Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11400 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 15, 2021, 17:52:50 »


i tak jak jestem oczarowany grą Bruca Liu, to właśnie z tą drugą grupą mam większy problem. Np. dzisiejsza gra JJ Bui'a.

Zadam wam pytanie: jak sobie radzicie z manierą wykonawczą drugich, kiedy narzucają tak ekstremalnie szybkie tempa, że zamiast zagrać słyszalny tryl, robi się z tego coś w rodzaju krótkotrwałego "zabrzęczenia"? Takie "bzyki" jakby trzmiel przeleciał obok. Nie studząc zachwytów na grą JJ-ja po prostu ja sobie z tym nie radzę. W jego dzisiejszej grze pełno było takich "bzyków"

...


la la la la bzzzzzzzz.....la la la bzzz...la la bzz.....la la la la.......bzzzzzzz
Czy to masz na mysli?
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 15, 2021, 17:54:17 »

la la la la bzzzzzzzz.....la la la bzzz...la la bzz.....la la la la.......bzzzzzzz
Czy to masz na mysli?

nie, nie... bardziej tak:

trrr, trrr trrr

tak to idzie  Chichot
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : Październik 15, 2021, 17:55:18 »

Mam sporo dylematów, bo w każdym pianiście widzę (za pomocą narządu słuchu) Chopina.

Odnośnie J J (tego 17 latka z Kanady)... słuchałem w słuchawkach na przez playera Polskiego Radia 2. Albo coś z tymi słuchawkami nie tak albo Dwójka ma niezależnie poustawiane mikrofony i brzmi to krocie gorzej niż w TVP Kultura (najlepiej się słucha na NIFC YT). Włączyłem, gdy J J kończył balladę F-major. Pomysły czarujące, WOW, ma dobrego trenera (kimkolwiek on jest). Dużo dużo chęci, szczerych emocji (typowe dla młodych artystów). Niestety zdarzały się wpadki techniczne, dość często  Niezdecydowany Powyższe nie tyczy się tylko ballady, ale przede wszystkim sonaty. W sonacie było momentami za ciężko za głośno (eh te emocje). Nie chodzi mi o "ff" zamiast "f", ale o kontrastowanie tychże w stosunku do tła poprzedzającej frazy/tematu. W dodatku... dźwięki zlewały się... w dodatku brzmiało mi to nad wyraz basowo, musze przesłuchać całość na komputerze). Mazurki bardzo śpiewne, żywe ... nawet trochę się przekonałem do tego gatunku, ale tylko pod wpływem chwili.

Komentatorzy Radiowej Dwójki pełni podziwu. Ja również, ale czy ten Kanadyjczyk załapie się na finał? Obawiam się, że nie.. A dlaczego? Bo są lepsi na scenie a poziom konkursu mega wysoki.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Październik 15, 2021, 18:01:13 »

Wloski pianista ALEXANDER GADJIEV
Troche za bardzo modeluje "Jak dobrze mi w pozycji tej".
Prosty rytm, prosta dynamika. Czyste skupienie. Nie ma czasu na fanaberie modelowania tempem.
Ale ogolnie gra szlachetnym, duzym tonem (moze troche za duzym).
Mimo tego, jego wystep jest bardzo dobry
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Październik 15, 2021, 18:02:14 »

nie, nie... bardziej tak:

trrr, trrr trrr

tak to idzie  Chichot
To w koncu sie zdecyduj, czy tryluje, czy bzyczy
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 15, 2021, 18:03:17 »

Mam sporo dylematów, bo w każdym pianiście widzę (za pomocą narządu słuchu) Chopina.

Odnośnie J J (tego 17 latka z Kanady)...

Komentatorzy Radiowej Dwójki pełni podziwu. Ja również, ale czy ten Kanadyjczyk załapie się na finał? Obawiam się, że nie.. A dlaczego? Bo są lepsi na scenie a poziom konkursu mega wysoki.

mam podobne odczucia, i już niezły ból głowy. Take bogactwo, nawet jak kogoś skreślam (np. Sawada), to ten pianista/ka pokazuje coś bezcennego, co ma tylko on/ona sam/sama.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Październik 15, 2021, 18:06:19 »

AVERY GAGLIANO
Z niecierpliwoscia czekam na ten wystep
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 15, 2021, 18:09:59 »

Alexander Gadjiev trzyma poziom, ale nie przebił (sam nie mogę w to uwierzyć!) Candotti. Z Włoszką coś przeżyłem, czegoś doświadczyłem, mgły dotknąłem, a tu było monumentalnie i do bólu na chłodno precyzyjnie. Teraz Avery Gagliano, nic nie poradzę, jej gra jest dla mnie nudna. Będzie do bólu ładnie i poprawnie.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : Październik 15, 2021, 18:13:05 »

Zadam wam pytanie: jak sobie radzicie z manierą wykonawczą drugich, kiedy narzucają tak ekstremalnie szybkie tempa, że zamiast zagrać słyszalny tryl, robi się z tego coś w rodzaju krótkotrwałego "zabrzęczenia"? Takie "bzyki" jakby trzmiel przeleciał obok.
Tryle lubię szybkie, dokładne i z jak najmniejszą ilością pedału. Jeśli tryl ma być długi, to dopuszczam dłuższe przerwy między dźwiękami. Jeśli krótki, np. przeskok z jednej nuty na "nutkę" to obowiązkowo ma to być zagrane szybko, niemalże równocześnie, z akcentem na drugą nutę.

