Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okołopolityczne spory i rozmyślania nad historią  (Przeczytany 62382 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #315 : Listopad 09, 2011, 21:20:49 »

to prawda, ze polityka to brudna rzecz. Gdy jednak docierają do mnie odgłosy z jej tygla, które moga dotyczyć spokoju w moim domu - Europie - czuję się zaniepokojony...
To prawda, dlatego ja się brzydzę polityką w sensie tego słowa w XX wieku. Od kiedy słowo 'demokracja' stało się synonimem wolności(zupełnie nie mam pojęcia o co w tym biega), polityka w ujęciu mniejszego(europejska prawica) lub większego(europejska lewica) socjalizmu(nie bójmy się tego słowa - wszak sam Marks ludobójcą nie był) zajmuje się problemami nie znanymi w żadnym innym ustroju. Czyli ot takimi pierdółkami, czyli tym, czym powinien się zajmować każdy człowiek na własny rachunek i własną a nie zbiorową odpowiedzialność.
Wmawia się, że przyczyna kryzysu był/jest kapitalizm. Proszę zachować ostrożność i nie dawać sobie robić wody z mózgu.
Więcej obecnie jest kapitalizmu w Komunistycznych Chinach niż w Europie. A to co się dzieje z bankami - które zdołały utworzyć monopole - jest według mnie winą sterowania centralnego. Co prawda są to banki prywatne, ale w radach nadzorczych zasiadają ludzie mający realny wpływ na politykę. jeśli już winić coś a nie kogoś, to właśnie system nadmiernie socjalny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 21:22:21 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #316 : Listopad 09, 2011, 22:24:25 »

Januszu, przede wszystkim jestem nieomal przekonany, że bezpośrednio spokój mojego czy Twojego domowego zacisza nie zostanie zakłócony - nawet w razie jakichkolwiek interwencji amerykańskich czy francuskich. Szczerze - wątpię w nowy konflikt zbrojny w najbliższych latach - de facto nikt nie uzyskałby profitów, a mocarstwa zachodnie zapewne okazałby się stratne. Tym bardziej możemy być pewni, że Polskę rządzoną przez tak neutralne centrum ewentualna zawierucha nie obejmie.

Leszku - masz rację, kraje europejskie odeszły od rzeczywistego systemu kapitalistycznego. Równiez sądzę, że finansowe tarapaty wielu państw europejskich wynikają z nadmiernego socjalizmu gospodarczego i etatyzmu. Idea państwa opiekuńczego, jako tego, które ma pomagać obywatelom wrosła jednak tak silnie w europejską mentalność, że zapewne zmiany wcale nie pójdą w kierunku gospodarczej liberalizacji.

Poza tym - popieram postulat Agnieszki, bo chyba analizowanie Schuberta czy Chopina wydaje się bardziej wartościowe, niż wojna z Iranem i krytyka państwa izraelskiego.  Uśmiech
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #317 : Listopad 09, 2011, 22:39:43 »

Tym bardziej, że jak się zdaje, krytykować można wszystkie kraje, z wyjątkiem tego jednego, jako że to jest równoznaczne z antysemityzmem. No i prawda, jak łatwo w ten sposób nałożyć kaganiec na uczestników dyskusji?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #318 : Listopad 09, 2011, 22:43:28 »


chyba analizowanie Schuberta czy Chopina wydaje się bardziej wartościowe, niż wojna z Iranem i krytyka państwa izraelskiego.  Uśmiech

To prawda, Pat, po to jest to Forum, abyśmy przede wszystkim rozmawiali o muzyce, co przecież nikomu nie powinno przeszkadzać, że niekiedy i w innych tematach wymieniamy się poglądami, jeśli tylko mamy na to ochotę.

