Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129656 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Marzec 12, 2011, 22:17:05 »

To druga pieśń z cyklu „Piękna młynarka” pod którą podkładam obrazki, więc trochę o tym dziele..
Jest to historia młynarczyka, który wędrując przez świat brzegiem strumyka, zwierza mu się ze swoich myśli i uczuć. Pewnego razu trafia do uroczego zakątka, gdzie stoi młyn i mieszka piękna córka młynarza.
Bohater zakochuje się w niej i po wielu staraniach zdobywa jej miłość.Niestety szczęście młynarczyka trwa krótko, zjawia się przystojny myśliwy i płocha dziewczyna zmienia obiekt swoich uczuć. Zrozpaczony młynarczyk znajduje  ukojenie na dnie strumyka. Tą pi ękną romantyczną opowieść do słów poety Wilhelma Mullera, zilustrował Schubert muzyką tak genialną i równocześnie osobistą, że stała się punktem zwrotnym w historii gatunku.

Jedenasta pieśń z tego cyklu nosząca tytuł „Mein” – Moja. to kulminacja radości, szczęścia i urzeczywistnionej nadziei:

„Ukochana młynarka jest moja, jest moja!”

To niezwykła pieśń w dorobku Franciszka, który chyba wiedział że szczęście młynarczyka
nie stanie się nigdy jego udziałem, że choroba przekreśla wszystkie jego nadzieje na osobisty
związek i szcęście w miłości.

Jeszcze o wykonaniu: Benjamin Britten przy fortepianie i jego nadworny tenor Partick Pears
Oboje stworzyli wielkie interpretacje zarówno w „Pięknej Młynarce” jak i w ”Podróży zimowej.”
A ta drobna fałszywa nutka, która w tym nagraniu przydarzyła się angielskiemu kompozytorowi, nie umniejsza jego wartości, przypomina mi się Januszowe „grał jak człowiek- pomylił się”

http://www.youtube.com/watch?v=93FwZlt7MZk

 
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Marzec 14, 2011, 19:05:47 »

Nagrałem z siostrą parę kawałków. Na razie zrobiłem klipek do "Pogody ducha"
http://www.youtube.com/watch?v=A9qVtFt0HYQ   Duży uśmiech
Nagranie trochę nieprofesjonalne - bo stwierdziłem, że trzeba osobno nagrywać instrumenty i wokale - bo później można wyrównać głośność, brzmienia - a tak jest to nagranie "z marszu" na żywo. Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za nie od Janusza... Mrugnięcie
W przyszłym tygodniu dołączymy do składu gitarkę - to może spodobamy się Konradowi. Pozdrawiam
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #227 : Marzec 14, 2011, 19:52:10 »

Bogdanie, jak na gorący wypiek - rewelka! Ciekawa aranżacja, dobrze prowadzony wokal, miłe oku obrazki  Mrugnięcie
Czekam kolejnych Twoich klipowych ciasteczek!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : Marzec 14, 2011, 21:07:47 »

Bodku..i bez gitarki mi się podoba (chociaż jakaś tam mała solóweczka też by się przydała.. Uśmiech Mrugnięcie) Siostra ładnie prowadzi wokal i dysponuje przyjemną dla ucha barwą głosu.. Bodku, proszę Panią Beatę ode mnie pozdrowić i przekazać słowa uznania.. Uśmiech ( Ponadto ładnie zrobiony klipek z pięknymi widokami.. Mrugnięcie)   
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Marzec 14, 2011, 21:47:29 »

Jak na nagranie na żywo
wspaniałe wykonanie.
Teledysk ładny:
Najlepsze zdjęcia końcowe.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : Marzec 14, 2011, 22:04:14 »

Bodziu.

Podoba mi sie muzyka. Rowniez wykonanie ma niezly drive rytmiczny.
Jakosc kompresji nie pomaga niestety brzmieniu, ale to nie Twoja wina.
No i dobry vocal. Czasami male bledy intonacyjne. Jak na zywe nagranie to i tak super.


