Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 127038 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Październik 16, 2011, 17:44:22 »

No i nie zdążyłam na Szymanowskiego, odsłucham z archiwum, ale ale, właśnie grał Marcin Koziak! Akompaniował Aleksandrze Kuls. Też muszę koniecznie odsłuchać.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 16, 2011, 19:06:25 »

No tak, dla Beaty zasadniczo był to występ Marcina Koziaka z towarzyszeniem skrzypiec:))

Ach, Erzhan i jego wspaniały instrument - który nie wytrzymał kondycyjnie, ale szczęśliwie nie doszło do najgorszego - są fantastyczni:)
Dziś rano miałam okienko i posłuchałam sobie Mateusza Smóla, ucznia Nizioła.

Kim będzie szczęśliwa dwunastka? Kto przejdzie do testu Mozarta?
Soyoung na pewno. Erzhan pewnie też. Kto jeszcze?Uśmiech Maja? Leticia? Stefan? Arata? Aylen? Li-Yoon? Maciej? Ha, już za godzinę...
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Październik 16, 2011, 19:33:02 »

Na stronie Wieniawskiego oprócz utworów mamy też zdjęcia wykonawców:

http://www.wieniawski.pl/etap_pierwszy.html

http://www.wieniawski.pl/etap_drugi.html
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Październik 16, 2011, 20:33:36 »

Są już wyniki:
1.Kobayashi Miki
2.Kreft Joanna
3.Kulibaev Erzhan
4.Kuls Joanna
5.Lee Ji-Yoon
6.Pritchin Aylen
7.Steele Emma
8.Strzelecki Maciej
9.Tarara Stefan
10.Vasilyeva Marianna
11.Włoszczowska Maria
12.Yoon Soyoung
13.Yumi Arata
 
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Październik 16, 2011, 20:49:06 »

Aha... Trafiłam 8 na 9:))
Pięknie.
O 23:00 będzie komentarz w Dwójce.

To miło, że przeszła czwórka Polaków. W tym i Ola Kuls od Koziaka:)
Wasiljewej nie słuchałam, ale na pewno też wspaniała. Ciekawe, jak nam odmalują te perełki Wolfiego:)
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 16, 2011, 21:06:17 »

Asiu,
Też mnie to bardzo cieszy.
Od jutra oglądam.  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Październik 16, 2011, 23:30:53 »

Asiu, brawo.  Mrugnięcie
Ja też stawiałem w większości na tych wykonawców, którzy - jak się okazało - 'przeszli' - cieszę się też, że Pritchina usłyszymy w dalszym etapie. Hiszpanka Leticia była świetna, ale nie wzruszyła tak, jak reszta - wypadła dobrze w kontekście innych wykonawców, którzy wystąpili po niej w I etapie.  Mrugnięcie

Ola Kuls zachwyciła mnie w Legendzie i Polonezie Wieniawskiego... Marcin Koziak był znakomity, jest współautorem jej sukcesu. Ich wspólne kreacje tych perełek polskiej kameralistyki były najlepsze na tym Konkursie - opowieść Legendy była niezwykle wciągająca, szlachetnie liryczna, dopieszczona w szczegółach partii skrzypiec i fortepianu. Polonez op. 4 zabrzmiał (wreszcie!) jak prawdziwy polonez, zamaszysty, taneczny, pełen wdzięku...

Bardzo się cieszę, że usłyszymy E. Kubaliaeva. Ze zniecierpliwieniem czekałem na jego Kreutzerowską - choć słyszalne są pewne usterki, niedociągnięcia (kolizja instrumentu!!  Niezdecydowany) choćby w finale (czy mieści się to w Bartusowych granicach tolerancji?  Mrugnięcie), to ujął mnie pięknym legatem, świetnym, soczystym frazowaniem w II ogniwie - wariacjach. I do tego zachwycający dźwięk - w końcu Stradivarius...

