Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 38   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sportowe miscellanea  (Przeczytany 85024 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Marzec 07, 2012, 21:47:17 »

Cóż w tym miejscu dodać, wstrząsnęła mną ta wiadomość...piłkarz legenda, był idolem mego dzieciństwa podobnie jak Kempes, czy Maradona. Wspaniała gra Włodka w eliminacjach MŚ i mundialu Espana 82 (to właśnie jego dwie bramki zagwarantowały nam w nim uczestnictwo, ta pierwsza w stylu boskiego Diego w meczu z Anglią w 86) - jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy, miał zaledwie 54 lata. Wielka wielka szkoda..

Eliminacje MŚ 82..mecz z NRD wygrany przez nas 3-2
www.youtube.com/watch?v=vpmbQLKYADs&feature=related

oraz wywiad po meczu z ZSRR na Espana 82, w którym dzięki zagrywkom Smolarka osiągneliśmy korzystny wynik gwarantujący walkę o 3 miejsce - Włodek na krótko po 4 min, niezwykle skromny człowiek..i przy tym zadziwiająco podobny do swego syna Ebiego.
www.youtube.com/watch?v=or08H19Gyag   
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #331 : Maj 02, 2012, 20:54:25 »

Nieprawdopodobna historia Shavarsha Karapetyana

W 1976 roku świat leżał u stóp radzieckiego pływaka Shavarsha Karapetyana... Był on wówczas właścicielem 11 rekordów świata, 13-krotnym mistrzem Europy , 17-krotnym mistrzem Świata i 7-krotnym mistrzem ZSRR w pływaniu stylem grzbietowym..i okazał się bohaterem...

http://www.joemonster.org/art/19983/Nieprawdopodobna_historia_Shavarsha_Karapetyana
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : Maj 03, 2012, 12:42:05 »

Nieeee... Płacz Płacz Płacz

dla mnie raczej kaka

http://www.youtube.com/watch?v=qU8xObB9lL4
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #333 : Maj 03, 2012, 12:49:33 »

A mi się piosenka spodobała. Na początku miałem mieszane uczucia, że jakieś stare babcie śpiewające na Euro... spoko spoko koko loko oko  Z politowaniem Jako, iż wcześniej nie śledziłem konkursu, zrobiłem sobie przegląd konkurencji. Tragedia. Czy Ci muzycy pomylili Euro 2012 ze Smoleńskiem 2010? Piosenka ma być wesoła a nawet w porywach durnowata. Takie mam zdanie. I jeszcze jedno - musi być "wpadająca w ucho", czyli prosta.
Wykonanie mogłoby być lepsze (w sensie żeby nie było folk(o)lorowo/ wokal i oprawa)
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : Maj 03, 2012, 13:13:13 »

Też uważam, że powinna być wesoła...kiedyś było.."entliczek, pętliczek co zrobi Piechniczek",
może się przekonam Spoko
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : Maj 03, 2012, 13:45:41 »

A mnie hymn kibiców
Piłkarskich Mistrzostw Europy "Euro 2012"
piosenka zespołu Jarzębina - "Koko Euro Spoko"
się podoba, bo
nie było wczoraj lepszej radosnej piosenki do wybrania
niż
"Koko Euro Spoko"
bo inne propozycje
były jakieś smętne (pogrzebowe)
 Z politowaniem

Rozmachem, dynamizmem, radością
dorównuje
"Football's coming home!"
lub
"Can't you feel it?".

Ale, aby powstał przebój na miarę tamtych
musieli by być zainteresowani tą rywalizacją tacy kompozytorzy jak
Michał Lorenc, Wojciech Kilar… albo
poproszeni oni
o napisanie takiego przeboju np. 2 lata przed mistrzostwami

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=IPAkCR2EqLI

a tu w wykonaniu męskim

http://www.youtube.com/watch?v=bc7e4ToEvRg&feature=player_embedded

ciekawie jak to będzie brzmiało
wspólny śpiew kibiców z zespołem Jarzębina
na stadionie w dzień otwarcia,
i być może w święto zakończenia mistrzostw.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2012, 13:47:56 wysłane przez aro 50 » Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #336 : Maj 03, 2012, 13:50:24 »

Mnie także się podoba. Jest wesoła, łatwa do zaśpiewania no i... po polsku. Uff
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Maj 03, 2012, 14:29:25 »

To może mi Panowie wytłumaczą co znaczy po polsku "koko"?? czy to tylko taki rym jak:
"oko na Maroko"??
I dlaczego na tym filmiku jest napisane : "chymn"
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2012, 14:33:23 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #338 : Maj 03, 2012, 14:33:04 »

myślę Agnieszko, że jest to odgłos jaki wydają kury  Chichot W końcu piosenka na ludową nutę.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #339 : Maj 03, 2012, 14:36:48 »

