Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nikolay Khozyainov  (Przeczytany 91009 razy)
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Sierpień 01, 2011, 23:22:34 »

 
Kolejny suplement, a zarazem ilustracja dźwiękowa:

Sonata h-moll op.58 z koncertu Koli w Krakowie:   http://www.youtube.com/watch?v=yqxWbmEHoSg
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Sierpień 18, 2011, 16:48:47 »

 
 No i na koniec ,w ramach podsumowania, króciutki materiał z tvp Kraków o Festiwalu Muzyki Polskiej i koncercie Nikolaya również....Fragment od 9:27 do 12:04

http://www.tvp.pl/krakow/kultura/krakowpl/wideo/festiwal-rozstaje-cracovia-danza-benedyktynskie-lato-muzyczne-festiwal-muzyki-polskiej/4989773


bo oto właśnie niebawem.....
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Sierpień 18, 2011, 17:08:41 »


  .....Nikolay znowu zagości w Polsce....I tu serce mi się kraje i zazdraszczam niepomiernie Sułkowi....18.11.2011...III koncert Rachmaninowa, za który dałabym sie pokroić a tu jeszcze w wykonaniu Nikoszki....eeeech...

http://www.filharmonia.bialystok.pl/filharmonia/userfiles/file/Repertuar%20wrzesień-grudzien%202011.pdf


Natomiast 28 lutego koncert w Filharmonii Krakowskiej, program na razie w trakcie ustalania :

http://www.filharmonia.krakow.pl/Repertuar_i_bilety/Cykle_koncertowe/Recitale_fortepianowe/4051-RECITAL_FORTEPIANOWY.html

Żywię tylko cichą nadzieję, że jeszcze Wrocław wyjdzie z cienia i zapomnienia... Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : Sierpień 24, 2011, 09:52:26 »

Master-class Vana Cliburna z 2009 w Moskwie z udziałem Nikolaya Khozyainova (od 18.00 do 30.00) i Filipa Kopachevskiego (od 30.00 do 35.00)

http://vkontakte.ru/video46979845_161234436
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Sierpień 24, 2011, 10:46:11 »

O boze Beatko, co za OKROPIENSTWO ta master class Vana Cliburna.
Facio (Mistrz) przez caly czasu usiluje niezgrabnymi ruchami (jakby dyrygowal) za wszelka cene zatrzymac naturalny ped muzyki mlodego pianisty.
Kazda fraza wydukana  i ociagana w tempie. Jaki sens zatem ma ta "mistrzowska" poprawka.

Ogolnie nie znosze tzw "Master Class", gdzie mistrzunio stara sie  na sile urobic interpretacje utalentowanego, mlodego czlowieka.
Jaki to ma sens. Chyba jakas protekcja przy ocenianiu na konkursie tegoz mlodego kandydata.


PS
Vana Cliburna bardzo lubie jako pianiste. Jest on jednym ze (circa)1500 wirtuozow klawiatury na swiecie, ktorzy zasluguja na uwage.

....Ty jestes miekkim pedalem (You are the soft pedal...yes yes)  powiedzial Van do Hozjajnowa.
Co to za uwaga do cholery jasnej?

Bardzo teatralnie i zenujaco ogolnie mowiac.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Sierpień 24, 2011, 12:49:47 »

Słuchałam tylko ostatnich 5 minut z Filipem, jedynie jego gry, bez uwag Mistrza. Jakoś mi ten Kopaczewski nie chce odpłynąć w przeszłość Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : Listopad 15, 2011, 13:22:30 »

 

 Odkopuję wątek...Czas tak szybko leci, już głęboki listopad...
 Ale oto już w piątek w Białymstoku zaświeci nasze słoneczko Kola Duży uśmiech
Ja tym razem nie jestem gotowa na takie poświęcenie... Wybacz Nikołaju, innym razem...Może wreszcie we Wrocławiu  Uśmiech

Program nie byle jaki: III koncert Rachmaninowa, suita Ravela „Ma mère l'oye” („Moja matka gęś”) i polski akcent:Koncert na orkiestrę W.Lutosławskiego...
Wszystko pod batutą równie młodego dyrygenta z Tajwanu Chin Chao Lina, laureata V Międzynarodowego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku...

