Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126476 razy)
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #345 : Październik 21, 2011, 23:17:42 »

z ust mi to wyjąłeś Januszu  Chichot
Zapisane

gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #346 : Październik 21, 2011, 23:18:16 »

No cóż?Co?
Specjalnie nie lubię dyskutowac z decyzjami jury, bo to i tak nic nie daje, ale moja wewnętrzna nagroda
dla Jerżana... Duży uśmiech  Ale że Stefan trzecia nagroda - Może jest w nim coś, czego nie słyszę...

I gratulacje dla naszej artystki Marii Uśmiech

Soyoun i Miki - dziewczyny, jesteście naprawdę wspaniałe!!
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 23:24:41 wysłane przez gandarwa » Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #347 : Październik 21, 2011, 23:25:38 »

Widzisz, a nie pomyślałam o tym od tej strony - masz rację, Stefan startował tu już drugi raz i może jako "kombatant" zasłużył sobie na tą trzecią nagrodę;) Z drugiej strony - czy tym bardziej nie powinien mieć już tych koncertów wykutych na blachę?Uśmiech Może to jednak były wyłącznie nerwy i właśnie ta presja i poczucie ostatniej szansy...
Poza tym Jerżan dostał nagrodę publiczności, czyli ludzi kupujących bilety, i chyba będzie zawsze mile widziany i słuchany:)
A najważniejsze te wspaniałe, zasłużone dwie nagrody, do których nikt nie zgłasza żadnych pretensji:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #348 : Październik 21, 2011, 23:28:58 »

No, zgłosiłam zastrzeżenie na forum ogólnym i zostałam zaszczycona specjalną odpowiedzią Chichot Wow.... Spoko
Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : Październik 21, 2011, 23:30:41 »

Tak, racja... Wyrzuciłam tę uwagę o startowaniu tzreci raz, bo nie lubię być niegrzeczna, chłopak sie na pewno ciężko napracował, jest bardzo ujmujący, życie dało mu szansę i z niej zapewne skorzysta.
Ale lubimy, jak jury mysli podobnie jak my Uśmiech  
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #350 : Październik 21, 2011, 23:31:51 »

Słyszałam, Asiu, słyszałam...  Duży uśmiech
Masz bardzo mądre i ciekawe uwagi, bardzo lubię czytać.
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #351 : Październik 21, 2011, 23:32:27 »

Czyli wielu jurorów proponowało to, co ja - mianowicie dwie trzecie nagrody ex equo, ale było to technicznie niemożliwe - regulamin Wieniawskiego nie przewiduje dzielenia nagród. Natomiast w ich przekonaniu Stefan jednak zasłużył sobie na trzecią tym Sibeliusem (fakt, że on był piękny:). Tyle że, jak on się jednak nie poprawi w tym Wieniawskim, to będzie trochę obciach:)) Możliwe, że bez tej presji wyjdzie to już lepiej. Miejmy taką nadzieję Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #352 : Październik 21, 2011, 23:36:31 »

No, zgłosiłam zastrzeżenie na forum ogólnym i zostałam zaszczycona specjalną odpowiedzią Chichot Wow.... Spoko

Tak, gratulacje Asiu, wielkie dzięki, że wywołałaś ten temat.
Ja III m. Tarary nie popieram, ale próbuję zrozumieć. Osobowość, indywidualność, duży ładunek emocjonalny, technika.

Problem w tym, że, jak już zostało powiedziane, laureat III nagrody KONKURSU WIENIAWSKIEGO wykonał Koncert Wieniawskiego najgorzej z całej szóstki laureatów.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #353 : Październik 21, 2011, 23:46:25 »

No, jest to pewna ekstrawagancja Mrugnięcie
Oczywiście gra Stefana podobała mi się bardzo. Wszyscy zachwycali się pierwszym etapem (zjawiskowy Bartok), Mozarta grał bardzo dobrze, Sibelius był dla mnie piękny. Ale "zemsta Wieniawskiego" okazała się nadal żywa:) Trzeba było wybrać d-mola:)


Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #354 : Październik 21, 2011, 23:49:39 »

Soyoung - jeszcze raz wielkie brawa! Tak samo Miki! To wielkie artystki, czekam na ich płyty.
Z zainteresowaniem będę śledził karierę Tarary. Chciałbym za pół roku usłyszeć w jego interpretacji jeden z koncerów Patrona konkursu, którego został laureatem.  Mrugnięcie

Ogromne brawa dla największego przegranego finału. Nie zapomnę jego Beethovena, wspaniały był Czajkowski, Wieniawski. Trzymam za niego kciuki; koniecznie musimy (jako forum) ujawnić się na jego fb.  Mrugnięcie

Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #355 : Październik 21, 2011, 23:49:57 »

Z drugiej strony, Erzhan grał właśnie ten nie tak zdradliwy koncert - nie wiemy, jak wypadłby w nim właśnie. Cóż, w każdym razie otrzymał nagrodę publiczności i chyba też jest zaszczytem dla wykonawcy. I tak nigdy nie da się aptekarsko tego wszystkiego odważyć i odmierzyć.
A Stefan, masz rację, jest wielką osobowością i wierzę, że i tego Wieniawskiego, jeśli zechce, doszlifuje:))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #356 : Październik 21, 2011, 23:52:06 »

O tak, mamy kolejne kilka gwiazd na naszym firmamencie, na których nagrania będziemy polować:))
Masz rację, musimy udzielić wsparcia Jerżanowi na FB:))
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #357 : Październik 21, 2011, 23:52:31 »

tego Wieniawskiego, jeśli zechce, doszlifuje:))

właśnie, jeśli zechce... Mnie się wydaje, że uważa go za niezbyt ambitny repertuar.  Niezdecydowany
Zapisane

gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #358 : Październik 21, 2011, 23:52:43 »

No proszę, nawet maestra Wanda Wiłkomirska wspominała ciepło bardzo Jerżana,
że duża osobowość i charakter. Myśle, w to początek jego drogi i da sobie radę. Uśmiech

Poza tym Ola Kuls dostała też nagrodę, ale przeoczyłam, jaką. Poproszę powiedzieć...
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #359 : Październik 21, 2011, 23:57:45 »

Pierwsze dwie nagrody bez zastrzeżeń. Nie umiałbym rozstrzygnąć, która z tych dziewczyn grała lepiej. Kazach został zdecydowanie skrzywdzony.
A Tarara? No cóż, od początku był jakby promowany i namaszczany na zwycięzcę, zdecydowanie robiono wokół niego dużo szumu i klimat zwycięzcy. A ten Sibelius w jego wykonaniu? Kurczę, głupio przyznać, że znudził mnie co nieco... Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dostał nagrodę za wytrwałość...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gonerpg akademiajazdykonnej my-baby horses-world bizancjum