Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chopin i jego Europa 16 sierpnia – 3 września 2011  (Przeczytany 81216 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : Sierpień 16, 2011, 21:40:57 »

Złapałeś mnie za słówko, ale chyba słusznie. Chodzi o to, że jego rubato jest bardzo swoiste, czasami trochę przesadzone, "przytrzymane"... Wyłapiesz to na pewno słuchając. Ale to nie jest błąd, to JEGO maniera. Z rubatem w "oryginalny" sposób obchodzi się też np. Julianna - jej rubata nie mogę zaakceptować, u Bozanova - tak. Mimo wszystko wydaje mi się bardziej właściwe. Rubato - jak mawia Wunder - powinno być u Chopina - dla słuchacza - niezauważalną, organiczną częścią całości, musi być (co za sztuka!) naturalne tu i teraz...
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Sierpień 16, 2011, 21:46:24 »

Chodzi wlasnie o te granice.
Rubato, ale nie za duze, piano, ale nie za ciche, staccato, ale nie za krotkie lub za dlugie itd. itd.

Teoria wzglednosci  Mrugnięcie
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Sierpień 16, 2011, 22:09:10 »

Mozarcie, cieszę się, że Ty też zauważyłeś u Bożanowa to rozczłonkowanie frazy - mnie to dziś bardzo przeszkadzało w odbiorze.
Gubiłam się.
Tak, w trzecim etapie konkursu Bożanow zagrał wspaniale - szeroko, płynnie, romantycznie, dojrzale i pewnie.
Wundera pokochałam za jego Chopina, a Bożanow mnie zachwycił.
 
Przeczytaj, proszę, koniecznie recenzję xbw z recitalu Julianny w Dusznikach! Uśmiech
Uśmiejesz się!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Sierpień 16, 2011, 22:11:37 »

Jasne, czytałem! Beatko, jesteś wielka, zapewne piszesz za mnie.  Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Sierpień 16, 2011, 23:00:03 »

Ewuniu, gratuluję Ci testu na 97% - nie wiem, o co chodzi, ale byłaś bardzo zadowolona! Uśmiech

Wywiad z Bożanowem był wspaniały!
Dawno nie słyszałam artysty, który by w wywiadzie tak ciekawie, inteligentnie i na luzie się zaprezentował Uśmiech
Poczekaj, aż będzie w internecie i słuchaj tylko Bożanowa, nie tłumaczenia!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : Sierpień 16, 2011, 23:09:26 »

Dawno nie słyszałam artysty, który by w wywiadzie tak ciekawie, inteligentnie i na luzie się zaprezentował Uśmiech
Poczekaj, aż będzie w internecie i słuchaj tylko Bożanowa, nie tłumaczenia!

Julko - wywiad rzeczywiście świetny, tłumaczenie wymuszalo uśmiech na twarzy.  Chichot  Nie za bardzo wierzę w tłumaczenie Evgenija, dlaczego nie przyjechał odebrać IV nagrody, ale równocześnie potrafię go zrozumieć. Bardzo inteligentny, ideowy i swobodny artysta. Trzeba śledzić jego karierę!  Mrugnięcie
Zapisane

jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Sierpień 18, 2011, 22:15:02 »

Czy tylko mnie chwilami bolała ta interpretacja f-molla?  Zawstydzony
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Sierpień 19, 2011, 14:09:42 »

Nie, nie tylko Ciebie... Powiedziałabym... bardzo niefrasobliwa, a przy tym widać, że instrument stawiał jednak duży opór palcom pianisty! Nie mniej jednak ciekawe doznanie!

Generalnie, to co się dzieje ostatnio w dwójce przechodzi ludzkie (przynajmniej moje pojęcie). Tak trzymać!!! Duży uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Sierpień 19, 2011, 15:13:08 »

Masz rację Ewo!!
W przyszłym tygodniu w Dwójce:
środa 19.00 Awdiejewa
sobota 19.00 Wakarecy
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Sierpień 19, 2011, 15:44:57 »

Już myślałem, że usłyszymy oba koncerty w wykonaniu Julki ale okazało się, że Avdeeva gra na festiwalu dwa razy a występ z orkiestrą zaplanowany jest na 31 sierpnia. Sprawdzę, czy jest jakaś transmisja i dam Wam znać - jestem bardzo zainteresowany jej f-molem - w prawdzie zakładam, że mogę się rozczarować, lecz z drugiej strony taka wirtuozka jak Julka może stanąć na wysokości zadania.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Sierpień 19, 2011, 15:47:33 »

No niestety, nie zapowiada się, żeby dwójka miała transmitować występ Rosjanki. Wg programu festiwalu koncert zaczyna się o 20 a w ramówce radia "Letni festiwal muzyczny" pod którym kryją się przeróżne transmisje rozpoczyna się o 19. Nie ma jeszcze dokładnych opisów programu ale wątpię, że coś ulegnie zmianie.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Sierpień 19, 2011, 15:49:00 »

Masz rację Ewo!!
W przyszłym tygodniu w Dwójce:
środa 19.00 Awdiejewa
sobota 19.00 Wakarecy
Oh, nie tylko, dziś albo jutro wieczorem (już mi się miesza, ale nie spuszczam ucha z radia) dla Ciebie Shubert i Shuman, a dziś od rana same wielkie przeboje, od Carmen i Karnawału zwierząt począwszy. Co za frajda!!!!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Sierpień 19, 2011, 16:04:15 »

Myślałam, żeby ustawić się po wejściówki .Teatr Wielki to ogromna budowla i nie sądzę,
żeby choćby największy pianista ją zapełnił.Ale cóż Beata na Julkę ze mną nie pójdzie, a sama
na koncerty chodzić nie umiem.
Można też na fejsie wygrać wejściówki na poszczególne koncerty.Pytania różnie trudne,
dzisiaj było łatwiutkie.Odpowiedziałam po 10 minutach, ale za późno okazało się.Może i dobrze
bo nad Warszawą burza!!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Sierpień 20, 2011, 10:54:43 »

Wczoraj w mojej z kiosku przyniesionej gazecie stało czarno na białym, że o 18.00 na Dwójce Bożanow na żywo z FN. Ale niestety, było co insze... Trzeba się jednak ramówki ze strony internetowej trzymać. Wiem, że pozmieniał bez uprzedzenia utwory i była Sonata h-moll i Barkarola, ciekawie było. Gdybym wiedziała, że z transmisji radiowej nici, ustawiłabym się w kolejce po wejściówki.

Jednak posłuchanie pianisty na żywo, jak Cyganka, prawdę Ci powie.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Sierpień 20, 2011, 20:21:44 »

Hurra, w Dwójce transmisja na żywo, teraz.

Franciszek Liszt

Héroïde funèbre – poemat symfoniczny S. 102,
I Koncert fortepianowy Es-dur S. 124, Uśmiech
Orpheus – poemat symfoniczny S. 98,
II Koncert fortepianowy A-dur S. 125 Uśmiech
wyk. Denis Matsuev – fortepian, Rosyjska Orkiestra Narodowa, dyr. Michaił Pletniow

Denis Matsuev - zwycięzca konkursu Czajkowskiego w 1998
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watachawilkow maniacraft darmowefora westcraft magicbears