Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - finał.  (Przeczytany 18462 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Październik 18, 2021, 21:51:35 »

Ja absolutnie nie skreślam.
Leonora grała bardzo dobrze, ale mnie czegoś zabrakło w finale. Może tego, o czym pisze Mozart, może zbyt wyrównane to było. W każdym razie mimo wszystko nie poczułam z nią takiego
niesamowitego emocjonalnego zespolenia. Dla mnie dzisiaj Samuraj wymiótł Uśmiech

to jest nas dwóch  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Październik 18, 2021, 21:56:05 »

Pamiętacie finał Rafała Blechacza?, jego już tak niosło w III cz., że z każdą nutą napięcie gęstniało i była kulminacja na ostatnim akordzie.
Z Leonory napięcie pod koniec uchodziło, po prostu dograła.
.. ale, żeby nie było, pięknie zagrała
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Październik 18, 2021, 21:59:10 »

Ki-jo-hej So-ri-ta (wymowa), żeby zapamiętać.  Mrugnięcie
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : Październik 18, 2021, 22:04:21 »

Leonorę "kocham moc" jak się zdarza mówić mojej wnuczce. Dobra współpraca z dyrygentem. Słyszę jak Pan Kowalski mówi o niedosycie lewej ręki u Leonory. U mnie w słuchawkach było słychać plany lewej ręki, więc pytanie co i kto z nas słyszał w zależności od tego, gdzie słuchał i z jakiego sprzętu korzystał.

Wiem, że popełniłam błąd, bo Kamila wysłuchałam na TVP stream. Błąd! Radio 2 + słuchawki  i... inny świat. Wysłucham raz jeszcze zatem.

Ciekawe jak nasz Goguś słyszał - był w paszczy lwa.

Z tego, co widziałam (co innego widzisz, co innego słyszysz  - trochę to schizofreniczne) Sorita współpracował z orkiestrą doskonale. Ale słyszałam tylko rondo.  "Romantyczny samuraj" jak mówią Panowie w radiowej dwójce - ciekawe czy układa haiku.

Hao Rao chyba najcieplejszy.  




Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : Październik 18, 2021, 22:06:05 »

O! Sorita także dyryguje i zna koncerty Chopina także z perspektywy orkiestry i dyrygenta. Ciekawa postać.

Dobrej nocy!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Październik 18, 2021, 22:06:46 »

Nie miałam pojęcia, że Kyohei jest kolegą szkolnym Aimi i wspierają się nawzajem. Jaki on jest w ogóle pozytywny jako człowiek Uśmiech "Nie czuję się tu jak na konkursie, jedyna walka jaką prowadzę, to walka z samym sobą" Uśmiech
A teraz musi iść się napić, a potem pójść spać na 24 godziny Chichot
Na pewno posłuchamy go w Dusznikach, i już się na to cieszę Uśmiech Leonorę, jak myślę, pewno też.

Dobrej nocy Elu! Dobrej nocy wszystkim!
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2021, 22:08:51 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Październik 18, 2021, 22:07:42 »

Dobrej nocy Anelik!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : Październik 18, 2021, 22:08:51 »


Dobrej nocy Elu! Dobrej nocy wszystkim!

Dobrej nocy Aleksias!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : Październik 18, 2021, 22:16:33 »

tak sobie myślę, że naprawdę pamiętam ten konkurs sprzed 11 lat, (był tak samo dobry i emocjonujący jak obecny)
i tak sobie myślę, że pamiętam Leonorę, naprawdę pamiętam, grała ślicznie i jej brak w finale był bolesny.
Dobrze, że wróciła.

(KS v LA):

I cz. koncertu dla LA, II cz. koncertu dla KS, i trochę dla LA, III cz. koncertu dla KS.

Tak to mi się w głowie układa.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #129 : Październik 18, 2021, 22:28:17 »

Pawle, poziom tegoroczny jest IMO bardziej niebotyczny niż w 2010r. To jest chyba najlepsza edycja od lat 80. Ha!

