Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - II etap  (Przeczytany 8214 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Październik 11, 2021, 11:04:01 »


Osokins na nie. Nie, nie i jeszcze raz nie! Polonez nie był genialny tylko śmieszny. Jakieś podskoki w kisielu, a nie polonez. Nie neguję jego umiejętności pianistycznych ani talentu, jednak nie rozumie albo (co chyba bliższe prawdy) nawet nie próbuje go zrozumieć, bo nie o to mu chodzi. Nic się nie zmienił przez te sześć lat.

Polonez-fantazja Nehringa zupełnie niezły jednak nadal nie wiem czy nadejdzie taki dzień, że porwie mnie czymś ten pianista.

To byla paskudna uwaga. Przedstawilas tego wspanialego artyste jako klauna niezdarnie tanczacego w kisielu.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 11, 2021, 11:11:26 »

Zdecydowanie wole Steinway'a niz Fizoli, Yamahe, czy Kawai.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Październik 11, 2021, 11:13:43 »

Chopin to muzyka salonowa. POWINNO sie go grac jak u cioci na imieninach. BTW, Casablanka pozdrow ciocie.
POWINNO, nie oznacza, ze sie MUSI.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 11:20:35 wysłane przez bartus » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Październik 11, 2021, 11:14:20 »

Nie przepadam za Chopinem EKSTREMALNYM na ostrzu noza
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Październik 11, 2021, 11:18:18 »

Co sie uwziales na tego Nehringa.

nie uwziąłem się, jest biedny, bo czy chciał, czy nie chciał stał się jakimś punktem odniesienia,
Wiem, że będzie na 100% w finale, a może nawet w pierwszej trójce,
więc nie ma, że boli, wymagam od niego 3x więcej niż od pozostałych.

a On na moje nieszczęście jest wyjątkowo powściągliwy w okazywaniu emocji  Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 11, 2021, 11:18:47 »

Bardzo przyjemnie sie slucha pana KAI-MIN CHANG. Obecnie wole przezycia umiarkowane, od "epickich", chociaz nie rezygnuje z elementu uniesienia i wzruszenia. Ale musi byc wlaswciwa dawka dla mnie.
Mimo wszystko, nadal lubie perfekcyjne trafianie w klawisze.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Październik 11, 2021, 11:23:10 »

Bardzo przyjemnie sie slucha pana KAI-MIN CHANG. Obecnie wole przezycia umiarkowane, od "epickich", chociaz nie rezygnuje z elementu uniesienia i wzruszenia. Ale musi byc wlaswciwa dawka dla mnie.
Mimo wszystko, nadal lubie perfekcyjne trafianie w klawisze.

pełna zgoda, i teraz ad. Nehringa, On właśnie ma tę bazę, podstawę, na tym można wszystko budować, jest pod tym względem pianistą doskonałym.

..dałby trochę smaczków, sęp jeden  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Październik 11, 2021, 17:10:31 »

II etap, trzeci dzień przesłuchań, sesja wieczorna.


prowadzący p. Piotr Wojciechowski (garnitur w tonacji F-dur)

7.) Yasuko Furumi, Japonia, Steinway 479, wyszła chyba nie do końca skupiona, na dzień dobry fortepian postawił się okoniem, było coś z brzemieniem nie tak .. (polonez fis-moll), po czym nastąpiła ekstremalnie duża luka pamięciowa. Mam wrażenie, że pomimo, że jest to dopiero początek jej występu, sprawa awansu jest już przesądzona.. a szkoda, I etap miała świetny. Walc, ładna fraza, pod koniec niepotrzebnie podgoniła. W barkaroli dożo przestrzeni i kolorów, mało falowania, chwilami nie do udźwignięcia. Furumi, wybacz mi, bardzo liczyłem na Twój występ. Ocena * (z ciężkim sercem)

8.) Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia, Kawai, po tym, co już teraz słyszę to jest dla mnie kandydat do finału.

    Kochać, albo nienawidzić, - ja jestem z tych - kochać!

                                                                    ***

9.) Avery Gagliano, USA, Steinway nr 300, Pani Gagliano Chopina gra cudownie, tylko, co z tego? przynudziła w I etapie i teraz nie jest inaczej. Kota też można zagłaskać. **

Przerwa:

p. Wojciechowski ma świetny angielski, chyba łyknął helu przed zapowiedzią.  Duży uśmiech

10.) Martín García García, Hiszpania, Fazioli, bardzo muzykalny człowiek, ale druga Gagliano, gra dla grania, Yasuko, to się chociaż myliła (i coś się działo). Nudziarz z Niego. Lewa ręka - pum, pum, ..pum pum, x 1000. I tak chyba będzie do końca. (Sorry Winetou * - nieaktualne).

Ooo! ładne Scherzo b-moll - ale zaskoczył ! plus bonus w postaci nucenia na głos - To jest super! Tu mnie masz, wyciągnąłeś ocenę  Chichot
Ocena ** Amerykanka była za słodka, Garcia dodał smaczek. (końcówka scherza trochę karytkaturalna)

Polonez egzotyczny - biegano-chodzony. No nie, bo Ci znowu obniżę !!!!  Garcia - Ty nicponiu, zapisz się na lekcje tańca. Studniówek nie ma w Hiszpanii?  !!!!

---------------------------------------

i danie dnia ..

