Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11374 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 15, 2021, 18:36:22 »

AVERY GAGLIANO
Finale - zmieniala kolor tempem - Niezwykle orginalne.
Sonata wspaniala. Uwaga o czlapaniu nie wchodzi w gre
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 15, 2021, 18:39:12 »

AVERY GAGLIANO
Finale - zmieniala kolor tempem - Niezwykle orginalne.
Sonata wspaniala. Uwaga o czlapaniu nie wchodzi w gre

każdy idzie za swoją drużyną, a jak się spotykamy w bramie to nawalanka  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Październik 15, 2021, 18:40:55 »

AVERY GAGLIANO
Finale - zmieniala kolor tempem - Niezwykle orginalne.
Sonata wspaniala. Uwaga o czlapaniu nie wchodzi w gre

..a tak na poważnie, Ty widzisz coś szczególnego w Jej grze poza nudzeniem?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 15, 2021, 18:41:35 »

Teraz mi się przypomniało, że jak on grał ostatnią część sonaty, to nie wyrabiał szybkościowo i pojawiały się niedokładności, jeszcze dobitniej to ukazał w kodzie ballady. Pamiętam, szedłem wówczas przez cmentarz.

Czy nadal miales sluchawki na uszach?
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #94 : Październik 15, 2021, 18:42:46 »

.. i proszę mi powiedzieć, o co chodziło genialnej Avery Gagliano w finale sonaty ? Nikt tak tego dotąd tak nie zrąbał. Ile tu było słodyczy i lukru, po przeczłapanym marszu. Straszne ... dla mnie to było straszne.
ja się nie bałem podczas wykonania Finale, czyli istotnie doszło do "zrąbania". A tak na serio, tę sonatę warto skomentować od końca. No więc... bardzo ciężki a przy tym zbyt długi frazes kończący. Dwa akordy na koniec: jeden krótki (z zaskoczenia), drugi NIECO TYLKO dłuższy, koniec. To nie jest konkurs organowy!
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #95 : Październik 15, 2021, 18:43:36 »

Czy nadal miales sluchawki na uszach?
Tak, bluetooth  Spoko Do biegania.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Październik 15, 2021, 18:51:27 »

ja się nie bałem podczas wykonania Finale, czyli istotnie doszło do "zrąbania". A tak na serio, tę sonatę warto skomentować od końca. No więc... bardzo ciężki a przy tym zbyt długi frazes kończący. Dwa akordy na koniec: jeden krótki (z zaskoczenia), drugi NIECO TYLKO dłuższy, koniec. To nie jest konkurs organowy!

Brak bolu polaczyles ze "zrabaniem". Ciekawe.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 15, 2021, 18:53:41 »

III etap, drugi dzień przesłuchań, sesja wieczorna.

Prowadząca: p. Monika Orzeł - najlepsza konferansjerka ever, niestety dzisiaj z tego powodu, że przesłuchania zaczęły się z lekkim opóźnieniem nie wytrzymywała długich głosek, zapowiadała w pośpiechu, taka strata !!!

5.) Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia, Kawai, - sale koncertowe świata!

6.) Avery Gagliano, USA, Steinway nr 300, .. "przeczłapany" marsz żałobny w sonacie plus "zalukrowane" finale - można dostać niestrawności. Całkiem nie moja estetyka. Dopiero przy ostatnim utworze - scherzo b-moll mnie zaciekawiła, ale końcówkę całkiem popsuła. Mam nadzieję, że do finału nie wejdzie.

Przerwa.

7.) Martín García García, Hiszpania, Fazioli, On zawsze z czymś wyskoczy, już jestem na to przygotowany ... ładne trzecie preludium F-dur 28/23, nie byłby Martinem gdyby nie podśpiewywał na początku sonaty, .. ale strzeliście ją buduje (to jest gotyk z zewnątrz i barok w środku). Przesadza z tym śpiewaniem, tym razem to Mu się nie upiecze. Szok Jako epizod to jest urocze, ale jako dodany głos do Chopina na konkursie ? !! Jego nie da się nie lubić, będzie miał nagrodę publiczności.

"sonatę h-moll też można nieźle położyć" Popowa-Zydroń

Martin chyba się nieźle broni. .. jak tak dalej będzie z tą sonatą zwalniał, to za chwilę całkiem stanie (largo mu się zepsuło) .. na szczęście finał już ok. (dla mnie ciut przyciężkawy, ale nie jest źle, poza omsknięciami, dużo barw pokazuje).  To była kreacja, to się działo "tu i teraz".

