Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ach, co za piękna zima ::)  (Przeczytany 18099 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Grudzień 01, 2010, 23:19:44 »

Teresko, jak Twoje zdrówko  Co?
jako tako dzięki i ode mnie bajka na dobranoc

http://www.youtube.com/watch?v=_Gookw78gcU&feature=related
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Grudzień 01, 2010, 23:35:15 »

Kraków zasypany po uszy.
 nawet zaspy wielkości kopca Kościuszki.


 Duży uśmiech Duży uśmiech

Dzisiaj w nocy podobno padł rekord zimna (-33 C) w Białymstoku, od kilku lat mieszka tam moja znajoma..i do tej pory nie może się przyzwyczaić do niskich temperatur..Jakkolwiek uważa ona, że samo miasto, ale i tereny wokół niego - to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Przy okazji..Pozdrowienia dla Sułka (chyba też Białystokczanin) Uśmiech  
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Grudzień 01, 2010, 23:43:18 »

Cieszę się, że lepiej się czujesz Tereniu! I Shreka lubisz! Yes, yes, yes!
No to dance to the music!
http://www.youtube.com/watch?v=oThExtnd39g&feature=related

Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Grudzień 02, 2010, 00:12:15 »

Tereska była chora??

Zatem przesyłam tropikalno-wakacyjnego całusa :

http://www.youtube.com/watch?v=lP_mC0k_Ecs&feature=related
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Grudzień 02, 2010, 12:56:39 »

Dzięki kochani za pamięć, dziś jechałam do pracy 2 godz. a palce miałam jak papryczki chili Płacz Płacz
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Grudzień 02, 2010, 14:32:16 »

Ja natomiast zablokowałem ruch. Zatrzymałem się na wzniesieniu akurat na gołym lodzie a potem nijak nie mogłem ruszyć, musiałem wycofywać się na sam dół. O ironio - zatrzymałem się żeby pomóc panu który również nie mógł ruszyć z miejsca. Gdzie tu sprawiedliwość?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Grudzień 02, 2010, 14:53:17 »

Pamiętaj Goguś, że każdy dobry uczynek jest zawsze ukarany Płacz Mrugnięcie
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Grudzień 02, 2010, 16:04:13 »

Słyszeliście może w "Wiadomościach" o 20 tys opuszczonych (a raczej wypędzonych z zagród) koni..strasznie wyrachowany naród ci Irlandczycy.
Irlandczycy "przeżyli" Wielki Głód, pięć lat tragedii, 1,5 miliona nie przetrzymało, zapewne mają w genach jakiś gigantyczny strach przed powtórką, może aż tak się boją... Nie bronię ich, ale staram się zrozumieć. I nie rozumiem jednak. Nie potrafiłabym żadnego zwierzęcia ani zjeść, ani wygonić, ani nawet oddać w dobre ręce.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Grudzień 02, 2010, 20:30:29 »

 Chichot Ta wczesna zima i ostry mróz, chyba wszystkich zaganiają pod pierzynkę?! Chichot
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Grudzień 03, 2010, 00:42:02 »

Irlandczycy "przeżyli" Wielki Głód, pięć lat tragedii, 1,5 miliona nie przetrzymało, zapewne mają w genach jakiś gigantyczny strach przed powtórką, może aż tak się boją... Nie bronię ich, ale staram się zrozumieć. I nie rozumiem jednak. Nie potrafiłabym żadnego zwierzęcia ani zjeść, ani wygonić, ani nawet oddać w dobre ręce.

Z tym zjadaniem, czy raczej niezjadaniem Beatko, to nie przesadzajmy..takim barankiem, cielaczkiem, świnką, czy wszelkim ptactwem nie pogardzajmy, a delektujmy się ich bogatym smakiem - bo to sprawia, że człek sytym jest, niezbędnej siły nabiera, a i ponoć nawet wzrok wzmacnia.. Mrugnięcie
Wnioskuję, że "wegetarianizm" nie jest Ci rzeczą obojetną..?? Uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Grudzień 03, 2010, 10:00:10 »

Irlandczycy "przeżyli" Wielki Głód, pięć lat tragedii, 1,5 miliona nie przetrzymało, zapewne mają w genach jakiś gigantyczny strach przed powtórką, może aż tak się boją... Nie bronię ich, ale staram się zrozumieć. I nie rozumiem jednak. Nie potrafiłabym żadnego zwierzęcia ani zjeść, ani wygonić, ani nawet oddać w dobre ręce.

