Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kultyszew w Polsce  (Przeczytany 26055 razy)
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« : Styczeń 30, 2011, 15:30:40 »

Już w tym tygodniu przyjeżdża do Polski Miroslav Kultyshev. Kultyshev jest zwycięzcą Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie i finalistą XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im F. Chopina w Warszawie w 2010 roku.
Będzie to pierwsza trasa koncertowa od czasu Konkursu Chopinowskiego, dlatego w programie Artysty znajdą się utwory Fryderyka Chopina: Barkarola Fis-dur op. 60, 4 Mazurki z op. 24,  4 Mazurki z op. 24, 4 Mazurki z op. 30, Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Nokturn As-Dur Op. 32,  Ballada f-moll op. 52, Polonez-fantazja As-dur op. 61 i Sonata h-moll op.56                             

Informacje o biletach: www.miroslavkultyshev.com

Kalendarium


•   Rzeszów - Sobota, 5.02, godz. 19.00
Filharmonia im. A. Malawskiego

•   Warszawa - Niedziela, 6.02, godz. 19.00
Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

•   Zakopane – Niedziela 13.02, godz. 18.00
Panoramika, Grand Nosalowy Dwór

•   Opole - Poniedziałek, 14.02, godz. 18.00
Filharmonia im. J. Elsnera

•   Wrocław - Wtorek, 15.02, godz. 19.00
Filharmonia im. W. Lutosławskiego

•   Nowy Sącz - Środa, 16.02, godz. 18.00
Małopolskie Centrum Kultury "Sokół"
   
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2011, 19:35:58 »

a Kraków?Co?  Złość
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2011, 20:00:45 »

Moniko.. Kraków musi głośniej trąbić hejnał z wieży Mariackiej, to może wtedy zostanie wreszcie usłyszany Chichot..Pod warunkiem, że wcześniej znów nie trafi trębacza jakaś zabłąkana "strzałka".. Chichot Mrugnięcie (przepraszam)
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2011, 14:55:24 »

Kraków nie był zainteresowany recitalem
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2011, 16:06:12 »

Tadeszu, witaj!
Zauważyłem, ze od kilku dni dołączyłeś do naszego grona i publikujesz ciekawe informacje nt. zapowiadanych koncertów Miroslava Kultysheva.
Mam nadzieję, ze zagościsz u nas na stałe i będziesz wspierał nas swoją najświeższa wiedzą, być może nie tylko nt. Mirosłava (który był i jest przecież ulubieńcem wielu z nas), ale i innych muzyków.
Czy Kultyshev był twoim ulubionym uczestnik ostatniego Konkursu? Gdybyś coś chciał nam napisać o sobie - pamiętaj, ze jest na naszym Forum odpowiedmi ku temu wątek, ale jesli nie masz takiej ochoty - to nic się nie stanie, prócz tego, że bedziesz dla nas bardziej tajemniczy  Uśmiech
Póki co jeszcze raz ciebie witam i pozdrawiam serdecznie!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2011, 16:26:18 »

Witaj Januszu, dzieki ogromne za tak miłe powitanie na forum. Sledzę wypowiedzi i jestem zbudowany. To o wiele ciekawsze od niejednego tekstu profesjonalnych krytyków.
Tak Mirek był jednym z moich faworytów obok Wundera i Trifonowa. Zresztą u mnie w domu ćwiczył podczas konkursu i od tamtej pory jestem z nim w stałym kontakcie. Nie jestem wielbicielem laureatki, co nie amienia faktu, że to znakomita pianistka. Zresztą o całej dziesiątce to można powiedzieć. Kultyszew prosił mnie abym zajął się nim impresaryjnie i lutowa trasa koncertowa to własnie efekt. Może zobaczymy się w niedzielę w S-1, o ile jesteś z Warszawy?
Pozdrawiam Forumowiczów serdecznie, a jeśli chodzi o mnie to najłatwiej się zorientować w moim portalu www.kamerton.net w zakładce O nas (http://kamerton.hapay.pl/files/File/TD.pdf)

Tadeusz
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2011, 21:47:12 »

Tadeuszu, fantastycznie, że nasza szafarska rodzina pozyskała w Twojej osobie znakomitego informatora i organizatora tak nam bliskich i ważnych wydarzeń muzycznych. Myślę, ze będziemy mieli z pierwszej ręki wiele od Ciebie najświeższych informacji o ciekawych koncertach i wydarzeniach muzycznych współorganizowanych przez Twój impresariat.
Na niedzielny koncert już zakupiłem 2 bilety i pozwól, ze takze będę miał nadzieję poznać Cię osobiście, poznać Ciebie i kilku innych uczestników naszego Kuriera. Już nie mogę się doczekać!  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2011, 22:01:57 »

Ogromnie się cieszę a pewnie jeszcze bardziej ucieszy się Mirek, że pozna przedstawicieli wielkiej rzeszy miłośników i znawców pianistyki.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w niedzielę. W piątek Artysta przyjeżdża a w sobotę rano jedziemy do Rzeszowa.

