Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 14168 razy)
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #165 : Październik 07, 2021, 00:03:29 »

U mnie dziś dość wybiórczo - dotarłem na część popołudniowej sesji, i mieliśmy okazje na żywo zgodzić się z Mozartem, że po południu w ucho wpadł wspomniany wcześniej 17-latek.

Widzę, że mam sporo zaległości do nadrobienia z poranka ... tylko kiedy?

Dobranoc
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Październik 07, 2021, 00:09:28 »

Ja nawet już nie pytam. Wiem, że nie chcę tego.
Posłuchałam jeszcze raz. Nie chcę 17-latki, która gra niby 40-latka nic z tego nie rozumiejąc, tylko dlatego, że ma sprawne palce.

Chcę prawdziwego Chopina.
"Chcę prawdziwego Chopina " jest stwierdzeniem gołosłownym , by nie rzec bezsensownym.
...."Nie chcę 17-latki, która gra niby 40-latka"....What are you talking about??..... Chociaz, moge cie zrozumiec...Mimo wszystko nie zgadzam sie z tym.


Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : Październik 07, 2021, 00:14:50 »

Byc moze ja sobie sam cos dopisalem, czego nie bylo w jego grze. I o to wlasnie chodzi, by sluchacz mogl pobudzic swoja wyobraznie.

Pozwolę się nie zgodzić. Nie chodzi o to, żeby w wykonaniu nic nie było tylko nasza wyobraźnia. Musi być w nim to COŚ, które właśnie zainspiruje tę naszą wyobraźnię. Inaczej po co w ogóle porównywać pianistów, po co konkursy, akademie muzyczne, lata pracy w kształceniu muzyka? Każdy mógłby poruszyć naszą wyobraźnię i finito. Chyba nie o to chodzi.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #168 : Październik 07, 2021, 00:16:02 »

Czyzbys sugerowal jakies kolesiostwo?

Myśle, że jurorzy, doceniając go i na Rubinsteinie, i na Chopinowskim 6 lat temu, słyszą go podobnie jak Ty. Nie wiem, swoją drogą, czy aby część jurorów z Warszawy nie sędziowała też na Rubinsteinie. Jest to wartościowa pianistyka, o Balladzie pisałem, że mocno wyróżniała się; mam po prostu wrażenie, że są od niego ciekawsi.

Gadijew, przesłuchuję go sobie z archiwum. Etiuda cis-moll (grana zamiast nokturnu) to jest MAJSTERSZTYK. Jedno z piękniejszych wykonań jakie słyszałem w ogóle! Lament, śpiew głosów, prowadzonych w polifonii, wspaniale uwypuklony inną dynamiką, BARWĄ, nawet delikatnym zróżnicowaniem artykulacji. Ballada - co za architektonika, znajomość formy. Jakiż to intelektualny pianista. Nasuwa mi się podobieństwo z Andreasem Schiffem.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 00:26:23 wysłane przez Mozart » Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : Październik 07, 2021, 00:19:13 »

"Chcę prawdziwego Chopina " jest stwierdzeniem gołosłownym , by nie rzec bezsensownym.
...."Nie chcę 17-latki, która gra niby 40-latka"....What are you talking about??..... Chociaz, moge cie zrozumiec...Mimo wszystko nie zgadzam sie z tym.

ograniczyłeś się do tego jednego wersu? to masz pecha, poczytaj też te wersy poprzedzające .. nie jest to bez sensu
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #170 : Październik 07, 2021, 00:19:24 »

Mogę tą Etiudę cis-moll w wykonaniu Słoweńca przesłuchiwać w nieskończoność.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #171 : Październik 07, 2021, 00:22:30 »

No cóż, z tą młodziutką Evą to będzie ambaras do końca Konkursu. Jeden z moich ulubionych krytyków, red. Puchalski (a słuchałem Ormianki w tym samym co on rzędzie) jest nią bardzo zafrapowany i wyczuwa w niej pełną szczerość. Czekajmy na kolejne etapy.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Październik 07, 2021, 00:23:57 »

Uwaga, uwaga! proszę przygotować listy ok, 40 uczestników, których widzimy w II etapie, to jest dobra zabawa, później wylejemy żale  Chichot

już jutro ok. godz. 23:00 ogłoszenie listy tych z uczestników, którzy przejdą dalej ku naszej radości, bądź zatrwożeniu ..
Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : Październik 07, 2021, 00:25:44 »

Wciąż mam odruchy z fejsbuka. Właśnie szukałam jak tu lajka dać za odpowiedź. Duży uśmiech

Dzięki Casablanca za wyręczenie mnie w kwestii tej prawdziwości. To ja już się nie będę rozwodzić. Uśmiech

Dobranoc Wam! Jutro dzień zalatany i jeszcze Chopin przecież.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Październik 07, 2021, 00:27:31 »

Wciąż mam odruchy z fejsbuka. Właśnie szukałam jak tu lajka dać za odpowiedź. Duży uśmiech

Dzięki Casablanca za wyręczenie mnie w kwestii tej prawdziwości. To ja już się nie będę rozwodzić. Uśmiech

Dobranoc Wam! Jutro dzień zalatany i jeszcze Chopin przecież.

. ale jutro też Aimi Kobayashi  Uśmiech, dobranoc
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #175 : Październik 07, 2021, 00:27:49 »

Bartus, a Ty co myślisz o jej (Evy) I etapie? Słyszałeś ją w eliminacjach?

Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #176 : Październik 07, 2021, 00:33:24 »

Pozwolę się nie zgodzić. Nie chodzi o to, żeby w wykonaniu nic nie było tylko nasza wyobraźnia. Musi być w nim to COŚ, które właśnie zainspiruje tę naszą wyobraźnię. Inaczej po co w ogóle porównywać pianistów, po co konkursy, akademie muzyczne, lata pracy w kształceniu muzyka? Każdy mógłby poruszyć naszą wyobraźnię i finito. Chyba nie o to chodzi.

Piszesz "Pozwolę się nie zgodzić".., ale wlasnie sie zgodzilas...->"Musi być w nim to COŚ, które właśnie zainspiruje tę naszą wyobraźnię"....Tak, zgadzam sie. Wlasnie to COŚ wlaczylo moja wyobraznie.
Dobranoc
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #177 : Październik 07, 2021, 00:41:01 »

Bartus, a Ty co myślisz o jej (Evy) I etapie? Słyszałeś ją w eliminacjach?



Dzisiaj grala swietnie Etiude a moll nr 4 i Scherzo. Druga etiuda byla dobra, ale nie az tak selektywna jak bym sobie tego  zyczyl. Pozostala czesc programu byla dosyc ciezka i grana zbyt duzym dzwiekiem.
W eliminacjach Eva bardziej mi sie podobala.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #178 : Październik 07, 2021, 00:45:06 »

CHELSEA GUO grala cudownie. Zwlaszcza etiude Ges dur.
Wspaniala pianistka i piekna kobieta.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #179 : Październik 07, 2021, 01:05:45 »

Nastepny wspanialy wystep - , SAAYA HARA.
Zwrocilem uwage na jej subtelny, lekki jak piorko ton. Czegos podobnego jeszcze nie slyszalem. Fraza, dostojnie mknie do przodu. Dzieki temu wszystkie elementy kompozycji ukladaja mi sie w sensowna calosc. Ktos moze zarzucic, ze nie ma dramatu, kopa, "duzej" emocji. Tylko po co ten dramat, kop,.. jak nie musi byc. Dlaczego krzyk ma byc lepszy od szeptu...
Cudowny wystep

Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

vardertoworld weganie facetzjajami wizna pd-wp