A tak zupełnie ad vocem: prawda o muzyce chowa się nie tylko w jej gamach i pasażach, nie tylko w życiorysach ludzi muzyki...ale i w rozgrywanych na naszych oczach rozstrzygnięciach historii, w ludzkich dylematach i uczynkach, w skomplikowanych czasach, w których żyli nasi poprzednicy, w których my żyjemy...
(Sorry za truizm. Ale warto co jakiś czas sobie o nim przypominać)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 09:55:24 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #319 : Listopad 09, 2011, 23:23:34 »

Tym bardziej, że jak się zdaje, krytykować można wszystkie kraje, z wyjątkiem tego jednego, jako że to jest równoznaczne z antysemityzmem.

Nie, tego nie powiedziałem - to się nazywa polityczna poprawność, od której jestem daleki. Poza tym to wielkie uproszczenie. Swoją drogą, u nas na forum krytyka w/w państwa plus tego za Oceanem jest szczególna i permamentna. Nie uważam, że należy w kontekście ostatnich wydarzeń z całą mocą wskazywać na Izrael, jako źródło zła - przy pominięciu grzechów Iranu, którego działania inicjują przecież spór...
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #320 : Listopad 10, 2011, 09:01:49 »

Gorzej dzieje się w Polsce co bezpośrednio nas dotyczy.
Padły stocznie, pada przemysł ciężki i wydobywczy,
co wpływa na inne gałęzie przemysłu dużego,
przemysłu lekkiego i drobnego.
Gdzie obywatele polscy mają pracować?
Dzieje się tak od kilku dobrych lat,
np. sprzedaje się Azjatom, którzy zakłady zamykają
a produkcję przenoszą do swoich krajów.
Politycy-decydenci o tym wiedzą a dalej tak robią.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #321 : Listopad 10, 2011, 09:16:22 »

A o co chodzi w tym wszystkim? O to, że nie wiedzieć czemu jedno państwo może mieć broń jądrową, a drugiemu się tego prawem kaduka zabrania? I to się nazywa, że Iran inicjuje spór? Niezmierzona jest hipokryzja czynników opiniotwórczych.
Krytyka jest ostra i permanentna? Jeśli są powody, to musi być. Trzeba piętnować zło niezależnie od tego, skąd pochodzi. Krytyka polityki jakiegoś państwa nie świadczy o stosunku do jego obywateli.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #322 : Listopad 10, 2011, 09:34:13 »

Żadnym prawem kaduka, tylko po prostu takim, że Izrael jest jedynym w tym
rejonie świata świeckim państwem demokratycznym.
Oczywiście powinien podlegać krytyce jak każde państwo, ale jak słusznie zauważyłeś jako
państwo Izrael, a nie jako państwo żydowskie.
Choć jak napisał Efraim Kishon, ostatnio okazało się, że cały kapitał izraelski dostał się w
ręce żydowskie, co wzbudza zrozumiały niepokój u wiekszości obywateli Mrugnięcie
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #323 : Listopad 10, 2011, 09:50:09 »

A czym się różni świeckie państwo demokratyczne od innych państw? To już je uprawnia do wszystkiego? To jest właśnie prawo kaduka - znalezienie jakiegoś pretekstu. Ja nie rozumiem. Odrzućmy tego typu preteksty, bo to zaczyna być niebezpieczne. Każdy kraj powinien być wolny, stanowić swój własny ustrój i nikomu nic do tego.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #324 : Listopad 10, 2011, 10:09:03 »

...Swoją drogą, u nas na forum krytyka w/w państwa plus tego za Oceanem jest szczególna i permamentna.
Tak sobie myslę,  nasze Forum to wprawdzie skromna, ale jednak próbka losowa polskiego społeczeństwa. Jesli artykułujemy tutaj tę, jak zauważasz, "permanentną" krytykę, to może coś się ma na rzeczy? to może nie jest to wina naszych zaściankowych rozumków, a pewien zdiagnozowany i sformułowany mikrosygnał dla ludzi z otwartym rozumem?
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 10:11:28 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #325 : Listopad 10, 2011, 10:21:32 »

