Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129615 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #390 : Listopad 01, 2011, 22:19:06 »

Marku, jak zwykle jesteś najbardziej życzliwą duszą naszego Forum. Dzięki Ci za Twe uznanie!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #391 : Listopad 01, 2011, 22:55:33 »

Kochani bardzo serdecznie Was przepraszam,pomyliłam linki, byłam dziś po
prostu bardzo zmęczona.
Nastrojowa kompozycja Bartka tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=Xk2Es1ms4GI
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #392 : Listopad 02, 2011, 03:06:06 »

Z wielką przyjemnością wysłuchałam wszystkich trzech utworów:)

Preludium w wykonaniu Leszka piękne, zamyślone, romantyczne.

Rachmaninow w świetnej interpretacji Janusza nieco mroczny, poruszający... wielka, głęboka muzyka.

I dzieło własne Bartka - nastrojowe, jazzujące, lekko nostalgiczne, otulone mgiełką jesiennego smutku.

Serdeczne podziękowania za muzyczne wzruszenia:))

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #393 : Listopad 02, 2011, 08:13:57 »

SadSunnyDay - jak prawie zawsze u bartusa: inteligencja konstrukcji idąca w parze z estetyką melodyczną. Kolejny drobiazg, którego słucha się z zainteresowaniem ale i pewną zadumą, która w kontekście (sądząc po tytule) zaduszkowych klimatów sprawia, że ta muzyka pobudza do rozmyślań i frefleksji
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #394 : Listopad 02, 2011, 08:21:26 »

Joanno, wielkie dziekuję za życzliwą recenzję Uśmiech. Też mam takie wrażenie, że jest to jeden z najbardziej głebokich emocjonalnie utworów (może i ten największy), który udało mi się kiedykolwiek zagrać
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #395 : Listopad 02, 2011, 13:39:03 »

To prawda, że pierwszy raz usłyszane wykonanie, staje się wzorcem do ponownych rozważań danego utworu. "Wzorzec" wykonany w ten sposób, na pewno długo będzie konkurował z innymi interpretacjami.
Dzięki Janusz za lekcję twórczości Rachmaninowa  Uśmiech

P.S. Po cichu szykuję moje nowe wykonanie pewnego walca. Wkrótce się nim podzielę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 13:41:11 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #396 : Listopad 02, 2011, 17:21:31 »

Niejako kontynuacja poprzedniego posta:
walc Chopina op 69 nr 2
Nagrywałem to pięć razy i są wciąż są błędy. Jeśli ustawię na dużą czułość klawiatury, to tracę na dynamice (wszystko jest podobnie głośno), tzn. stosunkowo lekkie naciśnięcie klawisza powoduje dość głośny dźwięk. Jeśli ustawię na małą czułość dynamika jest lepsza, ale gorzej sterowalna - zbyt lekkie naciśnięcie klawisza nie generuje dźwięku.
Lepsze efekty daje używanie klawiatury jako urządzenie midi. Wadą jest wtedy bardziej sztuczny dźwięk, kłopoty z działaniem pedału oraz cena takiego oprogramowania (choćby The Grand 3 firmy Steinberg)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 17:23:39 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #397 : Listopad 02, 2011, 18:39:55 »

cieszy, ze stale wzbogacasz repertuar i doskonalisz brzmienie. Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, ze każdy utwór - zanim zacznie wybrzmiewać zgodnie z czuciem i rozumieniem - musi się po prostu pod palcami uleżec. Pięć nagrań - to własciwie niewiele wiecej niż nic. Ja - zanim ostatecznie nagrałem Rachmaninowa (po opanowaniu pamięciowym) - ponad piędziesiąt razy kasowałem poprzednie nagrania.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #398 : Listopad 02, 2011, 18:54:15 »

Januszu w zasadzie powtórzę to co napisałem gdzie indziej Mrugnięcie..Świetne wykonanie - klimat, nastrój, operowanie dynamiką, potęga brzmienia (cz.3) - oddają istotę tego dzieła, w Twoim wykonaniu wyczuwa się bowiem to co w nim najistotniejsze tj ducha Wschodu...Zwykle może też być tak, że odpowiednio zrozumieć i nalezycie zinterpretować jest w stanie tylko ktoś taki, kto posiada w sobie ową cząstkę "ducha", stanowi i podobnie czuje..tak jak się powinno w tym konkretnym przypadku odczuwać - Ty to posiadasz Januszu, raz jeszcze moje gratulacje..Rachmaninow byłby zadowolony Uśmiech

Co do kompozycji Bartka..no nie wiem co powiedzieć, tak aby (jeśli nas ogląda) nie poczuł sie w jakimś stopniu urażony Mrugnięcie..naprawdę nie wiem - tym razem takie sobie Mrugnięcie, słyszałem dużo lepsze numery w jego wykonaniu Uśmiech

p.s.to na skrzypcach z filmikiem z kotami to też Bartka ??..całkiem inna piłka - świetne (zwł te szybsze motywy) Uśmiech