Od jutra... MOZART, MOZART! I - jedna z moich głównych faworytek, zjawiskowa w Prokofievie Soyoung Yoon.

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 23:38:31 wysłane przez Mozart » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Październik 16, 2011, 23:32:38 »

A dziś na Kulturze "nasz" redaktor Adam Rozlach prowadził audycję o konkursie, od jutra już regularnie, III i IV etap, z forum, z udziałem internautów, nawet z konkursem na recenzję. Wszystko pięknie, tylko dla mnie za mało fortepianu Uśmiech

http://forum.tvp.pl/index.php?board=461.0
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Październik 17, 2011, 00:33:00 »

Powiedzmy sobie, Amade, że trafienia były jednak trochę wspomagane - słuchałam głównie tych, na których zwracałeś uwagę Chichot
Chociaż jak już słuchałam, to wiedziałam, dlaczego Uśmiech Były osoby, które nie porywały mnie zbyt mocno, takie zaś, jak Soyoung Yoon (będzie pierwsza nagroda?), czy Arata Yumi, czy Erzhan, czy Aylen (pamiętam go jeszcze z Czajkowskiego, podobał mi się:)), chwytają za serce przepięknym dźwiękiem i magią, nawet jeśli nie umie się opisać fachowo wszelkich zalet ich techniki i szczegółów wykonania. Erzhan  mnie wręcz zdumiał - trzeba być naprawdę niezwykłego formatu artystą, aby zagrać cały etap na praktycznie uciekających spod ręki skrzypcach i mimo stresu nadal osiągnąć efekt na tyle piękny, że wybaczono mu potknięcia (przypominają mi się opowieści o Paganinim, grającym z taką samą doskonałością przy kolejnych pękających strunach...Uśmiech) Dźwięk niesamowity.
Jak on cudnie gra choćby Bacha:
http://www.wieniawski.pl/erzhan_kulibaev.html
A jaka piękna na przykład Fantazja w wykonaniu Araty:))
http://www.wieniawski.pl/arata_yumi.html
Zgadzam się, że udział Marcina podbił jeszcze poprzeczkę i uczynił z występu Oli dzieło podwójnie przecudnej urody:)
Od jutra już będzie można słuchać do woli wszystkich tych pięknych utworów z II etapu, a przede wszystkim - będzie Mozart! Też bardzo żałuję, że nie zagrają całych koncertów, a przynajmniej jeszcze moich ukochanych Adagiów Chichot Ale dobrze, że wybory rozłożyły się w miarę równomiernie  i czeka nas sześć wykonań KV216, trzy 218 i cztery 219, w dodatku niektóre z własnymi kadencjami wykonawców:)

Ach, Bea, to już dziś była Kultura?? Myślałam, że od jutra dopiero, widać nie doczytałam. Nic to, strasznie dużo piękna przed nami. Czy orkiestra zdoła Ci trochę zastąpić fortepian?Mrugnięcie)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 17, 2011, 16:51:42 »

Dziś i jutro bezpośrednia transmisja w internecie od 18.00

www.wieniawski.pl
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Październik 17, 2011, 17:43:23 »

A ja włączam zaraz TVP Kultura Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Październik 17, 2011, 17:54:01 »

A ja włączam zaraz TVP Kultura Uśmiech

 Chichot

To chyba pierwszy raz, kiedy na Wieniawskim koncert Mozarta będzie wykonywany z orkiestrą (wcześniej - fortepianem)...
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : Październik 17, 2011, 17:55:11 »

I nieśmiało poprawiam pana z TVP Kultura - do wyboru jest koncert III (K. 216), IV (K. 218) lub V (K. 219) Mozarta.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Październik 17, 2011, 17:58:48 »

Dołączam do Was Uśmiech

http://www.wieniawski.pl/transmisja_na_zywo.html
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : Październik 17, 2011, 18:16:00 »

Arata Yumi - ładny dźwięk i artykulacja.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills projektperwersja freeforall turback republikanowegokucelgradu