Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129655 razy)
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #555 : Wrzesień 19, 2012, 08:19:41 »

Januszu,
Twoja opowieść o Hendricksonie jest przesympatyczna.
Twój kunszt pianistyczny jest wyborny, a
Twoja interpretacja tego utworu jest według mnie taka,
jakbyś chciał ten utwór umieścić obok utworów muzyki poważnej.
Jakbyś chciał złagodzić
- jak dla mnie zbyt frywolny i hałaśliwy,
i być może dla Ciebie też -
Jazz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 08:21:20 wysłane przez aro 50 » Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #556 : Wrzesień 19, 2012, 21:11:05 »

Januszu! ekstra. Chyba sprawię sobie pianino i może spróbuję trochę pomuzykować. Chichot

Sławku! ekstra Chichot
Oj jak fajnie byłoby, gdybyśmy kiedyś, jako dwaj koledzy inżynierzy, zagrali naszym szafarskim przyjaciołom na 4 ręce  Chichot

Marku!
Cos w tym jest, co piszesz. Zagrałem ten ragtimik bo go tak samo cenię i lubię, jak niejeden utwór klasyczny.  Duży uśmiech
A jazz, a szczególnie ten, z którym miałem do czynienia w czasach IX Konkursu był dla mnie rzeczywiscie muzyką trochę jakby "zbrukaną"  Zawstydzony
Więc i tu trafnie zauważyłeś  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #557 : Październik 03, 2012, 16:51:25 »

Idac za ciosem Janusza napisalem Ragtajma.

Oto i on
http://www.youtube.com/watch?v=nmRzoSiudWQ
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #558 : Październik 03, 2012, 20:42:12 »

Mnie się podoba Twój ragtime, mimo mej niechęci do elektronicznego brzmienia. Słyszę w Twym utworku zarówno ragtime'a (momentami), jak i Skriabina i Messiaena, a więc wszystko to, co lubię Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #559 : Październik 03, 2012, 21:46:48 »

Uczciwie mówiąc: nie słyszę ragtime'a za grosz! jest za to coś, co sam nazwałeś: " a something else", co w wolnym (moim) przekładzie mogłoby być gawotem, galopem, preludium, foxtrotem Uśmiech Czymkolwiek!  Spoko  I nie jest najważniejsze, czym? Bo to jest po prostu bartusowa muzyka, czyli pisząc w uproszczeniu: estetyczny, wysmakowany, perfekcyjny przekaz, który zawsze broni się swą nienaganną formą, zamysłem i treścią. Każdy Twój utwór, łącznie z "Ragtajmem" to miniaturowe arcydziełko, to klejnocik ze swym zwartym, logicznym schematem szyfrowanym dźwiękiem i sekwencją fraz. Każdy twój utworek to jakby programowa przypowieść, której przesłanie być może dla każdego bywa inne, ale której refleksja jeszcze długo po ostatniej nucie pozostaje gdzieś w uszach i rezonuje...
Lubię te Twoje "przypowieści", bartusie, tak samo jak i w ogóle cenię i lubię przypowieści. I te, które czasem sam opisuję słowem - także. Może jesteśmy, na poły, bliźniaczymi umysłami? Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
chingate
Gość
« Odpowiedz #560 : Październik 03, 2012, 22:10:59 »

Nie zgodzę się z Tobą Janku, albowiem ja słyszę ragtime'a wyraźnie np. około 1:00 nagrania Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #561 : Październik 03, 2012, 22:40:06 »

Nie zgodzę się z Tobą Janku, albowiem ja słyszę ragtime'a wyraźnie np. około 1:00 nagrania Uśmiech
Sławomir, a cóż tu ma zgadzanie? Ty piszesz co słyszysz, a ja - co ja  Uśmiech /a raczej czego nie usłyszałem/. Nic to. Najważniejsze, ze nam obojgu utwór bartusa się podoba. Nie będziemy się chyba kłócić?  Chichot
Bartusie, raz jeszcze - gratulacje!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #562 : Październik 03, 2012, 23:26:35 »

Huts off  Mrugnięcie  Dobrze, że Janusz zwrócił uwagę na logiczność formy - sekwencje dźwiękowe wynikają z siebie w sposób naturalny. Myślę, że do "ragtime'owania" dochodzi gdzieś pośrodku - i pojawia się jako pewna konsekwencja wcześniejszych tematów. Jakie zagęszczenie pomysłów! I przyznam się do jeszcze jednego: w jednej chwili przyszły mi do głowy najlepsze koncerty fortepianowe XX wieku - Prokofieva czy Ravela. Twój utwór do nich w jakiś sposób nawiązuje (stajesz się ich "kontynuatorem"), jednocześnie reprezentuje Twój indywidualny styl.
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #563 : Październik 04, 2012, 08:40:59 »

