Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 121912 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #165 : Październik 11, 2015, 12:37:04 »

Chciałam ogłosić wszem i wobec, bez wahania, że Mozart-Patryk jest w realu równie uroczym człowiekiem, jakim się jawi tu w formie pisemnej. Nie dość, że geniusz, to jeszcze taki sympatyczny Uśmiech
c.b.d.u. Chichot

Stąd nie podejmuję się oceniać naszych chłopaków, choć wysłuchałam. Dochodziły do mnie impulsy, na zmianę pozytywne (częściej) i negatywne (rzadziej) i na pytanie czy przejdą dalej odpowiem, jak Sokrates, nie wiem.
To rozsądne wnioskowanie, aczkolwiek w tych wysokich duchowych rejonach bywa czasem, że trudno jest słuchać rozsądku:))
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 12:51:16 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Październik 11, 2015, 12:41:16 »

W Dwójce dyskusja nad kontrowersyjną osobowością Osokinsa, i przy okazji ofkors, nawiązania na Pogorelica:))

Przedtem natomiast pojawi się "dziewczyna od banglady" i ma szansę udowodnić, że to był jedynie wypadek przy pracy;))
Bo oto - uwaga, ballada;))
Tym razem - f-moll.

I, jak ciekawie zapowiedział prezenter, "Andante spinato"Uśmiech) No, odpukać, oby nie;))
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 13:07:15 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : Październik 11, 2015, 13:05:21 »

jakoś trzeba wybrać,  Arisa Onoda za dużo pedału, a sam Chopin w wersji "poszedł na wojnę", dla mnie 3 etap dla Polaków,  Onoda za 5 lat
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : Październik 11, 2015, 13:08:25 »


I, jak ciekawie zapowiedział prezenter, "Andante spinato"Uśmiech) No, odpukać, oby nie;))

 Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : Październik 11, 2015, 13:13:48 »

udało się, Andante było Spianato, nie spinato  Uśmiech ale już słyszę, że Polonez będzie spinato
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Październik 11, 2015, 13:17:14 »

Chciałam ogłosić wszem i wobec, bez wahania, że Mozart-Patryk jest w realu równie uroczym człowiekiem, jakim się jawi tu w formie pisemnej. Nie dość, że geniusz, to jeszcze taki sympatyczny Uśmiech

Factum est factum  Chichot

Arisa Onoda za dużo pedału, a sam Chopin w wersji "poszedł na wojnę"

Dokładnie, "grały jemu surmy zbrojne" Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 19:54:20 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : Październik 11, 2015, 13:23:50 »

teraz trzęsienie ziemi?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Październik 11, 2015, 13:25:07 »

Przepiękne Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 w wykonaniu Arisy Onody z Japonii, maluteńkie kiksy nie zepsuły przyjemności.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : Październik 11, 2015, 13:29:21 »

A teraz przez wielu niecierpliwie oczekiwany...
Jak ładnie zauważyli w Dwójce, "kolorowe ptaki ubarwiają nasz krajobraz"Uśmiech Także chopinowski.

Georgijs OSOKINS (Latvia)

Barkarola Fis-dur op. 60 / Barcarolle in F sharp major Op. 60
Rondo à la Mazur F-dur op. 5 / Rondo à la mazur in F major Op. 5
Wariacje A-dur Souvenir de Paganini (Warianty) [op. posth.] / Variations in A major 'Souvenir de Paganini' [Op. posth.]
Mazurek cis-moll op. 41 nr 4 / Mazurka in C sharp minor Op. 41 No. 4
Mazurek cis-moll op. 50 nr 3 / Mazurka in C sharp minor Op. 50 No. 3
Walc F-dur op. 34 nr 3 / Waltz in F major Op. 34 No. 3
Polonez As-dur op. 53 / Polonaise in A flat major Op. 53

Słuchamy z uwagą. Niektórzy z nas na żywo Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 13:36:23 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Październik 11, 2015, 13:36:18 »

Georgijs Osokins - udana próba nie tyle odarcia Barkaroli z sentymentalizmu, ale przekazania go w przyswajalnej formie. Kupuję to.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #175 : Październik 11, 2015, 13:37:16 »

Może teraz to jest dobry moment by to napisać, gra Georgijs Osokins, piękny dźwięk, kantylena, pięknie prezentuje  się na swoim łotewskim stołku … i jest bardzo „naj” , pewnie bardzo wielu kupi tę estetykę „lustereczko powiedz przecie..”
Wczoraj grał Marek Kozák z Czech, jakoś tak grzecznie, bez fanfar boskości, a ja jednak cały czas myślę o jego (Czecha) występie (chyba wolę prostotę w grze, choć wiem, że mogą Marka przy Łotyszu nie zauważyć)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #176 : Październik 11, 2015, 13:42:31 »

Casablanco, ja zauważam obu.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #177 : Październik 11, 2015, 13:43:03 »

Może teraz to jest dobry moment by to napisać, gra Georgijs Osokins, piękny dźwięk, kantylena, pięknie prezentuje  się na swoim łotewskim stołku … i jest bardzo „naj” , pewnie bardzo wielu kupi tę estetykę „lustereczko powiedz przecie..”
Uśmiech Ale jakie migotliwe to lustereczko, ile odbija obrazów:))
Piękny dźwięk, ogromna wyobraźnia, własne widzenie interpretacji, fantazyjny look - to prawdziwa artystyczna osobowość. Dobrze, jeśli pojawiają się takie postaci.  
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 14:52:21 wysłane przez Aleksias » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845