Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11241 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Październik 15, 2021, 19:49:50 »

bartus, teraz Garcia Garcia .. i znów będzie najeżdżanie, dopiero Evie odpuszczę ..

.. odpuszczam, kupił mnie,
gra lepiej niż w II etapie.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Październik 15, 2021, 20:34:03 »

Jestem trochę opóźniony w odsłuchiwaniu uczestników konkursu, ale chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami. Na razie w mojej klasyfikacji prowadzi Armellini potem Li Bui i Alexewicz.  Leonora zachwyciła mnie swoją grą ale też mimiką i ruchem całego ciała oddające jej emocje...Uwielbiam ją oglądać i słuchać- za to ma u mnie duży plus.  Z kolei JJ jest znakomitym artystą-wirtuozem ale z kolei on głośno sapie i pomrukuje w chwilach uniesień (trochę jak Bruce Lee w czasie walki😉) I za to ma mały minus. Alexewicz świetnie się zaprezentował w 3 etapie ( bardzo podobały mi się preludia w jego wykonaniu) i na razie  uważam go za lidera Naszej ekipy. Ciekawi mnie czy w sali też słychać te oddechy, pomruki pianistów jak w transmisji  internetowej.  Bo Martin dostał ewidentnie dodatkowe punkty od Jury za śpiew w czasie grania😘
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #107 : Październik 15, 2021, 21:03:28 »

Garcia Garcia (słuchałem w radio) grał w manierze Casadesusa (który to z kolei zgodnie z nią nie grał akurat Chopina)  Spoko  Myślę, że odpadnie; tu już nie ma miejsca na takie ciekawostki, zwłaszcza, że czasem pozbawione logiki.

W zasadzie ja dziś i wczoraj każdego pianistę, no może poza panem Sumino, który wszystko, poza brzmieniowo pięknym Marszem z Sonaty, zagrał tak samo, widziałbym w mniejszym lub większym stopniu w finale. Po prostu oni wszyscy zasługują na naszą uwagę (nie spodziewałem się tego przed konkursem). Dziś na przykład mniej zachwyciła jedna z najciekawszych uczestniczek - Armellini, zwłaszcza w mazurkach, za to Candotti w sonacie wypadła lepiej niż myślałem.

BTW, słucham teraz jednym uchem Evy. Fantazja była dość fascynująca, ale jej Sonata... sorry, bardzo powściągliwa, jakaś mocno jasna. Oczywiście ta klarowność może się podobać, ale wyraz tego opus jest tragiczny, sięgający największych dramatycznych głębin. Jeśli dobrze słyszałem w samochodowym radio, pan Gadjev, mój ex-faworyt, zrobił z niej istne pandemonium w stylu słynnego nagrania Rachmaninowa. Szkoda tylko tych licznych pomyłek - na tym etapie, przy tylu tak świetnych artystach, ma to duże znaczenie. Nie przeszkadzał mi jego perkusyjny czasem dźwięk - ba, ja takie rzeczy lubię (vide William Kapell) Uśmiech

PS. Moje utyskiwania nie zmienią oczywiście faktu, że Ormianka będzie w pierwszej trójce.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 21:06:46 wysłane przez Mozart » Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : Październik 16, 2021, 09:48:14 »

III etap, trzeci (ostatni) dzień przesłuchań, sesja poranna.

Prowadzący: Piotr Wojciechowski.


 .. na dzień dobry! szykujmy się na mocne wrażenia, wczoraj grała Jego młodsza koleżanka i wygląda na to, że to między tą dwójką rozegra się rywalizacja o palmę pierwszeństwa. Dodam, że Oni w przeciwieństwie do pozostałych prawe nie mają wpadek technicznych i tekstowych.


1.) Nikolay Khozyainov, Rosja, Steinway 479, niewątpliwie Kola dodaje dużo od siebie (i nie jest nieomylny).
Preludium cis-moll osnute mgłą.

W moim przekonaniu Eva lepiej wypadła - miała wszystkie trzy etapy mocne, z tendencją rosnącą. Kola zagrał II etap marzeń. Dzisiaj zagrał tak, że nawet nie wiem, czy będzie to najlepszy występ dnia (?). Szkoda wpadek naszego Alexewicza, depcze Koli po piętach. Gdyby nie wpadki wyżej oceniłbym grę Polaka (preludia op. 28).

Szykuje się finał konkursu marzeń.


2.) Su Yeon Kim, Korea Płd., Steinway 479, ..w czasie Jej występu trochę myślę o sałatce owocowej .. (zapożyczając cytat z Mozarta  Mrugnięcie, sorry), też tak zwolni do zera i spotkają się na jednej stacji z Garcią  Mrugnięcie  Drugi etap miała lepszy.


Przerwa.


