Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Międzynarodowy Konkurs im. P. Czajkowskiego 15 czerwca - 3 lipca 2015  (Przeczytany 110995 razy)
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Czerwiec 25, 2015, 17:19:33 »


Lucas, jak dojdzie do finalu, to ma szanse na jedna z glownych nagrod.
Duze formy koncertowe sa jego mocnym atutem.
Nie wiem, co ma w repertuarze, ale jak to bedzie Rach., to daj boze bogoslawienstwo przenajswietsze.


Jeśli będzie finał - to z  koncertem Liszta nr 2 Uśmiech

No i oczywiscie dla każdego jazda obowiązkowa, czyli Czajkowskiego koncert nr 1 lub 2, do wyboru
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 17:26:26 wysłane przez kati » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #106 : Czerwiec 25, 2015, 17:21:19 »

Odnoszę czasem wrażenie, że Daniel swoje, a orkiestra swoje. Nasz zdolny fan Barcelony nie odnalazł pulsu tej muzyki (epizod As-dur w finale). Ale, mam nadzieję, przed nim jeszcze sporo sukcesów.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #107 : Czerwiec 25, 2015, 17:26:53 »

Wszystkim, którzy odsłuchają z replay'a koncert d-moll w wykonaniu Geniušasa polecam ustawić suwak od razu na 2:48 (wejście solisty). Początkowe pianissimo zostało zmasakrowane przez fatalne frazowanie smyczków, do tego nieczystości i rozedrgane tempo  Złość
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #108 : Czerwiec 25, 2015, 17:27:47 »

Jeśli będzie finał - to z  koncertem Liszta nr 2 Uśmiech

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Czerwiec 25, 2015, 17:35:39 »

Prowadzący stwierdza, że Julia "może być jedną z sześciu wybranych do finału" - jego osobiste preferencje, czy jakieś pogłoski z kuluarów?Uśmiech Dobrze by było:)) Zresztą gość bardzo sympatyczny, na luzie, i z dobrym gustem - kocha bardzo Mozarta Clary Haskil i Perahii:) Przy okazji przekazuje krążące plotki, że Lucas D. może zająć jedno z trzech pierwszych miejsc (ale oczywiście wiadomo, że plotki nie zawsze się sprawdzają:))

Julka tym razem nie w sukni jak niebo usiane gwiazdami, która jeszcze bardziej pasowałaby do drugiej  "quasi una fantasia" by Beethoven, ale była równie odpowiednia do pierwszej, którą grała, ale w czerwieni, żywej jak pulsująca pełnią życia mozartowska fraza.
23 koncert Mozarta, "la mażor", i kadencja Mozarta.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 23:52:33 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #110 : Czerwiec 25, 2015, 17:48:34 »

W międzyczasie "smakuję się" wykonaniem Geniušasa. Pierwszą część koncertu zniszczyła jedynie orkiestra - dyrygent powinien pianiście wypłacić odszkodowanie za niechlujstwa i liczne wpadki intonacyjne nie tylko sekcji dętych, ale i smyczków...

Geniušas, Andante, B-dur. Zachywciła mnie artykulacja prawa - lewa ręka w początkowych taktach kantyleny. Nie jest łatwa do interpretacji, gdyż z pozoru niespójna (to nie legatowy śpiew na tle akompaniamentu basu) układa się w doskonałą jedność motywów.

Wciąż część druga. Allegro, g-moll, erupcja. Jest dramatycznie, a jednocześnie powściągliwie. W końcu uśpione furie mają zostać wybudzone z pierwszym taktem Mannheimer Rakete w finale. Modulacja i powrót do zasadniczego B-dur - idealne, nieprzelegatowane wyważenie emocji między dwoma światami.

Część druga znakomita.

Zdaje się, że nasza Julka zaczyna swojego Mozarta  Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 17:54:01 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : Czerwiec 25, 2015, 17:50:15 »

W międzyczasie "smakuję się" wykonaniem Geniušasa. Pierwszą część koncertu zniszczyła jedynie orkiestra - dyrygent powinien pianiście wypłacić odszkodowanie za niechlujstwa i liczne wpadki intonacyjne nie tylko sekcji dętych, ale i smyczków...
To chyba właśnie na to się spóźniłam - znaczy, że nie mam czego żałować Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #112 : Czerwiec 25, 2015, 17:54:58 »

To chyba właśnie na to się spóźniłam - znaczy, że nie mam czego żałować Chichot

Ja się właśnie spóźniłem na ekspozycję orkiestry w czasie występu Julki i też mi to nie przeszkadza  Spoko

A propos Geniusasa - nie mogę nie wspomnieć o świetnej kadencji w kadencji w części pierwszej  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 17:57:24 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #113 : Czerwiec 25, 2015, 18:05:06 »

Julka gra koncert KV 488 "od serca", pełna młodzieńczego żaru (słucham właśnie Adagia  Mrugnięcie). Czasem nieomal "chopinizuje".

Niepokojące były drobne zawahnięcia rytmiczne i palcowe "omsknięcia". Stres, wiadomo.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #114 : Czerwiec 25, 2015, 18:10:00 »

Potknięcia w pasażach...

Wyczuwam nerwowość. Może tempo zabójcze?
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Czerwiec 25, 2015, 18:13:02 »

Z niepokojem czekałam na ten jeden z najbardziej nieziemskich kawałków jakie kiedykolwiek napisano, i najbardziej przeze mnie ukochanych.
Czy nastąpi przeskok emocjonalny, to nieopisywalne uczucie, że spod palców pianisty spadają kropelki dźwięków prosto na serce... U mnie zdała Uśmiech
A już techniczna strona to oczywiście inna sprawa, i na pewno też licząca się w ostatecznej ocenie. Zobaczymy...
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Czerwiec 25, 2015, 19:43:05 »

Dopiero teraz zaczalem sluchac.
Gra Nikolay Medvedev
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Czerwiec 25, 2015, 19:46:01 »

Cos bardzo fajnego bije od tego maladca (Nikolay)
Tesknota polaczona z pieknym, szlachetnym dzwiekiem.
Zapisane