Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129657 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #525 : Kwiecień 13, 2012, 23:48:18 »

I, żebym był dobrze zrozumiany, nie chcę dowodzić wyższości Pendereckiego nad Xenakisem czy na odwrót. Jest to poza dyskusją.
Wyjaśniłem już, dlaczego napisałem o Pendereckim i jego sonoryzmie z l. 60. Gdyby nie nutka patriotyczna  Mrugnięcie, napisałbym: Xenakis, l. 50.
To bez znaczenia.

Wprowadzajac nutke patriotyczna uniewazniasz Xenakisa.
Ot tak sobie.
Trzeba byc troche odpowiedzialnym za slowa (wiedzy Ci nie brakuje).
Poza tym, "nasmiewajacy sie chor " to Penderecki. Dlaczego?

Tak samo mozemy powiedziec, ze Bach to Vivaldi, a Beethoven, to Mozart, a Brahms to Beethoven.
W utworze "Bitwa" srodki techniczne maja swoj wyznaczony cel.
O imitacji stylu (czyt. Penderecki) nie ma mowy.
Dlaczego analitycy muzyczni, (za takiego sie uwazasz) szukaja zawsze podobienstw stylow, nie patrzac na idee i przyczyne.
Wprowadzajac smiejacy sie chor, w ogole nie myslalem o Pendereckim (w sumie dlaczego Penderecki).
Dzialanie moje mialo okreslony cel w calym tym muzycznym opowiadaniu.


P.S.
Skromnosc, zarozumialosc, to okreslenia wymyslone prze ludzi.
Okreslenia, ktore nie sa prawdziwe.
Sa bez sensu.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #526 : Kwiecień 14, 2012, 00:02:19 »

O imitacji stylu (czyt. Penderecki) nie ma mowy.

Wiem! Wiem też, że komponując nie miałeś na myśli ani Pendereckiego, ani Xenakisa czy któregokolwiek przedstawiciela sonoryzmu!

To, że analizując muzykę dokonuje się pewnych porównań bądź szuka się śladów inspiracji jest chyba zrozumiałe. Kiedy staram się coś napisać, próbuję jednak odnaleźć także i owe idee, o których wspominasz. Przecież utwór żyje przede wszystkim swoim przesłaniem.

Niewłaściwie odebrałeś moje 2 zdania za analizę czy recenzję Twojego utworu (nie użyłbym wówczas tego stwierdzenia). Była to jedynie spontaniczna myśl, luźne skojarzenie; ostatnio dużo w mojej głowie Pendereckiego, stąd to.
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #527 : Kwiecień 15, 2012, 09:35:30 »

Dopiero wysłuchałem kompozycji Bartusa "Bitwa" - świetny utwór - nie mogę wyjść z podziwu...pojawiły się w mojej wyobraźni atakujące oddziały bolszewików z 1920r. ich "wyczyny" na wschodzie...Byłby to wspaniały muzyczny podkład do Bitwy Warszawskiej - gdybyś dołączył motywy związane z WP (np.My I Brygada) - może skomponujesz dalszą część Bartku...serdecznie namawiam...Pozdrawiam
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #528 : Kwiecień 26, 2012, 18:48:15 »

Pewno już jedno z moich ostatnich nagrań Chopina...
Tym razem - bardzo intymne

http://www.youtube.com/watch?v=aM-bh5bbygc
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #529 : Kwiecień 26, 2012, 20:59:08 »

Wspaniałe wykonanie. Lubię ten walc Chopina, jest bardziej wzruszający niż marsz żałobny op. 72, moim zdaniem, aczkolwiek preludium nr 6 uważam za najbardziej rzewną kompozycję Fryderyka.
Drogi Januszu, każdy detal Twojego muzycznego przeżycia(a przecież tu chodzi o coś znacznie więcej niż granie i odsłuchiwanie utworu:-[) jest oczywisty przynajmniej dla mnie. Tak to właśnie bywa, niestety!, że najszczersza muzyka kryje się w emocjonalnym wzmocnieniu czy to smutku czy radości.
Jakież to prawdziwie ludzkie, że nie trzeba nic mówić, aby w pewnych sytuacjach przekazać swoją myśl.

Bardzo ładnie zagrane nuty melodyczne - mam na myśli momenty, kiedy lewa ręka nuci a prawa nadaje kształt takiego westchnienia do...

