Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 55   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Franciszek Schubert - wieczny wędrowiec  (Przeczytany 277523 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #525 : Luty 01, 2012, 20:45:53 »

Dzięki za komplement Sławku  Uśmiech Hehe, jakiś talent wypada mieć  Chichot Ile języków? No trochę tego jest i w różnym stopniu Mrugnięcie Nie przepadam tylko za słowiańskimi (z wyjątkiem słoweńskiego ) Uśmiech Ty z kolei pomykasz w hiszpańskim, który ja znam tylko troszkę. Ale nie offtopikujmy w wątku schubertowskim!
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #526 : Luty 01, 2012, 21:49:09 »

No tak. Asiu! błagalna prośba o przetłumaczenie Pstrąga
Och, Sławku, miło być do czegoś potrzebnym Uśmiech Wybacz, miałam (mam) tak straszny czas, bałam się nawet zajrzeć, by nie zostać zbyt długo. Teraz odzywam się spośród kartonów, worków, szalonej bieganiny, bo tak myślałam, że może jednak brakuje mnie na Schubertsite. Dobrze, postaram się jakoś znaleźć czas, obiecuję.
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #527 : Luty 02, 2012, 00:58:37 »

OK Asiu. Jak w końcu się "wyrobię" z nagraniem tych pieśni, które już są, to zawczasu nagram tego Pstrąga. A cóż Ty Asiu robisz wśród kartonów? Przeprowadzka może, albo powrót z dalekiej podróży?
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #528 : Luty 03, 2012, 23:20:45 »

Troszkę się wczoraj zdenerwowałam, gdy zobaczyłam że dużo blogów z których można było
ściągać muzykę zostało usuniętych. Czy to już działa ACTA?
W ramach mojego skromnego protestu, postanowiłam udostępnić płyty z muzyką Schuberta w ramach
"wolnego transferu". Zapraszam 5.5GB, nie trzeba się nawet logować.Bo za chwilę pewnie i chomika zamkną.


Także ta bardzo ciekawa płyta. Moment musical nr 6.Pełen melancholii, nostalgii, zamyślenia i
bardzo skupiony nad klawiaturą David Fray

http://www.youtube.com/watch?v=3Jkt6ueZ2s8
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 23:25:13 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #529 : Luty 03, 2012, 23:40:06 »

Może to, Agnieszko, działa sama świadomość, że jakaś ciemna chmura zawisła nad Internetem:)
Z pewnością sam system, zanim zacząłby działać, jakkolwiek to działanie miałoby w praktyce się przedstawiać, musi najpierw zostać ratyfikowany. Jednak już pewnie powstała nerwowa atmosfera. Ludzie nie bardzo wiedzą, czego się spodziewać.
Trudno powiedzieć, jaka będzie przyszłość chomika. Jednak jest wysoce prawdopodobne, że ów zakątek był zbyt miłym, spokojnym i pełnym wszelakiej obfitości miejscem wzajemnego obdarzania się pięknem, aby mogło to trwać w nieskończoność  Chichot
W końcu zawsze trzeba się żegnać...
http://www.youtube.com/watch?v=76eu0-26mDM&feature=related
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #530 : Luty 04, 2012, 00:05:47 »

Pewnie masz rację, oby tylko został np. jako dodatkowy dysk zewnętrzny.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #531 : Luty 12, 2012, 01:57:13 »

A propos Pstrąga - Agnieszko, zanim go przetłumaczę, pozwól, że najpierw zamieszczę tę uroczą impresję na jego temat autorstwa Ludwika Jerzego Kerna Uśmiech

http://www.literatura.zaprasza.eu/strona.php?item_id=1373
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #532 : Luty 12, 2012, 09:41:34 »

Rzeczywiście urocze. Ale wierszyk ten może ocierać się o prawdę.Ryby były ulubionym daniem Schuberta.
O "Pstrągu" słyszałam też taką anegdotkę. Wskutek komplikacji językowych klienci restauracji nie mogąc porozumieć
się z kelnerem nucili pierwsze takty "Pstrąga" i natychmiast wszystko stawało sie jasne.W innej wersji
robił to kelner. Zdaje się, że ta historyjka stała się jedną z tzw."urban legends".
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #533 : Luty 12, 2012, 12:03:05 »

Świetna historia z tymi rybami  Duży uśmiech
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #534 : Luty 12, 2012, 13:58:08 »

świetna historia z tym pstrągiem. Asiu, Agnieszko - tak myślę, czy przy okazji opracowywania Pstrąga nie moglibyśmy zalinkować w Schubertiadzie do tego wiersza? Nie wiem jak to byłoby z prawami autorskimi. Wydaje mi się, że chyba nie naruszylibyśmy ich. Może Janusz mógłby się autorytatywnie wypowiedzieć (mam do Niego duże zaufanie, że doradzi dobrze).
Agnieszko ponagrywałem do każdej pieśni akompaniament (z takimi drobnymi podpowiedziami). Zobacz jak to się prezentuje?
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #535 : Luty 12, 2012, 14:46:27 »

Sławku, linkowaniem nie naruszasz praw. Odwołujesz się bowiem tylko do treści które są powszechnie dostępne (przez kogoś innego upublicznione). To zupełnie tak, jak w publikacjach naukowych: podając w przypisach źródło - nie czynimy plagiatu, nie przywłaszczamy czyiś praw, a jedynie powołujemy się na znane już wcześniej fakty, za które naukową/etyczną/prawną odpowiedzialność ponosi autor źródla.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 17:46:19 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #536 : Luty 12, 2012, 17:41:15 »

Nie bardzo chwytam te podpowiedzi w akompaniamencie. To początki każdego wersu??
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #537 : Luty 12, 2012, 18:00:01 »

Januszu, dzięki za wyjaśnienie. Podobnie myślałem ale chciałem upewnić się. Myślę, że ten wierszyk znakomicie wzbogaci nasz materiał nt. Pstrąga.
Agnieszko, po prostu tam gdzie śpiewak-nowicjusz mógłby mieć problemy np z właściwym momentem wejścia w dany fragment (np. po dłuższej partii akompaniamentu) wrzuciłem jedną nutkę z partii wokalnej. Moim zdaniem ona nie przeszkadza. Jeśli uznamy, że to zbędne to usunę to.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #538 : Luty 15, 2012, 18:33:11 »

Wspaniale zaczynają się obchody roku Schubertowskiego.Będziemy obchodzić 215 rocznicę urodzin.
Od 23 marca maraton (8 dniowy) w BBC3.
Wielcy, wspaniali artyści dawni i współcześni. Chyba jednak trzeba by się udać do Wielkiej Brytanii, bo pewnie u nas tej
stacji się nie złapie. Szkoda.
Program tu:

http://www.bbc.co.uk/mediacentre/latestnews/2012/spirit-of-schubert.html
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #539 : Luty 16, 2012, 12:22:45 »

Zupełnie nie rozumiem dlaczego muszę zawsze wpadać w panikę . Oczywiście że radia BBC3 można słuchać
przez internet. Będę jeszcze przypominać poszczególne koncerty, ale na razie polecam naszego
znajomego z Dusznik.
31 marca o 13.00 Francesco Piemontesi i dwie sonaty A-dur. D 664 młodzieńcza i D959 przedostatnia.
Koncert może naprawde byc świetny.
Zapisane

Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 55   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

batawia forumpolskiejzabawy swietageometria pl8s tusnovelas