Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Humor w sieci  (Przeczytany 30799 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Czerwiec 01, 2011, 23:40:23 »

"nawet papier toaletowy się rozwija".  Duży uśmiech
Chichot Chichot Chichot To jest cudne:)))
Dobrze, posłucham. Finał - to już po intensywnej selekcji, zatem nie grożą boleśniejsze doznania dźwiękowe;) 
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Czerwiec 05, 2011, 22:56:44 »

I oto facet inspirujący się rozwijaniem papieru toaletowego (a równocześnie - o niezłym wokalu) wygrał I polską edycję X-FACTOR.  Duży uśmiech

http://xfactor.plejada.pl/4432,odcinek,1,odcinek_14,odcinki_detal.html
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Czerwiec 05, 2011, 23:14:50 »

Kurczę, przegapiłem...Mogłeś Pat reklamować częściej  Mrugnięcie, a gość istotnie ma kawałek dobrego wokalu..(ta z motorami też ciekawa - niekoniecznie wokalnie.. Uśmiech Mrugnięcie)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Czerwiec 05, 2011, 23:19:36 »

ta z motorami też ciekawa - niekoniecznie wokalnie.. Uśmiech Mrugnięcie)

 Duży uśmiech Duży uśmiech
Ale wiesz, Conrado, w odcinku półfinałowym - Szpak był na motorze! Więc na poczatku nie byłem pewien, o kim mówisz...  Chichot
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Czerwiec 06, 2011, 00:16:57 »

Ach.
http://www.youtube.com/watch?v=xaWLsgxDzuw

Alexandra śpiewała to ze Szpakiem w finale - ona świetna, piękna, on - beznadziejny.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Czerwiec 06, 2011, 11:45:14 »

W X-Factor zadebiutował też ciekawy "fortepian" Uśmiech

http://www.designspotter.com/product/2011/04/Whaletone-piano.html

http://www.paranoias.org/2011/04/whaletone-piano/
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Czerwiec 07, 2011, 01:15:08 »

Sorry, Pat - chciałam oglądać, ale szalony Orlando porwał mnie znienacka i nie chciał puścić niemal do północy:))
Ale nadrobię zaległości - tak myślałam, że będą jakieś linki do tych wykonań. Zaraz zapoznam się ze stopniem rozwoju pana od papieru Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Czerwiec 07, 2011, 18:11:59 »

Linki do programu nie były satysfakcjonujące - tylko krótkie urywki utworów, aczkolwiek można było się zorientować, że nie będzie to faktycznie zbyt traumatyczne doznanie i te wybrane spośród wielu głosy są raczej miłe dla ucha. Ale od czego niezastąpione YouTube.
Poszukałam wcześniejszych występów finalistów. Z przyjemnością muszę przyznać, że wybrali piosenki, które lubię.Uśmiech I na mój kiepski gust nie śpiewają tak źle.Uśmiech Moim zdaniem również Gienek Loska, prócz urody Kristoffersona, ma rzeczywiście najciekawszy głos, taki "bluesowy" z lat 80-tych, z charakterem - kojarzy mi się jakoś z tym panem: Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=y5c4H4oNZ0s&feature=related
Tak, Dżem, klimaty Jarocina, lata przełomu 80/90.
Podobało mi się "When a man loves a woman" i nawet "Layla". (od 1:35)
http://www.youtube.com/watch?v=1xX3-fU96yA
A przy okazji - muszę sprawdzić, co śpiewa ten śmiesznie mówiący pan w jury:)

Maciej Szpak - Ciekawa interpretacja piosenki Niemena. Zdaje się nieco ekscentryczny w sposobie ubierania:) Ha - cóż to jest w porównaniu z oryginałem:) Akurat niedawno czytałam ten fragment we wspomnieniach Waldorffa dotyczący występu Niemena - przez pana Jerzego nazywanego Niemnem (chyba obie formy prawidłowe, ale ponoć Czesław wolał tę pierwszą) - muszę zacytować:): "Był zresztą tak oryginalnie ubrany, że miał za to osobny szmerek: buty długie, czarne, haftowane na zielono, spodnie żółte, na ramionach zakopiański kożuszek, zaś pod nim coś w rodzaju koszuli-rubaszki, ale malowane w wielkie kwiaty – bardzo kolorowe; włosy a la Piast Kołodziej."  Chichot A był to rok 68! I publiczność jeszcze nie przyzwyczajona do ekscesów gwiazd rocka (bo go jeszcze nie było:)) Tak, kto pamięta, choćby z dzieciństwa, kolorowe lata 70-te, tego naprawdę żadna stylizacja nie jest w stanie zaskoczyć:) Oczywiście trudno tu porównywać głosy Mrugnięcie Zresztą Niemen jest w ogóle nie do porównania z kimkolwiek:))  Ale Szpak chyba śpiewa nieźle, i ma spore możliwości głosowe.
http://www.youtube.com/watch?v=WBJlHMoUAMI&feature=related

