Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 14025 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Październik 04, 2021, 14:37:38 »

Witaj Chiarodiluna!

Dzień drugi, uczestniczka 8. Rikono Takeda Japonia, fortepian Steinway nr 300

- Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
- Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
- Etiuda a-moll op. 25 nr 4
- Ballada F-dur op. 38

nic nie potrafię powiedzieć, nadal jestem pod wpływem silnych emocji po występie poprzedniczki,
... współczuję jurorom.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Październik 04, 2021, 14:43:44 »

Dzień drugi, uczestnik nr 9 (ostatni w sesji porannej) Shunshun Tie Chiny,  fortepian Steinway nr 300

- Nokturn H-dur op. 62 nr 1
- Etiuda c-moll op. 10 nr 12
- Etiuda e-moll op. 25 nr 5
- Ballada g-moll op. 23

nadal nie doszedłem do siebie, ale to jest uczestnik, którego koniecznie trzeba jeszcze raz posłuchać na spokojnie. Słyszę, że gra genialnie.
Tu się dzieją jakieś historyczne rzeczy. Konieczny powrót do tego Chińczyka. Mocny występ.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Październik 04, 2021, 17:08:58 »

Dzień drugi, sesja wieczorna, uczestnik 10. Sarah Tuan USA, fortepian Steinway nr 300

- Etiuda gis-moll op. 25 nr 6
- Etiuda c-moll op. 10 nr 12
- Fantazja f-moll op. 49
- Nokturn H-dur op. 62 nr 1

Ubrana w nasze barwy narodowe, biała bluzeczka i spodnie w czerwieni naszej flagi  Mrugnięcie

..ci młodzi ludzie nie maja żadnych kompleksów, widać, że ta młoda dama czuje się na estradzie tak ważnego konkursu, jak u siebie w pokoju, po godzinach, gdzie nie ma żadnej presji. To jest niesamowite, nie ciąży jej żadna spuścizna największych światowej historii pianistyki.
Gra tak lekko, tak swobodnie formułuje myśli. To najbardziej mi się w niej podoba. Występ bardzo dobry. Jest świetnie przygotowana.
Chopin pod jej palcami jest materią, z której można ulepić wszystko. Chwilami widzę inne tempa, ale biorę ją z całością inwentarza. Wszystko, co złe i wszystko co dobre. Worek dobra jest dzesięćkroć cięższy od drugiego. Można się zasłuchać ..
Świetne dziecko.

« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 17:35:11 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Październik 04, 2021, 17:42:59 »

 Dzień drugi, sesja wieczorna, uczestnik 11.  Tomoharu Ushida Japonia, fortepian (rezonująca?) Yamaha - pierwszy raz dzisiaj

- Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
- Etiuda As-dur op. 10 nr 10
- Etiuda c-moll op. 10 nr 12
- Fantazja f-moll op. 49


początek nokturnem "głębia piękna". To się nie może nie podobać ..
jestem ciekawy opinii profesjonalistów jeśli chodzi o etiudę c-moll, przecież on ją zagrał genialnie

jest bardzo dobrze, jednak Jego grę postrzegam przez pryzmat poprzedniczki, Amerykanka była autentyczna, a Japończyk jawi mi się być świetnym aktorem. .. a może się mylę (?)

Fantazja, na pewno jest Jego. Mam trudności z oceną. Trochę tak jakby grając Chopina zgubił samego kompozytora. Sztuczka to, czy prawda?

-------------------------------------------------------------

Yamaha nie brzęczała, ani razu się na tym nie złapałem, że to słyszę.





« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 18:07:57 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Październik 04, 2021, 18:14:40 »

Dzień drugi, sesja wieczorna, uczestniczka 12. Zitong Wang Chiny, fortepian Steinway nr 479

- Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
- Etiuda cis-moll op. 10 nr 4
- Etiuda C-dur op. 10 nr 7
- Fantazja f-moll op. 49

.. mamy porównanie, zaczyna tym samym nokturnem, co Ola Świgut.