Dobranoc Wam! 

Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Październik 18, 2021, 22:29:19 »

To dzisiaj tak bym uszeregował koncerty:
1 SORITA
2 ARMELLINI
3 HAO RAO
4 PACHOLEC
Nasz reprezentant zaczął jakoś nieśmiało niepewnie  za cicho  chyba był stremowany miał parę potknięć...lepiej  zaprezentował  się młody Chińczyk.  Za to zupełnie mnie zaskoczył dziś  Sorita. Trochę go niedoceniałem...słuchałem dość pobieżnie  i natrafiłem  na fragmenty gdzie nadużywał swojej mocy, grał zbyt  agresywnym dźwiękiem jak dla mnie. Dzisiaj nic takiego nie było -pokazał swoją liryczną, romantyczną duszę. Świetnie nawiązywał kontakt z orkiestrą , dał się wygrać solowym instrumentom (fagot w larghetto). Częściej niż inni stosował rubata, różnicował dynamikę. Oddawał mimiką i grą miłość i namiętność w cz.2 a w cz. 3 pogodę ducha figlarność...był  dzisiaj najlepszy. Po nim Armellini już nie grała z taką ekspresją ...ale i tak (pisałem wcześniej) uwielbiam ją słuchać i oglądać 🥰
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Październik 18, 2021, 22:29:52 »

p. redaktor Sułek i Majchrowski chyba nie za bardzo Ją lubią, ale tak sobie myślę, że tu asa z rękawa wyciągnie Aimi Kobayashi.
Jak Ona grała te preludia! każdy dźwięk pieściła.
Jest znakomicie przygotowana.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #132 : Październik 18, 2021, 22:30:22 »

Słuchajcie, w dwójce mówią o Leo, ze była klasycyzująca, a w TVP ze to była kobieca nadekspresja (niemal egzaltacja).

O my Dear... Uśmiech
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : Październik 18, 2021, 22:31:07 »

Widzę, żę wszyscy czekają na moją relację z sali! Już śpieszę meldować.

Zacznę od Leonory - mojej dzisiejszej zwyciężczyni.

Fortepian - Fazioli się zdecydowanie sprawdziło - rejestry niskie - to już wiadomo. Jeżeli chodzi o rejestry wysokie to przeszkadzały mi one bardzo przy allegro maestoso, ale zaskakująco dobrze prezentowały się pod palcami włoszki zarówno w części drugiej jak i w Rondzie - jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczony.

Leonora zagrała klasycznie - to prawda, ale było jej znacznie bliżej romantycznemu klimatowi niż poprzednikowi.
Ekspresja była odpowiednia, fraza i liryka budziły moje zainteresowanie i jest to koncert, który z przyjemnością wysłucham z odtworzenia.

Rondo - tutaj zaskakująco dobrze brzmiące wysokie rejestry. Jedyna rzecz na minus to dla mnie dziwne zwolnienia tempa, jakie Leonora zastosowała.


Jeżeli chodzi o Soritę

Ogólne wrażenie jest na nie - nie spodobały mi się nietypowe akcentowania i specyficznie prowadzona fraza


Mój ranking:
1. Leonora
2. Hao Rao
3. Sorita
4. Pacholec
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : Październik 18, 2021, 22:38:54 »

Widzę, żę wszyscy czekają na moją relację z sali! Już śpieszę meldować.

dzięki za relację,
my (cyfrowcy) mieliśmy taki problem, że przy głośno grającej orkiestrze nie słyszeliśmy partii fortepianu,
tak jakby mikrofon stał zbyt daleko,
jestem ciekawy, jak ocenisz dźwięk z odtworzenia.

Leonora wydawało się, że czaruje dźwiękiem, rozbłyskał wszystkimi barwami i alikwotami, bas i średnica Fazioli rewelacja,
na żywo to musiał być fantastyczny efekt.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dacjaforum lskvolleymanager aternoscraft black-for killers