Co kraj to obyczaj. Na Ukrainie podczas "wielkiego głodu", takie konie z pewnością nie byłyby wypędzone tylko zjedzone.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Grudzień 03, 2010, 21:06:23 »

Co kraj to obyczaj. Na Ukrainie podczas "wielkiego głodu", takie konie z pewnością nie byłyby wypędzone tylko zjedzone.

To fakt Moniko, ale nic w tym dziwnego..W obliczu "głodu" kiedy to żołądki zaczynają puchnąć i "kiszki Marsza grać" - wszystko można zjeść..dosłownie wszystko, co chocby na krótką chwilę mogło go zaspokoić (znamy to chociażby ze słynnego filmu "Papillon") ,nie pomijając przy tym również i "kanibalizmu"...ale co tam daleko szukać, wystarczy wgłębić się bardziej w znaczenie i pochodzenie  samego rytuału "Eucharystii"..i związanymi z nią postanowieniami Soboru Trydenckiego..I tak:
"Jeżeli ktokolwiek zaprzeczy, że ciało i krew naszego Pana J.Chrys. są prawdziwe, rzeczywiste i cieleśnie obecne w Eucharystii i jeżeli twierdzi, że jest On tam tylko w sposób symboliczny - to niech będzie przeklęty"..albo - "Jeżeli ktokolwiek będzie twierdził, że w Mszy nie jest ofiarowana prawdziwa ofiara, lub że to, co jest ofiarowane, to nic innego jak tylko Chrystus oddany do zjedzenia, to niech będzie wyklęty"..
 Chichot Chichot..( przepraszam - to być może nie nazbyt stosowny przykład..) Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Grudzień 04, 2010, 01:46:53 »

Powracając jeszcze do kwestii samych koni..Przy tego typu okolicznościach, zjedzenie ich wydaje się być poczynaniem bardziej racjonalnym niż wypędzenie - gdyż poświęcając je skracano w ten sposób ich cierpienie, a jednocześnie przynajmniej ratowano samych siebie od tej chyba najcięższej z możliwych śmierci tj powolnej śmierci głodowej..Zaś wypędzenie stworzenia, czy pozostawienie na pastwę losu - świadczyłoby o tym, że głód nie osiągnął jeszcze swojego, nazwijmy to "punktu krytycznego" i jest postępowaniem dużo bardziej okrutnym..gdyż w sposób całkowicie świadomy skazuje zwierzęcie i na powolne męczarnie - i na końcowy ich efekt, czyli głodową śmierć..
A tak na marginesie..Polakom też zdarzało się jadać "koninę". Kiedy..?? Ano podczas odwrotu "niedobitków" Napoleona spod Moskwy.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Grudzień 05, 2010, 16:52:34 »

Wnioskuję, że "wegetarianizm" nie jest Ci rzeczą obojetną..?? Uśmiech
Nie jest..
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Grudzień 06, 2010, 14:02:24 »

Mój dziadek miał własnego konika. Z jego relacji wiem, że miał to być najmądrzejszy zwierzak na świecie. Uratował najpierw rodzinę we wrześniu 1939 roku podczas ucieczki na wschód przed Niemcami a potem dramatycznego powrotu. Potem pomagał przetrwać wojnę, bo pracował dla swojej rodziny. Dziadzio - kiedy było ciężko z żywnością - karmił konia ze swojej porcji, dbał o niego i z zebranego dosłownie po jednej desce drewna wybudował mu stajenkę. Za to konisko dowiozło Dziadzia do domu w potworną śnieżycę, mimo, że Dziadzio nie miał już sił powozić, bo tak zmarzł. A koń trafił sam! Kiedy armia czerwona próbowała konia zabrać, zwierzę poturbowało żołnierzy. Gdyby teraz Dziadzio żył i wyczytał o tych biednych konikach irlandzkich pewnie nie umiałby tego zrozumieć.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia nighmare noname wiedzminlandrp polskiserverrpg