Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129429 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #210 : Marzec 05, 2011, 16:00:31 »

Wybacz, Teresko, ale nie widzę ani cala i sekundy nędznej imitacji. Chichot
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #211 : Marzec 05, 2011, 16:42:23 »

Przecież Wasze klipy są zupelnie odmienne! Ale wszystkie cudowne i z cudowną muzyką! Bravo!!! Chichot
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #212 : Marzec 05, 2011, 19:47:09 »

Natura, przyroda, odradzające się życie - Piękne..i oczywiście Tereska nie byłaby sobą gdyby nie umieściła tam swojego ukochanego zwierzątka.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #213 : Marzec 05, 2011, 22:52:38 »

Dziękuję kochani w imieniu Franciszka...
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #214 : Marzec 06, 2011, 23:08:01 »

To może też wrzucę coś swojego..eee tzn poniekąd swojego - bo jedynie swoich kuzynów (naszych zesp. kawałków jeszcze nie zdążyłem przerobić na odpowiedni nośnik)..
Jeden to gitarzysta, ksywka "Steve" - właściwie to dzięki niemu zacząłem grać na gitarce. Początkowo razem ze sobą graliśmy, potem jednak każdy miał swoje zespoły..które zdarzało się (i to wcale nierzadko) że nawet ze sobą rywalizowały.. Uśmiech
Na powierzchowność nie zwracajcie zbytnio uwagi  Chichot..w końcu rockman to rockman (zresztą obecnie wygląda zupełnie inaczej)

utworek "Missing in Time" (po włączeniu plik może się trochę wolno otwierać) - wg mnie całkiem niezły, chociaż sam wstęp nieco przydługi (perkusja wprowadzająca w część solową powinna wykonać przejście nieco wcześniej..) zaś ten drugi kawałek "Obituary" - słabszy..jak dla mnie zbyt ciężki brzmieniowo..Zresztą oceńcie sami, chociaż wiem że większość z Was zapewne nie przepada za tego rodzaju muzą.. Uśmiech
http://www.myspace.com/mariuskuziel/music/songs/missing-in-time-63940295

..i drugi z kuzynów perkusista ps "Alex" z grupą Docent Blues (występ z 2001r)..zas ten śpiewający gitarzysta, to mój kolega z którym opróżniłem niejeden kufelek orzeźwiającego "złocistego" napoju.. Uśmiech Mrugnięcie
http://www.youtube.com/watch?v=tyckLLuEFgM
http://www.youtube.com/watch?v=leSj9QB3wEA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fpzdeCDXQKg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MW4oc_KfhYU&feature=related 
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #215 : Marzec 07, 2011, 09:06:40 »

Dowalaja chlopcy niezle. Podobalo mi sie (zwlaszcza perkusista). Gitarzysta rowniez niezly wymiatacz, chociaz muze
nie do konca rozumiem.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #216 : Marzec 09, 2011, 02:02:52 »

Dzięki Bartusie za te słowa, cieszę się, że Ci się spodobało.. Jak tylko ich zahaczę, to przekażę im Twoje pochlebne opinie..(dodając, że pochodzą od świetnego kompozytora naszego szafarskiego Forum.. Uśmiech)

p.s."młody" (drums) uaktywnił się dop.w końcówce lat 90-tych, ja już wtedy dawno dałem sobie spokój (układy, układziki - wiesz jak jest). Żałuję tylko, że nigdy nie zagraliśmy w trójkę razem..to wszystko przez te cholerne ambicje, animozje, osobiste niesnaski. I co tu dużo mówić..zupełnie niepotrzebną rywalizację między kapelami.. Chichot Ale najważniejsze, że ostatnimi laty na powrót znów zaczęliśmy się do siebie odzywać.. Uśmiech Mrugnięcie (straszny ze mnie gaduła - sorry)..
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #217 : Marzec 10, 2011, 01:21:18 »

Tym razem nie bede zanudzal lisami, lasiczkami, pociagiem i rzeka.
Po prostu utworek zainspirowany francuskim barokiem.


Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=Jd1zKLFiX8U
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #218 : Marzec 10, 2011, 08:18:00 »