Źle wykonany tryl? Zdarzało się to dziś Armellini kilkakrotnie podczas marche funebre. Dlaczego źle? Jeden palec prawie dotyka klawisza a drugi dominuje. Trylowanie z samych palców najłatwiej idzie gdy gra 2 i 3 palec (biofizjologia), w pozostałych przypadkach trzeba uruchomić nadgarstek.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Październik 15, 2021, 18:19:13 »


Źle wykonany tryl? Zdarzało się to dziś Armellini kilkakrotnie podczas marche funebre. Dlaczego źle? Jeden palec prawie dotyka klawisza a drugi dominuje. Trylowanie z samych palców najłatwiej idzie gdy gra 2 i 3 palec (biofizjologia), w pozostałych przypadkach trzeba uruchomić nadgarstek.

OK. Przekaze ta uwage Armelini
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2021, 18:21:44 wysłane przez bartus » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Październik 15, 2021, 18:25:08 »

Mam sporo dylematów, bo w każdym pianiście widzę (za pomocą narządu słuchu) Chopina.

Odnośnie J J (tego 17 latka z Kanady)... słuchałem w słuchawkach na przez playera Polskiego Radia 2. Albo coś z tymi słuchawkami nie tak albo Dwójka ma niezależnie poustawiane mikrofony i brzmi to krocie gorzej niż w TVP Kultura (najlepiej się słucha na NIFC YT). Włączyłem, gdy J J kończył balladę F-major. Pomysły czarujące, WOW, ma dobrego trenera (kimkolwiek on jest). Dużo dużo chęci, szczerych emocji (typowe dla młodych artystów). Niestety zdarzały się wpadki techniczne, dość często  Niezdecydowany Powyższe nie tyczy się tylko ballady, ale przede wszystkim sonaty. W sonacie było momentami za ciężko za głośno (eh te emocje). Nie chodzi mi o "ff" zamiast "f", ale o kontrastowanie tychże w stosunku do tła poprzedzającej frazy/tematu. W dodatku... dźwięki zlewały się... w dodatku brzmiało mi to nad wyraz basowo, musze przesłuchać całość na komputerze). Mazurki bardzo śpiewne, żywe ... nawet trochę się przekonałem do tego gatunku, ale tylko pod wpływem chwili.

Komentatorzy Radiowej Dwójki pełni podziwu. Ja również, ale czy ten Kanadyjczyk załapie się na finał? Obawiam się, że nie.. A dlaczego? Bo są lepsi na scenie a poziom konkursu mega wysoki.

Moja rada. Wyrzuc te sluchawki do kosza
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Październik 15, 2021, 18:29:35 »

ALEXANDER GADJIEV --- nie wyobrażam sobie finału bez tego gracza. Najlepsze wykonanie sonaty op. 35. Ten pianista najlepiej radzi sobie w szybkich, dynamicznych, dramaturgicznych przebiegach. Nieco niżej oceniam część pogrzebową (w tej kwestii autorytetem póki co jest HAYATO SUMINO - zanucone cichutko, głos dziecka). Podobną do jego wykonania sonatę słyszałem ostatnio 15 lat temu, gdy jechałem autobusem na obronę pracy mgr. Do dziś nie znam jej autora, ale skojarzenia dziś nastąpiły.

*Obowiązkowo do przesłuchania całość jego prezentacji w III rundzie (załapałem się na sonatę).
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 15, 2021, 18:29:41 »

Alexander Gadjiev i  Avery Gagliano, dwie całkowicie odmienne estetyki. Pierwszy przemuskał się po marszu, a druga człapie.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 15, 2021, 18:33:11 »

.. i proszę mi powiedzieć, o co chodziło genialnej Avery Gagliano w finale sonaty ? Nikt tak tego dotąd tak nie zrąbał. Ile tu było słodyczy i lukru, po przeczłapanym marszu. Straszne ... dla mnie to było straszne.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #89 : Październik 15, 2021, 18:35:10 »

Moja rada. Wyrzuc te sluchawki do kosza
Teraz mi się przypomniało, że jak on grał ostatnią część sonaty, to nie wyrabiał szybkościowo i pojawiały się niedokładności, jeszcze dobitniej to ukazał w kodzie ballady. Pamiętam, szedłem wówczas przez cmentarz.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nighmare black-for dacjaforum killers wataha-zlotych-klow