Chcecie mazurka G-dur op.50/1 na głos i fortepian?  Chichot

kwieciste mazurki grane bez przerw, jeden za drugim, realizator TV nie podpisuje ich, bo nie wie, kiedy który się kończy Chichot

Martin, Martin wiedziałem, że z czymś wyskoczysz, Preludium cis-moll op. 45 plus głos, .. przesadziłeś. Ja Cie kupuję, ale czy Jury też?
Przykułeś uwagę całkowicie. I nie przesadzaj z tym walcem, bo w takim stylu, to grał Osokins ..

----------------------------------------------------------------------------------------------
.. i teraz dźwięk rozbłyśnie, 479-tka po Fazioli !

(ciemnofioletowa suknia bez ramiączek, przechodząca w czerń ze srebrnymi dodatkami)

8.) Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia, Steinway nr 479,


i co powiecie? rywalizacja o zwycięstwo w XVIII KCH rozegra się pomiędzy dwojgiem Rosjan.

i, co tu więcej pisać?  ..



(może to, że dobrze, że nie grają jednego dnia, bo jeden przyćmiłby efekt drugiego - genialni pianiści!! poziom tegorocznego konkursu wystrzelił w kosmos)



« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 20:44:39 wysłane przez Casablanka » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Październik 15, 2021, 18:54:10 »

..a tak na poważnie, Ty widzisz coś szczególnego w Jej grze poza nudzeniem?

Na pewno nie nudzenie. Jej gra jest znakomita. Swietna technika. Czystosc artykulacji. Skromnosc w emocjach.
Teraz slucham Scherza. Chyba najlepsze jak dotychczas.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 18:55:57 wysłane przez bartus » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Październik 15, 2021, 18:59:20 »

Na pewno nie nudzenie. Jej gra jest znakomita. Swietna technika. Czystosc artykulacji. Skromnosc w emocjach.
Teraz slucham Scherza. Chyba najlepsze jak dotychczas.

to dotrwaj do końcówki, zobaczysz jakie najlepsze..
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : Październik 15, 2021, 19:00:55 »

Amerykanka ujawniła niezłego power'a "w łapie". W dodatku jej dłonie "przykleiły się do instrumentu". Jak na kobietę, to najbardziej masywny Chopin, którego skądinąd nie da się udźwignąć.  Nie dostrzegam w żadnym fragmencie jej występu żadnego pozytywu, i nie jest mi przykro.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 15, 2021, 19:12:48 »

tuco82...Casablanka,.... dlaczego w waszych wypowiedziach jest tyle nienawisci i wscieklosci?
Co sie z wami stalo. Przeciez musicie miec w sobie troche delikatnosci i wrazliwosci. W koncu sluchacie Chopina
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 15, 2021, 19:18:55 »

tuco82...Casablanka,.... dlaczego w waszych wypowiedziach jest tyle nienawisci i wscieklosci?
Co sie z wami stalo. Przeciez musicie miec w sobie troche delikatnosci i wrazliwosci. W koncu sluchacie Chopina

.. bo my jesteśmy wyjątkowo złośliwi  Chichot Chichot Chichot

i dlatego jurorów jest kilkunastu, żeby tacy złośliwcy jak my, nie wyrzucili z konkursu perełek  Mrugnięcie

im więcej głosów, tym sprawiedliwszy osąd
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 19:23:46 wysłane przez Casablanka » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #103 : Październik 15, 2021, 19:24:45 »

tuco82...Casablanka,.... dlaczego w waszych wypowiedziach jest tyle nienawisci i wscieklosci?
Co sie z wami stalo. Przeciez musicie miec w sobie troche delikatnosci i wrazliwosci. W koncu sluchacie Chopina
Chopina pojmuję w nieco szerszych kategoriach niż wrażliwość i delikatność. Bardziej pasuje, odpowiednio: nostalgiczna elegancja i patetyczna logiczność. Rzeczywiście masz rację, pisząc o różnicy między smutkiem a nostalgią.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Październik 15, 2021, 19:25:33 »

tuco82...Casablanka,.... dlaczego w waszych wypowiedziach jest tyle nienawisci i wscieklosci?
Co sie z wami stalo. Przeciez musicie miec w sobie troche delikatnosci i wrazliwosci. W koncu sluchacie Chopina

bartus, teraz Garcia Garcia .. i znów będzie najeżdżanie, dopiero Evie odpuszczę ..
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rybyigzyby fotowypadykielce jasminowygaj stajnia-ow mixblackcity