Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126516 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 18, 2011, 15:33:14 »

Podsumowując wczorajszy dzień - zdecydowanie najbardziej odpowiadał mi Mozart zaproponowany przez Tararę. Nawiązał wspaniały kontakt z altowiolistą (Bryłą) w symfonii koncertującej, za Stefanem uplasowałbym Koreankę Yoon i naszą Marysię. Pritchin wg mnie "przerysował" nieco Mozarta - za dużo było zmian tempa, dynamiki a i jego kadencja (choć należy docenić - że własnego autorstwa nie była w "Mozartowskim" stylu - ciekawe co na to Patryk). Ciekawi mnie bardzo występ naszych 2 pozostałych reprezentantów - żałuję, że nie wysłucham ich na żywo z Wami Płacz. Szkoda, że organizatorzy nie pozwolili uczestnikom konkursu dla odmiany zagrać 2 i 3 cz. Symfonii - słuchanie kilka razy tego samego jest nieco nużące dla słuchaczy jak i dla wykonawców...pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 18, 2011, 18:03:23 »

Stefan i Soyoung zdecydowanie najlepsi:)
Zobaczymy, jak się spiszą dzisiaj nasi - Maciej i zwłaszcza Ola Kuls:))
No i będzie też wspaniały Erzhan:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 18, 2011, 18:04:52 »

I tradycyjne problemy ze światłem Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : Październik 18, 2011, 18:09:57 »

Jestem bardzo ciekawy kadencji Macieja Strzeleckiego do Allegra z Koncertu skrzypcowego D-dur KV 218.

BTW - podziwiając wykonawców powinniśmy pamiętać o tym, co w Dwójce powiedziała Agnieszka Duczmal. Powiedziałbym to samo...  Mrugnięcie

"Mozart jest pełen liryki i radości, jest bardzo precyzyjny. Mieszczą się w tym wewnętrzne rubata, oddech… Czas jest zupełnie inny niż w muzyce romantycznej. Każda nuta u Mozarta coś znaczy, z czegoś wypływa i do czegoś dąży. To samo życie – z jednej strony radosne, a z drugiej strony podszyte nutką niepokoju."
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Październik 18, 2011, 18:20:12 »

Kadencja Strzeleckiego mnie nie urzekła - była średnio kreatywnym oscylowaniem wokół jednego motywu. Muszę przesłuchać jeszcze raz.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 18, 2011, 18:34:52 »

Jednak ta awaria pewnie miała jakiś wpływ Smutny  Wytrąciła go z koncentracji i to się dało odczuć.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #81 : Październik 18, 2011, 18:37:15 »

Zwłaszcza w Allegro z Koncertu KV 218. Te intonacyjne wpadki... Chcę jednak zauważyć, że Strzelecki wydawał się mieć pewną koncepcję gry - w jego produkcji była dramaturgia, w Sinfonia concertante dało się odczuć dialogowanie z altowiolistą.
To był inny Strzelecki niż w II etapie - nie wirtuoz, ale skrzypek... poszukujący wyrazu.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 18, 2011, 18:53:46 »

Z jednej strony zgadzam się z Bogdanem, że wykonawcy mogliby wybierać jedną z części Symfonii, dla większego urozmaicenia. Z drugiej - może ja jestem już lekkim maniakiem, ale muszę się przyznać, że słuchanie pierwszej części nawet siedem razy z rzędu nie jest w stanie mnie znużyć Chichot
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Październik 18, 2011, 18:58:53 »

Słucham po prostu dla przyjemności. Nie jestem w stanie pokusić się o ocenę poszczególnych uczestników, ale muszę powiedzieć, że - aczkolwiek jestem laikiem - konkurs stoi chyba na wysokim poziomie.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : Październik 18, 2011, 19:00:20 »

Z drugiej - może ja jestem już lekkim maniakiem, ale muszę się przyznać, że słuchanie pierwszej części nawet siedem razy z rzędu nie jest w stanie mnie znużyć Chichot

Ja czuję wówczas narastający głód.  Duży uśmiech

Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Październik 18, 2011, 19:02:37 »

 Duży uśmiech
O to to:)
Pat - jakie wrażenia po występie Ji?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Październik 18, 2011, 19:06:36 »

Jestem zawiedziony, znów... Niby wszystko ładnie, nawet dobra artukulacja, intonacja też - ale to było trochę płytkie, zbytnio galant, zbyt mało mozartowskie...
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 18, 2011, 19:07:24 »

Ogólnie kiepska sprawa, bo słucham w radiu, a w TV na pewno miałbym inny odbiór tego, co się dzieje. Laptop się popsuł, roboty full, a TV w drugim pokoju. Tragedia.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #88 : Październik 18, 2011, 19:13:07 »

Powiem szczerzę, że wolę odbiór w radio. Nie dekoncentruje.  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 18, 2011, 19:16:39 »

Jestem zawiedziony, znów... Niby wszystko ładnie, nawet dobra artukulacja, intonacja też - ale to było trochę płytkie, zbytnio galant, zbyt mało mozartowskie...
Tak, to chwila prawdy - tu jest ważna każda nuta, i sposób jej wykonania, i połączenia, i wszystkich niuansów brzmienia, i jeszcze tego "je ne sais quoi"... które sprawi, że będzie 100% Mozarta w Mozarcie Uśmiech - wielu bardzo dobrych wykonawców tego testu nie przejdzie.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

batawia republikasarmacka swietageometria tusnovelas exoticsavanna