11.) Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia, Steinway nr 479,

Boże! co za cudowna! sukienka, powinna ją sobie zostawić na finał, albo na koncert laureatów. PRZEŚLICZNA!
(.. a i tak uważam, że ta dziewczyna (hostessa (?) stojąca w korytarzyku między garderobą, a wejściem na schody prowadzące na scenę powinna promować cały Konkurs Chopinowski. Przed wejściem Evy chyba jej nie było, przecież nie można przyćmić gwiazdy wieczoru  Chichot)

Tylko słucham, staram się nie patrzeć.

..no walce to Jej się udały.

Myślałem, że już nic nie dopiszę, ale ten mazurek w polonezie - Eva - rozbiłaś bank! .. i jak jej nie lubić? no nie da się !!!
Ekstremalnie !!! piękny polonez fis-moll.

Czapki z głów!

Ocena: wszystko wskazuje na to, że będziemy słuchać sonaty. ****

----------------------------------------------------------------------------

hahaha w TVP Kultura jadą po Niej ... hahahaha, ale numer! wszystkich zawsze chwalą, a Evę po rewelacyjnie dobrym występie ganią !! Chyba źle słyszę  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech !!!



« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 21:53:12 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Październik 11, 2021, 18:32:37 »

Gadijev był zdenerwowany, eh, jak niepotrzebne te omsknięcia palców w polonezie czy balladzie. To jest wspaniały pianista. Wybitny. Od pierwszego etapu pokazuje głęboką analizę tekstu, zarazem rozpala emocje na scenie. Laureat?
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 11, 2021, 19:35:52 »

Ranek - sama nie wiem. Może natłok zajęć wśród których słuchałam porannej sesji sprawił, że jakoś tak średnio odebrałam poszczególne recitale. Trochę błędów, trochę interpretacji hm... jakoś nie bardzo trafionyvh. Polonez fantazja we włoskim wydaniu Federico - ani polonez ani fantazja. Zapamiętałam go z eliminacji, także z I etapu. Teraz - sama nie wiem. Chyba jestem na nie.

Popołudnie ciekawsze. Znów Polonez fantazja - nie "wessał" mnie emocjonalnie. Sama nie wiem czy Yusuko Furumi powinna przejść dalej. Gadijew chyba też nie bez drobnych błędów ale w jakiś sposób przykuwa moją uwagę, budzi ciekawość ale  nie zachwyt. Avery - polonez nie do końca się udał.

Wczorajszy wieczór był piękny. I Piotr Alexewicz i Leonora Armelini i II Jun Li Bui - chciałabym słuchać ich dalej.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Październik 11, 2021, 19:38:35 »

Wczorajszy wieczór był piękny. I Piotr Alexewicz i Leonora Armelini i II Jun Li Bui - chciałabym słuchać ich dalej.

.. ja to dzisiaj w nocy nadrobię (a jutro wstaję o 6:00), słuchałem komentarzy redaktorów w II pr. PR - byli pijani szczęściem i tak rozemocjonowani

.. tak, że muszę !!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Październik 11, 2021, 20:12:44 »

GARCÍA GARCÍA jest wspanialym pianista, ale robi za duzo nietrafien. Sa male omksniecia. Mnie nie przeszkadzaja, ale troche za duzo jak na wejscie do finalu.
Polonez zagral przepieknym dzwiekiem. Pelnym, witalnym. Natomiast nie podobalo mi sie wstrzymywanie tempa i kombinowanie z fraza, ktora co chwile opoznial. Stracilem zatem cuga w tempie.
Wyobrazilem sobie galopujacego, dumnego konia, ktory utyka i traci szybkosc
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 20:14:28 wysłane przez bartus » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Październik 11, 2021, 20:48:59 »

Eva wykosila. Swieza krew. Bez Ą..Ę..Prosto i autentycznie, czyli niezbyt dojrzale z racji wieku i to mi sie wlasnie podobalo.
Poza tym panuje nad instrumentem bez problemu. FINAL..

Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : Październik 11, 2021, 21:09:41 »

Ewa. Kanciasty, twardy Chopin. Oczywiście jest klasą samą dla siebie, ale miałem wrażenie, że oto wybitnie, ba, genialnie zdolna dziewczyna gra tak jak kazała jej pani profesor. W I etapie słuchając na sali - zachwyt, dziś nieco niedojrzałe, „zaprogramowane” z góry, mało wnoszące do mojego postrzegania Chopina granie. Dziś bez barw, które były obecne ostatnio, dźwięk za to niestety jednowymiarowy (silne, wręcz „ubite” fortissimo, płaskie piano).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 21:13:08 wysłane przez Mozart » Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Październik 11, 2021, 21:13:03 »

Ewa. Kanciasty, twardy Chopin. Oczywiście jest klasą samą dla siebie, ale miałem wrażenie, że oto wybitnie, ba, genialnie zdolna dziewczyna gra tak jak kazała jej pani profesor. W I etapie słuchając na sali - zachwyt, dziś nieco niedojrzałe, „zaprogramowane” z góry, mało wnoszące do mojego postrzegania Chopina granie.

na początku faktycznie było agresywnie i kanciasto, potem walce,
nie było już kanciasto,
a polonez? przecież tam było takie bogactwo, jakiego w życiu nie słyszałem !!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

plastycy kwiaty nighmare warthunder300clan zaburzenia