Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obgadywanie po XVIII Konkursie Chopinowskim  (Przeczytany 15593 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 22, 2021, 20:15:51 »

A co się stało z Januszem?

też się martwię, nie wierzę, żeby nie zalogował się w trakcie konkursu,
coś musiało się stać
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 22, 2021, 20:21:09 »

Kochani, myślę, że jednak Janusz po prostu uznał, że będzie się wypowiadał na forach o większym zasięgu.
Ja widziałam jego wpisy pod zdjęciem któregoś z uczestników na stronie Konkursu, chyba po pierwszym albo drugim etapie.
I Patryk też coś wspominał, że rozmawiali (pewnie na konkursowym facebooku). Ale faktycznie szkoda, że nie wpadł
przywitać się.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : Październik 22, 2021, 20:33:48 »

Ciekawi mnie, dlaczego laureaci wykonują ten sam co wczoraj repertuar.

Ps. Z tego co ogarnąłem, Janusz poświęcił się prozaice.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Październik 22, 2021, 20:42:57 »

Właśnie dostałem bana na czacie Youtube pisząc po występie Armellini " She need fitness training", zupełnie nie wiem dlaczego.
Widocznie uznali, że nieelegancko jest wymawiać wspaniałej artystce brak fitnessu, zwłaszcza w chwili, kiedy ona naprawdę ciężko pracuje (konkurs jest
także fizycznie ogromnie męczącym zadaniem), bo przecież tu oceniamy całkiem coś innego. I że gdyby to przeczytała, mogłoby jej być przykro. Z czym się zgadzam.
Może panowie nie czują takich rzeczy Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2021, 20:49:14 wysłane przez Aleksias » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Październik 22, 2021, 20:50:07 »

Widocznie uznali, że nieelegancko jest wymawiać wspaniałej artystce brak fitnessu, zwłaszcza w chwili, kiedy ona naprawdę ciężko pracuje (konkurs jest
także fizycznie ogromnie męczącym zadaniem), bo przecież tu oceniamy całkiem coś innego. I że gdyby to przeczytała, mogłoby jej być przykro. Z czym się zgadzam.
Może panowie nie czują takich rzeczy Mrugnięcie
Nie byłoby jej przykro, bo wygląd zewnętrzny (jego detale) to kwestia gustu. ... Ale zważ na to, że szachiści borykają się podobnymi przypadłościami siedzącego trybu życia. ... z tą jednak różnicą, że w tym sporcie coraz częściej dominuje pogląd łączenia aktywności intelektualnej z fizyczną. Bynajmniej nie chodzi o szachowy boks Buzia na kłódkę
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2021, 20:53:18 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 22, 2021, 21:10:02 »

Zwróciliście uwagę? Dziś na widowni nie ma wolnych miejsc. Dzisiaj jest koncert dla prawdziwych miłośników Chopina Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #81 : Październik 22, 2021, 21:49:27 »

Pani Monika!!! Czyta po angielsku!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #82 : Październik 22, 2021, 22:06:23 »

Spieszę donieść, ze Janusz ma się dobrze - jest bardzo aktywnym użytkownikiem fejsbuka Uśmiech
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : Październik 22, 2021, 22:31:26 »

Trochę się zgadzam, trochę nie.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/geniusze-i-chow-wsobny-169436
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : Październik 22, 2021, 22:45:45 »

Dziś była już pełna swoboda. Pamietam, jak Bruce grał tego mazurka w III etapie - i jak wtedy trzęsły mu się ręce. 
I znowu ciarki.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Październik 23, 2021, 01:24:20 »

Ciekawa, ale momentami dość kontrowersyjna rozmowa dziennikarki GW z prof. Popową-Zydroń.


Zwycięzca Bruce Liu miał dużą przewagę punktów nad pozostałymi uczestnikami?

- Ogromną. O tym, ile kto ma punktów, jurorzy dowiadują się dopiero po finałowych przesłuchaniach. Wtedy poznajemy ostateczną punktację wraz z przyporządkowanymi do liczby punktów nazwiskami. Wcześniej widzimy jedynie tabele z punktacją. W przesłuchaniach finałowych sposób głosowania się zmienia [stosuje się skalę od 1 do 10, w której 1 to najwyższa ocena, a 10 – najniższa]. Każdy juror stawia jedynkę przy nazwisku uczestnika, którego chce widzieć z daną nagrodą. Stało się jasne, że Liu ma prawie same jedynki i znakomitą większością głosów zostaje zwycięzcą.

Garcia Garcia miał szansę na drugą nagrodę?

– Szansę miał, ale w drugiej rundzie głosowania większość jurorów opowiedziała się za III nagrodą dla niego.

Dobrze, że państwo docenili go za Koncert f-moll specjalną nagrodą regulaminową za najlepsze wykonanie.