:-)
Tadeusz
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 01, 2011, 01:05:21 »

Dobry wieczór "Panie Tadeuszu".. Uśmiech Mrugnięcie To wspaniale, że wśród naszego skromnego, szafarskiego grona miłośników muzyki Chopina i w ogóle muzyki klasycznej (ale i nie tylko klasycznej), znalazła się również i osoba, która na co dzień ma okazję obcować ze światowej sławy Artystami..i której nieobcą jest wiedza dotycząca szczegółów ich pracy, poczynań, niezbędnych przygotowań - dokonujących się poza muzyczną sceną..

Szkoda, że co niektórzy ze względu na odległość Mrugnięcie,niestety nie będą mogli uczestniczyć w którymkolwiek z koncertów. W każdym razie Wszystkim tym, którzy tam się znajdą, życzę wspaniałej muzycznej uczty.. Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2011, 01:13:46 »

Otóż to, liczymy na jakieś zakulisowe szczegóły, na pewno zainteresuje to fanów pianistyki. Oczywiście, o ile nie jest to jakaś tajemnica. Witamy w naszym gronie.

Pojechałbym na koncert do Wrocławia ale niestety (a jednocześnie - na szczęście) będę wtedy w górach. Zawsze mnie ominą ciekawe imprezy, to się nazywa szczęście...
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2011, 01:21:18 »

Otóż to, liczymy na jakieś zakulisowe szczegóły, na pewno zainteresuje to fanów pianistyki. Oczywiście, o ile nie jest to jakaś tajemnica. Witamy w naszym gronie.

Pojechałbym na koncert do Wrocławia ale niestety (a jednocześnie - na szczęście) będę wtedy w górach. Zawsze mnie ominą ciekawe imprezy, to się nazywa szczęście...

W niedzielę 13 jest koncert w Zakopanem, a 16 lutego w Nowym Sączu. Chyba, że jest Pan w tak modnych ostatnio Dolomitach. Zapraszam
Zapisane
tadesz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 01, 2011, 01:24:27 »

Dobry wieczór "Panie Tadeuszu".. Uśmiech Mrugnięcie To wspaniale, że wśród naszego skromnego, szafarskiego grona miłośników muzyki Chopina i w ogóle muzyki klasycznej (ale i nie tylko klasycznej), znalazła się również i osoba, która na co dzień ma okazję obcować ze światowej sławy Artystami..i której nieobcą jest wiedza dotycząca szczegółów ich pracy, poczynań, niezbędnych przygotowań - dokonujących się poza muzyczną sceną..

Szkoda, że co niektórzy ze względu na odległość Mrugnięcie,niestety nie będą mogli uczestniczyć w którymkolwiek z koncertów. W każdym razie Wszystkim tym, którzy tam się znajdą, życzę wspaniałej muzycznej uczty.. Uśmiech
Jest mi ogromnie miło, że spotkałem tu wirtualnie tylu sympatycznych forumowiczów. Oczywiście będę - w miarę wolnego czasu - informował o ciekawych wydarzeniach. Tymczasem zapraszam do lektury "Kamertona" i jego archiwalnej wersji w której np. umieściłem kilka ze swych 400 wywiadów zrobionych niegdyś dla radiowej "Dwójki". Pozdrawiam. T
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 01, 2011, 01:33:02 »

W niedzielę 13 jest koncert w Zakopanem, a 16 lutego w Nowym Sączu. Chyba, że jest Pan w tak modnych ostatnio Dolomitach. Zapraszam

Tylko nie "pan" - Piotr mam w dowodzie i będzie mi bardzo miło jeśli unikniemy zbędnego tytułowania. A wyjazd szykuje się do Lądka Zdroju a przy okazji do Dusznik, tak więc będę musiał obejść się smakiem.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 01, 2011, 09:51:08 »

Też się cieszę, że będę mógł przyjść na koncert Mirka. Ponoć ma grac mazurki:), barecole fis, fantazje f-moll