Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju 5-13 sierpnia 2011  (Przeczytany 116065 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Sierpień 15, 2011, 08:24:32 »

Januszu.
Wrzuciles rowniez na swoje YT nagranie Pawla Wakaracego.
Co za wykonanie!!!
Oczywiscie podziekowania rowniez dla Schuberta.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Sierpień 15, 2011, 08:56:27 »

Beatko, Asiu.

Wam rowniez poklon.
Czekam na dalsze wrazenia.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #227 : Sierpień 15, 2011, 10:38:59 »


Januszu. Dziekuje bardzo za chec podzielenia sie Twoim materialem.
 Sporo trudu musialo Cie kosztowac trzymanie tego aparatu w bezruchu.
Doceniam to w pelni
Trochę było to niekomfortowe, to prawda. W dodatku nie mam tu żadnego doświadczenia, bo nigdy nie bawiłem się w filmowanie komórką. Bałem się też, że "sąsiedzi" obrzuca mnie zdegustowanym wzrokiem w momencie, gdy wyjąłem telefon i zacząłem nagrywac. Ale na szczęście byli wyrozumiali, a siedząca ob ok mnie Japoneczka nawet wzięła przykład i poszła w me ślady Uśmiech Oczywiście, podczas samego koncertu planowego - chyba nikt na sali nie  odważył się i nie filmował. Poza tym, filmując z konieczności nie można by było skupić sie na muzyce. A na to nie mógł chyba sobie pozwolić nikt, kto przyszedł na ten topowy Koncert.
Oprócz mnie - filmowała Dorotka (Kati). Bardzo nam zalezało, aby podzielić się z naszymi Forumowiczami (gdyby jedno sie nie udało - była rezerwa w drugim nagraniu  Chichot ). Ona tez nagrała wszystkie bisy Daniła, a że miała lepszy aparat (i dużo lepsze miejsce) mysle, że przekaz będzie dużo lepszy.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : Sierpień 15, 2011, 10:44:10 »

Kochani,

Ogromnie się cieszę, że przywieźliście tyle wrażeń i tyle piękna!
Zostaną w Was na długo, pewnie na zawsze.
Macie teraz z czego czerpać siły i dystans wobec świata.
Jesteście naładowani dobrą energią Uśmiech

Nam, którzy nie byli z Wami, pozostaje czytać Wasze spontaniczne relacje i słuchać dziś muzyki w domowych pieleszach.

Na marginesie powiem Wam, że nie wiem, czy mój organizm wytrzymałby taki emocjonalny maraton?!
Ja muszę mieć więcej czasu na odreagowanie wzruszenia i zachwytu.
Taka pełna " dusznicka dawka" chyba by mnie przerosła:)
Nie ma we mnie tyle miejsca Uśmiech

Zachwyca mnie rozwój Trifnowa -jego radość i beztroska tworzenia młodzieńczych wizji muzycznych, wizji niespektakularnych - szczerych i błyskotliwych.
Jak Daniił trochę dojrzeje i doda swoim wykonaniom więcej muzycznego wyrazu, to będziemy mieli Artystę, że ho ho:)!

Nie byłbym sobą, gdybym nie nawiązała do Ingolfa Uśmiech - on 5 lat temu na konkursie też tak grał ( po 6 latach nauki grania na fortepianie!!!), jak Daniił - brawurowo, szczerze, bez kompleksów i pełnej świadomości znaczenia dzieła muzycznego.
Tej świadomości, która dojrzałego już artystę obciąża.
Bo więcej WIE i ROZUMIE - ma więcej pokory, czasem nawet lęku.

Umiejętność zachowania w sobie wiary, spontaniczności i naiwności dziecka i dodanie do tego twórczej dojrzałości czyni nas, ICH artystami kompletnymi.
W każdej dziedzinie życia.

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Sierpień 15, 2011, 10:50:42 »

Myślę, że Daniił już jest wielkim artystą. Aż nie chcę myśleć co to będzie dalej! Mam nadzieję, że rozwinie się też jako kompozytor. Jego krótki utworek, jest naprawdęfortepianową perełką.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : Sierpień 15, 2011, 10:53:15 »

Pochłonęło mnie dzisiaj bez reszty 12 etiud z op. 25 w fantastycznym wykonaniu Daniła http://www.youtube.com/watch?v=gLZ4WJiDldU&feature=relmfu to już IMPRESJONIZM pełną gębą. Odczułem jakbym oglądał 12 pełnych barw, odcieni, przeżyć, emocji obrazów a nie czułem problemów technicznych, pułapek wykonawczych czym "najeżone" są etiudy Chopina. Szczególnie powaliła mnie etiuda nr 5, w której to trzeba wydobyć melodię na tle atonalnego podkładu - w wykonaniach konkursowych bywało to różnie - a u Trifonowa perfekcyjnie tak jak to tylko mogłem sobie wymarzyć, wyobrazić... zresztą jak i  pozostałe naprawdę wspaniałe, malownicze. Słyszeliście lepsze wykonania w Dusznikach?
PS. Mam prośbę do naszych super fotoreporterów - abyście uszeregowali i napisali, które recitale wywarły na Was największe wrażenie Uśmiech
Zapisane
Julka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 192



Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : Sierpień 15, 2011, 10:58:36 »

Ingolf na TVP Kultura - TERAZ!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #232 : Sierpień 15, 2011, 11:02:16 »

