Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129715 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #540 : Maj 10, 2012, 20:01:48 »

Robiąc sobie pewne porządki na moim kanale Youtube, zauważyłem iż robot youtube skojarzył moje wykonanie z wykonaniem Idl Biret Uśmiech
http://fotosik.org/images/94780528823965320753.jpg

Boty muszą się jeszcze wiele nauczyć  Chichot
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #541 : Lipiec 20, 2012, 21:34:26 »

http://www.youtube.com/watch?v=DpSwoK4SVIk
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #542 : Lipiec 22, 2012, 10:08:55 »

Pięknie Leszku. Jeśli mogę coś dodać to bardziej bym uwypuklił prawą rękę w 13-tym akordzie (nie wiem który to takt), gdyż wydaje się mi, że to właśnie ten akord jest tak bardzo charakterystyczny (i jakże piękny) dla Chopina. Podkreśla żałobny ton... Ale ja nie jestem fachowcem od tego. Mówię co słyszę. Ogólnie bardzo się mi podoba.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #543 : Sierpień 03, 2012, 16:34:28 »

Właśnie sobie ćwiczę Lento z nokturnu c-moll op 48. Całkiem przyjemnie się to gra. Pełen relaks.
Dziękuję Sułku za komentarz, wezmę go pod uwagę Uśmiech

A teraz zmieniam temat. Na naszym komunalnym cmentarzu znajduje się grób, który pamiętam od dziecka. Zawsze przykuwał moją uwagę. Wciąż zresztą mi się podoba. Zrobiłem zdjęcie.


Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #544 : Sierpień 11, 2012, 19:17:52 »

Samo lento z nokturnu c-moll Chopina jest piękne. Oto jak wygląda moja walka z utworem:
http://www.youtube.com/watch?v=0UFLfOAkd84
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #545 : Sierpień 11, 2012, 20:52:25 »

Tuco, jesteś wielki. Super! Brawo Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #546 : Wrzesień 13, 2012, 22:32:46 »

...na dniach opublikuję na witrynie (i rzecz jasna u nas w Kurierze) kompletnie nietypowe dla mnie nagranie. Co to będzie - póki co - niespodzianka. Teraz powiem tyle, że będzie nawiązywało do osoby Johna Hendricksona.
Kto pamięta Johna Hendricksona? (...)To był przeuroczy Kanadyjczyk, który przyjechał na IX Konkurs Chopinowski do Warszawy i odegrał na naszym Konkursie niepoślednią rolę. Był, oprócz Zimermana, autentycznym ulubieńcem publiczności. Będąc na poły inwalidą, za każdym razem wzczłapywał się na estradę z laseczką. Doszedł do III etapu i zdobył kilka honorowych wyróżnień. Jestem pewien, ze gdyby CHiJE był organizowany za tamtych czasów - byłby najpierwszym jego Artystą. Wszyscy wróżyli mu niezwykła karierę, ale, niestety, dziś, odnoszę wrażenie, słuch o nim zaginął(?)...
Być może i tymi słowy, i moim nagraniem choć trochę go powspominamy?

"Słowo się rzekło - kobyłka u płota"
Oto nietypowe nagranie, któremu poświęciłem kilka ostatnich tygodni. Utwór niby prosty, ale jakoś złośliwie sprzeciwiający się mej niezłomnej woli zabrzmienia pod paluszkami przynajmniej znośnie... Skończyło się tym, że nagrałem go nieznośnie i nie w komplecie. Zanim zdradzę co za otwór - pozwólcie jeszcze kilka słów o Hendricksonie.

Po IX Konkursie Chopinowskim Hendrickson był rozrywany przez dziennikarzy i fanów. Często zapraszany do rożnych programów telewizyjnych. Pamiętam, jak w jednym z nich maestro Witold Małcużyński (ówczesny Przewodniczący Jury), zdradził, że w jego kajecie Hendrickson punktował tuż za Zimermanem. Nasz wielki Maestro Witold był autentycznie zawiedziony (podobnie jak ogromna rzesza fanów młodego Kanadyjczyka), ze ostatecznie Jury nie dopuściło Hendricksona do finału... Następnie poproszono Hendricksona, aby zagrał coś dla polskiej publiczności, ale coś takiego, co jest szczególnie bliskie jego sercu....I Hendrickson zagrał. Ale to, co wówczas usłyszałem zdumiało mnie bez reszty. Hendrickson zagrał bowiem (Chryste Panie!) ragtime Joplina! Wówczas uznałem to za profanację. Nie znałem nazwy tego ragtime'u, ale czort z nazwą! bez względu na nią - łączenie Joplina z Chopinem wydawało mi się wówczas jakimś niesmacznym żartem, a nawet świętokractwem(!)