3.) Aimi Kobayashi, Japonia, Steinway 479, .. bałem się tego początku, w którą stronę pójdzie? weźmie do ręki bicz i będzie nam nim przed nosem śmigać, czy to będzie ciepłe oblicze? Jest super! To jest romantycznie usposobiona Aimi. Od razu mnie obudziła, dzieje się. Po nienajlepszym II etapie idzie w górę. Mazurki gęste, pełne od treści. Prawie mam ciary, a preludia dopiero przed nami!

(Miałem nosa pisząc przy Koli, że Jego występ nie będzie chyba najlepszym z dzisiaj grających).

Aimi jest jak z japońskiej kreskówki. Siedzi przy fortepianie malutka, a z fortepiany wylatują całe naręcza nut, które przemieniają się w rozkwitające kwiaty. Co preludium to inny kolor.

.. kolejna magiczna chwila w konkursie ..


4.) Mateusz Krzyżowski,Polska, Steinway 479, mazurasy, co się zowie ..! Mati miał bardzo dobre wejście w występ.
Z ciężkim sercem, ale muszę to napisać, preludia zaproponowane przez Mateusza, są tylko dalekim echem piękna preludiów Aimi.
Dobry występ, kawał pianisty z Niego.


« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 14:27:41 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Październik 16, 2021, 11:06:44 »

Dla mnie Kola gra zbyt wolno (polonez sonata), Mazurki walczykowato...cały jego występ był melancholijno-cukierkowy brakło młodzieńczej fantazji i werwy...sorry ale jestem na nie
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Październik 16, 2021, 12:26:02 »

Za to Koreanka rozruszała słuchaczy Tarantellą🥰 Zastanawiam mnie skąd u Koreańczyków to wyczucie Polskich klimatów...bo większość Azjatów ma problem ze stylowym graniem Mazurków  a oni zbliżają się do ideału...
Zapisane
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #111 : Październik 16, 2021, 12:52:31 »

Cytuj
Zastanawiam mnie skąd u Koreańczyków to wyczucie Polskich klimatów...
Być może dlatego, że ich muzyka tradycyjna również posiada trójdzielny rytm.  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Październik 16, 2021, 13:02:10 »

Niestety, już jadę do domu Smutny I usiłuję słuchać Aimi w ciężkich warunkach, na słuchawkach i w szumie pędzącego pociagu Smutny Poranna sesje przesłucham sobie porządnie chyba już w domu. Dobrze, ze ktos jeszcze gra preludia; i ze względu na ich piękno i na to, ze jurorzy będą mieli lepsze porownanie Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : Październik 16, 2021, 13:08:33 »

Niestety, już jadę do domu Smutny I usiłuję słuchać Aimi w ciężkich warunkach, na słuchawkach i w szumie pędzącego pociagu Smutny Poranna sesje przesłucham sobie porządnie chyba już w domu. Dobrze, ze ktos jeszcze gra preludia; i ze względu na ich piękno i na to, ze jurorzy będą mieli lepsze porownanie Uśmiech

.. i to, (jak dotąd) jest takie granie jak Julianna Awdiejewa grała swoją sonatę po zwycięstwo!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : Październik 16, 2021, 13:10:56 »

ciekawe, czy nagroda Krystiana Zimermana, dla najlepiej wykonanej sonaty dotyczy też preludiów jako utworu zamiennego?  Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Październik 16, 2021, 13:27:47 »

..warto też odnotować naszyjnik Aimi, (gołe ramiona), sukienka o prostej fakturze z przodu i ciekawej ornamentyce z tyłu, określenie koloru sukni - męski zmysł ta sprawa przerasta.  Chichot.
..a naszyjnik to maluteńka perełka w kształcie nutki z ogonkiem.

..śliczny.

Przed cyklem preludiów zagranych przez Aimi Kobayashi czapki z głów!

Publiczność, chyba już z 2 minuty ciągle ją oklaskuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 14:26:43 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Październik 16, 2021, 13:33:10 »

ja aż nie potrafię równo oddychać po tych preludiach.
Poruszyła mnie do głębi.

biedny Mateusz, jak szybko ludzie przejdą po tym, co usłyszeli do porządku?  ..

ale Mati na szczęście też pięknie zaczął
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Październik 16, 2021, 13:47:08 »

To co pisałem o Mazurkach w wykonaniu Azjatów na szczęście nie dotyczy Ami..Kobayashi gra je stylowo -słychać u  niej Oberka, Mazura i Kujawiaka, preludia też wspaniale. Mam nadzieję ze będzie w finale
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : Październik 16, 2021, 14:42:21 »

Wielki plus dla każdego kto grał preludia, ale Mateusz mnie nie przekonał. Twardy, nieprzyjemny dźwiek.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #119 : Październik 16, 2021, 15:29:39 »

Nie wiem, co działo się przed południem, nie miałem możliwości śledzenia recitali.

Natomiast wieczorem... Wieczorem, mam nadzieję, będą się dziać rzeczy wielkie!
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forum vickyland realbestplaymta pracadlazbrojarza etforum