Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sportowe miscellanea  (Przeczytany 83682 razy)
chingate
Gość
« Odpowiedz #360 : Maj 05, 2012, 22:28:13 »

Redaktor Ziemkiewicz uważa, podobnie zresztą jak ja, że słowa tego dzieła są arcytrafione:
"    Przyznam, prosty, ludowy refren "oficjalnego hitu" polskiej reprezentacji urzekł mnie trafnością uchwycenia istoty ideowej formacji, która nas wrobiła w to całe nieszczęsne Euro, w te rozkopane autostrady, jednorazowy stadion za 2,5 miliarda, który, okazuje się, "nie jest zaprojektowany do rozgrywania meczów podwyższonego ryzyka" (czyli wszystkich meczów krajowych) i te roztrwonione i poprzekręcane miliardy kredytów. W imię czego to było?

    Właśnie w imię koko-spoko. Narzekają "pisowcy" i inni malkontenci, że kredyty trzeba będzie spłacać, że zmarnowano szansę, że kolejne młode pokolenie pozbawiono szans i zmuszono do emigracji? Że Polska utraciła międzynarodowe znaczenie, Rosja może nam bezkarnie grać na nosie w sprawie tragedii smoleńskiej, Niemcy blokować rurą port, a państwo dojone przez bandę Towarzyszy Szmaciaków dosłownie się rozpada...
A władza na to: koko-spoko! A salony chórem z nią: koko-koko-euro-spoko! Lis z Michnikiem, Mann z Materną, Kutz z Hołdysem, Tusk z Palikotem - koko-koko-spoko! Jakoś to, koko-spoko, będzie, koko, byle do Euro, a potem się zobaczy. Nie myśleć, tylko koko-koko śpiewać, podrygiwać, i tańcować, jak grają. Koko żesz mać, czyż można nie powtórzyć za poetą, że to koko-spoko to dzisiejsza Polska właśnie?"

Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #361 : Maj 05, 2012, 22:31:31 »

To, co wydaje się najśmieszniejsze w tekście Ziemkiewicza, jest w istocie najsmutniejsze, bo prawdziwe:

"    Zaznaczam: Euro 2012 to nie mój cyrk i nie moje małpy. Ostatni raz w życiu czułem się kibicem za czasów Kazimierzów Górskiego i Deyny, składy ogłaszane przez trenera Smudę wiszą mi przysłowiową nacią od pietruszki, bo jak będę miał ochotę oglądać "Dziady", to pójdę do teatru, a zbliżające się mistrzostwa uważam za polityczną hucpę Tuska i jego szajki, nałożoną na gigantyczną maszynę do przekręcania kasy.

    I to przekręcania jej na każdym poziomie, od całej mocno szemranej UEFA, która przecież po to właśnie umieściła imprezę w "dzikich krajach", poprzez nasz jeszcze bardziej szemrany PZPN, po różnych Rysiów, Mirów i innych cwaniaczków przyssanych do wielkiej narodowej mobilizacji, żeby kosztem paru miliardów "nasi chłopcy z orłem na piersi" (i bundespaszportem w kieszeni) mogli tym razem rozegrać swoje nieśmiertelne trzy mecze - "otwarcia", "o wszystko" i "o honor" - na własnych śmieciach."
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #362 : Maj 05, 2012, 22:40:55 »

Jakoś to, koko-spoko, będzie

To "jakoś to będzie" gubi Polaków zawsze i wszędzie.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #363 : Maj 05, 2012, 23:02:26 »

Slawomirze.

Sporo racji w Twojej wyrazistej wypowiedzi.
Ale winni wszystkiemu jestesmy sami MY.
Wystarczyloby tylko byc rzetelnym podczas wyborow.
System, swoja droga jest beznadziejny (sprzyja kantom)
Ale przeciez systemy sa tworzone przez ludzi, ktorych tak bardzo nierzetelnie wybieramy (albo olewamy te wybory).

Kasiu.
Masz racje. To nas gubi. Ta bylejakos.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #364 : Maj 05, 2012, 23:04:08 »

Bylejakos to bedzie (mialem na mysli)
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #365 : Maj 05, 2012, 23:40:54 »

Też uważam, że nasza Ojczyzna ginie, podobnie jak kiedyś I Rzeczpospolita - na własne życzenie. Nie daje mi to spokoju. Z przykrością, ale zgadzam się z Wami.
Wracając do koko spoko i rozterek z nią związanych: mamy z Agnieszką propozycję. Na Schubertiadzie wkrótce powstanie nowy wątek "Inspiracje Schubertowskie". Tam na początek pojawi się propozycja wspólnego tworzenia (jak to nazwaliśmy) Euro-kupletów. Jako podkład muzyczny wykorzystamy melodię Pstrąga (wesoła, w sam raz). Wyobrażamy sobie, że wraz z rozwojem sytuacji na stadionach (może także "przejezdnych" autostradach  Chichot itp) dokładane będą kolejne zwrotki. Udostępnimy w tym celu nasz serwer. Każdy zalogowany uzytkownik będzie miał mozliwość wysłania swojego pliku ze swoim tekstem kupletu, także mp3 z nagraniem, rysunku... i co zechce. Taka zabawa. Może powstanie coś lepszego niż koko spoko? Ponieważ Schubertiadę odwiedzają też nie tylko Szafarczycy więc może być ciekawie. Co Wy na to? Aha już pierwszy (wstępny) kuplet jest. Jeszcze tylko musimy wymysleć jakiś dowcipny refren...
Zapisane

Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #366 : Maj 06, 2012, 08:13:19 »

Cytuj
na początek pojawi się propozycja wspólnego tworzenia (jak to nazwaliśmy) Euro-kupletów. Jako podkład muzyczny wykorzystamy melodię Pstrąga (wesoła, w sam raz)

Świetny pomysł , a i utwór - podkład muzyczny idealny. Może się skuszę i coś naskrobię Język   Brawo.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #367 : Maj 06, 2012, 08:26:10 »

zbliżające się mistrzostwa uważam za polityczną hucpę Tuska i jego szajki, nałożoną na gigantyczną maszynę do przekręcania kasy
Takiej tezy nie da się do końca obronić, gdyż politycy PiS również odegrali niebagatelną rolę w staraniach o zorganizowanie turnieju. Inna rzecz, że jak znam życie, to okaże się, że Polacy kasę utopili, a zgarnęli ją inni...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #368 : Maj 06, 2012, 08:45:52 »

Zarażona przez męską część rodziny w wieku lat sześciu Mistrzostwami Świata, do dziś pamiętam wyrwana z głębokiego snu wynik Polska-Haiti 7:0. Niezmiernie cieszę się, że mamy to Euro i z dziką radością obejrzę tyle meczy ile będę mogła. Igrzyska zawsze na równi z chlebem były ludzkości niezbędne. Nie rozumiem walki byków, boksu, ale piłka nożna to jest już to co w pełni akceptuję. Insza inszość, że są ludzie są przekupni, że nie każdy kibic tak samo pojmuje swoją rolę. Niezależnie od wszelkich ciemnych stron, od gry naszych patałachów, to nadal warto.

Przypomniała mi się zabawna sytuacja. Kiedyś pewien kolega zaprosił mnie do teatru na balet i uparł się zawieźć i przywieźć mnie taksówką. Były to czasy najwyższych obcasów i takich tam najróżniejszych ekstremalnych kobiecych akcesoriów. Po spektaklu wsiadam pod teatrem do taksówki, taka "kobieca" od stóp do głów (dawno było) i natarczywie pytam taksówkarza o wynik meczu, już nie pamiętam jakiego. Jego mina - bezcenna.

Czy nie przydałby nam się odrębny wątek poświęcony Euro 2012? Mnie jako biegającej (czasem) w kiecce nie uchodzi zakładać.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #369 : Maj 06, 2012, 09:20:46 »

Nie jestem kibicem pilkarskim, ale Euro 2012, to co innego.
Tez bede ogladal mecze, ile sie da.
Jestem ZA (watkiem).
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #370 : Maj 06, 2012, 18:55:44 »

Można już dodawać zwrotki do Euro kupletów. Schubertiada, Inspracje Schubertowskie, Euro kuplety
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #371 : Maj 06, 2012, 19:24:17 »

Ech, marny nam się trafił mistrz Polski w piłce nożnej tego roku... Ale tak się złożyło, że ktokolwiek by nim nie został, byłby marny... I to, paradoksalnie, w roku, który w europejskich pucharach był wyjątkowo udany...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #372 : Maj 06, 2012, 20:30:11 »

Sławku,
 Howard Melton Webb będzie prowadził przynajmniej jeden mecz Polaków.  Szok

Beatko,
 serdecznie opowiedziane urocza historia "meczowa" i przemiłe wspomnienie z Mundialu 74.  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #373 : Maj 06, 2012, 21:53:53 »

a to się świetnie składa. Pan Webb będzie miał okazję się zrehabilitować i wyrównać krzywdy jakie nam wyrządził  Chichot
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #374 : Maj 09, 2012, 18:41:05 »

Znalazłem rzadkie nagranie pewnej starej piosenki olimpijskiej (obrobiłem audio jak najlepiej mogłem). W oprawie sportowej Euro2012 wygląda i brzmi to tak:
http://www.youtube.com/watch?v=BlsLI-4N5Zw

Ciekawe, czy gdyby ta piosenka powstała na Euro 2012, była by hitem? (Bo ówcześnie była i to nawet wysoko na liście przebojów Polskiego Radia)
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hkcz przemoc jaguarlife wataha-wilkow-nocy black-for