Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11379 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Październik 16, 2021, 18:34:24 »

Moim zdaniem liderem polskiej grupy jest obecnie Alexewicz. Jego brak w finale byłby, moim zdaniem, kompletnie niezrozumiały. Komplementował go ostatnio John Allison (The Telegraph), nieco mniej Jed Distler z Grammophone ("nierówny cykl").

pełna zgoda - Alexewicz z Polaków gra najlepiej, to jest światowy poziom.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Październik 16, 2021, 18:40:51 »

..z siódemką uczestników nie mam problemów, że powinni grać w finale, i zostają trzy miejsca, przerasta mnie ich obsadzenie, teraz jeszcze Hyuk Lee zapukał do niebios bram..

ból głowy od bogactwa. Oni wszyscy są wielcy! nawet Garcia!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #137 : Październik 16, 2021, 18:41:45 »

Większość dzisiejszych recenzji to faktycznie blablabla, ale akurat Distler jest bardzo uczciwy i stara się zachowywać obiektywizm, mając świetną bazę w znajomości nagrań począwszy od tych z początku XX wieku. Prawie jak medyk, który wybiera najlepszą metodę leczenia dzięki znajomości różnych badań naukowych weryfikujących skuteczność różnych terapii Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 18:47:36 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #138 : Październik 16, 2021, 18:44:28 »

..z siódemką uczestników nie mam problemów, że powinni grać w finale, i zostają trzy miejsca, przerasta mnie ich obsadzenie, teraz jeszcze Hyuk Lee zapukał do niebios bram..

ból głowy od bogactwa. Oni wszyscy są wielcy! nawet Garcia!

DOKŁADNIE TAK! Ja odrzuciłbym tylko jednego - tego Japończyka z wieczora I dnia III etapu, ew. wczorajszą Japonkę kończącą sesję poranną. To są już teraz stricte osobiste preferencje jurorów, ew. ich mądrość odgadująca potencjał i szansę na przyszłą dużą karierę. 5 i 10 lat temu mieli rację.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Październik 16, 2021, 18:54:15 »

Uważam tak samo Uśmiech Na tym poziomie na pewno wszyscy, a przynajmniej większość z nich to świetni pianiści, rzecz już tylko w interpretacji Chopina, która przypadnie do gustu słuchaczom i jury. Miałam przyjemność słuchać Alexewicza, jaki i kilku innych, w sali filharmonii - to naprawdę mocno podkręca doznania. Przestrzeń rozwija się i poszerza, dźwięki płyną w powietrzu, zdają się docierać zewsząd i otulać nas Uśmiech I prawdę mówiąc, prawie przez cały czas byłam zachwycona docierającym do mnie pięknem. Po prostu jest tak, że, jak to fajnie ujął Bartus, nie wszystkie piękna do mnie pasują, nie wszystkie są moje.
Tak więc zdecydowanie Alexewicz też jest wśród tych osób, których piękno chciałabym zachować do finału. Ale także Krzyżowski i jednak ten kapryśny Wierciński Mrugnięcie Ale i rzecz jasna Kyohei "Samuraj" Sorita, którego fanką jestem od czasu eliminacji, i z którym zrobiliśmy sobie nawet zdjęcie Chichot Osoby, do których się przywiązałam, to i eteryczny elf Miyu, i Leonora, i Gadjiev, i Hyuk Lee. I śpiewający Garcia też Uśmiech (potwierdzam, na sali słychać, jak śpiewa Chichot). Zaimponowała mi też błyszcząca Eva, przekonała mnie Michelle. Nie słuchałam jeszcze dzisiejszego Nikołaja, ale przecież dyskusje toczyły się nie o to, czy on ma być w finale, ale czy wygra Uśmiech No i jeszcze JJ Bui. I oczywiście Bruce "Lee" Liu Uśmiech (Aha, to już czternastu Uśmiech A może jeszcze akurat o kimś zapomniałam?)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 18:56:46 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #140 : Październik 16, 2021, 18:59:03 »

Lee właśnie kończy swoją drugą sonatę na konkursie. Była godna uwagi, finał - jeden z lepszych. I jak dobrze tu brzmi Kawai!