Leszku co do Twojej ostatniej produkcji, wolałbym poczekać na opinie innych Chichot - w każdym razie mnie się podoba..Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 18:57:30 wysłane przez kozioł » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #399 : Listopad 02, 2011, 19:40:33 »

a ja w zasadzie, mogę koziołku powtórzyc, ze mnie zamurowałes taka hiper opinią. Serdeczne Ci dzieki raz jeszcze Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #400 : Listopad 02, 2011, 20:36:08 »

Januszu - gratuluję interpretacji preludium Rachmaninowa. Zwłaszcza monumentalne oktawy części pierwszej i trzeciej (Tempo I, pesante przy trzech albo czterech f) brzmią bardzo ekspresyjnie. To jest muzyka głęboko przeanalizowana, świadomie wykonana; świetnie!  Mrugnięcie

Co do miniatury Bartusa, unser Komponist - przemawia do mnie wielka prostota tej wypowiedzi. Dobrze skonstruowany motyw główny, kilkakrotnie powtórzony z modulacyjnym mikroprzetworzeniem - 'pozostaje w głowie' - wyczuwam inspirację bachowsko-mozartowską (ciekaw jestem, czy Bartus komponując SadSunnyDay myślał o którejś z Adagiowych fantazji Mozarta, zwłaszcza tej w c-moll). Podsumowując - można by probably potraktować ten utworek jako quasi-Mozartowskie Adagio z jazzującym akompaniamentem i harmonią.

Tuco - czekam na kolejne odsłony twojego pianizmu, zachęcam - brawo!  Mrugnięcie
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #401 : Listopad 02, 2011, 20:40:45 »

Jestem ciekawy, czy dobrze odczytałem intencje Bartusa - może być, Bartek, potwierdził/zaprzeczył?
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #402 : Listopad 02, 2011, 22:31:21 »

Dzięki Pat za gratulacje i uznanie Uśmiech. To prawda - "siła" mojego wykonania chowa się w ekspresyjnych akordach spinających jak nawiasy wartką, żywą środkową część preludium, z którą, mam tego świadomość, nie za bardzo sobie poradziłem (a przynajmniej nie tak, jakbym chciał  Mrugnięcie) Ale jako całośc - jestem w sumie zadowolony. Jeszcze raz dziękuję za opinię!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #403 : Listopad 04, 2011, 23:16:50 »

Jeszcze a propos preludium taka mała ciekawostka wykonawcza:
Otóż nie wiem, czy sposób notacji preludium na pięciolinii pochodzi od samego Rachmaninowa, czy może jest pomysłem redaktora edycji, ale oto rozczytując ten utwór - po raz pierwszy w swej praktyce pianistycznej spotkałem się z notacją kompozycji opartej nie na dwóch a na czterech pięcioliniach. Taki zapis wymaga od wykonawcy dokonywania "syntezy" akordów ze wszystkich czterech. Pół biedy, jeśli w danej chwili cztery akordy nie były jeden nad drugim, gorzej, gdy tak sie jednak zdarzało. Wówczas trzeba było je "łamać' co można wysłuchać choćby w 3:26 albo 3:42
http://www.youtube.com/watch?v=wI47e6HoBCU
naprawde, było to dla mnie ciekawe doswiadczenie i szkoła cierpliwości i pokory dla dzieła Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 23:18:48 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #404 : Listopad 21, 2011, 16:33:16 »

Gdy w maju br. wieńczyłem swój tysięczny wpis na Forum – zakończyłem go słowy: do kolejnych tysiączków! I oto – pól roku po milenijnym - przyszła pora na dwutysięczny.

Napisze teraz krótko: cieszę się, że dane mi jest pośród przyjaciół i z przyjaciółmi wspólnie budować to Forum, uczestniczyć w licznych ciekawych dyskusjach i dzielić się swoją wrażliwością, wiedzą, doświadczeniem, emocjami…
Do kolejnych tysiączków!

I żeby to zaklęcie się spełniało!
Januszu-Lokomotywo naszego forum.  Uśmiech

Czas rozpocząć trzeci tysiączek.
Zastanawiałem się, jak i czym? Mój wybór padł na Rachmaninowa. Może dlatego, bo to wdzieczna kontynuacja poprzedniego mojego nagrania, a moze dlatego by podkreślić, że na naszym Forum króluje wprawdzie Chopin, ale dla każdego innego Twórcy miejsca ci u nas dostatek? Na pewno tak!

To moje najświeższe nagranie dedykuję Markowi -  najbardziej przyjaznej duszy naszego Forum, najżyczliwszej każdemu

Aro50 - oto "moja" wokaliza dla Ciebie, ale do wysłuchania której zapraszam z ukłonem oczywiście każdego z mych forumijnych przyjaciół

http://www.youtube.com/watch?v=HBGPsJSB4AE
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears watachawilkow darmowefora hohol amtowaroznawstwo