Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - I etap  (Przeczytany 14160 razy)
Chiarodiluna
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 04, 2021, 22:32:59 »

Lingfei (Stephan) Xie - po eliminacjach miałem bardzo duże oczekiwania. Nie wiem, czy własnie nie wypadł z mojego prywatnego Panteonu i czy dawał mu będę szansę "na poprawę".

The TOP of the TOP na 05.10.2021 :

Anastasia Yasko - rozmarzona i powściągliwa pianistyka liryczno-romantyczna !
Piotr Alexewicz, czyli zobaczymy ile znaczy jeszcze w świecie tzw. Konkurs Ogólnopolski.
Kai-Min Chang
Hyounglok Choi

Czy FaceBook mnie "zbanował" za jakieś grzechy, czy Wam też nie działa, bo chciałem koniecznie napisać Pani Aleksandrze Świgut, żeby koniecznie zmieniła fortepian na jej II. Etap.


Pawle (Casablanka) - dziękuje za prowadzenie ceremoniału !
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #76 : Październik 04, 2021, 22:34:58 »

Fejsbuk nikomu nie działa Smutny

Co Pani Tarnawska powiedziałaby na to wykonanie?

https://youtu.be/l6cZxBsvrvI
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 04, 2021, 22:39:14 »

Zazdroszczę Ci, ze miałeś okazję śledzić KCh tak dokładnie przed 2 dni Uśmiech Xie Ci się nie podobał?

Bardzo ciekawy, ale też za dużo namieszał, jeśli Go puszczą jestem na tak.
Ja, to bym wszystkich puścił, ale niestety kogoś trzeba odrzucić.

Ćwiczysz 5 lat, by w kulminacji Twojego występu, (czekałeś na to 5 lat) w tej ciszy najważniejszej, która przygotowuje ostatni akord i świadomie tę ciszę celebrujesz - zadzwonił bardzo głośno komuś z publiczności telefon. Katastrofa.

i co poradzić ..(?)
Zapisane
Chiarodiluna
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Październik 04, 2021, 22:41:31 »

Re: Mozart   -  Sprawdź dla pewności proszę ze swojego kompa :

[]    https://www.facebook.com/profile.php?id=100013459594388    []
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Październik 04, 2021, 22:42:37 »

Nothing.
Zapisane

Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 04, 2021, 22:44:38 »

Dobry wieczór  Uśmiech

Cieszę się, że Was znalazłam i będę mogła z kimś wymienić się wrażeniami z przesłuchań.

Ja mam lekki mętlik po dzisiejszym dniu i chyba też jak Casablanca wpuściłabym każdego. Moja profesor zawsze mawiała, że nie mogłaby być w jury, bo miałaby ciągle wyrzuty sumienia, że kogoś skrzywdziła...

Na fb podobno jakaś większa awaria.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 22:46:24 wysłane przez Neferet » Zapisane
Chiarodiluna
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Październik 04, 2021, 22:52:32 »

Dzięki za info w sprawie.

Re: Neferet - witaj !!!

Musisz mieć jednak świadomość, że to Forum jakby zamiera, gdy Konkurs Chopinowski się kończy.

Jakikolwiek "ruch w interesie poza sezonem" jest na innym forum muzycznym o nazwie Symfonika PL.

Ewentualnie sobie sprawdź.

Dobranoc.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 04, 2021, 23:05:31 »

Witaj Neferet!  w gronie ...  Chichot
zamiera, nie zamiera, to od nas zależy. Przewinęło się tu wielu wspaniałych ludzi. Wciąż wierzę, że w komplecie wszyscy się odezwą.
Kilku mam na myśli i proszę mi wierzyć, że o Nich nigdy nie zapominam.
.. a jakie utarczki tu były !! a ile emocji !! tego się nie zapomina, bo trudno znaleźć w swoim otoczeniu ludzi z pasja.

To forum powstało z wielkiej wspólnej ekstazy KCH w roku 2010 - to było coś!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Październik 04, 2021, 23:08:24 »

życzę wspaniałych wrażeń jutro i dobrej nocy wszystkim.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : Październik 05, 2021, 07:42:01 »

Ja po prostu nie mogę słuchać non stop tych przesłuchań, nawet gdy mam czas. Jednak uwierzcie, wciąż słucham z namiętnością dzieł F.CH. Jeśli biegam i mam słuchawki na uszach, to znaczy że najpewniej delektuję ucho Chopinem, ew. jakiś literacki bądź naukowy podcast.

Nie tak u mnie funkcjonuje pasja do Mistrza Chopina. Powtarzające się utwory, na które niekoniecznie w danym dniu mam ochotę, to nie jest dla mnie idealna konwencja czerpania nieskazitelnego piękna w muzycznie nasyconej formie. Są wśród nich i takie, które mogę słuchać zawsze i wszędzie, ale też i takie, którymi 100%owe zauroczenie dopiero nastąpi (o ile lat życia mi na to wystarczy). Istnieją też działa, którymi się wręcz narkotyzuję, do tego stopnia że uczę się ich grać.

Obecnie, a właściwie od 2 miesięcy z małym haczykiem, jestem pod OGROMNYM wpływem znanej, chociaż do tej pory na Konkursie rzadko wykonywanej, etiudy op. 25 nr 7 (nieprzypadkowo nazywana mianem "wiolonczelowej etiudy"). Do głębszego jej poznania zainspirowały mnie aranżacje w wykonaniu na "duo": wiolonczelę + fortepian (prawa ręka = akompaniament, o ile można to tak nazwać), szczerze polecam. Przesłuchałem ją w zwolnionym tempie już niemal 300 razy.

Jakiejż to piękne, że Chopin w trzech zbiorach swoich etiud nie kładł nacisku wyłącznie na technikę opalcowania klawiatury, ale - jak w przypadku op. 25 nr 7 właśnie - na wyuczenie interpretacji utworu, wyćwiczenia budowania nastroju, sprawiania że proste poniekąd nuty stają się tak dogłębnie przenikające, iż łatwo popełnić błąd nieadekwatnej i nierównomiernej siły nacisku palców (a nawet całej dłoni) na klawisze.

PS. Komentarze "profesury" w studio TVP Kultura w niczym mi nie przeszkadzają, właściwie to niewiele z nich rozumiem Spoko, ale to dobrze że przynajmniej jeden z zaproszonych gości pełni funkcję surowego akademickiego teoretyka-krytyka. Nie da się komentować muzyki wyłącznie w kategoriach opisu stricte literackiego tudzież poetyckiego, np. po przez zwroty: pięknie, śpiewnie, wyraziście, za wolno, nierytmicznie, w duchu Chopina, nerwowo, biegle, etc.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2021, 07:46:40 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Październik 05, 2021, 15:32:24 »

Najlepsze wino serwuje się we Włoszech.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 05, 2021, 15:48:58 »

A najlepsza wodke w Polsce. "Chopin"
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #87 : Październik 05, 2021, 15:52:48 »

Mówi się, ze nie należy mieszać alkoholi. A tu zmieszano i... nie ma kaca.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 05, 2021, 15:54:07 »

 Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 05, 2021, 15:55:16 »

Najlepsze kasztany sa na placu Pigalle
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

weganie imprezyizloty stajnia-ow pd-wp wizna