Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 121904 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : Październik 11, 2015, 20:13:15 »

Niestety, w drodze do filharmonii zostalem zgarniety przez kolege z klasy.
Od tego momentu, konkurs CH. sie dla mnie skonczyl (podczas pobytu w Warsaw)

Byłam bardziej asertywna, ha! Wczoraj najpierw poszłam do filharmonii a koledzy i koleżanki z klasy bawili się, zresztą całkiem dobrze, beze mnie (zjazd klasowy), a po przesłuchaniach dołączyłam do towarzystwa, z pewnością w bardziej szampańskim nastroju od nich wszystkich razem wziętych Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : Październik 11, 2015, 20:13:54 »

Beatko, pisałam o wczorajszym, amerykańskim wieczorze Uśmiech

I still can't warm up to Szymanowski Niezdecydowany

Me to Kasiu.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : Październik 11, 2015, 20:15:34 »

Beatko, pisałam o wczorajszym, amerykańskim wieczorze Uśmiech

A ja niezorientowana w sytuacji, Wasze wszystkie dzisiejsze wpisy przeczytam, jak ochłonę po meczyku Mrugnięcie Dopiero wparowałam do domku.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : Październik 11, 2015, 20:17:22 »

Byłam bardziej asertywna, ha! Wczoraj najpierw poszłam do filharmonii a koledzy i koleżanki z klasy bawili się, zresztą całkiem dobrze, beze mnie (zjazd klasowy), a po przesłuchaniach dołączyłam do towarzystwa, z pewnością w bardziej szampańskim nastroju od nich wszystkich razem wziętych Mrugnięcie

Czy mozna miec szampanski humor po wodce.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : Październik 11, 2015, 20:26:32 »

A ja niezorientowana w sytuacji, Wasze wszystkie dzisiejsze wpisy przeczytam, jak ochłonę po meczyku Mrugnięcie Dopiero wparowałam do domku.
A ile będziesz miała słuchania!:) Pewnie urośnie Ci zielona lista;))

Czy mozna miec szampanski humor po wodce.
Pewnie można, jeśli we krwi buzowały już chopinowskie bąbelki:))
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Październik 11, 2015, 20:31:09 »

Dziś spotkałam się z koleżanką, która na jeden dzień przyjechała na meczyk, z dalekiej zagranicy. Akurat wypadło częściowo na przerwę w przesłuchaniach, ale i w trakcie sesji popołudniowej. Siedzimy sobie w pijalni czekolady, miło, ciepełko, starówka i koleżanka wychodzi do toalety. A ja trzęsącymi się rękoma do torebki, komórka, słuchawki, radyjko i konkurs. Poczułam, co to silne uzależnienie. Jakbym maskę tlenową założyła. Leciało na żywo coś, czego nie znałam a było zachwycająco piękne i nieziemsko zagrane. Zniknęłam na moment ze świata materialnego. Rozległy się oklaski. Wiecie na co trafiłam? Końcówkę występu Richarda-Hamelina, owo przecudne Rondo. Kiedy już żegnałam się z koleżanką i wskoczyłam sama do tramwaju, znowu powtórka, trzęsące się ręce, rozplątywanie kabelków słuchawek i ten moment, kiedy w uszach znowu Chopin na żywo z FN. Ożywcza substancja z eteru. Stanęły mi przed oczami wszystkie filmy o alkoholikach, o narkomanach, palaczach, ich momenty ulgi, tak podobne do mojego. Pytanie brzmi: do jakiego specjalisty powinnam się teraz udać? Jakiś telefon za uf uf ania?
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : Październik 11, 2015, 20:32:12 »

Już czuję zmęczenie materiału:( Mniej mnie porywa nawet ukochany walc i ukochane scherzo. Ostatni dziś Arsenij. Z dobrej szkoły.
Ja mniej się daję porwać, czy on mniej porywający?

O przecudowne rondo upominali się w Dwójce, ale nie można było odnaleźć nagrania. Ale z odsłuchiwaniem archiwum jeszcze wszystko przed nami:))

Poza tym stwierdzam, że poza chroniczną szopenozą wszystko u Ciebie w porządku:)))
Ja przed każdym wyjściem z domu szukam nerwowo słuchawek jak palacz na głodzie zapodzianej gdzieś ostatniej fajki Chichot

Ale dobrze jest robić sobie krótkie przerwy, inaczej można się chyba już odrobinę przyzwyczaić, jako do tła:) A Jego nie powinno się tak odbierać.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 21:15:34 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : Październik 11, 2015, 20:33:31 »

Czy mozna miec szampanski humor po wodce.

Ja miałam "champański" po Chopinie, w postaci dźwięków na żywo w filharmonii, bynajmniej nie płynnej. A koledzy raczyli się tequilą Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Październik 11, 2015, 20:36:33 »

A ile będziesz miała słuchania!:) Pewnie urośnie Ci zielona lista;))

Dlaczego zielona? Od Irlandczyków?
Zacznę od powtórek Osokinsa, Richarda-Hamelina i ... Hansena Mrugnięcie Potem posłucham sobie wczorajszego amerykańskiego popołudnia a potem już będą poranne przesłuchania live. Trwa konkurs chopinowski, nie ma czasu na sen. A teraz MECZYK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : Październik 11, 2015, 20:37:53 »

Nie, no zielona lista typowań Uśmiech Na wątku Leszka pt."wytypuj zwycięzcę"Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 20:45:58 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : Październik 11, 2015, 20:41:35 »

Zmarła prof. Kozubek. Wieczny odpoczynek...

Przykre... Właśnie mówią, że miała być komentatorką na konkursie, ale zamiast do studia, trafiła do szpitala. Pamiętam, że 5 lat temu specjalnie oglądałam audycje telewizji Trwam i słuchałam Radia Maryja z jej wypowiedziami. Była specyficzna, ale ciekawie się słuchało. Barwna nietuzinkowa postać.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : Październik 11, 2015, 20:42:37 »

Ja miałam "champański" po Chopinie, w postaci dźwięków na żywo w filharmonii, bynajmniej nie płynnej. A koledzy raczyli się tequilą Mrugnięcie

Mniemam, ze mowisz o Chopinie a nie Szopenie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Październik 11, 2015, 20:43:19 »

Pamiętajmy, że egzystuje także Chopin w płynie Spoko
Zapisane
bartus
Ekspert
****