Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Międzynarodowy Konkurs im. P. Czajkowskiego 15 czerwca - 3 lipca 2015  (Przeczytany 111814 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Czerwiec 27, 2015, 20:27:55 »

Pięknie i z uczuciem:) Dove sono też mi się podobało. Zresztą całość wydaje się dobra. Zobaczymy, czy to wystarczy na finał.

Heh, mnie Dove sono tak jakby mniej, niestety Niezdecydowany

Niezwykle podoba mi się natomiast to, że uczestnicy śpiewają pieśni ludowe ze swoich krajów - zawsze można w ten sposób poszerzyć swoje muzyczne horyzonty  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : Czerwiec 27, 2015, 21:04:45 »

Wiadomo, że słuchało się tej perełki w najróżniejszych wykonaniach, jedno genialniejsze od drugiego:) Ale ona sama w sobie jest tak czarująca, że powiem o niej tak, jak Pat o Adagiu:
ale ono zawsze zachwyca. Trzeba by je naprawdę porządnie sknocić, żeby było inaczej.
Chichot
Faktycznie, pojawiają się klimaty world music, można usłyszeć coś nowego.
Muszę też powiedzieć, że bardzo zaciekawiła mnie Hexenlied Mendelssohna, a nie znałam jej wcześniej. Dynamiczna, i demoniczna odmiana Elfenmusik Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 18:39:19 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Czerwiec 28, 2015, 08:30:47 »

Brannon Cho - Wiolonczela.
Rewelacyjny!!! Bach.
Rewelacyjny!!! Czajkowski
Dzwiek , wibracja, artykulacja!!!!!

Nie przeszedl.

P.S.
Przy tak czystym i klarownym stylu wszystkie bledy podane sa jak na tacy.
Nawet te mikroskopijne, ktore w balaganiarskich, przeromantyzowanych wykonaniach ujda w tlumie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : Czerwiec 28, 2015, 09:35:19 »

Brannon Cho i Kodaly.

Polecialy wiory .
Niesamowita kontrola arcytrudnego (dla niektorych, niewykonalnego) utworu:
Zoltán Kodály - Sonata in B Minor for solo Cello, Op. 8

Konkursy, to jedna wielka sciema.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Czerwiec 28, 2015, 10:58:26 »

Dzięki Bartku za wszystkie rekomendacje - akurat w tym tygodniu jestem w wybitnie smyczkowym nastroju, więc są jak znalazł Uśmiech

Hehe, teraz się pośmiejecie, ale zdarzyło mi się żałować, że nie było mnie kiedy rozdawano operowe głosy Chichot Bardzo lubię śpiewać (przy ognisku, w kościele  Mrugnięcie; kiedyś śpiewałam w szkolnym chórze).
Za malutki ten mój sopranik; gdyby był większy, myślę, że zrobiłabym z niego właściwy użytek Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Czerwiec 28, 2015, 16:50:46 »

Ja na pewno nie mam zamiaru się śmiać Uśmiech W podstawówce też byłam w chórze (aczkolwiek obowiązkowo i umierałam z przerażenia przed występami), a potem produkowałam się wokalnie z gitarą podczas studiów w kategorii tzw. poezji śpiewanej i biwakowej:)) Do tego nie trzeba aż tak mocnych płuc, choć niestety teraz już gitarę trochę pokrywa kurz Płacz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 16:52:37 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : Czerwiec 28, 2015, 16:54:32 »

Już dziś początek finałów:
http://tch15.medici.tv/en/live/piano

Przypomnijmy:
Redkin:
Czajkowski, koncert nr. 1, b-moll, op. 23
Prokofiew nr 2. g-moll, op. 16
Siergiej zdobył złoty medal na konkursie Prokofiewa w Petersburgu - może być ciekawie:)

Li:
Czajkowski, koncert nr 1,
Prokofiew koncert nr 3 C-dur, op. 26

TAKIE dwa koncerty bez przerwy... nie byle co...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 18:52:27 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Czerwiec 28, 2015, 17:11:18 »

Skrzypce wystartowały równocześnie, trzeba się na coś zdecydować Mrugnięcie
http://tch15.medici.tv/en/live/violin

Paweł Miljukow:

Pyotr Tchaikovsky. Violin Concerto in D major, Op. 35 
Dmitri Shostakovich. Violin Concerto No. 1 in A minor, Op. 77
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-violin-2015-06-28-1800000300-tchaiko

Alexandra Conunova

Pyotr Tchaikovsky. Violin Concerto in D major, Op. 35 
Jean Sibelius. Violin Concerto in D minor, Op. 47
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-violin-2015-06-28-1945000300-tchaiko

Szostakowicz, Sibelius, same cuda:)) Dobrze, że jest replay!

