Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koncert- Gala Konkursu Chopinowskiego  (Przeczytany 37566 razy)
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 21, 2010, 23:41:31 »

No właśnie, a może ktoś na szybko mi udzieli informacji czy jutrzejsze i sobotnie koncerty są transmitowane przez TVP lub radio?

Sprawdzałam ale nie znalazłam nic w programie. Pięć lat temu nie było transmisji.
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 21, 2010, 23:44:12 »

No właśnie, a może ktoś na szybko mi udzieli informacji czy jutrzejsze i sobotnie koncerty są transmitowane przez TVP lub radio?

Sprawdzałam ale nie znalazłam nic w programie. Pięć lat temu nie było transmisji.

Smutne.


Anelik w swoim poprzednim poście napisałas właściwie wszystko. Nie znam się na muzyce tak jak Ty, ale zgadzam się z ogólnym odbiorem...że jej muzyka nie powoduje iz odpływam, nie zabiera mnie ze sobą. Ja widzę salę, orkiestrę, widownię, ją, jej miny zamiast obrazów które malował Chopin.  Niestety.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Październik 21, 2010, 23:53:10 »

Tak naprawdę Konkurs Chopinowski jest najlepszy na świecie. Szkoda, że tak rzadko - gdyby tak co 2,5 roku...W sumie niewiele jest ciekawych wydarzeń z muzyką poważną - może coś się zmieni jak w Koszalinie skończą budowę nowej filharmonii. Proszę piszcie co się ciekawego u was dzieje. Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 21, 2010, 23:56:06 »

Jesteś z Koszalina Bodku?

Dla Warszawiaków przypominam o koncertach w Lutosławskim czy w S1. Często studia świecą pustkami a bywa, że koncerty są wspaniałe.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Październik 22, 2010, 00:02:09 »

Przebrzmiały ostatnie dźwięki... Smutek. Pustka. Jak napisałem, nie jestem znawcą, ani melomanem, ale skończyło się dla mnie coś naprawdę wyjątkowego. Cóż, wszystko ma swój koniec.
Ale... forum założone zostało nie po to, by uczcić koniec konkursu, lecz po to, by był on zaczątkiem czegoś. Czy ta piękna idea przetrwa, zależy tylko od was. Forum jest. To Wy zdecydujecie, jak zostanie zagospodarowane. Składajcie propozycje działów (piszcie w dziale technicznym). Czekam na Wasze pomysły. Jeśli macie znajomych, którzy chcieliby się przyłączyć, zaproście ich. Forum jest dla nas wszystkich i ma służyć naszym potrzebom. A ja się postaram, by istotnie służyło.
Tak więc nie żegnam się z Wami. Uśmiech
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Październik 22, 2010, 00:03:30 »

Owszem Kasiu z Bonina/Koszalina i Mielna. Napisałem w pierwszym Forum parę słów o sobie, ale moja córcia studiuje w Warszawie i wybieram się ją odwiedzić
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Październik 22, 2010, 00:04:38 »

Cytuj
Anelik w swoim poprzednim poście napisałas właściwie wszystko. Nie znam się na muzyce tak jak Ty, ale zgadzam się z ogólnym odbiorem...że jej muzyka nie powoduje iz odpływam, nie zabiera mnie ze sobą. Ja widzę salę, orkiestrę, widownię, ją, jej miny zamiast obrazów które malował Chopin.  Niestety.


Posłuchaj tego koncertu w wykonaniu Zimmermana. Jest taka płyta, gdzie gra z orkiestrą złożoną  z zupełnie młodych muzyków i jest równocześnie dyrygentem. Niezrównane brzmienie fortepianu. Przy tym udało się tam pokazać na tle tematów granych przez fortepian, tematy grane przez orkiestrę tak, że miejscami tworzy się rozmowa pomiędzy fortepianem i poszczególnymi instrumentami. Moje ulubione miejsce kiedy gada sobie fortepian z fagotem. Tak sobie gadają idąc po promieniach księżyca - jak u Bułhakowa w zakończeniu "Mistrza i Małgorzaty". Polecam
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 00:06:32 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 22, 2010, 00:05:15 »

Dla Warszawiaków przypominam o koncertach w Lutosławskim czy w S1. Często studia świecą pustkami a bywa, że koncerty są wspaniałe.
Jeśli wiecie coś o koncertach itp., dawajcie info do działu Muzyka > Wydarzenia.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Październik 22, 2010, 00:10:38 »

Ok. Pozdrawiamy Moderatora Mrugnięcie
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Październik 22, 2010, 00:13:06 »

Dziś mówię Wam dobranoc, bo oczy mam już czerwone jak u królika od ślęczenia po nocach z uchem przy tv i radiu, o ekranie mojego HP-ka nie wspomnę. W zestawieniu z gipsem na nodze wyglądam jak dziecię rewolucji, co nie jest moim ulubionym anturażem.  Będę się odzywać, bo zamierzam odsłuchać z archiwum w porządku alfabetycznym - już bez ram konkursowych -  wszystkich konkursowiczów. Ciepło żegnam Wszystkich. Dobranoc.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Październik 22, 2010, 00:17:25 »

No to miłych snów. Do miłego spotkania na Forum. Anelik niech ci się dobrze zagoi!!! Ja posłucham sobie Blechacza... Pa:)
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 22, 2010, 00:17:55 »

Posłuchaj tego koncertu w wykonaniu Zimmermana.

Wysłuchałam Uśmiech I w wykonaniu Blechacza. Chwilę przed Konkursem, jednego dnia, chciałam poczuć różnicę. Nie ukrywam, że bardziej podobała mi się interpretacja Blechacza, ale jutro jeszcze raz sięgnę po koncerty w wykonaniu Zimermanna (mam płyty nagrane przez DG, nie wiem czy to ta)
U Blechacza bardziej podobało mi się tempo i ekspresja. Jest bardziej szalony, młodzieńczy, beztroski momentami. Jak taki własnie 19 letni młodzieniec który pierwszy raz kocha, doświadcza, mierzy się ze światem.
Zimmerman jest dostojniejszy, ale też lekki i finezyjny.

Gdy słuchałam koncertów w tegorocznym konkursie żałowałam wcześniej tej sesji z płytami bo aż do Wundera NIC nie mogłam usłyszeć i zobaczyć oczami duszy. Ciagle czułam i słyszałam te interpretacje Blechacza i Zimmermana i miałam wrażenie, że tegoroczni uczestnicy grają coś zupełnie innego. Z tegoroczną laureatka włącznie...albo niestety przede wszystkim.
Zapisane
micoona
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


Ta tija tija ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 22, 2010, 00:19:03 »

Życzę Wam więc spokojnej nocy i do zobaczenia na forum.

Dobranoc.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #103 : Październik 22, 2010, 09:03:58 »

A ja od rana się nakręcam i wciąż nie mogę przeboleć, że to już koniec.
Gala nie była taka, jaką sobie bym wyobrażała. Przypominała raczej rozdanie Oskarów w luzackiej, amerykańskiej atmosferze. Nie lubię tak.
Co do publiczności- zdaje mi się, że to nie była ta sama publiczność, co z przesłuchań.
Zapisane