Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 128207 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Grudzień 22, 2010, 10:41:10 »

Wasze opinie sa dla mnie cenne. Jestescie przeciez elita, prawdziwych znawcow i milosnikow sztuki.
Wystawianie wlasnych kreacji na takim gremium jest niemalze malym samobojstwem, ale coz
swiat do odwaznych nalezy.
Januszu, utworki moje sa trudne. Nagrywam je kawalkami i edytuje w Samplitude.
Jak to na ogol bywa wsrod skrzypkow, pianista ze mnie mizerny (daleko mi do Ciebie czy Bodzia i Tuco).
Na szczescie technologia przychodzi z pomoca.

Bodzio. Posiadam juz konto na YouTube, to moze wystarczy. Nie wiem, jaka jest roznica miedzy Youtube a Facebook.

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #121 : Grudzień 22, 2010, 11:06:53 »


Bodzio. Posiadam juz konto na YouTube, to moze wystarczy. Nie wiem, jaka jest roznica miedzy Youtube a Facebook.

Niewielka, poza tym, ze FB to komunikator a YT otwarty archiwizer filmów (z nastawieniem do 15 minut). Wspólny właściciel obu portali dba o ich unifikację i kompatybilność.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #122 : Grudzień 25, 2010, 12:17:55 »

Bartus, wspaniała kompozycja. Wręcz mi trudno uwierzyć, choć oczywiście wierzę, że to Twoje "wduszygranie". Mógłbyś opisać trochę szczegółowiej o tym programiku, jakiego używałeś i jaką rolę w tej kompozycji ma instrument. Czy masz pianinko cyfrowe z midi ? Czy za pomocą tego programu można składać swoje przemyślenia muzyczne ale w kawałkach ? I jak to wychodzi w praktyce, ile z tym "papierkowej roboty", czy nie przeszkadza brak znajomości teorii muzycznej. Miło by było, jakbyś odpowiedział na te pytania i myślę, że również inni będą zainteresowani.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #123 : Grudzień 25, 2010, 12:35:49 »

Leszku, są profesjonalne programy-edytory do komponowania, na przykład: Finale, Sibelius, Encore (ten ostatni już chyba poza obiegiem), które umożliwiają komponowanie  utworów na dowolny zestaw instrumentów (oczywiście, albo instrument solo), co w praktyce polega na wpisywaniu nut na partyturze i na bieżąco odsłuchiwaniu efektów swojej pracy. Na koniec edytor taki generuje plik typu vaw, mid (lub inny) i oczywiście daje możliwość wydruku całej partytury.
Mój syn stosuje te narzędzia od wielu lat (Szczególnie polecałby Sibeliusa). Koszt takiego programu jest niestety wysoki, tj: rzędu 2 tys zł. ( Jasne, że można na rynku znaleźć wersje trialowe i shakowane.)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #124 : Grudzień 25, 2010, 17:01:46 »

Nic mi z programu, bo ja nut nie znam. Ale dzięki za chęci, Finale używałem do odsłuchu nutek.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Grudzień 27, 2010, 13:16:42 »

Leszku.
Goraco Cie namawiam, zebys poznal zapis nutowy. Przy Twojej pasji i talencie, nauka zajmie Ci
nie wiecej niz pol roku. Zobaczysz, ze warto.
Ja swoje utworki najpierw notuje (szkicuje). Pozniej nagrywam wielosladowo kawalkami. Zapis wielosladowy
ulatwia laczenie fraz i motywow (praca na jednej fali -"wave" jest nie wygodna i nie precyzyjna).
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Styczeń 06, 2011, 22:26:02 »

Nokturn jest kolejnym impulsem do napisania miniaturki.
A wiec zapraszam.
Szybki fragment utworku chcialbym zadedykowac Oli83 za jej dynamiczne pelne zycia wypowiedzi na naszym forum.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Styczeń 06, 2011, 22:27:34 »

Zapomnialem podac link:
http://www.youtube.com/watch?v=97YjTjzb0to&feature=mfu_in_order&list=UL
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #128 : Styczeń 06, 2011, 22:54:46 »

Sympatyczny do słuchania utworek...
Mendelssohn-Bartholdy, Szubert, Bach a nawet Webern w tym krótkim nokturniku przy biesiadnym stole dyskutują pod gwieździstym sklepieniem ogrodu... a bartus szkicuje portret biesiadników  - to takie moje, po odsłuchaniu Twego nokturnu, bartusie, skojarzenia.  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : Styczeń 06, 2011, 23:30:13 »

Jak zawsze świetnie Bartusie..najlepszy jest ten dynamiczny fragment od 1:40, jego końcówka przypomina mi trochę "Pegaz"..SUPER Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Styczeń 07, 2011, 00:09:21 »

Melodia płynie tak lekko, ze az trudno uwierzyć, że to nie któryś z wielkich klasyków!!! Uśmiech Brawo!!!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Styczeń 08, 2011, 21:21:06 »

Bartus, ja też tam słyszałam coś podobnego do melodii z czołówki magazynu "Pegaz". A ta żywa część jakby jazzowa Uśmiech Zastanawia mnie czy posiadasz już wcześniejsze perełki własnego autorstwa. A może to forum jest jakimś katalizatorem?
Tak czy inaczej, podziwiam.

A tu inspiracja do muzyki z czołówki "Pegaza":

http://www.youtube.com/watch?v=KN3kDuUno3s
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Styczeń 09, 2011, 20:55:11 »

Tak Beatko. To prawda FORUM nasze jest dla mnie katalizatorem. W szybkim fragmencie jest troche skali blusowej (szczatkowo), stad byc moze
odzczucia jazzowe.
Wczesniej pisalem muzyke orkiestrowa.
Teraz ucze sie fortepianu (pianistyki).
 
Januszu - recenzja twoja jest wysmienita i sama w sobie stanowi male arcydzielo.
 
Ewo - mysle, ze w duszy Ci gra podobnnie jak mnie.

Koziolku - masz racje: pojawia sie fragment punktualistyczny (Pegaz - Webern). Nie jest to doslowny cytat, ale wykorzystany jest
material dodekafoniczny.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
<