 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 20:49:08 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Czerwiec 28, 2015, 18:27:06 »

Siergiej zdobył złoty medal na konkursie Prokofiewa w Petersburgu - może być ciekawie:)

I faktycznie Prokofiew był zjawiskowy, zachwycający:) Warto posłuchać Mrugnięcie

http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-piano-2015-06-28-1800000300-great-ha
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 20:41:07 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : Czerwiec 28, 2015, 20:08:45 »

A teraz Prokofiew trójka - i Li. No bardzo ładne to było!:)

http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-piano-2015-06-28-1945000300-great-ha
Chłopak dał z siebie wszystko, cały mokry, ale wyraźnie zadowolony z występu:)


Jutro dwóch Lukasów, i dla odmiany koncerty Liszta i Rachmaninowa. I jeszcze większa odmiana - wreszcie usłyszymy Czajkowskiego nr 2 Uśmiech W kuluarach słychać, że decyzja o pierwszej nagrodzie będzie w tym roku bardzo trudna.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2015, 20:41:25 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : Czerwiec 28, 2015, 20:38:38 »

Zdążyłam na końcówkę występu Alexandry Conunovej (i przy okazji na komentarz prowadzących, z którymi rzadko mam okazję się spotkać z racji tego, że są wycinani na replayach, a bardzo sympatyczni)
Śnieżnobiała suknia, pasująca do śnieżnego koncertu Sibeliusa, i piękny dźwięk:)
Już po wybuchowej reakcji publiczności można było się domyślić, że tego występu trzeba posłuchać (co i tak zamierzałam uczynić, choćby ze względu na Sibeliusa:)), co niebawem zrobię.
Teraz tylko na gorąco przekazuję opinię o artystce i jej występie:
Sensacyjna, pełna pasji, energii, pełna kolorów i lirycznego piękna, niezwykle autentyczna, spontaniczna i pełna radości. To chyba wystarczająca rekomendacja:) Muss sein;)
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-violin-2015-06-28-1945000300-tchaiko
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 00:07:42 wysłane przez Aleksias » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : Czerwiec 28, 2015, 21:10:22 »

A teraz Prokofiew trójka - i Li. No bardzo ładne to było!:)

http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-piano-2015-06-28-1945000300-great-ha
Chłopak dał z siebie wszystko, cały mokry, ale wyraźnie zadowolony z występu:)

Muszę przyznać, że trochę się "oburzyłam", że George Li wszedł do finału. Dzisiaj jednak zwracam mu honor Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : Czerwiec 28, 2015, 22:04:32 »

Naszej Ewy niestety zabraknie w finale  Smutny

Dobrze, że jest ten replay (i tym samym playlista na wakacje)  Duży uśmiech

Hehe, z nadmiaru wrażeń jeszcze gotowy przyśnić mi się sen w tym stylu  Mrugnięcie: Bartek startuje (i oczywiście zwycięża) w kategorii skrzypiec, Patrick to samo jako - wiadomo - pianista, Asia (Asiu musiałabyś się ostatecznie zdeklarować: śpiew/wiolonczela/a może fortepian?), a ja - no niech będzie - jako sopranistka  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Czerwiec 29, 2015, 00:15:12 »

Kasiu, ja nawet nie chcę sobie wyobrazić, jak Bartek skomentowałby moje solo na wiolonczeli Duży uśmiech Myślę, że najrozsądniej z mojej strony byłoby, gdybym ja pełniła tę zaszczytną funkcję i Was  zapowiadała Mrugnięcie Chociaż we śnie wszystko może się zdarzyć, może popłynęłabym niczym du Pré Chichot
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Czerwiec 29, 2015, 00:16:28 »

W skupieniu czekalem tylko na to, kiedy skrzypce Conunowej i Milyukowa zostana przerzniete na pol.
Cale szczescie nie udalo sie.
Dwa nobliwe instrumenty zostaly uratowane.

Sybelius Moldawki byl, jak dla mnie rozhisteryzowany ze zbyt gesta wibracja (podobna histeria jak u  A.S.Mutter)
Rowniez, arogancja solistki i zbytnia pewnosc siebie, powiem szczerze, denerwowaly mnie.
Rozrozniam wyraznie pyszne "pewniactwo" od sily energii i temperamentu.

Niestety dla mlodych skrzypkow poprzeczke dla Sybeliusa ustawil mocny, szlachetny i pokorny Dawid Ojstrach.

Mimo wszystko, Conunowa jest sprawna technicznie i sprawna dzwiekowo (dobra emisja dzwieku)

Milyukow nie zachwycil mnie. Dzwiek sredni, tlumiony nadmiernym dociskiem smyczka na struny.
Stlamszone struny nie rezonuja,a pelen przydzwiekow ton nie jest nosny.
Tak czy inaczej, daj Boze zdrowie...

P.S.
Szostakowicz rowniez nalezy do Dawida Ojstracha - sorry!!
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

smoczyjezdzcy turback projektperwersja proskills maro