Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 128198 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Styczeń 13, 2011, 15:50:18 »

Musialem wycofac toccate z youtube.
Za niska glosnosc oraz zapachnialo mi troche tandeta.
Wkrotce wrzuce zmieniona, albo calkiem inna toccate.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Styczeń 13, 2011, 16:39:38 »

Dobrze, że zdążyłam kilka razy posłuchać. Moim zdaniem tocatta była ok.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Styczeń 13, 2011, 19:23:01 »

Szkoda Bartusie, że wycofałeś toccate..całe szczęście zdążyłem ją wczoraj przesłuchać. Co Ty opowiadasz..jaka tandeta ?? Jak dla mnie jeden z najlepszych Twoich "numerów". Świetny technicznie..poza tym przeplatała tam się fajna melodia (chyba 1-ego, czy podst. tematu - nie jestem fachowcem, więc mówię tak tylko od siebie Mrugnięcie) Przywiodła mi nawet na myśl, jakby pewne skojarzenie z początkowymi dzwiękami z jednej z pieśni "legionów"..ale pewny nie jestem  Uśmiech Mrugnięcie W każdym razie utwór był OK.. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Styczeń 17, 2011, 00:19:13 »

Zapraszam do wysluchania DarkBlueSky. Utworek zainspirowany bachowska polifonia.
Nie smiejcie sie z tytulu, ale naprawde mam przed oczami granatowe niebo (z gwiazdami)
Oto link:
http://www.youtube.com/watch?v=KZ-GBoCh6gg&feature=mfu_in_order&list=UL
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #139 : Styczeń 17, 2011, 08:45:17 »

Bartusie, masz dar pisania utworków, które się naprawdę miło słucha. Z jednej strony nawiązujesz w nich do źródeł klasyki (tu, np: prócz Bacha dosłuchałem się harmonii Prokofiewa), z drugiej snujesz bardzo indywidualne autorskie wątki i pomysły scalając wszystko w zwięzłą formę "kultutralnej" iprowizacji. Lubię taką stylistykę. Gratuluję i czekam ciągu dalszego  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Styczeń 17, 2011, 19:08:18 »

Bartusie, co tu dużo mówić.... Chapeau bas!!!! Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : Styczeń 17, 2011, 21:30:46 »

Bardzo mi sie podobało, odetchnełam troche
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Styczeń 17, 2011, 23:54:08 »

mi też się bardzo podobało Bartusie..ale toccata podobała mi się równie wielce.. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Styczeń 22, 2011, 01:01:10 »

Napisalem utworek pod wrazeniem Johna Cage i jego PreparowanegoFortepianu, ktorego partia jest nagrana osobno na tasmie.
Ze wzgledu na bluesowaty charakter nazwalem go PrepBlues
Oto link

http://www.youtube.com/watch?v=pms1NeD-3ME
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #144 : Styczeń 22, 2011, 09:41:45 »

Na koguta! Ten nasz bartus coraz bardziej ciekawi i zachwyca. Naprawdę fajny, bezpretensjonalny kawałek. Nie wyznaję sie na Cage, ale twój utworek z pewnością może być solidną reklamówką bartusa niż pana  Cage'a. Jest w nim żar hiszpańskiego falanga (szczególnie w pierwszych fragmentach) ale i nerw osaczonego współczesnością buntownika. Trzymam kciuki za dalsze "nspiracje" i wenę
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Styczeń 22, 2011, 18:55:15 »

No to sie rozpisalem.
Tym razem delikatniejszy utwor. Mam nadzieje, ze Mozart by sie nie pogniewal.

Januszu dzieki za Twoja recenzje.

oto link:  http://www.youtube.com/watch?v=O4jUI42d5No&feature=mfu_in_order&list=UL
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Styczeń 24, 2011, 08:56:10 »

Mozart pewno nie, jako że (z wyłączeniem pierwszych taktów) nie odnalazłem jego "śladów" aż tak duzo, bardziej dosłuchałem się w Twej kompozycji inspiracji z pogranicza Bacha i Vivaldiego.
Z jednej strony słucha się jej dobrze, z drugiej - ta ucieczka po pierwszej minucie w dodekafonie  i mieszanie róznych estetyk powoduje, ze w mojej wewnętrzenej ocenie także zaczynają mieszać się rózne przeciwstawne opinie...Utwór napisałeś chyba "naprędce" , bo sprawia dla mnie wrażenie komponowania na kolanie. Może rozsadza Cię nadmiar inwencji? może niecierpliwość twórcza?
Bartusie, rozumiem, że idziesz za pierwszym impulsem, to niby dobrze, ale może czasem warto zaczekac na drugi?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 10:39:26 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Styczeń 24, 2011, 11:09:53 »

Januszu dziekuje za recenzje.
Fakt jest taki - utworek Cie nie przekonal i na to nic nie poradze.
Progresja w dol od pierwszej minuty jest oparta na scislych zaleznosciach materialowo-systemowych (nie ma tu nic przypadkowego)
Ma ona za zadanie wypompowac troche energii i w miare plynnie doprowadzic do dodekafoni (jak to nazwales) - takie male schizo, blokada (chyba powinno byc troche dluzsze i lepiej przygotowac wejscie motoryki, ale zalezy to od nastroju podczas sluchania )
Nastepnie w polowie frazy innego motywu powraca poczatek (troche zmieniony).
Dziwne, gdyz moje osobiste odczucie jest przychylne do tego utworku i oceniam go jako udany (byc moze temat i motoryka, ktore caly czas chodza mi po glowie)
Wszystkie moje kawalki powstaja bardzo szybko (napredce). Jak cos trwa za dlugo, to wyrzucam do kosza.
Slusznie zauwazyles - Mozart to nie jest. I nie ma byc, ale zapewniam Cie, ze inspiracja pochodzi od jego stylu.

Dzisiaj wrzuce utworek zainspirowany Szubertem. Ciekaw jestem, jak to odbierzesz tym razem
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : Styczeń 24, 2011, 13:51:23 »