Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze ciekawe fotki, nagrania, fotoreportaże  (Przeczytany 129349 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Styczeń 25, 2011, 00:56:17 »

Bartus, nie spadłam z krzesła bo mnie wcisneło w siedzenie. To jest super, świetna
historia. Nawet nie wiem co napisać...Ale wiesz, że kogoś w dzisiejszym
świecie może zainspirować Schubert.Rodzynek z Ciebie.
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Styczeń 25, 2011, 02:07:03 »

Tylko nie mów Bartusie...że Franciszek począł na gwałt przed tym kimś uciekać, po czym w 2:10 w biegu wyskoczył Chichot - potem krótka chwila refleksji, po czym pociąg dalej pomknął w siną dal.. Mrugnięcie Podoba mi się - super (ale toccaty nadal szkoda..)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #152 : Styczeń 25, 2011, 07:59:40 »

Gratulacje bartusie. To wg mnie bardzo udany utworek. W przeciwieństwie do poprzednuch trzyma jednolity styl od poczatku do końca. Pomysł na motyw pociągu - przekonujący i wyrazisty. Utworkiem tym chyba mi udowodniłes, ze twe kompozycje moga byc pisane z dnia na dzień niczemu nie ujumując na jakości.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #153 : Styczeń 25, 2011, 10:35:23 »

miłe dla ucha i faktycznie obrazowe. Bartusie, może powinieneś je zacząć nazywać...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #154 : Styczeń 29, 2011, 01:47:28 »

...jest środek nocy, a więc dobra pora na zaprezentowanie Wam mojego najnowszego dzieciątka - nagrania nokturnu b-moll op. 9 nr 1.
Są w nim różne krówki do poprawy, ale od czegóż będa kolejne zimowe wieczory i poranki?   Uśmiech
Póki co, zapraszam do wersji dzisiejszo-nockowej.

I jeszcze jedno -to moje pierwsze wykonanie dedykuję naszej Beatce (xbw) - szafarskiej patronce nocnej muzyki  Uśmiech Duży uśmiech i oczywiście całej naszej Rodzince szafarskiej takoż  Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=kl6iL8LPiuE
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 08:31:29 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Styczeń 29, 2011, 11:15:38 »

Jak zwykle pięknie i słodko!!! Buziak
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #156 : Styczeń 29, 2011, 11:35:43 »

Januszu bardzo dojrzale. Jestem pewna, że od początku do końca masz przemyślany ten nokturn. Rozumienie i wizja na 6. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #157 : Styczeń 29, 2011, 19:27:40 »

Ewuniu, dziękuję za komplement. To miłe, ze wysłuchałas go jako pierwsza słuchaczka z naszego Forum Uśmiech  Buziak Mam nadzieję, ze słodycz nie była (nie jest) nazbyt cukrowa, bo wtedy nawet najlepsza muzyka staje się mdława i ckliwa Mrugnięcie
Dziękuję Moniko za recenzję  Buziak i ocenę. boję się dostawać szóstki, bo wówczas, każde następne nagrania mogą już tylko znizkować  Chichot
Ale, masz rację, od początku do końca miałem "plan": starałem się grać prostym dźwiękiem, unikać nadmiernych (sztucznych) kontrastów w dynamice i absolutnie nie nadużyć forte. Podczas mojego grania - utwór w mych uszach tak wybrzmiewał, jak chciałem: cicho i rozlewiście. Niestety, podczas elektronicznej rejestracji (bez pośredniczenia mikrofonów) elektronika go podstępnie zgłośniła i wyostrzyła. No ale najwazniejsze, że mimo to da się słuchać
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Styczeń 29, 2011, 20:36:04 »

Januszu.
Cos mi tu nie pasuje. Pytam wprost, czy to gra inzynier, czy koncertujacy, swietny pianista.
Twoje wykonanie jest nostalgiczne, szczere, czyste technicznie (b. naturalne, bez checi popisywania sie).
Mistrzowskie rubato lewej reki (latwo w tym przesadzic). Chyba rubato jest najtrudniejszym elementem Chopina.
Niejedni wunderowie , awdjejewy i inni na tym sie klada.


4:00 - bardzo piekne nawrocenie do tematu.
5:55 - swietnie pasujace do muzyki zdjecie blaskawic.

Wrzuc to nagranie na facebook, warto.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Styczeń 29, 2011, 21:22:25 »

O kurczę, mam ochotę zgasić wszystkie światła...
Kolejny kandydat do słuchania w koło i raz jeszcze i znowu.
Wielkie brawa. Na stojąco  Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #160 : Styczeń 30, 2011, 14:39:32 »

Dzięki, bartusie, za komplementy. Zaniemówiłem z wrażenia. Naprawdę. To, że mam dyplom inżyniera - to, jak sądzę, chyba pewne, ale co do atrybutów koncertującego pianisty - - składam dementi! Wiem gdzie stawu grobla  Mrugnięcie
Skorzystam jednak z Twojej rady i wrzucę nagranie nokturnu na Chopin Tube. Wcześniej tylko chciałbym je jeszcze podrasować i nagrać całkiem od nowa.
Beatko i Tobie dziękuję za owacje Buziak. Pamiętaj, jednak, stać po ciemaku -niebezpiecznie Uśmiech Więc zostaw chociaż kinkiecik, tak, abym grając widział chociaż moją klawiaturę i blask Twych oczu  Mrugnięcie Moze wówczas i ja będe ze swej gry całkiem zadowolony  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 14:42:22 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #161 : Styczeń 31, 2011, 11:52:13 »

Uważam, że tak właśnie powinien brzmieć ten nokturn. Czyli tak, jakby się improwizowało. Z pewną niepewnością dla słuchacza, którą buduje szczera gra i szczere myśli jej towarzyszące.
Cudne wykonanie Janusz. Brawo. Uwielbiam amatorskie wykonania (choć słowo amatorskie ma dla mnie tylko i wyłącznie pozytywne znaczenie). Usłyszałem nutki, na które wczesniej nie zwracałem uwagi. Gratulacje jeszcze raz. Wykonanie jest już w moich "ulubionych" Chichot
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #162 : Styczeń 31, 2011, 12:25:00 »

Leszku, dzięki serdeczne! Jako zdanie kolegi po "naszym amtorskim fachu" - cenię je sobie szczególnie.
A z tym improwizowaniem to masz dużo racji. Zauważyłem, na przykład, że czym bardziej mi utwór (od strony wykonawczej) powszednieje, to jego "improwizowanie" staje się coraz bardziej trudne - bo wyzute ze swieżości, tym trudniej z czasem sięgać do głębi utworu lub innymi słowy - łacniej przemykać po powierzchni. Pierwotne wykonania, takie jak to, mają więc swój niezwyczajny urok. Szkoda tylko, że podczas nich, nierzadko wkradają się nieproszone efekty i przydźwięki...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Luty 02, 2011, 17:35:11 »

Mnie tez się bardzo podoba inżynierze-poeto, tylko nie przesadzaj ze skromnościa i
nie szczędż sobie punktów Uśmiech
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Luty 04, 2011, 23:22:05 »

Ojj podoba się, podoba..romantyku Januszu - zresztą wszystko co do tej pory wrzuciłeś bardzo mi (mnie) się podoba.. Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fotowypadykielce polish-rpg-server piraci rybyigzyby wataha-farkas