Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129743 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Maj 13, 2011, 00:23:23 »

Poczekałam z odsłuchaniem nokturnu, aż noc wejdzie w głębszą fazę. Janusz, pamiętasz, że słuchaliśmy tego utworu na żywo na jednym koncercie? Co prawda w ramach bisu, ale to było pierwsze REALne spotkanie kurierowiczów, czyż nie? A koncertującym był jeden z uczestników i finalistów konkursu chopinowskiego. Przy Twojej minikompozycji wirowałam wraz z obrazkiem z filmiku jak w Odysei kosmicznej Kubricka, teraz też wirowałam, od emocji i uczuć wydobywających się z tego Twojego wykonania Uśmiech

Mam nadzieję, że nie zamilkniesz teraz na dłuższy czas by nie zburzyć owej proporcji jedynki i trzech zer  Mrugnięcie
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Maj 13, 2011, 07:51:06 »

Rzeczywiście,
trzeba mieć co powiedzieć aby tyle napisać.
Kapelusz z głowy przed Twoją wiedzą i talentami.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #287 : Maj 13, 2011, 12:00:50 »

Bardzo piękne..Aż niemal słychać, że grasz to całą duszą.Tak subtelnie zanurzone w ciszy.
O klipku nie wspomnę bo jak zwykle doskonały.Te wierzby eh..
A w ogóle to ucieszyłam się, że będzie następny tysiączek i kolejny.
Wprawdzie kiedyś pisałeś, że ten utwór jest b.trudny ale...może kiedyś zagrasz mój ukochany nokturn c-moll??
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : Maj 13, 2011, 15:59:21 »

Coś w tym jest, że
wierzby tak samo jak Wam wydały mi się najpiękniejsze w tym wszystkim.
Zachwycił się nimi Janusz bo je zamieścił,
zachwyciła się nimi Agnieszka…
Czyżbyście tak jak ja
wspomnienia wzrokowe ze wsi mieli
(i skojarzenia z czymś bardzo miłym)
piaszczystej drogi i wierzb na miedzach?
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Maj 13, 2011, 16:12:37 »

Wierzby, także brzozy to bardzo polski krajobraz, choć oczywiście
nie wszystkich regionów Polski.
A jeśli chodzi o piaszczyste drogi to takie jest Mazowsze, ale takie też są Kurpie gdzie ja się
wychowałam.To bardzo biedny region i gospodarze pewnie nie są tym zachwyceni.
Chopin to jedyny wielki polski romantyk, który naprawdę znał całą Polskę i myślę, że każdy nasz krajobraz
może współgrać z jego muzyką.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #290 : Maj 13, 2011, 16:13:52 »

Bardzo piękne..Aż niemal słychać, że grasz to całą duszą.Tak subtelnie zanurzone w ciszy.
O klipku nie wspomnę bo jak zwykle doskonały.Te wierzby eh..
A w ogóle to ucieszyłam się, że będzie następny tysiączek i kolejny.
Wprawdzie kiedyś pisałeś, że ten utwór jest b.trudny ale...może kiedyś zagrasz mój ukochany nokturn c-moll??
Ewo, koziołku i Beatko - gdybym mógł przesłałbym Wam teraz najgłębszy od mojego pianina ukłon. Dziękuję za wielkie komplementy. Beatko, oczywiscie i ja zapamiętałem ten nokturn z koncertu Mirosława. I własnie wtedy podjąłem decyzję, że muszę go kiedyś zagrać... Uśmiech
Marku, z pisaniem, jest trochę tak, jak i z mówieniem: ilość wytoczonych słów skrybę może i usrebrza, ale też oddala od złota. Tak czy siak - dzięki za szacun. Duży uśmiech
Terenia, twoje słowa wzruszają i rozgrzewają, jak piecyk. Ale o nokturnie c-moll, please, nie wspominaj. Ze 20 razy przymierzałem się do niego i 20 porażek.  Z politowaniem (te cholerne oktawy środkowej części). Kolejnej, już bym chyba nie zniósł...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #291 : Maj 13, 2011, 17:35:26 »

No i oczywiście, jak tylko skompiluję klipek na nowo (już z własciwym tytułem) umieszczę go na FB Spoko

Słowo się rzekło, kobyłka u płota  Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=YUHR9x0RssE
"http://www.facebook.com/v/1815065814703"
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2011, 17:43:16 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Maj 13, 2011, 19:49:11 »

Klip świetny, ale muzyka..
Nie wypowiadałam się tu na jej temat bo niestety(na czym boleję zresztą)wszystko co choć trąci już nawet nie jazzem
ale w ogóle muzyką improwizowaną znajduje się poza granicami mojej percepcji.
Może dlatego tak lubię muzykę klasyczną, że znajduję tu porządek, który w jakiś sposób jest mi
potrzebny.
Bo mamy ekspozycję, tematy itd..a cokolwiek by się w utworze nie zdarzyło to i tak temat wróci a całość dobrnie do
końca.Może to daje jakieś poczucie bezpieczeństwa??

