Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129627 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Luty 12, 2011, 01:10:16 »

Robi się coraz ciekawiej..Ten nasz Bartus to ma dopiero wyobraźnię: patyczek, tancerki, papieros, kastaniety.. Chichot Mrugnięcie Kapitalny utwór Bartusie, od dzisiaj miejsce "znikającej" toccaty, którą do tej pory lokowałem na 1-szym miejscu spośród wszystkich Twoich kompozycji - zajmować będzie "Flamengo de Espana".. Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Luty 18, 2011, 00:44:14 »

Jest godzina 4:00 rano.
Slonce maluje zlote wzory na drobniutkich falach duzej rzeki.
Lezacy czlowiek na dnie lodzi gleboko oddycha. Zimnawe, swieze powietrze delektuje jego zmysly.
Tej nocy nie zmruzyl oka. Burza i blyskawice opetaly rzeke.
Na szczescie przetrwal. Teraz lezy spokojnie..
Male zyjatka wodne baraszkuja, pluskajac w wodzie....(no i oczywiscie-"az tu nagle...").


http://www.youtube.com/watch?v=ve1fTIXv9l4
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Luty 18, 2011, 01:24:36 »

Co tu dużo mówić Bartusie..no jestem pod wrażeniem. "Wołga - rzeka dramatu" - świetny utwór...Hmm "aż tu nagle" - leżący w łodzi człek zerwał się gwałtownie na równe nogi, bowiem dobiegł go potężny ryk przelatujących nisko myśliwców (prawdopodobnie zwiadu) którego celem było miasto - Stalingrad Chichot..całe szczęście trwoga trwała krótko - była to bowiem tylko jedna eskadra.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #183 : Luty 18, 2011, 08:09:52 »

Po odsłuchaniu kolejnej bartusowej propozycji naszła mnie refleksja, ze bartus mógłby śmiało pretendować do miana naszego szafarskiego Szuberta, bądź Mendelsohna. Każdy jego utwór jest ciekawą miniaturą zgrabnie i wdzięcznie wpisujacą się w cykl i na podobieństweo piesni bez słow Feliksa M, albo jednego z cykli pieśni Franciszka. Ta ostatnia inspiracja po prawdzie nie kojarzy mi się z podpiętym programem. I aż chciałoby sie momentami podśpiewac: "chu-chu-cha nasza zima zła", ale być może - to tak u mnie za sprawą kolejnego ataku śniegu na moje babickie włościa Chichot Najważniejsze, że utwór ma duszę i od początku do końca ciekawie opowiada jakąś swoją historię. Tak trzymaj, nasz dzielny Mendelsohnie!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Luty 18, 2011, 15:57:26 »

Koziolku, Januszu.
Dzieki za Wasze recenzje.
 Koziolku - (az tu nagle...) odczytales moje mysli. Samolot upuscil bombke na lodke, czlowiek poszedl do Bozi
, a lodka podryfowala dalej.
Januszu, Twoja wyobraznia jest nie do opanowania. Pedzace sanie, trojka - tez moze byc.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Luty 18, 2011, 22:49:27 »

Bartusie

Ja tu się uzależniam od tych Twoich miniaturek

Bardzo

Bardzo chciałabym je usłyszeć w kilku różnych wykonaniach i interpretacjach


(Aro, przepraszam, że ściągnęłam Twój styl pisania, ale ja też właśnie tak czasem lubię popisać Uśmiech )
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Luty 18, 2011, 23:56:13 »

A w mojej wyobraźni:
idzie czerwony kapturek przez las gdy nagle (czas 2:10) obłożył serią ciosów wilka
(bo zna, jak każde teraz dziecko sztuki walki)
i idzie sobie dalej spokojnie.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Luty 19, 2011, 00:10:02 »

Wołga kojarzy mi się z muzyką rozwlekłą, monumentalną, groźną.
Z muzyką skoczną wesołą kojarzy mi się strumyczek.
 
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Luty 19, 2011, 01:52:07 »

A w mojej wyobraźni:
idzie czerwony kapturek przez las gdy nagle (czas 2:10) obłożył serią ciosów wilka
(bo zna, jak każde teraz dziecko sztuki walki)
i idzie sobie dalej spokojnie.