Na samym początku powiedziałem, że sądząc po wykonawcach, reszta propozycji może być po prostu nudna. Ogólnie poziom piosenek nie był wysoki, "gwiazdy" poniosły totalną porażkę. Cała reszta po prostu nie pomyślała, jakie cechy powinna mieć piosenka na mistrzostwa. Może z wyjątkiem Rodowicz, w której propozycji był jakiś zamysł. A te kobiety zaproponowały coś energicznego, radosnego. Smęty Feela czy Wilków na pewno nie kwalifikowały się do śpiewania z okazji takiej imprezy. Niektórzy twierdzą, że głosowanie było jakimś zbiorowym żartem. Nie było. Kibice wiedzieli, czego chcą słuchać przy okazji mistrzostw. Gwiazdeczki nie wiedziały tego, nie chciało im się pomyśleć i się przez to przeliczyły. Niektórzy piszą, że wiocha. Bez przesady. Jeśli babki były lepsze od konkurencji, to znaczy, że konkurencja utonęła w podwiejskim bagnie. Ja jestem spokojny. Te kobiety osiągnęły coś, o czym nie marzyły chyba zbyt serio. I dadzą z siebie wszystko, żeby udowodnić, że ci, którzy na nie postawili, mieli rację. Goście z zagranicy słów nie będą rozumieli i sądzę, że ta propozycja też im się spodoba.

W sumie bardzo ciekawy byłem Waszej opinii, gdyż wczoraj na FB jako jeden z nielicznych pozytywnie wyrażałem się o tej piosence, z tym że chyba krytycy nie zrozumieli, że to ma być piosenka dla kibiców. To nie miała być wielka sztuka. Zresztą, takowej nikt nie zaproponował...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : Maj 03, 2012, 14:47:57 »

Wyrazy dźwiękonaśladowcze można wykorzystać w zabawie
•  krowa - muuu;   
•  baran - beee;
•  koza - meee;
•  osa - bzzz;
•  kukułka - ku-ku;
•  kotek - miau;
•  piesek - hau-hau;
•  kogut - kukuryku;
onomatopeja drobiowa przy tej okazji  nabiera właśnie takiego znaczenia.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Maj 03, 2012, 16:06:49 »

Fajna piosenka. Polska w końcu nie jest jakąś wysoko cywilizowaną wielką metropolią, składa się głównie z małych miasteczek i wiosek, więc taki ludowy charakter jest ok. Przecież Euro jest dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla mieszkających w dużych miastach. Podoba mi się ten kierunek (Babuszki Buranowskie - Eurowizja).
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : Maj 03, 2012, 19:02:08 »

Dlaczego "chymn". Bo ktoś tak napisał, ale tego nie pisały te babcie, tylko jakiś użytkownik YT.
W piosenkach często pojawiają się onomatopeje czy nawet przyśpiewki niemające żadnego znaczenia.
Nie zapomnijcie o najważniejszym, o czym zapomina większość - to nie był konkurs na dzieło sztuki, lecz na piosenkę na Euro, która ma być z założenia prosta, lekka, łatwa, przyjemna itp. Ma dawać radość i energię, które aż biją od tej piosenki.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : Maj 03, 2012, 20:41:20 »

Przecież nikt nie oczekiwał dzieła sztuki. Ale równoczesnie nie zapominajmy, że jest to
cepelia wypromowana przez marketingowców.Po prostu mogła by być lepsza.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : Maj 03, 2012, 22:32:36 »

Mogła być lepsza? Odpowiem inaczej. Jeszcze w czasach, gdy wydawało się, że mistrzem Polski będzie moja ukochana Legia, powiedziałem, a nawet napisałem, e mistrz w tym roku będzie wyjątkowo słaby. Ale ktoś nim musi zostać. Tutaj tak samo. Ponoć babki wygrały z ogromną przewagą. Bo konkurencja nie pokazała nic. Ba, sam na nie zagłosowałem. Dlaczego? Dlatego, że chociaż nie lubię cepeliady, to uważałem, że żadna inna piosenka nie zasługuje bardziej na wyróżnienie. Ba, inne zupełnie się nie nadawały.
Powiem tak. Niech mi ktoś wskaże, która inna piosenka bardziej zasługiwała na zwycięstwo. Zadałem to pytanie kilku osobom, które strasznie krytykowały tę piosenkę. Dziwnym zbiegiem okoliczności jeszcze od nikogo nie uzyskałem odpowiedzi...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 38   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wilczeserca tdw maro smoczyjezdzcy ostrovirsk