A tych oktaw Januszu nie można by zamienić np. na tercje Smutny Smutny Smutny Smutny
Zmykam, bo zaraz dostanę po głowie Uśmiech
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #293 : Maj 13, 2011, 19:52:28 »

Januszu, wielkie dzięki za dedykację, jest mi z tego powodu miło i czyję się z tego bardzo dumny.. Uśmiech - chyba wrzucę na profil w fb (zarówno i jazzik i nocturn) a co tam, niechaj wszyscy to usłyszą..i oczywiście zobaczą.. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #294 : Maj 13, 2011, 23:31:36 »

Wierzby, także brzozy to bardzo polski krajobraz, choć oczywiście
nie wszystkich regionów Polski.
A jeśli chodzi o piaszczyste drogi to takie jest Mazowsze, ale takie też są Kurpie gdzie ja się
wychowałam.To bardzo biedny region i gospodarze pewnie nie są tym zachwyceni.
Chopin to jedyny wielki polski romantyk, który naprawdę znał całą Polskę i myślę, że każdy nasz krajobraz
może współgrać z jego muzyką.
Masz dużo racji, Tereniu, wpisując w polski krajobraz brzozy i wierzby. Do tych pierwszych roszczą także swoje uczucia Rosjanie. I dlatego szczególnie te drugie mogłyby być i są naszym narodowym, polskim symbolem i zawsze dopełniają swoim listowiem prawdziwą, polską szopenowską melancholię i żal. Zresztą, jest coś naprawdę majestatycznego w naszych polskich, mazowieckich wierzbach - pochylone nad polnymi drogami, są jak duchy przodków zasłuchane w szopenowską nutę. Nawet ta wierzba znad pomnika w Łazienkach mimo, ze zastygła w brązie - też, zdaje sie, ze wciąż jej słucha i słucha...
A wierzby z mojego filmiku - to fragment drogi, spod Sochaczewa, którą zapewne jechał Chopin opuszczając ojczyznę na zawsze.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #295 : Maj 14, 2011, 00:51:03 »

Ale nie zapominajmy również i o dębach (Bartek to bodaj najstarsze drzewo w Polsce) i drzewach iglastych - lasów ci u nas zawsze było dostatek (na moich terenach tez występują duże obszary leśne, na jednym z nich znajduje się słynny poligon drawski - teren wprawdzie zakazany, ale wokół grzybów i grzybiarzy zazwyczaj w bród.. Uśmiech)
 Przypomniała mi się przy tym pewna historyjka z epoki napoleońskiej, kiedy to cesarz wkraczał w 1806 na obecne obszary Polski..Siedząc z lekka przeziębiony przez wiele godzin miał przed oczami jedynie jednostajny, niekończący się leśny krajobraz..I tak spoglądając przez okienko jedynie z niedowierzaniem kiwał głową, zupełnie nic nie mówiąc..W końcu najwyraźniej tracąc cierpliwość, skinął do siedzącego obok nierozłącznego marszał. Duroc - "Patrz, co za dziwny kraj..tylko lasy i błoto, błoto i lasy - czy tu w ogóle nie ma miast ?? (tu lekko zachichotał). Duroc odparł: "Są Sir..ale podobno też gdzieś pośrodku lasów"..cesarz zrobił głupkowatą minę - "A zatem Murat będzie tu dobrym królem" - po czym obydwoje wybuchnęli śmiechem.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #296 : Maj 14, 2011, 08:11:00 »

Świetna anegdotka Koziołku.  Duży uśmiech

Szkoda, że zmienił się aż tak nasz krajobraz. Mateczniki zamieniły się w miasta i pola. Gryzę się w język, żeby nie zacząć tematu, kto trzebił nam lasy na skalę przemysłową podczas II wojny światowej...
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : Maj 16, 2011, 18:53:25 »

Ave Janusz!!! Przepięknie zagrany nokturn. Pozostaje mi nadzieja, że klasa i wyważony spokój gry utworów Chopina przyjdzie mi wraz z wiekiem Mrugnięcie 
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #298 : Maj 16, 2011, 20:09:56 »

Szkoda, że zmienił się aż tak nasz krajobraz. Mateczniki zamieniły się w miasta i pola. Gryzę się w język, żeby nie zacząć tematu, kto trzebił nam lasy na skalę przemysłową podczas II wojny światowej...
Miewam dziwne skojarzenia, słowa Moniki wywołały w mojej głowie taką wizję --> Organizujemy sobie "zjazd" połączony z sadzeniem lasu  Uśmiech A potem wyrośnie "Las Szafarski"  Duży uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #299 : Maj 18, 2011, 12:44:36 »

Gdybym była Keats'em napisałabym odę do milczących gości, ale nie jestem, więc tylko
klipek

http://www.youtube.com/watch?v=8_WvF4WK758
Zapisane

Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears telenovelee darmowefora watachawilkow maniacraft