Ada Szulc ma bardzo delikatny głos, którego całkiem przyjemnie się słucha. Aczkolwiek "Fields of gold" będę jednak wybierać w moim ukochanym wykonaniu Stinga;) Jednak wydaje mi się, że ten głosik ma w sobie bardzo dużo uroku. Skromna, naturalna, sympatyczna.  "Love is all around me" na przykład jakieś takie było świeże i wzruszające:) Podobało mi się "Ironic".
http://www.youtube.com/watch?v=VpBb-Pwq_oc

 Generalnie dobrze się bawiłam:) Przy okazji - tak, zabolało mnie ucho:) Nie od dźwięków muzyki, lecz od zderzenia z brzmieniem straszliwego skrótu "wykon" Smutny  które kojarzy mi się bardziej  z wykończeniem, niż z ładnym słowem wykonanie Uśmiech) Dokąd oni się tak spieszą? Oszczędzają dwie sylaby, produkując taki koszmarek:(
Jeszcze lepiej będę się, oczywiście, bawić dziś na Beethovenie;) Ale to inna liga.




Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Czerwiec 07, 2011, 18:47:50 »

Asiu, co do tego Szpaka - nie ekscentryczny tylko podejrzany... Chichot (właściwie wszystko u niego jakieś podejrzane - dajcie spokój  Chichot Mrugnięcie)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Czerwiec 07, 2011, 21:53:08 »

Podejrzany?? Chichot. Jeśli chodzi o śpiew, ja przecież nie upieram się, że on robi to jakoś szczególnie dobrze. W końcu są to, jak rozumiem, amatorzy i nie należy jednak porównywać ich nie tylko do śpiewaków operowych (żeby znowu Bartus nie protestował:)), ale mają nawet prawo mieć mniej wprawy niż zawodowi piosenkarze pop. I może to dzięki temu, że lubię piosenkę, ale naprawdę nie uważam, żeby to było aż takie tragiczne:) No tak, przede wszystkim piosenka jest ładna:)
Ale jeśli nie chodzi o śpiew, a o powierzchowność, to według mnie to określenie tutaj nie pasuje. Podejrzany osobnik, to dla mnie nie osoba oryginalnie ubrana, a stanowiąca potencjalne zagrożenie jakimś czynem karalnym, prezentująca agresję, brutalność, chamstwo. To osoba, z którą bałabym się przebywać w jednym pomieszczeniu, albo spotkać wieczorem, będąc sama na ulicy.
Owszem, są u nas śpiewające podejrzane typy. Jeden z nich chyba nawet jakiś czas temu zrobił komuś krzywdę. Jego na pewno bym się bała. Pokażę Ci, jak w moim odczuciu wygląda i brzmi podejrzana osoba:
http://www.youtube.com/watch?v=aWynVUSpQbU
Mogło być jeszcze mocniej. Tylko tam po zajrzeniu należy umyć uszy:(  Fe... Smutny Nie zdecydowałam się zabrudzić tym forum. Produkcja obiecująca tyle samo, co wyraz twarzy.
O i tego pana też bym się bała:)
http://www.youtube.com/watch?v=-dzARsas29o&feature=fvsr
Zastanawiam się nad kondycją umysłową ludzi, którzy tego słuchają:( Nie wiem, czy on im nie robi jakiejś krzywdy. To nie są dobre energie:( Myślę, że gdybym tego dłużej posłuchała, mogłabym się źle poczuć - jednym słowem, muzyka też też podejrzana.
W porównaniu z tymi indywiduami Szpaczek jest niegroźny i niewinny jak ta lilija:) Nie wzbudza strachu, nie wygląda agresywnie, nie zachowuje się w wulgarny sposób. Nie jest więc podejrzany, choć oczywiście pozory mogą mylić i zdarzają się przestępcy obdarzeni dobrymi manierami i niegroźną powierzchownością:) A większa ilość biżuterii itp. nie czyni bandyty - najwyżej może dana osoba wyglądać trochę śmiesznie, jak choćby Wiśniewski, i tyle:) Ogólnie "inaczej". I taką osobę nazywamy ekscentrykiem.
Aha, dawno się nie kłóciliśmy Chichot
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Czerwiec 07, 2011, 22:12:34 »

Gienek Loska wygrał X-factor ... i co z tego? Zmierzam do tego, że dam sobie rękę uciąć, że jego płyta przejdzie po rynku wydawniczym bez echa. Większe szanse dawałem Kamilowi Bednarkowi z ostatniego "Mam Talent" -on miał swój styl, swój głos, swój gatunek muzyczny - wiedział do czego dokładnie zmierza, jaka jest jego wizja. Wydał płytę i obeszło się bez rewelacji (ani wokalnych ani handlowych). Co w takim razie możemy wróżyć dla, bądź co bądź genialnego, ulicznego śpiewaka?