Nokturn świetny, na etiudę rzuciła się jak tygrysica – było widać ten ruch – no bajka.
Będzie „nowa” Kate Liu? Naprawdę współczuje jurorom. Ona nie może nie być w II etapie.
Jeśli w Londynie szukają kobiety do obsadzenia roli Bonda, to ja wiem gdzie obecnie owa kandydatka jest. 
To jest ideał. DG z jej twarzą  na okładce sprzeda miliony płyt.
Ci, którzy kupią płyty dla muzycznej zawartości świetnie zainwestują swoje ciężko zarobione pieniądze.
Najlepsza gra dzisiejszego dnia jak dotąd.



« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 18:29:32 wysłane przez Casablanka » Zapisane
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : Październik 04, 2021, 18:26:11 »

Cześć
Viet Trung Nguyen oczywiśćie, że kształcił się w Europie i to bardzo blisko bo w Polsce, którą wspólnie z Wietnamem reprezentuje Uśmiech
Yamaha brzmi jak fortepian historyczny? Właśnie dlatego ją tak lubię Buziak
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Październik 04, 2021, 18:41:36 »

Cześć
Viet Trung Nguyen oczywiśćie, że kształcił się w Europie i to bardzo blisko bo w Polsce, którą wspólnie z Wietnamem reprezentuje Uśmiech
Yamaha brzmi jak fortepian historyczny? Właśnie dlatego ją tak lubię Buziak

Cześć - On świetnie się zaprezentował. Świetnie.  Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Październik 04, 2021, 18:45:03 »

Dzień drugi, sesja wieczorna, uczestnik 13 Zijian Wei Chiny, fortepian Steinway nr 300

- Etiuda F-dur op. 10 nr 8
- Etiuda gis-moll op. 25 nr 6
- Nokturn H-dur op. 62 nr 1
- Ballada f-moll op. 52

niewątpliwie jest indywidualny rys, jednak mnie on nie przekonuje. Chopin chyba też by ziewnął.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 18:59:42 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Październik 04, 2021, 18:54:26 »

różnica między fortepianami Stenway & Sons nr 479 i Stenway & Sons nr 300 zasłyszana w TVP Kultura:

479 ma większe możliwości, większy rezonans (w tym dobrym znaczeniu  Chichot) potrafi wypełnić dźwiękiem całą salę filharmonii, lepszy bas, jednak kij ma dwa końce, jest trudniejszy do zapanowania nad nim.

300 jest mniejsza - łatwiej nad nią panować, ale nie rozwinie tak skrzydeł jak 479. Wczoraj słyszałem, że ma metaliczne brzmienie, ale to chyba tylko złe języki ludzkie ...  Chichot Chichot, ja lubię jego dźwięk.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Październik 04, 2021, 19:18:44 »

oczywiście pani profesor w TVP Kultura jadzie po Zitong Wang, no zgroza !! kazała jej jeszcze dojrzeć ...
Protestuję! Będę bronił swojego zdania - Ona gra fantastycznie !!!!

Wczoraj był wspaniały rozdźwięk w ocenie uczestników między TVP Kultura, a II pr. PR.
..na szczęście, bo myślałem, że źle słyszę.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Październik 04, 2021, 19:51:55 »

Tak z odsłuchania i na szybko (nie każdy ma czas Złość ) moje faworytki SZU-YU SU i Świegut. Pierwsza dała popis swoich możliwości technicznych, druga (Polka) urzekła mnie oryginalnością wykonań ...i wdziękiem osobistym.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Październik 04, 2021, 20:51:05 »

Tak z odsłuchania i na szybko (nie każdy ma czas)

 Chichot tuco, 3 rzeczy w jednym czasie musze robić .. czas wielkiego święta, ale i max poświęcenia .. jutro cały dzień w podróży, słuchać na pewno będę, ale chyba nie zdążę nic napisać tutaj ..
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Październik 04, 2021, 20:54:30 »

Dzień drugi, sesja wieczorna, uczestnik 14 Marcin Wieczorek Polska,