Jakiego programu uzywasz do kompresji i jakie stosujesz parametry. Moze mogbym pomoc.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : Marzec 14, 2011, 22:50:22 »

Dzięki Wszystkim za przychylne recenzje naszych wykonań. Postaram się poprawić jakość naszych nagrań.
To jeszcze Beatka w przeboju Sway me no i mój głos w tle
http://www.youtube.com/watch?v=X-w0b6YI9_w
Pozdrawiam
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #232 : Marzec 14, 2011, 23:20:21 »

Znalazłem nuty uproszczonej (tak mi się przynajmniej wydaje) wersji marszu żałobnego z sonaty b-moll (środkowa część czyli "jak dobrze mi w pozycji tej ..." ) mam nadzieję, że w niedługim czasie znajdę chwilę i przygotuję ten utwór. Januszu - pomyślałem o Tobie - jeżeli zechcesz to mogę Ci przesłać te nuty. Jeżeli ja uznałem, że nie są trudne, to bezapelacyjnie nie masz się czego obawiać.

Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Marzec 15, 2011, 18:50:57 »

Jak na nagranie na żywo
wspaniałe wykonanie.
Teledysk ładny:
Najlepsze zdjęcia końcowe.
Marku miałeś na myśli, że najładniejsze jest zdjęcie końcowe?  Duży uśmiech Mogłem zrobić dla przeciwwagi jakąś zatroskaną minę (poważną) byłoby zabawniej Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #234 : Marzec 15, 2011, 20:05:37 »

Znalazłem nuty uproszczonej (tak mi się przynajmniej wydaje) wersji marszu żałobnego z sonaty b-moll (środkowa część czyli "jak dobrze mi w pozycji tej ..." ) mam nadzieję, że w niedługim czasie znajdę chwilę i przygotuję ten utwór. Januszu - pomyślałem o Tobie - jeżeli zechcesz to mogę Ci przesłać te nuty. Jeżeli ja uznałem, że nie są trudne, to bezapelacyjnie nie masz się czego obawiać.


Piotrze, dzięki, ale nie skorzystam. Tym razem nie nutek się obawiałbym, a cieni które osnuwają ich pomroczne dźwięki. Sam Chopin odgrywając marsz z sonaty b - miewał halucynacje. Wielu pianistów współczesnych - takoż. Wobec tego nie będę ponownie kusił losu. Ponownie, gdyż tę część sonaty (marche funebre & finable) grałem kiedyś (chwalić Boga: bez halucynacji i omamów) z powodzeniem i  nie stanowiła dla mnie żadnego technicznego wyzwania. Teraz - byłoby z pewnością podobnie.  Jest ona naprawdę, wbrew pozorom, nie aż tak bardzo trudna. Do dziś szczątkowo czasem sobie grywam pierwsze takty.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Marzec 15, 2011, 20:25:46 »

Cytuj
Tym razem nie nutek się obawiałbym, a cieni które osnuwają ich pomroczne dźwięki

Mysle, ze jestes za bardzo przesadny Januszu
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : Marzec 15, 2011, 20:38:16 »

Artur Rubinstein wspomina w swoich pamiętnikach, że zawsze kiedy grał ten utwór , jakieś nieszczęście
przydarzało się któremuś z słuchających.
Po jakimś czasie przestał grywać ten utwór poza sonatą.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Marzec 15, 2011, 20:58:16 »

Dzisiaj rozczytałem połowę na dwie ręce - ofiar brak - może dlatego że nie jestem przesądny. Właściwie uważam, że ludzie przesądni sami doszukują się skutków i na siłę łączą odrębne zupełnie zdarzenia w jedną całość.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : Marzec 15, 2011, 21:20:18 »

Także pomijam tę część żałobną, nie wiem czemu, po prostu nie chcę jej słuchać i już, w czasie konkursu tez robiłam uniki, kiedy była nadzwyczaj często grana. Mam nagranie na płycie, ale kiedy zaczyna się marsz, przełączam na następny utwór. Ale myślałam, że tylko ja tak mam.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Marzec 15, 2011, 21:27:36 »

A ja wręcz przeciwnie! Marsz jest tak emocjonalny, głęboko przejmujący, piękny... a potem część niemal radosna, tchnąca takim spokojem... jak w raju!
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mojekacper2 maniacraft amtowaroznawstwo magicbears hohol