Pochłonęło mnie dzisiaj bez reszty 12 etiud z op. 25 w fantastycznym wykonaniu Daniła http://www.youtube.com/watch?v=gLZ4WJiDldU&feature=relmfu to już IMPRESJONIZM pełną gębą. Odczułem jakbym oglądał 12 pełnych barw, odcieni, przeżyć, emocji obrazów a nie czułem problemów technicznych, pułapek wykonawczych czym "najeżone" są etiudy Chopina. Szczególnie powaliła mnie etiuda nr 5, w której to trzeba wydobyć melodię na tle atonalnego podkładu - w wykonaniach konkursowych bywało to różnie - a u Trifonowa perfekcyjnie tak jak to tylko mogłem sobie wymarzyć, wyobrazić... zresztą jak i  pozostałe naprawdę wspaniałe, malownicze. Słyszeliście lepsze wykonania w Dusznikach?
PS. Mam prośbę do naszych super fotoreporterów - abyście uszeregowali i napisali, które recitale wywarły na Was największe wrażenie Uśmiech

Jasne, Bogdanie, ze trzeba będzie... A co do Etiud Daniła - były bardzo dobre (bo taki pianista nie może ich zagrac inaczej Mrugnięcie ), ale wielu z nas odniosło wrażenie, że w przeciwieństwie do wcześniej granych utworów (w częsci I) - w tych etiudach skupił się na ich wiernym odtworzeniu. Dlatego zabrakło w nich odrobinę poezji, subtelnych rubat, jakiegoś indywidualnego odniesienia... 3 dni wcześniej te same etiudy grał Geniusas. Dla mnie - to własnie Geniusasa wykonanie było niezapomnane i nacechowane subtelnym pięknem i indywidualnością pianisty
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Sierpień 15, 2011, 11:31:11 »

Każdy z nich to inny, wielki artysta. Jak każdy, mają swoje lepsze i gorsze chwile, ale ładunek emocji jaki nam przekazują jest zawsze ogromny i niezapomniany! Dla takich chwil warto żyć!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : Sierpień 15, 2011, 11:45:30 »

Cytuj
Jak Daniił trochę dojrzeje i doda swoim wykonaniom więcej muzycznego wyrazu, to będziemy mieli Artystę, że ho ho:)!


Przesadzilas Julko.
Co to znaczy dojrzeje? Urosna mu wasy (puste slowa).
Owszem,z biegiem lat moze zmienic koncepcje utworu, tempo,fraze itd,ale On nie musi do niczego dochodzic.
Taki TALENT?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Sierpień 15, 2011, 11:46:06 »

Ja zabieram się za odsypianie, od czwartku spałem może 6 czy 7 godzin.

Ale za to jak treściwie...
dzwoniłam, waliłam w drzwi,
a za nimi cisza, Goguś twardo śpi  Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : Sierpień 15, 2011, 11:50:23 »

a ja dziś rano spacerowałem nieopodal parku i nikogo nie spotkałem Smutny

Ja spotkałam w niedzielę rano jeszcze kogoś, wielce zdziwiona, siedział sobie na ławce w parku i palił papierosa. Pan Impresario. A jak on się zdziwił, że mnie widzi tak rano. Więc mogliśmy się jeszcze raz pożegnać. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy chwilę potem spotkałam Pawła Wakarecego. Cóż, Duszniki.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Sierpień 15, 2011, 12:06:58 »

Bogdanie, zdecydowanie wg nieoficjalnego rankingu publiczności festiwalowej w Dusznikach, sądząc po oklaskach, niekwestionowanym numerem jeden był Trifonov, potem Avdeeva, za nią Kozhukhin i w końcu Geniusas. Potem trudno mi określić stopniowanie. Najgorzej odebrany był chyba Litwin Januševičius i Giovanni Bellucci, ale ten ostatni nie za treść koncertu ale za formę.

Mój osobisty ranking rozpoczyna Trifonov, potem Kozhukhin, (obaj born in Nizhny Novgorod!!!), jako kolejny Geniusas. Do tej trójcy dołączam z premedytacją maratończyka Yukio Yokoyamę, który był "darmowym dodatkiem", miał swoje słabsze momenty, ale dał mi więcej niż wielu oficjalnych opłaconych uczestników festiwalu razem wziętych.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : Sierpień 15, 2011, 12:22:00 »

Beatko, a Piemontesi?? miał bardzo dobre recenzje i ty chyba jedna go słuchałaś??
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Sierpień 15, 2011, 12:29:25 »

Bogdanie, zdecydowanie wg nieoficjalnego rankingu publiczności festiwalowej w Dusznikach, sądząc po oklaskach, niekwestionowanym numerem jeden był Trifonov, potem Avdeeva, za nią Kozhukhin i w końcu Geniusas. Potem trudno mi określić stopniowanie. Najgorzej odebrany był chyba Litwin Januševičius i Giovanni Bellucci, ale ten ostatni nie za treść koncertu ale za formę.

Mój osobisty ranking rozpoczyna Trifonov, potem Kozhukhin, (obaj born in Nizhny Novgorod!!!), jako kolejny Geniusas. Do tej trójcy dołączam z premedytacją maratończyka Yukio Yokoyamę, który był "darmowym dodatkiem", miał swoje słabsze momenty, ale dał mi więcej niż wielu oficjalnych opłaconych uczestników festiwalu razem wziętych.
Beatko, a gdzie w Twoim rankingu Ingolf?! Jak widać rola inaugurującego okazuje się niewdzięczną. Niezdecydowany
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

poslkiserwerrpg latvia vardertoworld imprezyizloty pd-wp