Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82969 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 10, 2016, 20:52:38 »

Już wiem, kto zagrałby najlepiej flażolety!

Ta Artystka ukrywa się pod nickiem Fille007 i na Wieniawskim mogłaby właściwie reprezentować dwa kraje Spoko

Oj Pat, chyba w przyszłym życiu Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Październik 10, 2016, 20:55:58 »

Jest na YT The Last Rose of Summer w wykonaniu Anny Maleszy
https://www.youtube.com/watch?v=XLTy8iYQiaI

Dla porównania - ten sam utwór gra Hilary Hahn
https://www.youtube.com/watch?v=rpss7GsCj7A

i Cappo di Tutti Cappi Maxim Vengerov Uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=bI-5HC9akW4
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 10, 2016, 21:05:02 »

Mamy za sobą połowę I etapu i ponad połowę zawodników (dziś wystąpiło 11 z nich).
Według redaktorów Dwójki można już wyrokować o całkiem wysokim poziomie konkursu.

Oto krótkie sprawozdanie i wskazania za (a nawet przeciw) konkretnymi uczestnikami:

Przynajmniej dwie skrzypaczki według nich odstawały od tego poziomu.
Natomiast zdecydowanie polecane jest wykonanie Richarda Lin z Tajwanu/USA.
Jego gra dawała poczucie komfortu, spokoju i przyjemności, chociaż nie jest bardzo wirtuozowski i efekciarski, a bardziej
jest typem intelektualnym. I zaczął przepięknie Sonatą Wiosenną, a bardzo polecana jest też jego Paganiniana.

Kolejny wart uwagi według Dwójki - to 26-letni Arsenis Selalmazidis z Rosji i Grecji, np. w wirtuozowskiej sonacie Ysaye, świetnej interpretacyjnie i brzmieniowo.

Dwójkowi krytycy podobnie jak my z dużą przyjemnością słuchali występu Celiny Kotz (również w klasie Bartosza Bryły w Poznaniu, a także w Wiedniu). Podobno nagrała płytę - może trzeba się będzie rozejrzeć, czy jest do dostania. Pokazała wielką klasę na przykład w Szymanowskim.

Introwertyczny nieco Rustem Monasypow nie miał łatwo po niej i po owacjach po jej występie, ale zdołał obronić swój występ i swoją muzyczność osobowość. Grał głośno,
mocno, ale ciekawie. I potrafił też być delikatny:)

Nie słuchałam Aleksandra Kuzniecowa. Według Dwójki jest to typ "do wielkich sal koncertowych", bardzo efektowny (nieomal efekciarski:)) Momentami nawet dość surowo oceniają pewne momenty w Wieniawskim jako "dramatycznie zmanierowane". Natomiast podobały się nawet Mity Szymanowskiego, a jasnym punktem była sonata Ysaye. (uczeń Brona).

Ukrainiec Vasil Zatsikha jest też typem wirtuoza, i jego wykonanie według naszych ekspertów ma wiele wdzięku i wyobraźni, ale nieco może zbyt lekkie, i niedopracowane.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 21:54:29 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Październik 10, 2016, 21:27:49 »

Mamy za sobą połowę I etapu i ponad połowę zawodników (dziś wystąpiło 11 z nich).
Według redaktorów Dwójki można już wyrokować o całkiem wysokim poziomie konkursu.

Oto krótkie sprawozdanie i wskazania za (a nawet przeciw) konkretnymi uczestnikami:

Przynajmniej dwie skrzypaczki według nich odstawały od tego poziomu.
Natomiast zdecydowanie polecane jest wykonanie Richarda Lin z Tajwanu/USA.
Jego gra dawała poczucie komfortu, spokoju i przyjemności, chociaż nie jest bardzo wirtuozowski i efekciarski, a bardziej
jest typem intelektualnym. I zaczął przepięknie Sonatą Wiosenną, a bardzo polecana jest też jego Paganiniana.

Kolejny wart uwagi - Arsenis Selalmazidis z Rosji i Grecji.


