Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129677 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #165 : Luty 06, 2011, 00:01:26 »

No dobrze, Nieszko... na Twój rozkaz nie poszczędziłem punkcików i w najnowszym nagraniu na Chopin-tube wstawiłem sobie, ach! piąteczkę Uśmiech
(Bo oto własnie wrzuciłem tam moje "poprawione" nagranie nokturnu b-moll)

http://apps.facebook.com/chopintube/video/71_Fryderyk-Chopin-Nokturn-b-moll-op-9-nr-1

Kochani! Zapraszam Was wszystkich do Chopin-Tub'a i please! - stawiania życzliwych ocen Mrugnięcie i sympatycznych komentarzy  Uśmiech

A koziołka zapraszam w dwójnasób - wszak jest moim autentycznym fanem  Chichot Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Luty 06, 2011, 00:43:10 »

Wszyscy my som Twoimi Fanami.
Janusz roulez.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #167 : Luty 06, 2011, 10:17:57 »

Wszyscy my som Twoimi Fanami.
Janusz roulez.
Dzięki, Nieszko, Dzięki kochana Tereniu!  Buziak
Ponieważ jako pierwsza odwiedziłaś "mój" (a tak naprawdę:wszystkich nas -szafarczyków Uśmiech ) nokturn pod Chopin-Tube, to teraz nie pozostaje mi nic innego, jak przygotować specjalnie dla Ciebie jakieś nagranko... Chyba już wiem co  Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : Luty 06, 2011, 20:06:51 »

Januszu.
Chcialem sie do czegos przyczepic, cos znalezc, co  nie jest jak powinno byc.
Niestety nie moge znalezc slabych punktow.
Piekne wykonanie. Duzo spokoju i finezji.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #169 : Luty 07, 2011, 10:33:24 »

Dzieki bartusie, czasem sobie mysle, że w uzyskaniu dobrego nagrania pomaga doping Przyjaciól. Tu z pewnością tak się zadziało...
Załuję tylko, ze tym razem na Chopin-Tube - prócz pozdtrowień Tereni, Bogdana i Marka (kochani, dziękuję za ciepłe słowa!) jakoś tak pusto  Smutny
Ale cóz...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Luty 09, 2011, 21:22:50 »

Tym razem rozczarowałem się Januszu - karygodne błędy tekstowe, brak wyrazistość, gubienie rytmu, niewłaściwe tempo etc etc..Jednym słowem - słabiutko..baaardzo słabiutko  Duży uśmiech Chichot Mrugnięcie..A tak na poważnie - pozostaję pod wielkim wrażeniem i jeszcze raz gratuluję Januszu..W pełni profesjonalne wykonanie..SUPER  Uśmiech

P.S. W tym pięknie wykonanym nokturnie słyszę nawet malutki fragmencik melodii, który przypomina mi nieco tą z serialu "Polskie drogi" - dokładnie w 2:24-30 i 2:54..chociaż to chyba jedynie tylko takie złudzenie  Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #171 : Luty 09, 2011, 22:13:44 »

No własnie, z koziołka to poczciwy facet. Nie owija w bawełnę, nie słodzi,  pisze, co myśli i co gorsza, ma rację Chichot. Koziołku, dzięki  Chichot i szacun z mojej strony. I jeszcze raz dzieki za to, ze jesteś super krytyk, smakosz i słuchacz i ...tropiciel. Bo Twoje spostrzeżenie jest całkiem, całkiem. I dzięki raz trzeci za to, że dasz się lubić  Uśmiech

A przy okazji opinii na temat "mojego" nokturnu - spod Chopin-Tube... Otóz mój ukochany synok (Pan profesjonalista  Język) (troche na podobieństwo koziołka) też nie poszczędził sobie i wystawił swemu poczciwemu ojczulkowi za nagranie ledwie trójeczkę twierdząc, że to całkiem porządna ocena i, do zielonej gęsi, o mało co tym samym nie obniżył średniej ocen. Prawie dostałem palpitacji, ale jakoś przezyłem i żyję nadal. Bo wiecie, co? Bo ja na to już jak na lato. Mrugnięcie Nie obchodzą mnie opinie panów profesjonalistów, nawet tych takich, jak moja krew. Bo one, te profesjonalisty, w ogóle nie znają sie i nie wyznają na poezji muzyki. I już. Dla nich nokturn, to - to akordy, pasaże, jakieś ósemki, rubata, tercje, stacata, bambata i inne kwadrata.  A niech im gęś... zagęga.  Duży uśmiech Jak to dobrze, żem janko-muzykant, a nie Jankiel z weseliska Soplicy. A poza tym i tak najbardziej lubię lody z odrobiną likieru, najchetniej wiśniowego  Chichot Zaraz sobie strzelę i mi przejdzie  Spoko
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 22:43:00 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #172 : Luty 09, 2011, 22:56:20 »