Nie zmieniło to faktu, ze przez wiele lat "'muzyczka" tego ragtimu pobrzmiewqała mi w uszach - bo była (i jest) całkiem sympatyczna... Zresztą, bardzo chętnie grywana przez wszelkiej maści muzykantow, piansitow i wirtuozow

I oto, po wielu klatach, całkiem niedawno dowiedziałem się, co to za utworek i jaka jest jego nazwa... I zrobiło mi się strasznie głupio. Hendrickson bowiem, na prośbę redaktora zagrał wówczas utwór o nazwie: "Klonowy liść". Klonowy liść, który, jak wiadomo jest symbolem Kanady - jego ojczyzny...I jakie ma znaczenie, ze był nim akurat ragtime?
I dlatego dzisiaj - na pamiatkę mojej "przygody" z Hnedricksonem i przygody z klonowym liściem - postanowiłem zagrać moją własną klonowa interpretację kultowego utworu z repertuaru Hendricksona  Uśmiech

http://youtu.be/arRLsYt-WBA
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 17:53:57 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #547 : Wrzesień 16, 2012, 20:03:42 »


Gratuluję Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #548 : Wrzesień 16, 2012, 22:00:57 »

Januszu
No, nie powiem , ale calkiem niezle poradziles sobie z lewa reka.
Rowniez wybrales perfekcyjne tempo.
Na ogol Lisc Klonowy jest grany za szybko i rowniez o dziwo, zbyt rowno.
Podoba mi sie Twoja interpretacja.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #549 : Wrzesień 16, 2012, 22:35:02 »

Dzięki Beatko za gratulik. ...A ze i bartus mnie nie zganił (a nawet pochwalił) - to mam niechybnie powód do zadowolenia  Chichot

Zgadzam sie także  bartku z tobą, co do zwyczajowego tempa. Przyznam, że i ja totalnie nie rozumiem, dlaczego znakomita większość pianistów gra ów ragtime na wariata, bo w tempie wariackim. To trochę tak, jakby ścigali sie (sami ze sobą) w jakimś muzycznym happenining-sprincie. Wg mnie bardzo szybkie tempa szkodzą prawie zawsze muzyce, bez wyjątku każdej. (Etiudy Chopina też dziś grywa sie, moim zdaniem, zbyt szybko).
No chyba, ze artysta-sprinter bardzo lubi koncertować dla słuchaczy cyrków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 07:11:06 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #550 : Wrzesień 17, 2012, 00:42:53 »

Brawo, Januszu. Zgadzam się z Bartusem, że świetnie trafiłeś w tempo, masz, by tak rzec, naturalne, swobodne synkopowanie. Słowem, muzykalny z Ciebie człowiek. Ten ragtime Joplina jest jednym z Twoich najciekawszych nagrań. Minusem dla mnie jest dźwięk instrumentu, który niezbyt mi odpowiada, ale to już inna kwestia  Mrugnięcie
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #551 : Wrzesień 17, 2012, 09:09:44 »

Bardzo mi się podoba ten ragtime w Twoim wykonaniu Januszu.Znam ten utwór doskonale, choć nie wiem skąd,
pewnie z filmu "Żądło" (nie sprawdzałam).
W pewnych momentach gdy  robisz pauzę w mojej głowie jakby dogrywają się dodatkowe nutki(przepraszam nie potrafie tego
dokładniej wyjaśnić) ale pewnie przyzwyczajona jestem  po prostu do innej interpretacji.Tym ciekawsze jest Twoje nagranie.Brawo!!!
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #552 : Wrzesień 17, 2012, 09:17:57 »

Tempo jest znakomicie dobrane (tzn. umiarkowane), a synkopacja na medal!
Polski ragtime ma swoją stolicę w Babicach Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #553 : Wrzesień 17, 2012, 21:31:22 »

Dziękuję Wam, moi drodzy przyjaciele, za ciepłe słowa. Ot, jestem nimi trochę otumaniony, bo nie spodziewałem się aż tak pochlebnych reakcji.
Tereniu, nie pamiętam czy w "Żądle" też pobrzmiewały nutki tego ragtime'u, ale z cała pewnością za główną szatę stanowił w nim inny joplinowy szlagier - chyba najbardziej znany ragtime świata: "The Entertainer " (u nas czasem tłumaczony jako "Pianista estradowy")
Kasienko  Chichot No to teraz będę musiał zadbać o promocję w świecie babickich ambasadorów. Kochani, piszecie się?!  Chichot
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 21:33:34 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #554 : Wrzesień 18, 2012, 22:37:54 »

Januszu! ekstra. Chyba sprawię sobie pianino i może spróbuję trochę pomuzykować. Chichot
Zapisane

Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mojekacper2 magicbears westcraft maniacraft hohol