Barusie, jesli znowu napisałbym, ze miło słucha się takiej kompozycji - byłaby to oczywiście prawda, ale zacząłbym w swoich opiniach stawać się tuzinkowy. Tym razem będzie trochę inaczej - tym razem, pozwól że zwrócę uwagę na aspekt wartości dodanej, która powinna towarzyszyc kazdej artystycznej kreacji. W Twojej ostatniej kompozycji jej właściwie nie ma. To niedobrze. Inspirując się kimkolwiek czy czymkolwiek - powinieneś zawsze dopisywać do źródła inspiracji kawałek samego siebie, swojej epoki, czasow w których żyjesz, estetyki twórczej etc., Twojego codziennego nieba i smaku ziemi. Tym razem słuchając Barococo słuchałem go, jak jednego z miliona kawałków, które pozostawiła za sobą w spuściźnie epoka baroku. I cóz z tego, ze nakładając kalkę - do miliona jej -  dopisujesz swój milion jeden? Ja, jak pewno większośc melomanów, wolałbym opdnajdując w twych utworach źródła inspiracji, cieszyć się z ubogacania ich czymś nowym, ciekawym, intrygujacym lub jak kto woli: nowym wzruszeniem, pomysłem, nowym etetycznym smakiem, ot zupełnie podobnym do zielonej nowalijki na wiosennym stole w naszych domowych jadalniach i kuchniach.

Ba! ale któż dziś z młodzieży wie i pamięta, co to nowalijki?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 19:53:09 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #219 : Marzec 10, 2011, 16:08:37 »

Januszu. Dziekuje za wypowiedz.
No coz  znudzilem Ciebie.
Barococo nie jest calkiem barokowe tak jak inne milionow utworow, ktore wysluchales.
Struktura  jest inna i inna napieciowosc (dluzsze wyczekiwania), ale to sa male roznice.
Mimo wszystko szanuje Twoja opinie.

Brak opinii innych tez szanuje

Czuje, ze zanudzam.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #220 : Marzec 10, 2011, 17:34:36 »

Bartusie, właśnie dopadłam dziś komputer na chwilę i już trzeci raz słucham BAROCOCO, jak zwykle, kiedy umieszczasz nowy utworek. Nadal uważam, że są urocze i bardzo lubię sobie ich posłuchać od czasu do czasu, kiedy tylko mogę, wciskam je między Chopina, Mozarta, Rachmaninowa i Liszta. No kocham wszelkie klawisze. A opinii nie umieszczam, bo nie jestem kompetentna. Posłuchałabym jeszcze chwilę, ale pora mi wybierać się do filharmonii na dzisiejszy concerto Uśmiech Już czekam na następne, przyzwyczaiłam się...
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #221 : Marzec 10, 2011, 18:00:45 »

Całkiem niezły ten Stargardzki blues. Dzięki Konradzie...szczególnie spodobał mi się "Dajmy spokój"
http://www.youtube.com/watch?v=fpzdeCDXQKg&feature=related
No może brakuje ciekawego klawisza Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #222 : Marzec 10, 2011, 19:30:24 »

Bartusie, jeśli o mnie chodzi, kiedy się nie wypowiadam, to w żadnym wypadku nie musi oznaczać, że mi się nie podoba:) Czasem gdy widzę, że coś zostało już skomentowane uznaję, że nie miałabym tu już nic do dodania. A czasem wychodzę z założenia, że pewnie nie miałabym do powiedzenia nic odkrywczego i czekam, aż wypowie się ktoś bardziej znający się na rzeczy, kogo z przyjemnością sobie poczytam Uśmiech Może to faktycznie nie jest najlepsze założenie; gdyby tak wszyscy zadowoliliby się kontemplowaniem w milczeniu swoich wypowiedzi, nikt nie wiedziałby wcale, czy one do innych dotarły.Uśmiech
Podoba mi się ta miniaturka. Zwłaszcza ta nastrojowa chwila zamyślenia, Adagio Uśmiech Całość zresztą ma w sobie, w moim odczuciu, pomimo żywego tempa, leciutką nutę smutku, a może po prostu skupienia. Pojawił mi się w umyśle obraz lasu i mrówek krzątających się w codziennym trudzie wokół mrowiska.Uśmiech Ale Twoje utwory nie muszą być odczytywane programowo. Po prostu dobrze się ich słucha. 
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #223 : Marzec 10, 2011, 20:39:09 »

Dzięki Bodku..cieszy mnie, że Tobie też się spodobało  Uśmiech a może kiedyś razem byśmy coś "zrobili" ?? (oczywiście proponowałbym coś z roczka..lub lekkiego hardroczka - tylko że cholercia ta odległość w km.. Uśmiech Mrugnięcie Pozdrawiam..
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #224 : Marzec 10, 2011, 20:57:16 »

Bartusie..prawdę powiedziawszy, dla mnie to tam bez różnicy czy coś barokowe, czy niebarokowe  Uśmiech - ważne jest tylko, czy się podoba, czy też nie.. I powiem tak - podobało mi się.. Uśmiech (w temacie w 0:22 i przy końcu..słyszę jakby trochę Beethovena z końcówki cz.1 V symfonii i może też nieco Bacha z Toccaty d-moll..ale oczywiście może to być tylko takie złudzenie.. Mrugnięcie)
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krolestwokarmenii zoomia killers wataha-zlotych-klow krolestwosurmenii