Jestem pod wrażeniem Twojej nowej kompozycji Bartusie...jaka bogata aranżacja, różnorodność tematów melodycznych...podobnie jak Patryk, odniosłem wrażenie, że słucham współczesnego koncertu fortepianowego i to takiego którego się słucha z wielką przyjemnością (w porównaniu z innymi bardziej znanych kompozytorów Mrugnięcie ). Mam nadzieję, że dopiszesz jeszcze dalszą część tego dzieła Bartusie...Szczególnie podobało mi się dodanie instrumentów perkusujnych tj. ksylofonu i kastanietów...Bartusie czy używałeś prawdziwych instrumentów? Bo brzmiały jak naturalne instrumenty a nie klawiszowe... Szok Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam serdacznie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #564 : Październik 04, 2012, 10:56:38 »

Dziekuje za cierpliwosc i wysluchanie moich utworkow.

Slawomirze - otoz zapewniam Cie, ze w partyturze nie ma elektroniki.
Brzmienie Ragtajmu jest w calosci oparte na instrumentach akustycznych.
Byc moze probki (akustyczne), ktore stosowalem nie do konca sa udane.
W sumie to dla mnie pochwala, gdyz zawsze chcialem uzyskac elktroniczne
brzmienie bazujac w calosci na instrumentach akustycznych.

Bodziu, Dzieki za dobre slowa. Instrumenty perkusyjne sa prawdziwe (nie elktroniczne).
Na potrzeby moich nagran stworzylem wlasna biblioteke brzmien (tysiace probek)

Januszu, Twoje recenzje trafiaja w sedno. Tak, to prawda, nadajemy na tych samych czestotliwosciach.

Patryku, dziekuje za to, ze zauwazyles, to co w moich kawalkach jest najwazniejsze, czyli forma.
Z forma walcze caly czas. Jezeli uda mi sie ja zrozumiec , to byc moze napisze cos wiekszego.
Na razie sa miniaturki.....


Jeszcze raz uklon w Wasza strone. Cenie sobie, to co piszecie o moich tworczych zapedach.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #565 : Październik 27, 2012, 09:26:48 »

Bury i szary koniec października, za oknem mgły, szadź, pochowane w swych kryjówkach podwórkowe koty... i zbliżające się listopadowe, refleksyjne Święta - a w moim pokoju sucho i ciepło. Wesoło świergocze kominek, rozświetla jaskrawymi połyskami mrok saloniku...A ja przy moim pianinie - wczytany w partyturę Jana Sebastiana Bacha. Gram, słucham i medytuję mądrość muzyki wielkiego lipskiego Kantora...
Posłuchacie ze mną?

http://youtu.be/R8H-DhpJbSI
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
chingate
Gość
« Odpowiedz #566 : Październik 27, 2012, 11:13:14 »

Bury i szary koniec października, za oknem mgły, szadź, pochowane w swych kryjówkach podwórkowe koty... i zbliżające się listopadowe, refleksyjne Święta - a w moim pokoju sucho i ciepło. Wesoło świergocze kominek, rozświetla jaskrawymi połyskami mrok saloniku...A ja przy moim pianinie - wczytany w partyturę Jana Sebastiana Bacha. Gram, słucham i medytuję mądrość muzyki wielkiego lipskiego Kantora...
Posłuchacie ze mną?

http://youtu.be/R8H-DhpJbSI
Mnie się bardzo podoba Twoja interpretacja- jest spokojna i melancholijna, a czegoś takiego potrzeba mi właśnie w najbliższych dniach.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #567 : Październik 27, 2012, 12:17:02 »

Bardzo pięknie Januszu!!Wróciłam własnie mokra i przemarznieta z tego czegos co sie porobiło
za oknem i od razu mi cieplej.
Też lubie ten spokój w Twoich interpretacjach. Dzięki Buziak
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #568 : Październik 27, 2012, 12:25:09 »

Januszu, zbierasz całkiem pokaźny repertuar, to się musi skończyć jakimś koncertem LIVE Uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #569 : Październik 27, 2012, 19:11:45 »

Januszu bardzo lubię Twoje muzykowanie
bo ten spokój w Twoich interpretacjach
wprowadza w miły nastrój.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watachawilkow mojekacper2 amtowaroznawstwo telenovelee tomaszowskieperegrynacje