Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 14176 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Październik 06, 2021, 20:53:48 »

W drugim etapie mama osobiście nastroi fortepian dla Oli.

 Chichot Chichot Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #151 : Październik 06, 2021, 21:01:11 »

I jeszcze jedno - proszę zwróćmy uwagę na panią zapowiadającą i jej wymowę poszczególnych nazwisk, jak i angielski akcent...  Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Październik 06, 2021, 21:11:45 »

I jeszcze jedno - proszę zwróćmy uwagę na panią zapowiadającą i jej wymowę poszczególnych nazwisk, jak i angielski akcent...  Uśmiech Uśmiech

 p. Marta Wrześniewska
 (moją faworytką jest Monika Orzeł)
.. a szczególnie lubię kiedy p. Monika czyta japońskie nazwiska - to jest bajka, robi to tak, jakby całe życie mieszkała w Yokohamie  Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 21:13:31 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #153 : Październik 06, 2021, 21:22:38 »

To jest ta pani, którą słuchałem przed południem?

Jeśli to tak, masz absolutną racje. Japoński jak u córki cesarza! A jaki hiszpański!
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : Październik 06, 2021, 21:52:51 »

I moją faworytką jest Pani Orzeł.

Co do drugiej części popołudniowej. Hm... Myślę, że zabrałabym dalej  tylko Kaoruko Igarashi.
Pozostałych artystów nie widzę w kolejnych etapach.

Jeszcze co do Evy - ciekawe jak brzmiałby Rachmaninow w jej wykonaniu.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #155 : Październik 06, 2021, 22:26:32 »

Eva cd.

Widzę i słyszę, ze zdania na jej temat są mocno podzielone. W filharmonii wielu dziś ją ubóstwiło, ma zatem oddane grono polskich fanów. Pytanie, jakie zaczyna mi się nasuwać: czy tak głębokie emocje, jakie zaprezentowała w swoich wykonaniach, mogą być autentyczne, prawdziwe u 17-łatki? Czy aby nie jest to kolejne cudowne dziecko, dopiero wkraczające w dorosłość, a mówiące już językiem 40-latka? Ja w trakcie występu zamknąłem oczy i zafascynowałem się jej wrażliwością, władaniem instrumentu, zróżnicowaną artykulacją, umiejętnością budowania formy. Niemniej, wsłuchując się w jej słowa o 40 koncertach między które wplotła konkurs zaczynam się zastanawiać, czy to nie przypadek fantastycznie wytrenowanej gimnastyczki, która zachwyca publiczność świata, by około 25. roku życia przejść załamanie i wypalenie zawodowe, po którym przyznaje: nigdy nie znosiłam sportu.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 22:30:21 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #156 : Październik 06, 2021, 22:32:58 »

Na marginesie: były przypadki młodocianych triumfatorów na wielkich konkursach.

I miejsce, Konkurs im. Czajkowskiego w 1966 r. - Sokołow, lat 16

I miejsce, Konkurs Chopinowski w 1975 r. - Zimerman, lat 18

Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Październik 06, 2021, 22:42:14 »

Witam Wszystkich Szanownych  Kurierowiczów  Mrugnięcie
Cieszę się że  z opóźnieniem o rok ale uczestniczymy ponownie w Naszym Święcie Muzyki.
Jak dotąd najbardziej podobały mi się prezentacje pianistów z Rosji (Eva ,Gadjihev) Naszych  (Ola ,Wieczorek, Pacholec), Włoskie....podobał mi się  Federico wczoraj do finału Fantazji (większość  Włochów wybiera Barkarollę za którą nie przepadam)...Perfekcyjnie jak zwykle grają Azjaci ale pewnie gorzej będzie z Mazurkami i Polonezami...na razie podobnie jak Mozart widzę w 2 etapie młodych Amerykanów, pianistów z Taipei, Filipin, Wietnamu. Hiszpanii....niech będzie coś ożywczego Pozdrawiam
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Październik 06, 2021, 23:09:48 »

Eva cd.

