Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129716 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #270 : Maj 02, 2011, 00:16:08 »

A moje muzykowanie ... sąsiedzi mówią, że idzie mi coraz lepiej  Duży uśmiech
Ku obopólnej radości...Mrugnięcie To z pewnością prawda - gdyby było inaczej, pewnie przestaliby się do Ciebie odzywać Chichot
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #271 : Maj 02, 2011, 00:31:50 »

Ewentualnie mogła to być ironia, ale skoro do tej pory problem sygnalizowano wyłącznie uderzeniami w rury od kaloryferów i obyło się bez policji to chyba nie jest tak tragicznie  Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #272 : Maj 10, 2011, 22:59:09 »

A ja, zazdroszcząc bartusowi  Mrugnięcie - skomponowałem dziś całkiem fajną impresję jazzową. W każdym bądź razie taki krótki utworek, wszystkiego ok 40 s., który chyba da się słuchać. Nie wiem tylko, jak go nazwać. I tu, zwracam się do Was z prośbą: zaproponujcie mi jakąś nazwę. Autorom najfajniejszej - zadedykuję utworek i umieszczę na FB.

http://www.youtube.com/watch?v=YUHR9x0RssE

A tak poza tym, cięzko pracuję nad kolejnym nokturnem Chopina. Cczemu wszystkie jego kompozycje są takie trudne Co?.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2011, 15:49:53 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #273 : Maj 10, 2011, 23:43:28 »

Januszu, oto moje propozycje:

"Elektrony"
"Bieg elektronów"
"Orbity elektronów"
"Ławica"
"Ławica i rekin", albo "pstrągi w potoku".. Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Maj 11, 2011, 00:08:27 »

lub.."Światło lustra wody", "Lustro wody"..albo też - "Krople deszczu", "Muzyka (melodia) deszczu", czy po prostu "Deszcz".. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Maj 11, 2011, 09:06:36 »

Taki troche freejazzik. Fajne
Moze jako tytul "Freejazzik"
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #276 : Maj 11, 2011, 15:35:27 »

Januszu, brawo, świetnie jest także tworzyć, a nie jedynie odtwarzać. Ale na nokturn niecierpliwie jednak czekam Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #277 : Maj 11, 2011, 16:34:47 »

Mam nadzieję Ewo, że jest wśród nas więcej kociarzy, choć niektórzy może jeszcze
tego nie wiedzą.Wymiziaj ode mnie swoją parkę.
Ten klipek zrobiłam niedawno dla znajomych(co by się pochwalić nowymi umiejętnościami Uśmiech)
Trochę zmieniłam żeby nie był za b.prywatny Uśmiech
Dla Janusza, Ewuni i wszystkich kociarzy, koty po przejściach:
Kot szaro-biało-czarny-Lulek (znaleziony wraz z rodzeństwem w reklamówce zawieszonej w lesie na drzewie)
Kotka czarna - Samba (ze schroniska przez wiele miesięcy nie pozwalała się dotknąć)
Kot biało-rudy- mój Fritz (z podwórka, do dziś ma strachy)
Fotki z netu tylko na początku i na końcu dla ozdoby.

http://www.youtube.com/watch?v=DEhZIkdu6HE
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #278 : Maj 11, 2011, 17:09:23 »

Bartusowe "Freejazzik" jest dobre..albo po prostu "Jazzik" (lub "Impresja jazzowa") - kurcze, szkoda że nie poleciałem bardziej w tym kierunku.. Smutny (ale co tam, jest jeszcze jakaś szansa - bo przecież Bartusa nie ma na fejsie.. Chichot Mrugnięcie)
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #279 : Maj 11, 2011, 19:42:42 »

Tereniu, Ruduś i Malinka bardzo dziękują za pieszczotki i piosenkę! Buziak
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #280 : Maj 12, 2011, 18:34:56 »

Koziołku i bartusie, dzięki za Wasze propozycje. Podziwiam zasoby inwencji tytularnej koziołka, które są bliskie moim skojarzeniom i odczuciom, ale i cenie propozycję bartusa, bo plasuje utworek we właściwym chyba ogródku.
Dlatego postanowiłem skompilować z waszych propozków taki oto tytuł: Pstrągi w freejazziku.
Dzięki Panowie. Utworek, rzecz jasna, dedykuję Wam obu Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #281 : Maj 12, 2011, 18:36:19 »

No i oczywiście, jak tylko skompiluję klipek na nowo (już z własciwym tytułem) umieszczę go na FB Spoko
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #282 : Maj 12, 2011, 19:19:13 »

Tak... Otóż i zdarzył się mi cudny jubileusz: mój tysięczny wpis na naszym szafarskim Forum!!