Szkoda tylko, że wraz z nastaniem nowego dyrektora Roberto, zaniechał on był transmisji on-line z filharmonii...To by była nie lada gratka...A tak to co...Może Sułek wybierze się jako delegacja Kuriera i opowie nam o debiutanckim Rachu3 Nikołaja Chozjainowa?
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Listopad 22, 2011, 03:04:26 »

 Wątek stoi w miejscu, więc jak mniemam nikt z Kurierowiczów nie był na tym koncercie...
A podobno warto było, warto...Kola dał radę debiutując w III-cim Rachmaninowie Uśmiech
Jak sam mówił, zaczął ćwiczyć ten koncert w październiku...Niewiarygodne... Cadenza powalająca siłą rażenia, a bis (Debussy- Feux d'artifices) wbił wszystkich w fotele...Poniżej cytat-krótka relacja z bloga "Co w duszy gra":

 "W Białymstoku zagrał Chaziajnow III koncert Rachmaninowa z miejscową orkiestrą i Chin-Chao Lin (III miejsce na tegorocznym konkursie im. Lutosławskiego). Mimo, a czasem wbrew dyrygentowi i orkiestrze, których Rachmaninow przerósł (sucho, głośno, na jedną nutę), nasz dywanowy faworyt stanął na wysokości zadania. Słuchało się po pierwsze dobrze, po drugie z niesłabnącą uwagą. Początek z chwilami wahania, ale potem już spokój i pełne skupienie. No i on zawsze tak wciągnie, w to, co robi! Prawdę mówiąc, przed miałam wątpliwości, czy da temu Rachmaninowowi radę, w końcu to wyjątkowo trudny koncert (przed wyjazdem odrobiłam przykładnie lekcję, w konkursie wzięły udział 4 nagrania).
U Chaziajnowa Rachmaninow – mam wrażenie – to jeszcze work in progress. Interpretacja musi troszkę dojrzeć i chyba scalić się w całość – to w niedalekiej przyszłości; ma czas, bo to i tak koncert nie dla młodzików. Troszkę jeszcze brakuje niezbędnego chwilami gorącego zapamiętania (że wielce niefachowo określę, przepraszam), ale to może kwestia braku jeszcze (znowu) pełnej technicznej swobody. Na dokładkę zdaje się, że był to jego „pierwszy raz”, a orkiestra niespecjalnie pomagała. Na szczęscie nie próbuje epatować tempami.
Granie tego koncertu wyraźnie sprawia mu radość, czuje się pewnie (kawaler był, już po, wyraźnie rozluźniony i zadowolony). Tylko ten dramatyczny rozziew, chuchro grające tak monumentalny koncert!
Sala w 90% pełna, bardzo gorąco przyjęty.
Ku sprawiedliwości: w drugiej części orkiestra pokazała się z Ravelu i Lutosławskim (okazja by wypróbować wszystkie nowe instrumenty współfinansowane przez UE  ) i okazała się całkiem inną orkiestrą niż w części pierwszej, zwłaszcza Ravel (Moja matka gęś) wypadł dobrze."

Tyle 'dywanowi' sąsiedzi z bloga p. Szwarcman, a jeszcze na koniec, jakby ktoś chciał posłuchać, linki do youtuba...