Widzę i słyszę, ze zdania na jej temat są mocno podzielone. W filharmonii wielu dziś ją ubóstwiło, ma zatem oddane grono polskich fanów. Pytanie, jakie zaczyna mi się nasuwać: czy tak głębokie emocje, jakie zaprezentowała w swoich wykonaniach, mogą być autentyczne, prawdziwe u 17-łatki? Czy aby nie jest to kolejne cudowne dziecko, dopiero wkraczające w dorosłość, a mówiące już językiem 40-latka? Ja w trakcie występu zamknąłem oczy i zafascynowałem się jej wrażliwością, władaniem instrumentu, zróżnicowaną artykulacją, umiejętnością budowania formy. Niemniej, wsłuchując się w jej słowa o 40 koncertach między które wplotła konkurs zaczynam się zastanawiać, czy to nie przypadek fantastycznie wytrenowanej gimnastyczki, która zachwyca publiczność świata, by około 25. roku życia przejść załamanie i wypalenie zawodowe, po którym przyznaje: nigdy nie znosiłam sportu.

no, mam z tym problem,
Eva jest gotowym produktem i łatwym kąskiem dla show biznesu, łykną Ją jak nic,
jest stworzona do wygranej

jury nie musi się tłumaczyć, nie ma kontrowersji
łatwo, prosto i wszyscy zadowoleni, pozamiatane

ja też bym się z tym pogodził, ale czy tego chcę?
nie chce tego .. szukam ludzkiego oblicza, muzyki Chopina, nie szukam cyborga

mam z tym problem

(dlatego będę trzymał się Oli Świgut, jak długo się da)















« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 23:20:14 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Październik 06, 2021, 23:14:25 »

ja też bym się z tym pogodził, ale czy tego chcę?
nie chce tego .. szukam ludzkiego oblicza muzyki Chopina, nie cyborga

Ja nawet już nie pytam. Wiem, że nie chcę tego.
Posłuchałam jeszcze raz. Nie chcę 17-latki, która gra niby 40-latka nic z tego nie rozumiejąc, tylko dlatego, że ma sprawne palce.

Chcę prawdziwego Chopina.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2021, 23:16:24 wysłane przez Neferet » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Październik 06, 2021, 23:35:08 »

Bardzo dziwia mnie wasze reakcje na gre Nehringa. Moze jest cos co wy slyszycie a czego ja nie slysze (lub odwrotnie).
Byc moze jestescie bardzo czuli na niuanse a ja nie (lub odwrotnie).
Wystep Nehringa byl skromny, nie przerysowany. Frazy, motywy, dynamika byly laczone po mistrzowsku. Nic nie odstawalo, nie wybuchalo naglym przyplywem energii. Artykulacja w pasazach niesamowicie czysta, szlachetna...Byc moze ja sobie sam cos dopisalem, czego nie bylo w jego grze. I o to wlasnie chodzi, by sluchacz mogl pobudzic swoja wyobraznie. Ponoc na tym polega przewaga ksiazki nad filmem (chociaz wole film). Wybaczcie moj zdecydowany sprzeciw dla waszych opinii.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : Październik 06, 2021, 23:37:17 »

subiektywne podsumowanie czwartego dnia konkursu,
w II etapie chciałbym posłuchać:

1. Yasuko Furumi Japonia

2. Alexander Gadjiev Włochy / Słowenia

3. Eva Gevorgyan Rosja / Armenia

4. Yifan Hou Chiny

5. Alberto Ferro Włochy

6. Kaoruko Igarashi Japonia
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 10:31:28 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #162 : Październik 06, 2021, 23:47:53 »

Bartku, myśle, ze niezależnie od mojej opinii, z racji konkursowych uwarunkowań (Nehring jest zwycięzca Konkursu Rubinsteina, współpracuje z NIFC od lat) usłyszymy go grającego w finale koncert Uśmiech
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Październik 06, 2021, 23:52:37 »


Mój program obowiązkowy na jutro:

Poziom konkursu taki, że aż zatyka. Jak to dobrze, że Kate Liu załapała się jeszcze na 2015 rok i normalniejsze czasy.


patrze na Twoje wybory, a dzisiaj wieczorem nic nie podrzucisz na jutro?  Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Październik 07, 2021, 00:01:10 »

Bartku, myśle, ze niezależnie od mojej opinii, z racji konkursowych uwarunkowań (Nehring jest zwycięzca Konkursu Rubinsteina, współpracuje z NIFC od lat) usłyszymy go grającego w finale koncert Uśmiech
Czyzbys sugerowal jakies kolesiostwo?
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wizna weganie imprezyizloty pd-wp poslkiserwerrpg