Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 5-13 sierpnia 2011  (Przeczytany 116154 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #345 : Sierpień 23, 2011, 19:40:47 »

Rozmowa z Piotrem Palecznym na temat tegorocznego festiwalu i jego REPERTUARU.
http://www.polskieradio.pl/8/410/Artykul/414422,Duszniki-po-raz-66
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #346 : Sierpień 23, 2011, 20:20:49 »

Cytuj
Rozmowa z Piotrem Palecznym na temat tegorocznego festiwalu i jego REPERTUARU.

Czyzby odpowiedzialnym bylby pan Paleczny?
To przeciez calkiem poprawny pianista.

Chyba mial zlych doradcow.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #347 : Sierpień 23, 2011, 22:01:43 »

Jestem bardzo mile zaskoczony... oto niespodziewanie otrzymałem od owego rosyjskiego fana następującą wiadomość:

Dear JANUSZ! There was a misunderstanding on my fault! We really wanted to post a link to your video on the fan page of Daniil Trifonov. But your video is a little malformed (too stretched horizontally). I had to re-encode on my computer. And then get on my channel. Please forgive! I'm not very familiar with the ethics on YouTube. I promise you remove it from my account very soon. Thank you again for the music of Daniil! Excuse me!
Uśmiech

Odpowiedziałem mu, ze nie mam do niego pretensji i że najważniejsze, iz także i nieoficjalne nagrania Daniła dzięki takim jak my trafiają do wielu, wielu fanów  Uśmiech


  O to rzeczywiście bardzo porządnie się zachował...Ja, po tym Twoim ostrzeżeniu, napisałam do niego z youtuba krótką wiadomość pa russki, o tym że mam nadzieję, iż moje nagrania nie znajdą się za chwilę na jego koncie jako jego własne jak to był poczynił z Twoim filmikiem...Pokajał się biedny.... A swoją drogą...Przyganiał kocioł garnkowi..:-)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #348 : Sierpień 24, 2011, 06:56:13 »

  O to rzeczywiście bardzo porządnie się zachował...Ja, po tym Twoim ostrzeżeniu, napisałam do niego z youtuba krótką wiadomość pa russki, o tym że mam nadzieję, iż moje nagrania nie znajdą się za chwilę na jego koncie jako jego własne jak to był poczynił z Twoim filmikiem...Pokajał się biedny.... A swoją drogą...Przyganiał kocioł garnkowi..:-)

 Chichot Mrugnięcie Uśmiech Chichot Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : Sierpień 26, 2011, 19:52:37 »

Od czasu do czasu nawiedzają mnie migawki z Dusznik, rozanielona marzycielska, lekko nieobecna mina uśmiechniętej Asi, Goguś przy pianinie w świetlicy, sala koncertowa w Dworku Chopina, zmieniająca barwy fontanna, księżyc w Parku Zdrojowym wyłaniający się zza groźnie wyglądających gałęzi, dwaj bracia High Tower w białych koszulach, opoka organizatorów, Masataka Goto snujący się pomiędzy tłumem, przeważnie samotnie, szumiący górski potok niedaleko "Grunwaldu", najlepsza cukiernia w mieście i kokosanki, jednak nie tak dobre jak ciacho mamy Piotra Uśmiech Musimy tam wrócić, żeby nie wiem co się działo, konieczna konieczność.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #350 : Sierpień 27, 2011, 19:52:22 »

Musimy, to nie ulega wątpliwości.

Zastanawia mnie tylko dlaczego zapadł Ci w pamięć mój wizerunek przy pianinie a nie wizerunek Janusza ... może dlatego, że gdy grał Janusz to skupiłaś się na pięknej muzyce  Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #351 : Sierpień 27, 2011, 20:17:02 »

Bos podobny do slynnego kompozytora, o ktorym mowilem wczesniej.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #352 : Sierpień 27, 2011, 20:33:11 »

Ale jakoś wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na to podobieństwo Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #353 : Sierpień 27, 2011, 21:14:43 »

Cytuj
Ale jakoś wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na to podobieństwo


Nazywam sie NIKT i co Ty na to.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #354 : Sierpień 27, 2011, 22:53:41 »

http://www.youtube.com/watch?v=2t2dZ99l8q4
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #355 : Wrzesień 07, 2011, 19:02:29 »

Dziś o 18.00 na TVP Wrocław był krótki reportaż o tegorocznym Festiwalu. Zaprezentowano niewielkie fragmenty występów, m.in. Avdeevej (która stała pod koniec brawurowego i automatycznie wykonanego Walca Mefisto  Chichot), Piemontesiego, Kozhukhina, Geniuszasa (Etiuda C-dur op. 10/1) czy Wakarecego. Nie było Ingolfa.
Uderzyło mnie, że oglądających transmisje na zewnątrz Dworku było niewiele. Recenzje festiwalu były świetne. Wypowiadali się m.in. Skulska, Kański, Poniatowska.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #356 : Wrzesień 09, 2011, 00:47:58 »

Bos podobny do slynnego kompozytora, o ktorym mowilem wczesniej.
Ciekawe, z kim Ci się skojarzył - bo np. w moim odczuciu Piotr jest trochę podobny do Belliniego Uśmiech
http://pl.wikipedia.org/wiki/Vincenzo_Bellini
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #357 : Wrzesień 09, 2011, 00:59:44 »

Dziś o 18.00 na TVP Wrocław był krótki reportaż o tegorocznym Festiwalu. Zaprezentowano niewielkie fragmenty występów, m.in. Avdeevej (która stała pod koniec brawurowego i automatycznie wykonanego Walca Mefisto  Chichot), Piemontesiego, Kozhukhina, Geniuszasa (Etiuda C-dur op. 10/1) czy Wakarecego. Nie było Ingolfa.
Uderzyło mnie, że oglądających transmisje na zewnątrz Dworku było niewiele. Recenzje festiwalu były świetne. Wypowiadali się m.in. Skulska, Kański, Poniatowska.
Wspaniale, że wielcy recenzenci mieli podobne odczucia do nas, drobnych melomańskich płotek  Chichot Chętnie bym posłuchała ich opinii.
Pat, wydaje mi się, że na niektórych koncertach w namiocie było sporo słuchaczy. Chociaż pewnie nie szturmowały tłumy. Ale w Dusznikach chyba w ogóle nie było tłoku tego lata, przynajmniej takie odniosłam wrażenie, choć nie wiem, jak się przedstawia norma:) 
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #358 : Listopad 03, 2011, 13:33:17 »

Kochani, dzięki nieocenionej Ewie A. mamy wreszcie możliwość powrotu do Dusznik i koncertu Daniiła!
http://sites.radiofrance.fr/francemusique/_c/php/emission/popupMP3.php?e=90000064&d=425004902
Co za radość, móc posłuchać znów!!! Duży uśmiech
Czy ktoś potrafi to nagrać?

Swoją drogą dlaczego musimy tego słuchać w Radio France a nie w naszej rodzimej dwójce?!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #359 : Listopad 03, 2011, 13:51:11 »

Wydaje mi się, że jeśli Dwójka nadała z Dusznik Wundera, w przyszłym tygodniu będzie Geniusas
to doczekamy się i Daniła. Może po prostu lecą kolejnością  z KCH :)A to nagranie super.
Zapisane

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-farkas piraci rybyigzyby fotowypadykielce duealllupi