Jedna uwaga - czy nie warto pomyśleć na przyszłość o źródle dźwięku wprost z instrumentu do kamery? /o ile jej możliwości na to pozwalają/

Dziękuję za wykonanie, bardzo osobiste wykonanie - to słychać!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 21:04:25 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #530 : Kwiecień 27, 2012, 08:37:46 »

Pewno już jedno z moich ostatnich nagrań Chopina...
Tym razem - bardzo intymne

http://www.youtube.com/watch?v=aM-bh5bbygc

Dlaczego ostatnie?
Januszu, mniemam, ze utraciles bliska osobe.
Pierwsze 3 lata po utracie swojego taty czulem, ze to koniec mojego normalnego zycia.
Czas jednak skutecznie leczy rany. Musisz te 3 lata przebrnac.
Potem wszystko powroci do normy.
Trzymaj sie.

PS
Jak zwykle, swietne Twoje granie.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #531 : Kwiecień 27, 2012, 13:03:25 »

Janusz, wybacz, nie mogę słuchać. Nie dlatego, że złe, ale w połowie musiałam przerwać, bo dłużej nie mogłam. Chłopaki, rozklejacie mnie dziś kompletnie.

Nagranie jest mono. Czemu?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #532 : Kwiecień 27, 2012, 18:26:53 »

Januszu, brawo za ekspresję w tym wykonaniu. Niech pociechą będze fakt, że przecież On słucha Cię teraz wespół z samym Fryderykiem...
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #533 : Kwiecień 27, 2012, 19:32:56 »

Tymczasem coś ode mnie:
http://youtu.be/G32i4Xdtlzg
http://youtu.be/ZJa6yVI7TwQ
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #534 : Kwiecień 27, 2012, 20:49:16 »

Tuco, cudne preludium, graj więcej Chopina Uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #535 : Kwiecień 27, 2012, 20:50:16 »

Łukaszu  Szok
wszystkie nuty wygrane
dobrze się twoich nagrań słucha
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #536 : Kwiecień 27, 2012, 21:08:03 »

Tuco, cudne preludium, graj więcej Chopina Uśmiech
O tak Chopin jest cudowny. Chciałbym umieć zagrać wszystkie utwory Chopina, nawet tylko tak "po swojemu" oraz na prawdziwym instrumencie. W kolejce mam kilka utworów, do których istnieją tutoriale (co bardzo ułatwia mi weryfikację zapisu nutowego + palcowanie). Chcieć to jeszcze nie wszystko :/

Łukaszu  Szok
wszystkie nuty wygrane
dobrze się twoich nagrań słucha
Miło mi, że dobrze się słucha. Akurat to preludium przesadziłem mocno, więc proszę nie traktować mojego wykonanie jako karykatury Chopina, tylko jako nieudolność amatora Mrugnięcie

P.S.1.  Mam na imię Leszek, nie Łukasz. Drobna uwaga - nic się nie stało.
P.S.2. Wysłuchałem jeszcze kilka razy "ostatniego" wykonania Janusza i wychodzę z założenia, że naturalne odczucia muzyczne można odróżnić od tych koncertowych emocji.
Skoro sam Chopin wyrażał się o swojej muzyce jako "Ż A L", to najwyraźniej był on szczery.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 21:09:40 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #537 : Kwiecień 28, 2012, 17:39:32 »

Leszku, cenię sobie Twoje nagrania. Masz naprawdę niezłe poczucie rytmu, a godny szacunku jest fakt, że jesteś samoukiem... To be continued (hope)!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #538 : Kwiecień 28, 2012, 17:44:19 »

Bartusie, jakieś nowe opus? Jest wiosna, śpiewają ptaki, tyle inspiracji. ( Mrugnięcie)
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #539 : Kwiecień 30, 2012, 21:59:19 »

Leszku, bartusie, Beatko, Patryku... Kochani! Dziękuję za Wasze współczucie i wsparcie! dziękuję za Wasze życzliwe oceny mojej bardzo osobistej interpretacji walca a-moll z op. 34. Gdy utwór dla wykonawcy jest czymś więcej niż pianistyczną układanką (tak, jak w tym przypadku było dla mnie) - każda jego nuta przemawia prawdą i głębia treści. Bynajmniej nie tylko prawdy i treści płynącej z duszy kompozytora.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

amtowaroznawstwo magicbears darmowefora watachawilkow tomaszowskieperegrynacje