Gienek Loska startował także w "Mam Talent" i dostał się do drugiego etapu, z tym, że nie zgodził się na oddanie praw do wizerunku i zrezygnował z dalszego udziału w programie (w x-factor ma podobno specjalne warunki kontraktu). Tym wzbudził mój szacunek, szanuje go do tej pory, ma świetny głos ale niestety nie ma perspektyw.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 07, 2011, 22:56:48 »

Fakt, że dziś chyba nie tak łatwo zrobić karierę bez intensywnego marketingu.Uśmiech Jednak jeśli spodobał się wielu osobom, a chyba tak było, jeśli płyta nie będzie droga i jakoś przyzwoicie zostanie wyeksponowana, może się sprzedawać, przynajmniej dopóki ludzie będą pamiętać ten program:) Ma osobowość, ciekawy głos, stosowny do niego repertuar. Tylko pewnie małe są szanse, że będzie się mógł z tego utrzymać:) Nie znam się zbytnio na show biznesie, ale na pewno będzie mógł dawać jakieś publiczne występy, na tym chyba piosenkarze zarabiają więcej, niż na płytach
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Czerwiec 07, 2011, 23:50:09 »

Uważam, jak Asia, że płyta może być sukcesem. Wszedzie mówi się teraz o x-factorze, a Gienek (czy wiecie, że on ma 36 lat?!) jest wręcz "na topie".  Chichot  Ma - moim zdaniem - dobry głos, swoistą, ciekawą i raczej przez większość akceptowaną osobowość. Jak zresztą słusznie stwierdził Wojewódzki, Gienek to w zjawisko społeczne, pewnego rodzaju symbol, dowód na to, że człowiek nieoszczędzony przez życie może osiągnąć bardzo wiele...  Uśmiech Jego wykonania są przekonujące, przemawiające, pełne szczerej ekspresji. Technicznie głos jest  sprawny i ma duże możliwości, przez co jego repertuar może być naprawdę szeroki. Sam Loska przyznał, że nie zamieni ulicy (tam nieraz śpiewał dotychczas) na scenę. Będzie śpiewał i na scenie, i na ulicy. Oryginał... Duży uśmiech Powodzenia. 

Szpak jest kontrowersyjny, a może i nawet podejrzany... Miałem z nim problem. Głos - trudno go ocenic jednoznacznie.  Duży uśmiech Niemen ciekawie i sprawnie zaśpiewany, a "Dziwny jest ten świat" to przecież niełatwy utwór. Ale już na przykład finałowe "Hallelujah", piękna muzyka, zupełnie mnie nie zachwyciło. Klasę pokazała Alexandra z Wysp, z łatwością i wokalną gracją śpiewając tekst i wszystkie improwizacje. Michał był wyraźnie o poziom niżej. Słychać jego głosowe ograniczenia. To urodzony perfomer, niebojący się krytyki (stroje itd.); na scenie czuje się niesamowicie pewnie. Jego ekstrawertyczne gesty i - zwłaszcza - wielką pewność siebie (wiadomo, domena artystów  Mrugnięcie) wielu odbiera jako arogancję (spójrzcie też: jego wywiady po finale).  On jest trochę samoozwańczym artystą - I'm a real artist - ogłosił to już gdzieś na początku przygody z x-factorem.  Chichot To na pewno ciekawa postać, ale raczej ogólnie - w showbiznesie; mniejsza zaś chyba wartość - dla sceny muzycznej...
N
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Czerwiec 08, 2011, 00:23:01 »

Też myślę, i mam nadzieję, że Gienek sobie poradzi:) Ma w sobie coś bardzo ujmującego. Więc śpiewał na ulicy - jak Maleńczuk:) Może tak jak i on zaistnieje na trwałe w oficjalnym obiegu muzycznym.
Co do Szpaka - o, kontrowersyjny, to dobre słowo:) Oglądałeś więcej niż ja, bardziej się orientujesz. Z pewnością jest troszkę zmanierowany (choć w tym fachu to nie jest wyjątek; a pewność siebie, nawet granicząca z arogancją, raczej mu pomoże w przepychaniu się w tym środowisku:)). Co do głosu - właśnie też spodobał mi się ten Niemen - inaczej, nie kalkujący mistrza, a ciekawie. Ta piosenka, którą znalazłam na YT też mi się podobała, jeszcze inna nie bardzo. Jeśli te wykonania są tak nierówne, może on się jeszcze może głosowo bardziej ukształtować - a performance na scenie jest zapewniony:) I tak lepszy on, niż kolejny hiphopowiec;)
Posłuchałam Alexandry w linku, który wkleiłeś. A tak, dla mnie też zjawiskowa:)
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Czerwiec 08, 2011, 08:40:44 »

Nie oglądałem programu.

Ale czytając teraz recenzje po programie i oglądając filmiki z występów

dziwię się jak działają ludzie władni wychwytywać talenty muzyczne.
Gienek Loska przez 15 lat śpiewał na ulicach, przy ogródkach restauracyjnych
i nikt z klienteli  - kompetentnej do odkrywania tych talentów - nie odkrył go.
Beatlesi pracując na swój sukces musieli się tak męczyć przez parę lat grając po wiele godzin w klubach.

Dzisiejsze „gwiazdy” pop kultury opowiadają w tabloidach jak męczą się przy nakładaniu makijażu.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

night-life republikasarmacka forumpolskiejzabawy pl8s kluczzmierzchu