Tym sie różni,że w demokratycznym kraju, obywatele przynajmniej teoretycznie maja kontrolę nad
poczynaniami swojego rządu.
Każdy kraj powinien stanowić własny ustrój i nikomu nic do tego??
Tak Europa wiele lat patrzyła na hitlerowskie Niemcy. I do czego doprowadziła ta obojetność.?
Pytanie retoryczne.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #326 : Listopad 10, 2011, 10:26:48 »

Tak sobie myslę,  nasze Forum to wprawdzie skromna, ale jednak próbka losowa polskiego społeczeństwa. Jesli artykułujemy tutaj tę, jak zauważasz, "permanentną" krytykę, to może coś się ma na rzeczy? to może nie jest to wina naszych zaściankowych rozumków, a pewien zdiagnozowany i sformułowany mikrosygnał dla ludzi z otwartym rozumem?
Taki sygnał, że krytykować USA czy Izrael jest łatwo i bezpiecznie, niczym to nie grozi.
Krytykować inne państwa, cóż próbowali tego Salmon Rushdi czy Theo van Gogh, to juz
zaczyna być niebezpiecznie.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #327 : Listopad 10, 2011, 10:37:06 »

Właśnie teoretycznie. A ja bym powiedział: pozornie. Poza tym demokracja nie ma tu nic do rzeczy. W tej chwili sytuacja jest taka, że to właśnie kraje "demokratyczne" najbardziej mieszają, są najbardziej ekspansywne - w praktyce. A to wszystko dzięki skuteczności straszaka, którym się przed chwilą posłużyłaś.
Prawda jest inna. Gdyby Iran zbudował broń jądrową, spowodowałoby to powstanie pewnej równowagi, a ta sytuacja byłaby nie do zaakceptowania dla tych, którzy chcą dalszej ekspansji, militarnej czy politycznej, na roponośne tereny. Jeśli dwa kraje mają broń atomową, to pokój między nimi jest raczej rzeczą pewną, gdyż każda strona ma świadomość, że każdy atak na przeciwnika byłby atakiem samobójczym. I o to w tym wszystkim chodzi. Paradoksalne? Na pozór tak, ale zobaczcie, że to się sprawdza. Tyle że taka równowaga jest - jak napisałem - nie do przyjęcia dla tych, którzy mają inne plany.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #328 : Listopad 10, 2011, 10:46:51 »

Rozumiem, Treniu, że nie masz pretenmsji do faktów, że nie potwierdzają czyiś mniemań i woli?
Bo jest faktem, że "te" kraje (ich rządy) coraz częściej postrzegane są w pomrokach niesławy. Nawet przez ich własnych obywateli (stąd umiesciłem parę postów wyżej ow link). Ale to widac także i z naszych dyskusji. I zaręczam Ci, z mej strony - to przejaw autentycznej troski i zmartwienia. (Nie moja wina, ze sposób uprawiania przez ich rzady polityki jest dla mnie nieprzekonujacyc a nawet budzący wewnętrzny sprzeciw).
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #329 : Listopad 10, 2011, 11:01:46 »

Ależ ja Ci Januszu wierzę, w Twoją uczciwość i szczerość. Tylko nawet fakt, że te kraję "mogą" być krytykowane
przez swoich obywateli już dużo znaczy.Spróbuj skrytykować króla Arabii Saudyjskiej (jako saudyjczyk oczywiście)
Czy jakakolwiek demokracja jest pozorna? Pewnie w jakimś sensie tak.Ale w Izraelu na pewno tak samo jak
w USA czy w Polsce. To już inna dyskusja.
Jakis czas temu napisałam, że polityka to brudy.Pewnie, że zawsze chodzi o władzę i kasę.
Ale cos takiego jak światowa opinia publiczna powinno jednak istnieć.
Ja osobiście raczej wolałabym aby Iran broni atomowej nie miał.Kraj rzadzony przez dyktatorów, bez żadnej kontroli
swoich obywateli, demokratycznych instytucji jest nieprzewidywalny.
Zapisane

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

maro freeforall ostrovirsk republikanowegokucelgradu projektperwersja