Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 122204 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #465 : Październik 12, 2015, 23:23:37 »

Konkurs jest okrutny, jak powiedziała pani Zydroń. Widać było, że jest jej przykro, kiedy przemawiała do tych, którzy musieli odejść. Musiała pożegnać także kilku swoich uczniów. A wszyscy jurorzy musieli osiągnąć konsensus.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #466 : Październik 12, 2015, 23:23:45 »

Tartakowski tak, Ullmann nie. Pamiętamy ich z dzisiejszych porannych przesłuchań.

Dlaczego? Większość z nas, również komentatorzy, spodziewali się, jeśli już, odwrotnego werdyktu. Jakie argumenty przemawiają za Amerykaninem?
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #467 : Październik 12, 2015, 23:26:49 »

Hamelin zagra w finale koncert f-moll!

Nikt, z jednym wyjątkiem, nie wygrał konkursu f-mollem...

Przy okazji, występ Hamelina w II etapie był nieco rozczarowujący, zwłaszcza na początku. Odsluchalem w nocy powtórkę, Polonez-Fantazja z pewnością nie z tych najlepszych na konkursie.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #468 : Październik 12, 2015, 23:31:00 »

Mnie zupełnie nie przekonała w II etapie Dinara Klinton. Ale była dobra w I etapie. A z drugiej strony, patrząc na tę listę, kogo mielibyśmy odrzucić, żeby zmieścić wszystkich tych, których wymienił Bartek? Zawsze pozostaną takie kontrowersje. Komuś Tartakowski wydał się o włos lepszy od Ullmana, i ten się już nie zmieścił.
Ale Ty przecież nie chciałeś się Ullmanem zachwycać Mrugnięcie


Najlepszy Polonez-Fantazję zagrał pewnie Zi Xu Uśmiech
(muszę uważać, coś mi się zafiksowało i uparcie piszę go na odwrót Chichot)

« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 23:44:26 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #469 : Październik 12, 2015, 23:39:55 »

przestałem przejmować się jurorami po werdykcie, że Adwiejewa wygra konkurs kosztem Wundera
w tym roku nie dam się zranić
Kozaka nie będzie w III etapie? ok,
Charlesa Richarda-Hamelina nie będzie w III etapie? ok,
ale on akurat będzie, i będzie grał w finale, będzie nawet jeśli wszystko sknoci, dlaczego mnie to nie dziwi?

a ja w sklepie kupię płytę Kozaka, i Wundera  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #470 : Październik 12, 2015, 23:43:44 »

i jeżeli jeszcze możecie weźcie sobie autografy Kanadyjczyka
weźcie, bo za tydzień się do niego nie dopchacie

Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #471 : Październik 12, 2015, 23:56:38 »

Brak Szymanowskiego mnie zaskoczył, podobnie jak Zhou, która naprawdę mnie oczarowała połączeniem intelektu i uczuciowości w swoich interpretacjach. Faktem pozostaje, że jury miało naprawdę trudne zadanie przy tak dobrym i zbliżonym poziomie. Poza wspomnianymi wszystkie moje pewniaki przeszły dalej.

Casablanca, przecież Kozak przeszedł...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Październik 13, 2015, 00:02:18 »

Mnie zupełnie nie przekonała w II etapie Dinara Klinton. Ale była dobra w I etapie. A z drugiej strony, patrząc na tę listę, kogo mielibyśmy odrzucić, żeby zmieścić wszystkich tych, których wymienił Bartek? Zawsze pozostaną takie kontrowersje. Komuś Tartakowski wydał się o włos lepszy od Ullmana, i ten się już nie zmieścił.
Ale Ty przecież nie chciałeś się Ullmanem zachwycać Mrugnięcie


Najlepszy Polonez-Fantazję zagrał pewnie Zi Xu Uśmiech
(muszę uważać, coś mi się zafiksowało i uparcie piszę go na odwrót Chichot)



Oprocz Dinary Klinton, nie przekonala mnie Aimi Kobayashi, Yike (Tony) Yang i Marek Kozák.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #473 : Październik 13, 2015, 00:08:05 »