Zastanawiam się,  czy na tę okazję nie powinienem zamknąć komputera na kłódkę? bo jako prozaiczna,  inżynierska dusza miarkuję, że każda rozbuchana aktywność z czasem niebezpiecznie mknie do asymptoty, której na imię rutyna. Na szczęście na przekór takim myślom szybko klecę nieliche tu usprawiedliwienie: czyż udając się na randkę warto brać zegarek? Nie, bo szczęśliwi czasu nie liczą!
Nasze Forum też jest dla mnie, jak oblubienica, wszak: czaruje, uszlachetnia, mami, ale i jak piękna białogłowa - karci, zazdrości, a nawet miewa fochy. I jak każda oblubienica ślicznie uzależnia. Ale, myślę sobie, przecież to całkiem pożyteczne i przyjemne uzależnienie. Będąc tu i dzieląc się z wami (zakamarkami mojej duszy nawet przeze mnie samego nie do końca zbadanymi) - uczę się i od Was nowych dźwięków, barw, nowych nieodkrytych krain za zielonymi brzegami. Jakież smutne bywa życie wędrowca, gdy takie krainy odkrywa w samotności? JAKIEŻ NPIĘKNE, GDY W GRONIE PRZYJACIÓŁ…

Kochani!
Droga Beatko, Tereniu, Koziołku, Moniko, Marku, Ewo, Joasiu, Piotrze, Patryku, Niebieskooki, Bogdanie, Sułku, Casablanco… (ta wyliczanka, wybaczcie, to tylko spiska z oficjalnych statystyk forum),  drodzy wszyscy uczestnicy! Trzymajmy się!  Ufam, ze już wkrótce na kolejne tysiączniki wszyscy wspinać się będziemy razem!
Tymczasem, jak na jubileusz przystało, aby okrasić mój ten, cóż:  nietuzinkowy, niecodzienny wpis  kolorową kokardką – podpinam do niego najnowszy mój YouTubowy klipek. Zgromadziłem w nim trochę obrazków z miejsc pobytu w Polsce, do których, jestem pewien, niejednokrotnie myślami wracał, będąc na obczyźnie, nasz ukochany Fryderyk Chopin. Pamiątkowym obrazkom towarzyszy zagrana i nagrana przeze mnie kolejna jego kompozycja: nokturn cis-moll (lub jak kto woli: Lento con gran esspressione). Tenże nokturn, o którym wielokrotnie tu,  na forum, pisaliśmy, słuchaliśmy, podziwialiśmy w doskonałych wykonaniach. Sądzę więc, ze dla wielu z nas  jest ona ukochanym nokturnem Chopina, a wiem z pewnością - jest takim dla piękniejszej polówki z Małżeństwa Melomanów (pozdrawiam MM!) a i jednym z najbardziej ulubionych przez Joasię (Ave Asia!)
Ten nokturn, pozwólcie,  zadedykuję jednak Beatce, bo to ona co rusz szturchała mnie i nakłaniała do grania nokturnów… i, uwaga, Beatka jest naszym liderem spędzającym w naszej kurierowej przystani najwięcej chwil. Betako, oto nagranie nokturnu ode mnie, dla Ciebie, ale pozwól, że i także dla całej szafarskiej Rodzinki , bo to dzięki Wam, kochani, wciąż gram sobie dla przyjemności i nagrywam kolejne utwory naszego ukochanego Chopina Buziak

http://www.youtube.com/watch?v=AriHshpbWYQ

Do kolejnych tysiączków!
Wasz Janusz
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2011, 19:28:11 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #283 : Maj 12, 2011, 20:37:36 »

Zaparło mi dech!
Myślę, że wyrażę myśl nie tylko moją: Dziękujemy Ci Januszu, że jesteś! Buziak
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #284 : Maj 12, 2011, 23:44:32 »

Januszu, moje gratulacje nie tylko z okazji jubileuszu 1000-ego wpisu, ale i pięknego wykonania chopinowskiego dzieła...i tak jak rzekła Ewa: Dziękujemy Ci za to, że jesteś.. Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears hohol maniacraft telenovelee mojekacper2