Rach 3- I cz.:               http://www.youtube.com/watch?v=i4lwBMve3Ng
         - II i III cz.:        http://www.youtube.com/watch?v=UTDGdyaJAIk
Bis-                            http://www.youtube.com/watch?v=sUH3wPQyczU

Nikołaja będzie można jeszcze posłuchać i obejrzeć ( tak,tak: podobno podczas cadenzy jego loki fruwają malowniczo na wszystkie strony świata..:-D ) w Rachu3 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy 2 marca 2012   Uśmiech
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #113 : Listopad 22, 2011, 08:49:15 »

Dorotko, byłem na tym koncercie. Rzeczywiście wrażenia niesamowite. Po pierwsze główni "aktorzy": Choziainow i Chin Chao Lin - ludzie bardzo młodzi. Nasza orkiestra też w większości młoda. Powiało więc młodoscią ze sceny. Przyjemnie było posłuchac i popatrzec jak ci dwaj ze sobą współpracują. Lubię podziwiac ludzi młodych, ich zapał, talent... Sam koncert wykonany był w mojej ocenie po mistrzowsku. Lutosławskiego natomiast nie bardzo rozumiem, więc juz takich wrażeń nie odebrałem. A nie napisałem na tym wątku, bo ... zapomniałem Chichot. W moim wieku to normalka Chichot (tak naprawdę schubertiada pochłonęła mnie i chyba troszkę czasu zabrakło).
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #114 : Listopad 22, 2011, 10:01:30 »

wracając do koncertu. Nie wiem czy aby na pewno link, który zapodałas Dorotko to z tego koncertu. Choziainow grał bowiem na Fazioli a tu widac Yamahę
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Listopad 22, 2011, 11:38:00 »

Muzyka z tego koncertu, zdjęcia podłożone z innego, czyż nie?

Posłucham sobie (nie mam potrzeby patrzenia, tak wyjątkowo) wielokrotnie i mam nadzieję, że Kola zajedzie kiedyś z Rachmaninowem gdzieś bliżej mnie, wtedy nie przepuszczę, za nic.

Byłoby miło zobaczyć i posłuchać Khozyainova w Dusznikach, jeden z poważniejszych argumentów, by tam w 2012 pojechać znowu.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Listopad 22, 2011, 13:21:54 »


Tak, tak..Zgadza się..Zdjęcia są z Konkursu...A grał w Białymstoku na Fazioli..  Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Listopad 24, 2011, 20:59:02 »

Byłoby miło zobaczyć i posłuchać Khozyainova w Dusznikach, jeden z poważniejszych argumentów, by tam w 2012 pojechać znowu.

 Według zapewnień jego agentki, ma być w przyszłym roku w Dusznikach...:-)
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #118 : Listopad 25, 2011, 21:57:28 »

Choziainow oraz Chin-Chao Lin będąc w Białymstoku udzielili krótkich wywiadów. Poniżej link. Jest tam też relacja z próby przed koncertem. Jeszcze do dziś słyszę to wspaniałe wykonanie 3 Koncertu Rachmaninowa. Myślę, że Dorota chętnie to przesłucha. Wiem, że uwielbia Choziainowa. http://www.youtube.com/oifp
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Listopad 26, 2011, 01:29:13 »

 
Dzięki, Sławku...Zdążyłam już obejrzeć ten klip zanim go tu umieściłeś.. Uśmiech

 Jako b.uważna fanka Koli, wiedząc że tenże w Białymstoku zagra, już dawno zasubskrybowałam newsletter z waszej filharmonii...
I już dziś po południu miałam na swoim mailu ten filmik....W ogóle, bardzo mi się podoba ten cykl Opera Viva....Bardzo dobrze zrealizowany, ładnie sfilmowany...No i sama idea: próby generalne z udziałem uczniów podlaskich szkół jako sposób na propagowanie wartościowej muzyki...Godne naśladowania... Uśmiech
Cieszę się, że wybrano dwa najpiękniejsze i kluczowe fragmenty III koncertu i przepięknie pokazano, z jaką wrażliwością i zaangażowaniem Mikołaj je wykonuje....

Ooooj, jaka szkoda że mnie tam nie było... Smutny
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

amtowaroznawstwo westcraft mojekacper2 darmowefora watachawilkow