– Zagrał go wspaniale, biłam mu brawo. To w ogóle ciekawy zawodnik, który chwilami dawał wiele radości, a chwilami denerwował swoją nonszalancką postawą. Ale chcieliśmy dać mu szansę.

Po ogłoszeniu werdyktu duża część śledzących konkurs pytała z niedowierzaniem: "A gdzie Jewa Gieworgian?!". Dlaczego 17-letniej ulubienicy publiczności nie przyznaliście żadnej nagrody?

– Pojawiała się wśród propozycji dalszych nagród, ale to były pojedyncze głosy. Jest świetną pianistką, tylko że my szukamy chopinisty. Pani Jewie jeszcze do tego daleko. Nie do końca jest ukształtowana emocjonalnie, choć nie wątpię, że to przyjdzie z czasem. Miałam okazję z nią o tym rozmawiać. Powiedziałam, że ciekawie było spotkać się z tak znaną osobą, jak ona – jest laureatką kilkudziesięciu konkursów pianistycznych dla młodzieży – ale że w moim odczuciu nie ma jeszcze tego dźwięku i przekazu treści bardziej intymnych, miękkich i ciepłych, który właściwy jest muzyce Chopina.
Rozumiem to, że 17-latka może być zafascynowana swoimi możliwościami wirtuozowskimi i ze wszystkich sił dążyć do sukcesu. Lecz jeśli człowiek jest ogarnięty chęcią pokazania siebie i swojej sprawności, może to zrujnować występ. Na tym konkursie chcemy, żeby Chopin był centralną postacią.



To fragmenty wywiadu - reszta na stronie Wyborczej.
Zarzuty o chęci pokazania siebie przez Ewę - no cóż, nieco absurdalne.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2021, 01:27:11 wysłane przez Mozart » Zapisane

fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Październik 23, 2021, 09:26:31 »

To, że Armelini jest przy kości to jej sprawa. Może tak się lepiej czuje, a może wręcz przeciwnie to wynik jakiegoś schorzenia.
Nie każdy musi ulegać presji na bycie "fit". Uśmiech Chodzić na siłownie za przeproszeniem każdy głupi potrafi, ale rozwijać intelekt to już rzadkość.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 23, 2021, 13:34:37 »

Zapraszam do przeczytania Szkspirowskiego dramatu, a zarazem komedii pomyłek w czterech aktach.
Miłej lektury i owocnych wniosków.  Mrugnięcie
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 23, 2021, 13:35:39 »

Dramat i komedia pomyłek w czterech aktach:

(Nie tykam w wypowiedzi sprawy zwycięstwa Bruca Liu – jego triumf jest oczywisty i nie podlega dyskusji)

Wstep (Uwertura)

Największy wygrany.

patrząc z perspektywy kilku dni, wygląda, że największym wygranym tegorocznego konkursu będzie Martin Garcia, Garcia, (początkowo zwrócił naszą uwagę tym, że śpiewał w trakcie gry).  Patrząc całościowo piął się niedostrzeżenie z etapu na etap, by w kulminacji III etapu zagrać Walc F-dur op. 34 nr 3, w taki sposób, jakby było to Jego pożegnanie z konkursem. Poszedł nieskrępowany na całość. Zrobił show.

Wywołał u wszystkich słuchających uśmiech sympatii.

Ja nie typowałem Martina do finłu, ale On tam się znalazł i choć osobiście uważam, że nie zagrał koncertu lepiej od Bruca, zagrał go z takim smakiem i wyczuciem, że w swoim prywatnym rankingu typowałem Martina do 5 miejsca (nie przyznając 2 nagrody, czyli w stawce byłby 4).  Poza tym Martin również mnie ujął swoją szczerą, bezpretensjonalną osobowością. Niewątpliwie jest Największym wygranym konkursu.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2021, 14:10:40 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 23, 2021, 13:36:15 »

  Akt I

 (narrator) Największa przegrana:

Bruce milczał jak Hans Kloss w "Stawce większej niż życie". Nikt, Go nie chwycił za słówko. Cała uwaga dotycząca Bruca skupiała się na jego pianistyce.
Jewa, Ją postrzegano i przedstawiano w kontekście 40 konkursów (to się zawsze pojawiało w wypowiedziach). W swojej młodzieńczej naiwności i zawierzeniu, nieopatrznie w jednym z wywiadów wysłowiła się tak, jakoby udział w Konkursie Chopinowskim, był tylko jednym z etapów rozwoju Jej kariery. To był początek Jej końca.

..

Program:
- Ballada As-dur op. 47
- Walc As-dur op. 34 nr 1
- Walc a-moll op. 34 nr 2
- Walc F-dur op. 34 nr 3
- Polonez fis-moll op. 44
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2021, 14:00:48 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum vickyland wataharainbow realbestplaymta forum