A poza tym strasznie lubię też Ewę, Beatke i Gofryda. Już oni wiedza za co  Duży uśmiech Chichot Uśmiech Mrugnięcie Buziak
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : Luty 09, 2011, 23:07:38 »

Dzięki, Nieszko, Dzięki kochana Tereniu!  Buziak
Ponieważ jako pierwsza odwiedziłaś "mój" (a tak naprawdę:wszystkich nas -szafarczyków Uśmiech ) nokturn pod Chopin-Tube, to teraz nie pozostaje mi nic innego, jak przygotować specjalnie dla Ciebie jakieś nagranko... Chyba już wiem co  Mrugnięcie

No proszę, co ten alkohol robi z ludżmi, no i znowu zapomniał Złość
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Luty 09, 2011, 23:10:15 »

 Chichot Chichot Chichot Aleś Ty Januszu paradny!!! Po kilkudniowej przerwie, czytałam sobie dzisiaj Wasze różne wypowiedzi statystyki o molach i durach... i tak sobie pomyślałam, że dobrze, że się na tym nie bardzo wyznaję, bo bez tej całej wiedzy teoretycznej łatwiej mi się słucha i czuje. Po prostu albo mnie coś chwyta za serce i duszę, albo nie.
Przyznam, że Twoje autentyczne wykonania mnie chwytają! Wiem, że nie jesteś Rubinsteinem, ale jakie to ma znaczenie skoro sprawiasz nam tyle radości siedząc przy pianinie i czarując nas Chopinem? Tak trzymaj i niech Ci przypadkiem nie przyjdzie do głowy zaprzestać smarowania miodem naszych serduszek!!!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #175 : Luty 10, 2011, 00:20:13 »

Januszu..ale przecież ja naprawdę twierdzę, że jest to świetne, ba..jest to (jak dla mnie) w pełni profesjonalne wykonanie - tylko tak celowo przewrotnie napisałem, aby Cię tym samym nieco sprowokować - celem dalszego rozwinięcia..snucia tematu.. Uśmiech
A tak na marginesie - czy czasem ów tajemniczy Pan Gofryd, to nie aby nasz szafarski "b"..ale to oczywiście tylko czysta spekulacja - na dodatek niepoparta żadnym materiałem dowodowym.. Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #176 : Luty 10, 2011, 00:21:53 »

Hiszpania.
Jestesmy na Wakacjach. Znajoma szykuje dla nas niespodzianke.
Wieczorem idziemy do prawdziwego (turystom wstep wzbroniony) hiszpanskiego baru z muzyka flamenco.
W klubie ,na srodku znajduje sie male podwyzszenie zrobione z surowego drzewa.
Panuje polmrok. Jakos dziwnie cicho. Jakby w oczekiwaniu na cos waznego.
Kelnerka przynosi nam sherry (obowiazkowy napoj w Hiszpanii).
Czekamy. Jeden z gitarzystow pali papierosa. Dym wiruje nad scena.
Rozpoczyna sie spektakl. Pierwsze akordy gitarzystow kluja powietrze.
Tancerka unosi dlonie i zaczyna klaskac w kontrapunkcie do gitar.
Wlosy jej przyproszone srebrem nawet nie drgna przy gwaltownych ruchach rak.
Tanczy. Wypieta, dumna. Partner wygladajacy jak patyczak nie spuszcza wzroku z kobiety nawet na ulamek sekundy.
Nagle gitary sie wycofuja. Slychac tylko kastaniety. Napiecie wzrasta razem z potem na czole.
Ciarki nas przechodza. Ona tanczy solo........
Nowi, przypadkowi tancerze pojawiaja sie na scenie jeden po drugim. Taki rodzaj hiszpanskiego karioke....
Do hotelu wracamy okolo 4:00 rano.


Oto moja mala impresja z tego niezapomnianego wieczoru:

link: http://www.youtube.com/watch?v=vQ-IweponEw&feature=mfu_in_order&list=UL
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #177 : Luty 10, 2011, 09:56:45 »

Bartusie, oczywiście nie można nie zauważyć, w jakiej części Europy odbywacie wakacje. Kastaniety były świetnie wkomponowane.
Zachciało mi się ciepła i wakacji.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #178 : Luty 10, 2011, 10:11:00 »

Bartusie, jak zwykle miłe dla ucha i ciekawe w przebiegu. Ten utwór, mimo Twego zagajenia programowego, bardzo kojarzy mi się z III częscią sonaty cis-moll Beethovena (tak, tak: księzycowka), szczególnie pierwsza jego minuta. W dalszych przebiegach dosłuchałem się też reminiscencji z cz. I sonaty jw. Ważne jednak, ze całośc ma swój indywuidualny wyraz a monikowe kastaniety świetnie przydają iberyjskiego blasku.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #179 : Luty 10, 2011, 10:39:30 »

Świetne Bartusie! Aż się nogi same rwą do tańca. Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

westcraft mojekacper2 telenovelee watachawilkow hohol