Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - finał.  (Przeczytany 18124 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Październik 20, 2021, 22:10:01 »

w Dwójce mówią, że nie pamiętają takiej owacji, ale ja pamiętam, że przy Rafale ludzie wpadli w taką ekstazę, że nie dali Mu dograć.
Końcówka koncertu Blechacza to była niesamowita ekstaza. .. dzisiaj zresztą podobnie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #331 : Październik 20, 2021, 22:12:45 »

BRUCE Zastosowal motywike mozartowska. Krotke motywy, zgrabnie konczone.
Jego dzwiek jest troche spiczasty i gdyby caly czas taki byl, to odebral bym to negatywnie...ALE? niektore frazy zagral dzwiekiem miekkim, okraglym i delikatnym. Czyli potrafi.
Ogolnie mowiac, to wspanialy pianista, ale nie moja bajka. Motywy zaczyna z akcentem na slabych czesciach taktu (w synkopie) tak jakby gral Bacha, Mozarta...... Podobny problem mialem z Zimermanem, za ktorym nie przepadam. Chopina wyobrazam sobie inaczej.
Nie tak krystalicznego i wyraznego. Nie mam na mysli artykulacji, ktora lubie przezroczysta i koronkowa, ale gatunek dzwieku, ktory nie moze byc za twardy (jak u Bartoka).
Mimo wszystko ucze sie odbierac rozne sposoby wykonan, starajac sie zaadoptowacswoj scisly obraz (jak to musi!!byc). Czyli jestem bardziej tolerancyjny. Wydaje mi sie ze tym poczynilem postep w percepcji dziela. Coraz czesciej jestem przekonywany do innych koncepcji i podoba mi sie to. Tak prawde mowiac, to teraz slucham raczej kompozycji w roznych wariantach, gdyz wykonawca tez jest tworca.
Chcialbym kiedys dojsc do takie stanu umyslu i odczuwania, ze WSZYSTKO bedzie mi sie podobalo (oczywiscie poza usterkami w rzemiosle, ktorych nigdy nie bede tolerowal)

OK czekamy na rezultaty Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : Październik 20, 2021, 22:16:33 »

.. od jutra syndrom odstawienia ..
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #333 : Październik 20, 2021, 22:17:38 »

.. coś Wam wyznam, dobrze, że Wy jesteście!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #334 : Październik 20, 2021, 22:21:06 »

Na Blechaczu owacja jednak trochę była mniejsza Uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : Październik 20, 2021, 22:21:39 »

Bardzo, bardzo dobrze, że jesteśmy wszyscy!  Mrugnięcie W związku z tym zaraz jeszcze coś napiszę w temacie "Co zapamiętam z Konkursu" Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #336 : Październik 20, 2021, 22:22:27 »

Wyniki powinny być JUŻ. Nad czym tu dyskutować Mrugnięcie

Zgadzam się z Bartusem - Mozartowskie pasaże. Chopin, przypomnę, zawsze podkreślał, ze ubóstwia Bacha i Mozarta.
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Październik 20, 2021, 22:22:51 »

Wrócę jeszcze do poprzedników.
Nie słuchałam Hyuka. Więc na jego temat nic.
Aimi - nie wiem. Znów mam tak, jak w wypadku Koli w III etapie. Nie odpowiadało mi tempo, w jakim grała. Coś mówili w TVP kultura o jej zarządzaniu czasem. Ten sposób zarządzania mnie nie przekonał.
Natomiast Jakub - brawo. Miałam co do niego mieszane uczucia na różnych etapach. A koncertem zaskoczył mnie mile.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #338 : Październik 20, 2021, 22:26:02 »

Bardzo, bardzo dobrze, że jesteśmy wszyscy!  Mrugnięcie W związku z tym zaraz jeszcze coś napiszę w temacie "Co zapamiętam z Konkursu" Uśmiech
No nie wszyscy. Brakuje Janusza, Beatki, Koziolka, Kasi Płacz
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #339 : Październik 20, 2021, 22:30:21 »

Bruce, IMO, to gość artystycznie zapatrzony przede wszystkim w Hofmana, Zimermana i Benedettiego.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #340 : Październik 20, 2021, 22:31:05 »

No nie wszyscy. Brakuje Janusza, Beatki, Koziolka, Kasi Płacz

Otóż to. A niektórzy z nich są obecni na grupach fejsbukowych Konkursu.
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Październik 20, 2021, 22:35:41 »

.. od jutra syndrom odstawienia ..

Oj nie, bo jutro rano otworzysz temat pt. "Ogadywanie po konkursie". I będziemy sobie ogadywać. Niespiesznie. Wrócimy do poszczególnych etapów. Dosłuchamy, czego nie wysłuchaliśmy na żywo. Podzielimy się kolejnymi odkryciami. Może nawet "pokłócimy się" o jakiegoś Osokinsa.
I może - jeśli się postaramy - zajmie nam to czas do następnego konkursu. W końcu to tylko cztery lata.  Duży uśmiech    A po drodze Wieniawski!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : Październik 20, 2021, 22:38:33 »

No nie wszyscy. Brakuje Janusza, Beatki, Koziolka, Kasi Płacz
To prawda Smutny Ale dobrze, że trochę nas jednak tutaj jest, w tej naszej wspólnie zbudowanej enklawie. Miałam na myśli tych "wszystkich", z którymi przeżywałam te chwile.
Beata przyszła na chwilkę przywitać się, kiedy stałam w kolejce po wejściówkę. Była bardzo zmęczona i zapracowana, nie mogła zostać na dłużej.
Myślę jednak, że jeszcze będziemy się z nią muzycznie i nie tylko spotykali.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : Październik 20, 2021, 22:42:52 »

Ja dzisiaj krótko, bo pomimo przerw na zawodowe obowiązki, a czasem po prosu na sen do 15-stej, jak jednej konkursowej soboty, jestem już trochę zmęczony konkursem i traciłem dziś uwagę - zwłaszcza na Brucie.

Amy mnie zawiodła, strasznie ociągała część pierwszą, autentycznie bałem się, że jeszcze bardziej zwolni w Larghetto - nie trafiło do mnie to wykonanie.

Kuszlik - ogromne pozytywne zaskoczenie - nie był moim faworytem do finału, a jednak dobrze, że się w nim znalazł, bo zagrał niesamowity, spójny, choć klasyczny koncert.

H. Lee - ciekawy f-moll, również nie należał do moich faworytów, ale zaskoczył bardzo pozytywnie. I do tego to Kawai, które idealnie pasuje do orkiestry!

Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : Październik 20, 2021, 22:43:39 »

..cały czas miałem nadzieję, że nasz Guru Janusz choć raz się zaloguje i napisze. Mam nadzieję, że Janusz wszystko u Ciebie dobrze.
Myślę też o Monice_Aleksandrze, Monia -gdzieś Ty poszła od Nas?
Kozioł, Julka .. albo Niebieskooki, ja pękałem ze śmiechu od Jego wpisów.
Wszyscy, którzy kiedyś tu zaglądaliście ... Wracajcie, bo "Kurier Szafarski" to Wasz dom.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ads marootwock world-of-pandas imindel klasa4a