Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129637 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #255 : Kwiecień 01, 2011, 20:35:39 »

Bartusie, strzeż się! nadchodzi konkurencja  Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=7QgiID5BETk&feature=player_embedded#at=79
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Kwiecień 02, 2011, 09:34:05 »

Januszu.
Fajny programik, tylko troche niedopracowany - popelnia dosyc elementarne bledy w regulach kontrapunktu.
Np. glosy nie maja ruchu przeciwstawnego, tworza sie rownoleglosci i napiecia harmoniczne sa bezladne.

Jednak poruszyles bardzo ciekawy temat - tworzenie sztuki (a przynajmniej materialu) wg. matematycznego systemu.
Bach byl swietnym matematykiem.
Pod koniec swojego zycia wstapil do slynnego stowarzyszenia matematycznego Mizlera.
Kazdy tworca musi miec jakas swoja metode przeksztalcania materii. Swoja logike, ktora przespiesza proces tworczy.
Bach ta tajemna logike posiada.
Czy w przyszlosci maszyna bedzie mogla tworzyc dzielo sztuki?
Czy parametry (procesorow) maszyny beda mogly byc na tyle rozbudowane, by zawieraly w sobie element ludzki?
Czy maszyna bedzie miala intuicje (tak bardzo wazna w tworzeniu)?
Zaskocze was. Uwazam, ze jest to mozliwe, gdyz sztuka, to rzemioslo, a to "cos" jest wytworem naszej (odbiorcow) wyobrazni.
To "cos" jest przypadkowe. Jest wynikiem naszych chwil, przezyc, wiedzy, wreszcie nas samych.
To "cos" to milosc (mowiac stereotypowo)



Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #257 : Kwiecień 09, 2011, 16:44:07 »

Wrzuciłem 2 nowe klipki z przebojami M. Jacksona
http://www.youtube.com/watch?v=nBrP56t-8ng
http://www.youtube.com/watch?v=vSyMbGTEHrc
Pozdrawiam - miłego weekendu Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Kwiecień 09, 2011, 18:02:46 »

Bodku, co tu dużo mówić - no świetne..zupełny profesjonalizm (widzę, że oprócz fortepianu i klarnetu - pogrywasz również na instrumencie zwanym gitarą.. Uśmiech Mrugnięcie) Wprawdzie pierwszy kawałek tak sobie kojarzę (mało znam Jacksona) , ale ten drugi to znany i pięknie przez Ciebie wykonany "hicior"..Zawsze podziwiałem w Was pianistach, tą niezwykłą zdolność podzielności uwagi - co innego gra jedna ręka, co innego druga..kurcze, żeby to wszystko ze sobą zsynchronizować, to rzeczywiście trzeba posiadać nie lada umiejętności. Super.. Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #259 : Kwiecień 09, 2011, 18:19:11 »

Gitarka czeka na okres grillowo - kąpielowy, który w zasadzie czas zacząć bo za oknem dziś prawdziwe lato - no to klawisze pójdą w odstawkę... Mrugnięcie Duży uśmiech
Była wcześniej mowa o naszym spotkaniu w dn. 1-3maja. Myślałem o wyjeździe do Szafarni - ale jeśliby ktoś wolał nad jeziorko to zapraszam do siebie. Koło Bonina jest takie sympatyczne jeziorko w którym jak jest pogoda można popływać już od maja (lub złowić "rybkę"... Uśmiech )
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Kwiecień 12, 2011, 23:57:55 »

Tak się w tym temacie fachowo zrobiło, że chyba się nie obrazicie, jeśli wyłamię się z tej formy i dam coś z zupełnie innej beczki.

Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #261 : Kwiecień 13, 2011, 10:41:39 »

Piękne zdjęcie! Widać, że z maluszka rośnie muzyczna pociecha! Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Kwiecień 13, 2011, 18:10:42 »

Piękne - "malutki" z zamkniętymi oczami ćwiczy passage.. Uśmiech Mrugnięcie Widać, że Niebieskooki już od najmłodszych lat stara się dbać o muzyczną edukację synka..I bardzo dobrze, bo być może - oto tu przed nami na zdjęciu, rośnie właśnie przyszły pianista i uczestnik konkursu chopinowskiego.. Uśmiech
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #263 : Kwiecień 14, 2011, 10:10:58 »

Hehe. To niespełna półtoraroczny samouk. Gra bardzo, że tak się wyrażę, awangardowo.
Dobrze natomiast radzi sobie najstarszy syn. ma dobry słuch, potrafi odtwarzać zasłyszane melodie (metodą prób i błędów, ale w sposób, który mnie zadziwia, bo te próby polegają na odgrywaniu pozornie bezsensownych kombinacji dźwięków, które z utworem zdają się nie mieć wiele wspólnego, ale okazuje się, że w ten sposób znajduje to brzmienie, którego szukał. I potrafi sensownie używać drugiej ręki. Szkoda, że nie mogę mu zapewnić szkoły muzycznej, więc jego edukacja w tym kierunku ogranicza się do prywatnej nauki gry na keyboardzie i pianinie. Ale jego największą pasją są organy i ma w tym zakresie naprawdę imponującą wiedzę, a nawet potrafi ze słuchu określić, na jakich głosach grany jest dany utwór (i rzuca gromy na miejscowego organistę, który mało że niepotrzebnie cały czas buczy pedałem, to w porywach wykorzystuje zaledwie 1/10  dyspozycji instrumentu). Od niego np. dowiedziałem się, że organy w moim rodzinnym mieście ze względu na typ traktury należą do najnowocześniejszych w kraju! Raz nawet zdarzyło mu się trochę na organach pograć.



Może namówię go, żeby zagrał dla Was jakąś wiązankę na nadchodzące święta.

O sobie pisał nie będę, bo moim największym sukcesem jest zagranie (ale tylko jedną ręką i bez nut) 40 sekund pierwszych Marsza Pogrzebowego. Potem utknąłem, bo trafiłem na taki fragment, którego nie rozgryzłem i który wymaga już większej sprawności ręki.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #264 : Kwiecień 14, 2011, 18:44:26 »

ależ fajnych chłopaków masz Łukaszu. Gratulacje! Moje dzieci są już dorosłe, ale patrząc na fotografie Twoich synków przypominają mi się czasy gdy moje dzieciaki były w podobnym wieku. Starsza córka uczyła sie gry na fortepianie i nawet nieźle jej szło. Niestety przerwała. Dziś kiedy w rozmowie powiem, że nawet nieźle grała to ma łzy w oczach. No cóż... Może to trochę także i moja wina. Może także dla mnie zabrakło cierpliwości?
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #265 : Kwiecień 15, 2011, 12:34:11 »

Niebieskooki, niesamowite natchnienie i skupienie, zdjęcie w ramkę i na ścianę Uśmiech Jeśli synek naprawdę tak czuje muzykę, jak wygląda na fotce, to mogę tylko pozazdrościć i gratulować.

A w ogóle to kupuję klawisze, już dłużej nie wytrzymam, kropla się przelała.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #266 : Maj 01, 2011, 18:23:25 »

Niedzielne leniuchowanie

Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #267 : Maj 01, 2011, 22:04:56 »

Cudny:) Ale to chyba nie Twój Chichot
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #268 : Maj 01, 2011, 23:33:57 »

Czyżby leniuchujący Fritz..?? Prawdziwym cudem jest każda istota - dotyczy to również kota.. Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Maj 01, 2011, 23:52:41 »

To zdjęcie przypomniało mi o tym, że mój kot jest na spacerze i trzeba go przyprowadzić do domu  Mrugnięcie

A moje muzykowanie ... sąsiedzi mówią, że idzie mi coraz lepiej  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

magicbears amtowaroznawstwo mojekacper2 telenovelee westcraft