzyki Chopina. Jest ubrana dość swobodnie - bo nagrania dokonała w swoim domu - za to jest tu atmosfera intymności, romantycznego natchnienia, spokoju, skupienia...http://www.youtube.com/watch?v=z8uIoQEtV_c&feature=related Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Wrzesień 12, 2011, 16:45:32 »

Moniko, czy zawsze warto dzielić włos na czworo (rozpatrywać alternatywnie)? To trochę tak jakby kobietę w tańcu wielbić za kolor sukni albo za grację ruchów. Do poezji jej sztuki liczy się całość Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Wrzesień 12, 2011, 21:29:39 »

Pewnie każdy artysta chce trochę promować i siebie przy okazji swej sztuki - w końcu grając odsłania też i swoją duszę:) Niedobrze tylko, jeśli ta promocja przerasta cel występu, przekazanie duszy dzieła. U LL chyba właśnie obserwowaliśmy taki przypadek. 
Mnie kreacja Walentyny wydaje się w swej prostocie nawet ciut ascetyczna - te bose stopy, rozpuszczone włosy, niewidoczny makijaż, czarna sukienka. Faktycznie taka intymna, domowa atmosfera. Cała uwaga skupiona na Chopinie (fakt, jako kobieta mogę nie odczuwać pewnych fluidów Uśmiech). Podoba mi się jej dźwięk.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Wrzesień 12, 2011, 21:34:25 »

Bose stopy Walentyny sa tym samym co strojenie min przez Lang Lang.
Na poczatku denerwowal mnie Lang ze swoim popisywaniem sie (showing off).
Mysle jednak, ze ta poza pomaga mu w koncentracji i jest wlasciwie calkiem naturalna (dla niego).
Nie ulega watpliwosci, to genialny pianista.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #82 : Wrzesień 12, 2011, 22:37:32 »

"Nie tak genialny.".  Mrugnięcie 
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Wrzesień 12, 2011, 22:47:14 »

Cytuj
Nie tak genialny.".   

A jak genialny.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Wrzesień 12, 2011, 22:52:55 »

I tym optymistycznym pytaniem koncze swoja bytnosc na forum.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Wrzesień 13, 2011, 00:41:58 »

What?  Dziś czy w ogóle?
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Wrzesień 23, 2011, 10:54:44 »

To naprawdę rzadko grywany utwór Fryderyka. Raz: bo wymaga dwóch fortepianów (i dwoch dobrych pianistów), no i dwa: niezbyt lubniany chyba przez samego Chopina, skoro nigdy nie zdecydował się go wydac i upublicznić. Krótko mówiąc: Rondo C-dur op. 73

Skomponowane w pierwotnej wersji na fortepian solo (1827r ?)  - przerobiony ostatecznie na dwa fortepiany (1828).
Jedyny chyba utwór Chopina, w którym wyczulone ucho może dosłuchac się żydowskich motywów, a przynajmniej, jak twierdzą (zdaniem prof. Tomaszewsliego) "znawcy żydowskiego folkloru - nostalgiczna, minorowa (w nim) melodia zdradza żydowską proweniencję." Moje wyczulone ucho nic co z żydowskiego folkloru się nie dosłuchało, ale widocznie stopień wyczulenia mojego ucha jest zbyt mały Smutny

I przy okazji nagrania - jeszcze jeden cymesik: ilustracją jest nieistniejacy już obraz Gerge Sand zasłuchanej w grę Chopina. Ale obraz taki, oczywiście, istnieł. To przecież dzieło Delacroix, ktore chciwi spadkobiercy przecięli na dwie części, by odzidzielnie je sprzedac i zarobić (dwukrotnie). Jedna z częsci wisi sobie w paryskim Louvrze (Chopin), druga - w muzemu narodowym w Kopenhadze (GG)

http://youtu.be/6AVRjczZths
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 11:42:41 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Wrzesień 23, 2011, 11:39:50 »

I tego właśnie ronda można wysłuchać w materiałach archiwalnych odkrytego przez Sułka V Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych w Białymstoku, w wielu różnych odsłonach  http://www.pianoduo.pl/
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #88 : Wrzesień 30, 2011, 12:16:07 »

Czy możecie napisać, jakie utwory wykonywane były na pogrzebie Chopina?
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #89 : Wrzesień 30, 2011, 12:45:01 »

Na pewno Requiem Mozarta...
poza tym Marsz pogrzebowy z sonaty b-moll i dwa preludia ( w tym: e-moll)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madyan aespada niire strefagier1 psfaf