Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129501 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #585 : Listopad 06, 2012, 15:43:02 »

Bartusie, a co Ty tak się drażnisz z naszą Beatką, która, jako sam potwierdzasz - jest naszym przemiłym sympatycznym "forumijnym duszkiem"   Duży uśmiech  (Swoją drogą: śliczna ksywka  Chichot  )
Poczciwa Beatka tak szczerze ci napisała, iz przynajmniej starała sie słuchać Twego utworku (pokonujac rózne trudności zycia), a Ty co? Obwiniasz o kopniaki? No bart...  Smutny
Ja uważam, że jesli ktoś choćby słowem komentuje - to i tak jest po tysiąckroć życzliwszą Ci dusza niźli milczki. A tych ci tutaj dostetek  Chichot
Tak wiec Bartolomeo ! Nie złorzecz na Beatkę i nie szczędź jej wspaniałego pomysłu, jakim byłaby dedykacja. Super miła i fajna byłaby to sprawa  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 16:37:54 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #586 : Grudzień 03, 2012, 15:24:45 »

Mam pytanie...
Jaką muzykę zaproponowalibyście jako ilustrację do wystawy fotografii?
Fotografia jak najbardziej amatorska, krajobrazy, trochę architektury, kilka portretów. Na otwarciu żadnych oficjeli, za to przyjaciele, lampka wina, ciasteczko...
Jakaś muzyka sącząca się w tle bardzo byłaby miła Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #587 : Grudzień 03, 2012, 16:28:12 »

Jaką muzykę zaproponowalibyście jako ilustrację do wystawy fotografii?
Fotografia jak najbardziej amatorska, krajobrazy, trochę architektury, kilka portretów. Na otwarciu żadnych oficjeli, za to przyjaciele, lampka wina, ciasteczko...
Jakaś muzyka sącząca się w tle bardzo byłaby miła Uśmiech

Erik Satie

Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #588 : Grudzień 03, 2012, 19:50:29 »

Myślałam o Nim Uśmiech on tak pięknie gra ciszę Uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #589 : Grudzień 17, 2012, 20:34:44 »

ciekawostka
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/moja-milosc-do-chopina-i-polski/
wywiadu udzielił Ingolf Wunder.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #590 : Grudzień 17, 2012, 21:45:17 »

a co to za wystawa? Zdradzisz jakieś szczegóły? : )

Wystawa fotografii amatorskiej, tematem przewodnim będą kolory. Wszystko jeszcze w przygotowaniach, dyskusjach, działaniach koncepcyjnych, chociaż powoli tych kolorów nabiera Mrugnięcie
Jak się wszystko uda postaram się podzielić krótkim "reportażem" Mrugnięcie
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #591 : Kwiecień 24, 2013, 20:27:56 »

Ostatnio zaczynam postrzegać Chopina pod wpływem wykonań C. Katsarisa. Oczywiście nikomu nie śmiem narzucać sposobu rozumienia, interpretowania w swoim zaciszu ducha - dzieł Chopina, gdyż ludzie się różnią miedzy sobą.
Chciałem tylko wyrazić swoją aprobatę w kierunku wykonań oryginalnych(lub nietypowych).

Nagrałem fragment nokturnu f moll, op 55 gdzie wczuwam się w styl C. Katsarisa.
http://www.youtube.com/watch?v=CbdTHJkji1c

Udało mi się?
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #592 : Kwiecień 24, 2013, 21:22:52 »

Piękne wykonanie!  Szok Gratuluję! Uśmiech
A czemu nie cały nokturn?
Czy jest w stylu Katsarisa - nie wiem, nie znam jego wykonań na tyle, aby syntetycznie ocenić. Wiem natomiast, ze że robisz olbrzymie postępy we własnym stylu i estetyce. Tak trzymaj!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #593 : Kwiecień 24, 2013, 23:25:15 »

Czemu nie cały nokturn?
Ponieważ uznałem, że początkowa część utworu nie pozwala na łamanie wiodącej melodii... no i ograniczenia instrumentu tez robią "swoje" Uśmiech
Początkowa część tego utworu wymaga dobrego instrumentu żeby detale mogły zabrzmieć "katsarisowsko" Akurat na tym romantycznym odcinku kompozycji ciężko coś wydobyć więcej....
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #594 : Kwiecień 27, 2013, 14:42:05 »

Jak na możliwości Twojego instrumentu
i techniczne możliwości nagrania i odtworzenia dźwięku
bardzo ładnie grasz technicznie i z zamysłem artystycznym
wszystkie utwory, które zamieściłeś na Youtube.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #595 : Kwiecień 27, 2013, 18:52:24 »

Mam pytania do Marka:

1. Co to znaczy mozliwosci techniczne instrumentu Tuco? (Leszka) - podaj kryteria.
2. Co to znaczy ladnie technicznie (czy gra np. Trifonova tez jest ladna technicznie?) - prosze podac kryteria "ladnej techniki"

P.S.1
Dla mnie odbior muzyki ma te same kryteria bez wzgledu na to kto gra - czy amator, czy profesjonalista.
Nie powiem,ze nagranie Leszka jest piekne. Dla mnie jest przecietne z niedostatkami technicznymi.
Leszek upublicznia swoje nagrania, dlatego musi sie liczyc z krytyka.

Mimo wszystko znalazlem bardzo ladna fraze w nagraniu Leszka (od 1:05 do 1:10) i tutaj chyle czola.