Richard Lin, akurat sluchalem tego skrzypka. Gral bardzo glosno wyraznie, czysto. Raczej wszystko wygrywal. Ale.....dla mnie za ciezko, bez koloru, finezji i tej "unerwionej" wrazliwosci. Jeden krok wyzej a bylby znakomity



Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Październik 10, 2016, 21:29:36 »

Oj Pat, chyba w przyszłym życiu Chichot

Zaraz, zaraz. Czy jest cos o czym nie wiemy na tym forum. Kasiu przyznaj sie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Październik 10, 2016, 21:37:09 »

Czy Celina, to ta z ciekawym, ladnym makijarzem a'la Audrey Hepburn, ciemne wlosy?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Październik 10, 2016, 21:38:07 »

W czerwonej sukience (o ile dobrze odczytalem ten kolor)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Październik 10, 2016, 21:41:54 »

Zgadza się; w czerwonej sukni, z fantazyjnie podmalowanym okiem Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : Październik 10, 2016, 21:47:51 »

Kuzniecow, według krytyków "GW", podobno zjawiskowy. Pan krytyk narysował nawet serduszko przy jego nazwisku  Duży uśmiech
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : Październik 10, 2016, 21:48:50 »

Czy Celina, to ta z ciekawym, ladnym makijarzem a'la Audrey Hepburn, ciemne wlosy?

Jeśli podasz mi numer telefonu, wyślę Ci mmsem zdjęcie  Spoko
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Październik 10, 2016, 21:50:30 »

Czerwona sukienka gra pieknie, ale troche przewibrowuje. Minimalne bledy intonacyjne, ale natychmiast je koryguje.
Moim zdaniem, intonacja jest bezustanna korekcja nieczystosci.
Jedni poprawiaja bardzo szybko (D. Ojstrach, H.Szering), niektorzy to robia odrobine za pozno, ale nadal miesci sie w granicach tolerancji .
Niektorzy w ogole nie koryguja i tutaj mamy problem.

Juz wiem to jest CELINA KOTZ. BRAWO!!!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 10, 2016, 21:56:42 »

Kuzniecow, według krytyków "GW", podobno zjawiskowy. Pan krytyk narysował nawet serduszko przy jego nazwisku  Duży uśmiech
Posłuchamy, zobaczymy Uśmiech Dwójkowiczom też się w sumie podobał, a wiadomo, że przy okazji lubią pogrymasić Mrugnięcie


Natomiast zjechali pianistkę Winogradową, która ich zdaniem psuła wykonanie Japonki.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 21:58:34 wysłane przez Aleksias » Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Październik 10, 2016, 21:58:08 »

Zaraz, zaraz. Czy jest cos o czym nie wiemy na tym forum. Kasiu przyznaj sie.

Bartku, grywałam amatorsko na tym samym instrumencie, na którym Ty grasz profesjonalnie Uśmiech

U mnie w rodzinie ze strony Taty talent muzyczny jest dość rozpowszechniony, choć nie gra pierwszych nomen omen skrzypiec. Tak jest i ze mną Chichot
W jednej z powieści naszego Janusza wykreowałam postać Carmen Muzicianu, będącej nadzieją rumuńskiej wiolinistyki Chichot, tak więc miłość do skrzypiec jest u mnie ogromna Duży uśmiech


« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 22:04:46 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Październik 10, 2016, 22:14:15 »

Bartku, grywałam amatorsko na tym samym instrumencie, na którym Ty grasz profesjonalnie Uśmiech

U mnie w rodzinie ze strony Taty talent muzyczny jest dość rozpowszechniony, choć nie gra pierwszych nomen omen skrzypiec. Tak jest i ze mną Chichot
W jednej z powieści naszego Janusza wykreowałam postać Carmen Muzicianu, będącej nadzieją rumuńskiej wiolinistyki Chichot, tak więc miłość do skrzypiec jest u mnie ogromna Duży uśmiech


Kasiu, to mi wszystko tlumaczy. Twoje niezwykle wyczucie i wrazliwosc. Tak! skrzypce to robia z czlowieka. Uwrazliwiaja go do szpiku kosci.
Ciesze sie. Myslalem, ze jestes tylko lingwistka i poetka.
Chyba zaraz dostanie mi sie od Asi i innych humanistow..
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 10, 2016, 22:42:25 »


Kasiu, to mi wszystko tlumaczy. Twoje niezwykle wyczucie i wrazliwosc. Tak! skrzypce to robia z czlowieka. Uwrazliwiaja go do szpiku kosci.
Ciesze sie. Myslalem, ze jestes tylko lingwistka i poetka.
Chyba zaraz dostanie mi sie od Asi i innych humanistow..

Dziękuję Ci Bartku za miłe słowa Uśmiech
Ty i ja często nadajemy na podobnych częstotliwościach - myślę, że jednym z powodów jest właśnie violon  Mrugnięcie
A od Asi na pewno Ci się nie dostanie, bo Asia grywała na harfie/wiolonczeli? (Asiu, przypomnij, proszę!)  Uśmiech
 
Razem stworzylibyśmy niezły zespół kameralny!  Mrugnięcie
Patrick oczywiście zasiadłby za Steinwayem & Synami Mrugnięcie


Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

strefagier1 zlotahodowla11 psfaf aespada rybyigzyby