Casablanca, przecież Kozak przeszedł...

ale to chodziło o takie równanie "Kozak = utalentowany pianista, za Kozak (x) podstaw kogoś kto cię w grze przekonuje"
po prostu ten konkurs to jest machina, która zrówna z ziemią każdą wrażliwość
patrzą na wszystko, co działo się przed konkursem i na to, czy człowiek uniesie ciężar sukcesu
muzyka jest jedną z pochodnych
wybaczcie brutalność mojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że to zrozumiałem

to dlatego fenomenalnie czująca muzykę Chopina, świetnie przygotowana 16-latka została zmielona przez machinę konkursu po I etapie
 
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #474 : Październik 13, 2015, 00:10:27 »

może trochę przedwcześnie, ale zaryzykuję i postawię tezę, że Charles Richard-Hamelin wygra tegoroczny konkurs
(on nie jest moim faworytem)
ma wszystko co potrzeba
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Październik 13, 2015, 00:20:03 »

Oprocz Dinary Klinton, nie przekonala mnie Aimi Kobayashi, Yike (Tony) Yang i Marek Kozák.

bartus, dwa słowa dot. Kozaka
kiedy grał nie zwróciłem na niego uwagi,
na drugi dzień myślałem tylko o nim i prostocie w jego grze
grał pięknie, zupełnie bez fajerwerków
pięknie, aż tyle i tylko tyle

dzisiaj gdyby nie intelekt krytyka muzycznego, który dokładnie omówił dlaczego Zi Xu grał genialnie
zupełnie bym Chińczyka zgubił,
wróciłem do domu już przygotowany i naprawdę odczułem ciarki słuchając na słuchawkach z odtworzenia
podkreślam, słuchałem już przygotowany

ludzie, bardzo dużo mogą nam dać

(trzeba brać  Chichot)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2015, 00:21:50 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #476 : Październik 13, 2015, 00:22:29 »

Mnie Aimi akurat przekonała, choć to jest rzecz jasna jedynie przekonanie laika Uśmiech
Przyznaję, że nie zdążyłam posłuchać Kozaka. Nie dało się posłuchać wszystkich:( Chociaż jakoś mnie nie porwał w I etapie; ale niektórym z nas się podobał.
Yike młodziutki bardzo i na pewno nie do końca jeszcze ukształtowany i wyedukowany. Ale ma w sobie nieprawdopodobny potencjał. Pewnie to zafascynowało jury i są ciekawi, co jeszcze potrafi pokazać. Z drugiej strony, można argumentować, że taki potencjał miała również Schwamova... Grupa ludzi o różnych upodobaniach i szkołach ma razem dokonać selekcji kandydatów, pośród których są i ich uczniowie, i uczniowie ich uczniów... (itp. itd.Mrugnięcie)), a ich samych także łączą i dzielą różne niewiadome nam powiązania... Można sobie wyobrazić, co tam się działo... albo i nie można... Widzimy tylko efekt.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #477 : Październik 13, 2015, 00:26:46 »

Mnie Aimi akurat przekonała, choć to jest rzecz jasna jedynie przekonanie laika Uśmiech
Przyznaję, że nie zdążyłam posłuchać Kozaka. Nie dało się posłuchać wszystkich:( Chociaż jakoś mnie nie porwał w I etapie; ale niektórym z nas się podobał.
Yike młodziutki bardzo i na pewno nie do końca jeszcze ukształtowany i wyedukowany. Ale ma w sobie nieprawdopodobny potencjał. Pewnie to zafascynowało jury i są ciekawi, co jeszcze potrafi pokazać. Z drugiej strony, można argumentować, że taki potencjał miała również Schwamova... Grupa ludzi o różnych upodobaniach i szkołach ma razem dokonać selekcji kandydatów, pośród których są i ich uczniowie, i uczniowie ich uczniów... (itp. itd.Mrugnięcie)), a ich samych także łączą i dzielą różne niewiadome nam powiązania... Można sobie wyobrazić, co tam się działo... albo i nie można... Widzimy tylko efekt.

dokładnie tak