P.S.2
Leszku czy stylem Katsarisa, ktory chciales odtworzyc jest rozsynchronizowanie
lewej reki od prawej (brak pionu - zludzenie arppeggia). Jezeli tak, to troche przesadzilec.
Owszem niezaleznosc rak jest bardzo dobra (daje poczucie wiekszej przestrzeni), ale w Twoim wydaniu
wywolalo to chaos. Mysle, ze Katsaris tez przesadza (troche mniej niz Ty).

P.S.3
Uwazam Leszku, ze jestes bardzo utalentowany.
Szkoda, ze za fortepian zabrales sie zbyt pozno.
Mimo wszystko nie przestawaj grac i prezentowac nam swoje nagrania,
gdyz cieszy nas to, ze robisz tak gigantyczne postepy.
Sam chcialbym grac na PFT jak Ty.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #596 : Kwiecień 27, 2013, 20:15:51 »

bardzo ładnie grasz technicznie i z zamysłem artystycznym wszystkie utwory, które zamieściłeś na Youtube.
Czy technicznie... akurat codę tego nokturnu opalcowałem sobie sam na własny użytek, co było moim pionierstwem w tej dziedzinie. Trudności techniczne tego momentu polegają na wyćwiczeniu uderzeń 4-tym i 5-palcem naprzemiennie w stosunkowo szybkim tempie, co nadrabiam pracą nadgarstka  - po prostu to wynika z mojej(i nie tylko mojej) anatomii.
Zmysł artystyczny zawsze jakiś mam, ale nie zawsze udaje mi się go zaprezentować tak abym był zadowolony. Akurat to wykonanie jest dalekie od ideału i każdy, kto ma słuch wychwyci merytoryczne(nutowe)błędy.
Nie powiem,ze nagranie Leszka jest piekne. Dla mnie jest przecietne z niedostatkami technicznymi. Leszek upublicznia swoje nagrania, dlatego musi sie liczyc z krytyka.
Nigdy nie podchodziłem do udostępniania swoich wykonań z ego profesjonalisty - wręcz odwrotnie. Tak więc wszelkie uwagi zawsze są mile widziane. Z opinią Bartusa się zgadzam - zdecydowanie wole słuchać muzyki Chopina granej przez profesjonalistów  Duży uśmiech, ale amatorskie wykonania mają inny wymiar... zwłaszcza, jesli poszukuje się czegoś nowego, zaskoczenia np.

Leszku czy stylem Katsarisa, ktory chciales odtworzyc jest rozsynchronizowanie  lewej reki od prawej (brak pionu - zludzenie arppeggia). Jezeli tak, to troche przesadzilec.
Owszem niezaleznosc rak jest bardzo dobra (daje poczucie wiekszej przestrzeni), ale w Twoim wydaniu wywolalo to chaos. Mysle, ze Katsaris tez przesadza (troche mniej niz Ty).
Myślę, że na analogowym instrumencie wyszłoby zdecydowanie lepiej. Tu nie chodzi o celowe rozsynchonizowanie uderzeń. Musiałem jakoś nadać kontrast odpowiednim nutkom, żeby sprostać określonemu przeze mnie "stylowi Katsarisa". Z drugiej strony - ciężko wykonać akord 3-dźwiękowy w którym jeden dźwięk będzie dużo głośniejszy od pozostałych - stąd wynika coś na kształt appergia.

A tak w ogóle, Katsaris nagrał wszystko Chopina prócz etiud i Nokturnów(i chyba też koncertu e-moll). Strasznie podoba mi się jego styl. Ten pianista wciągnął mnie w muzykę poza-chopinowską.

Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #597 : Maj 23, 2013, 21:01:19 »

Zakupiłem sobie jeszcze preludia Chopina w wykonaniu Katsarisa i wiele mnie nauczyły w słuchaniu a nawet interpretacji...
http://www.youtube.com/watch?v=d8HUF-UGt50
Piękne wydobycie 4 nutek - nigdy bym na to nie wpadł!
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #598 : Wrzesień 01, 2013, 08:59:27 »

pustawo tu ostatnio  Złość
To może tak cosik energytuzujacego ?   Mrugnięcie
Na odpędzenie duchow mizgalstwa, w przerwie miedzy moimi netowiskami zagrałem sobie i dla Was od i taki cymesik  Mrugnięcie
http://youtu.be/KYh2Cnq2h3U
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #599 : Wrzesień 12, 2013, 20:09:14 »

Janusz, super cymesik... smakował mi  Duży uśmiech
A czemu cisza w tym wątku? Z mojej strony mogę napisać, że mało wolnego czasu... ale analizuję nokturn Chopina op.48 nr 1 i te oktawki nie sa aż tak straszne. Trudniejszą znacznie część napotykam w "doppio movimento". Tutaj na prawde można sie pobawić dźwiękami. Dokładnie zagrać ten utwór bardzo trudno, bo prawa ręka gra zarówno 'podkład' jak tez wiodącą linię melodyczną(tematyczną). Trochę szkoda, że Chopin zdecydował się na doppio! movimento Smutny Takie tempo powoduje trochę, że zbyt szybko 'uciekają' przepiękne akordy, majstersztyk ich budowania. No ale... ale zawsze można pójść drogą Pogorelica i wykonać nokturn w nadzwyczajnym tempie - jako całość.

Kiedy ja się tego nauczę? Nie wiem Co? ale to jedna ze szczególnie wybitnych kompozycji Chopina.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nighmare dacjaforum lskvolleymanager wataha-zlotych-klow killers