 Duży uśmiech Chichot..niezłe

Szkoda, że u Bartusa człowiek-rybak "pagib"..bo już widziałem jak z oddalającego się klucza myśliwców - jeden odłączył się na moment, próbując wykonać lekki pół-krąg. Wypuścił gdzieś w przestworza krótką serię pocisków smugowych, po czym na pożegnanie pomachał człowiekowi z łódki skrzydłami (przechylajac się dwukrotnie z boku na bok)..Rybak oszołomiony tym co ujrzał, z miejsca pobiegł do swojej chaty, gdzie z trudem łapiąc oddech oznajmił połowicy to wszystko, co tego ranka go spotkało. Sędziwa kobieta odpowiedziała w trzech słowach - "to zły znak"..Oboje przecież nie zdawali sobie sprawy co ich czeka w niedalekiej przyszłości..Zupełnie nieświadomi tego, że prawdziwa nawałnica dopiero miała nadejść.. Uśmiech
Nasz Bartus musi zatem dokończyć dzieło, napisać jego 2 część - opisać muzyką sunącą się z wolna po mapie ciemna plamę..i samą BITWĘ.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Luty 28, 2011, 23:54:59 »

A ja Bartusie czekam na dalsze (obiecane!) przygody Franciszka w podróży.

A to mój nowy twór, proszę o konstruktywne opinie :)Wiem Januszu, że trochę jest do wygładzenia ale
już chyba nie tak sucho,coooo???

http://www.youtube.com/watch?v=bl6MnPfYF5U
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : Marzec 01, 2011, 08:10:10 »

Rewelacja.

Kapitalne obrazy (Spitzweg). Podoba mi sie format (waski, podluzny) pojawiania sie obrazow, ktory zmusza widza do patrzenia w dal.
Jakby z pozycji spaceru po ulicy.
Subtelne ,z wyczuciem zblizenia i oddalenia kamery.


Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #191 : Marzec 01, 2011, 09:14:09 »

A ja Bartusie czekam na dalsze (obiecane!) przygody Franciszka w podróży.

A to mój nowy twór, proszę o konstruktywne opinie :)Wiem Januszu, że trochę jest do wygładzenia ale
już chyba nie tak sucho,coooo???

http://www.youtube.com/watch?v=bl6MnPfYF5U
Terenia,
muzyka - cudo (wiadomo!), szata graficzna - cudo! Ale... no własnie: za szybko zmieniające się mgawki. Dynamika ilustracji (moim zdaniem) powinna dopasowac się nie tylko do akcentów muzyki (do czego, jak zauważyłem, przyłozyłas sporo staran) ale także do ogólnego tempa i natsroju. Oznacza to, ze przy szybkiej, rwącej melodii - warto , aby ilustracje zmieniały się szybko, przy wolnej (a do takich nalezy Serenada) aby wolno płynęły razem z melodią. Tu - za dużo było z nimi pospiechu. A ze sa to naprawdę piękne obrazki - aż chciałoby sie dłużej z nimi poobcować.

Ale, Terenia, co by nie pisać -obejrzałem twój klipek z przyjemnościa. I niechaj to bedzie moja ostateczna ocena.

I jeszcze drobna uwaga: przypuszczam, że korzystasz z windows movie maker (bedącego na wyposażeniu starej wersji Windowsa). Ten programik ma sporo ograniczeń w animowaniu. Duzo lepszym jest jego następca z Win 7.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : Marzec 01, 2011, 10:58:22 »

Dzięki kochani za czas poświęcony moim wypocinom, jestem Wam bardzo wdzięczna Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #193 : Marzec 01, 2011, 11:58:59 »

Dzięki kochani za czas poświęcony moim wypocinom, jestem Wam bardzo wdzięczna Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Nie ma dzięki, tylko do roboty i brać się za kolejne dobre filmiki.
Czekamy!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : Marzec 01, 2011, 13:12:11 »

No to produkt mojej dzisiejszej nocy;

http://www.youtube.com/watch?v=6WnPUjVCkh8

ale teraz po Twoich uwagach Januszu wydaje mi się z kolei za bardzo statyczny.
Ten win7 to chyba trzeba kupić??
Może w sieci jest coś za darmo??
Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

westcraft tomaszowskieperegrynacje darmowefora magicbears maniacraft