Edit/ chociaż sam finał, sama koda i ostatnie przeprowadzenie tematu głównego - kanciaste. Sorry.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 19:02:05 wysłane przez Mozart » Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Październik 16, 2021, 19:02:26 »

Co miałem usłyszeć, to już usłyszałem. W poniższym zestawieniu nie wliczyłem BRUCE (XIAOYU) LIU. Wstawi się gdzieś w listę, jeśli wypadnie wystarczająco dobrze (znaczne szanse).

Skala 0-10 (nie uwzględniam mazurków).

Moja finałowa dziesiątka:

NIKOLAY KHOZYAINOV: 7,0         
ALEXANDER GADJIEV: 7,0         
J J JUN LI BUI: 6,0         
SZYMON NEHRING: 5,5         
LEONORA ARMELLINI: 5,5         
JAKUB KUSZLIK: 5,0         
HAYATO SUMINO: 5,0         
AIMI KOBAYASH: 5,0         
MICHELLE CANDOTTI: 4,5 ex aequo KYOHEI SORITA: 4,5 ex aequo ANDRZEJ WIERCIŃSKI: 4,5         

----------------------------------
poza finałem
----------------------------------

PIOTR ALEXEWICZ: 4,0
MIYU SHINDO: 4,0
KAMIL PACHOLEC: 4,0
EVA GEVORGYAN: 4,0
MARTÍN GARCÍA GARCÍA: 3,5
HAO RAO: 3,5
AVERY GAGLIANO: 3,5
YASUKO FURUMI: 3,0
HYUK LEE: 3,0
SU YEON KIM: 2,5
MATEUSZ KRZYŻOWSKI: 2,5
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 19:10:13 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #142 : Październik 16, 2021, 19:07:02 »

Kola
Gadijev (gdyby była Marta, byłbym pewien, że będzie w finale)
Armellini
Kobajaszi
Alexewicz
Eva
Bruce (piszę to przed jego występem)
Sorita

Maybe: J J Bui, Hao Rao

Nie wiem, co z Nehringiem.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 19:09:25 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #143 : Październik 16, 2021, 19:08:53 »

To jest MOJA lista. Nie lista TYPÓW do finału.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Październik 16, 2021, 19:10:20 »

Właśnie miałam pisać, że Hyuk lubi sonaty i to słychać Chichot Porwał mnie finał jego h-molla, żałuję, że nie mogłam już słuchać na sali (człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego Mrugnięcie) Ale posłuchałam tylko sonaty, nie wiem, jak wypadła reszta. Czekam na Bruce'a.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 19:12:00 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Październik 16, 2021, 19:14:50 »

A może jeszcze akurat o kimś zapomniałam?)

no jasne, a gdzie Aimi Kobayashi? przecież Ona dzisiaj rozbiła bank! To musisz koniecznie posłuchać, bo pozamiatała równo.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Październik 16, 2021, 19:16:01 »

Może jakieś podsumowanie Polaków? Miałem rozterkę odnośnie Alexewicza, ale ten cykl preludiów mu nie wyszedł najlepiej (delikatnie mówiąc). Miał też dobre strony, zwłaszcza w balladzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2021, 19:18:10 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Październik 16, 2021, 19:18:54 »

Hyuk Lee  zagrał najlepiej Mazurki  jak dotąd...przy a-molu się wzruszyłem i miałem ciary. Zaczął brylantowo Rondem cudnie perliście...ciekawe będzie porównanie z Bruce...
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : Październik 16, 2021, 19:23:35 »

Najlepszy fortepian:

1. Kawai
2. Steinway 300
3. Fazioli
4. Steinway 479
5. Yamaha
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Październik 16, 2021, 19:27:23 »

Może jakieś podsumowanie Polaków? Miałem rozterkę odnośnie Alexewicza, ale ten cykl preludiów mu nie wyszedł najlepiej (delikatnie mówiąc). Miał też dobre strony, zwłaszcza w balladzie.

ja mam straszny problem z naszym Nehringem, gra świetnie, a nie wywołuje u mnie żadnych emocji.
To jest straszny problem.

On chyba jako człowiek jest taki powściągliwy, w czasie wywiadu dla TV odpowiadał tylko półsłówkami - tak, albo nie.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fotowypadykielce wataha-farkas piraci rybyigzyby duealllupi